Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

Mure siis jälle selles ,et avastasin täna ,et turbocooler on kergelet õline ja märgistab ka tilkadega maad :(
Olen kuulnud ,et selle põhjustab umbes karteri tuuluts!? Vahetasin tegelt alles oktoobris karteri tuuluts filtri.
On kellelgi nõuandeid lagedale tuua??? Kas peaks uuesti vahetama? Ka sobib ka sisse wortex kopsik?

Kõik nõuanded on teretulnud.

Terv: Wautzer
Kasutaja avatar
bemarivend20
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 24.07.2008 20:35 27
Peamine sõiduk: BMW E92 280kw, BMW e21 280kw

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas bemarivend20 »

Ma arvan et turbo lekib sisselaskesse õli ja ic ja lõdviku vahelt tilgubki.
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

bemarivend20 kirjutas:Ma arvan et turbo lekib sisselaskesse õli ja ic ja lõdviku vahelt tilgubki.
Ok...et tähendab seda ,et kauaks seda tigu enam pole?
Kasutaja avatar
bemarivend20
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 24.07.2008 20:35 27
Peamine sõiduk: BMW E92 280kw, BMW e21 280kw

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas bemarivend20 »

Seda ma ei tea, kas see just seda tähendab. Minu oma lekib ka, aga turbo ise lõtkuvaba.
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

bemarivend20 kirjutas:Seda ma ei tea, kas see just seda tähendab. Minu oma lekib ka, aga turbo ise lõtkuvaba.
Mingit rohtu pole avastatud selle lekkimise vastu?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Tauri_J »

peaaegu kõigil on intercooleris õli
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

Tauri_J kirjutas:peaaegu kõigil on intercooleris õli
St ,et suuremaks paanikaks pole põhjust?
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas jass161 »

Kui õli ei kao ja sinist välja ei aja siis pole vast hullu :D
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Tauri_J »

kui õli ei söö on normal jah, aga kui ta tilgub maha siis peaks ju mingi lõdvik lahti olema :roll:
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

jass161 kirjutas:Kui õli ei kao ja sinist välja ei aja siis pole vast hullu :D
Külmana käies on ikka selline kerge sinaks jume :roll:
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

Tauri_J kirjutas:kui õli ei söö on normal jah, aga kui ta tilgub maha siis peaks ju mingi lõdvik lahti olema :roll:
Lõdvikud kõik korralikult kinni, sai isegi uued klambrid kõikidele lõdvikutele.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas arnis »

Selle asemel et lobiseda, vaheta karterituulutus ära. Asi saab ainult paremaks minna ;)
Kui on liiga hilja siis on liiga hilja.
Võta cooleri toru lahti ja kalla tühjaks kui seal palju on.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

arnis kirjutas:Selle asemel et lobiseda, vaheta karterituulutus ära. Asi saab ainult paremaks minna ;)
Kui on liiga hilja siis on liiga hilja.
Võta cooleri toru lahti ja kalla tühjaks kui seal palju on.
Kas sobib sellele motole wortex tüüpi kopsik ka? ja kas ta on parem kui tavaline filter? andke nõu kumb parem on.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Tauri_J »

mõlemad täidavad oma eesmärki.

Üks lihtsalt suunab õli uuesti kasutusse, teine imeb selle õli endasse.
Kasutaja avatar
Jokker
Huviline
Postitusi: 872
Liitunud: 04.06.2010 10:44 23

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Jokker »

Vortexi eelis see, et murevabam ehk ei pea vahetama nagu seda svammiga filtrit ja põdema, et äkki läheb umbe.
Mul oli sama mootoriga auto, lasin ka selle vahetuse teha profülaktika mõttes, kõik sobis väga hästi. Kuskil oli isegi hea õpetus (siiski soomekeelne aga piltidega) olemas siin foorumis, otsinguga peaks leidma.
BMW E36 316i kupee '95 -> BMW E39 525d sedaan '00 -> BMW E36 318i kabrio '96 -> BMW E46 320Ci M-tech II kupee '02 -> BMW E39 528i touring '98 -> BMW E39 528i sedaan '97
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

Tänud teile! katsetan seekord wortexit! teist filtrit olen korra vahetand (oktoobris)
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Kaupo_K »

Wortexiga saavutad selle, et kergelt lekkiva turbo asemel on sul rohkem lekkiv. Isegi UM soovitab uuematel vortexiga autodel vahetada see svamm- filtri vastu. Sain ise kogeda seda enda auto peal. Vortexiga hakkas nii hullult mul turbost lahmama et mõtlesin juba turbo ostule, aga peale lõtkude kontrolli selgus et see filter hoopis sittab teda. Et pane ikka tavaline. Ja seda tavalist peab vahetama iga 3 õlivahetus. Oluline on ka et tuulutuse kopsikus olev membraan terve on.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas arnis »

Huvitav, kuidas see tuulutus suudab rohkem õli turbost välja ajada :?
Või sa mõtled turbost LÄBI ajada?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Kaupo_K »

Tuulutuse toru lähebki ju turbo juurde. Ja hakkab rohkem nii läbi turbo tulema õli kui turbost endast külmakoja poolelt tilkuma välja. Tõenäoliselt on mõned turbo tihendid ka vanad jne. aga kuna lõtku pole, siis ei näe mõtet turkida teda. Igatahes peale wortexi väljaviskamist ja tavalise filtri panekut enam ei tilgu ega lahma seda õli. Kes soovib võib panna selle vabalthingava, aga mina oma kogemuste põhjal ei soovita.
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas jass161 »

Mul küll vortexiga mingit probleemi pole igaljuhul parem kui svammi käsn
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas arnis »

jass161 kirjutas:Mul küll vortexiga mingit probleemi pole igaljuhul parem kui svammi käsn
Mil moel parem?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas jass161 »

arnis kirjutas:
jass161 kirjutas:Mul küll vortexiga mingit probleemi pole igaljuhul parem kui svammi käsn
Mil moel parem?
Ei lähe umbe ja intercooleri torud mul küll õlised pole
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Kaupo_K »

Ei lähe umbe ja intercooleri torud mul küll õlised pole[/quote]

Umbe ei lähe jah aga õli hakkab rohkem võtma, kuna siis pasandatakse see kõik otse läbi turbo mootorisse põlemisele. Eks see ole igaühe valida kuidas ta oma mootorit hoiab ja hooldab. Mis coolerisse ja torudesse puutub, siis sa mõtlesid vist väljast õlised? Mina mõtlesin seda mis seal sees toimub. Seda oled vaadanud?
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas TiitR »

suitsev rehv kirjutas:
Umbe ei lähe jah aga õli hakkab rohkem võtma, kuna siis pasandatakse see kõik otse läbi turbo mootorisse põlemisele. Eks see ole igaühe valida kuidas ta oma mootorit hoiab ja hooldab. Mis coolerisse ja torudesse puutub, siis sa mõtlesid vist väljast õlised? Mina mõtlesin seda mis seal sees toimub. Seda oled vaadanud?
Ma küsiks siis nii, et kui vahetasid selle svammfiltri vastu ja suutsid niimoodi õli seal "kinni" hoida, siis kui tihti sa seda filtrit vahetad? Pole ju loogiline, et sinna svammi mahub seda õli lõpmatuseni ja see õli sinna jälle ära ei külmu? :roll:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Alari. »

Minu m57 moto pole vortex filtriga õnneks midagi tarbima hakand.Õlivahetusest uuevälbani ilusti õli normis old.Minu masinal hakkas just nimelt vana svammiga turbost valja pressima.Miks siis uuemale m57 mele disainiti vortex?Usun,et sellega ikka kõrvaldati mingisugune probleem vms.
Teemaalgataja voiks koik turbovoolikid üle vaadata ja kontrollida ega cooler katki ei ole.siiani pole näinud ühtegi turbo diislit millel oleks cooler õlivaba.Pigem kahtlustaks vigast detaili ja sellest tulenevat leket.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas arnis »

TiitR kirjutas:
suitsev rehv kirjutas:
Umbe ei lähe jah aga õli hakkab rohkem võtma, kuna siis pasandatakse see kõik otse läbi turbo mootorisse põlemisele. Eks see ole igaühe valida kuidas ta oma mootorit hoiab ja hooldab. Mis coolerisse ja torudesse puutub, siis sa mõtlesid vist väljast õlised? Mina mõtlesin seda mis seal sees toimub. Seda oled vaadanud?
Ma küsiks siis nii, et kui vahetasid selle svammfiltri vastu ja suutsid niimoodi õli seal "kinni" hoida, siis kui tihti sa seda filtrit vahetad? Pole ju loogiline, et sinna svammi mahub seda õli lõpmatuseni ja see õli sinna jälle ära ei külmu? :roll:
Sellest svammist peaks õli tilkade kujul välja voolama tagasi karterisse. Kui aga väga lühikeste otstega
hakkab hoopiski sinna liigselt kogunema ja lõpuks ikka läheb umbe.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas jass161 »

suitsev rehv kirjutas:Ei lähe umbe ja intercooleri torud mul küll õlised pole
Umbe ei lähe jah aga õli hakkab rohkem võtma, kuna siis pasandatakse see kõik otse läbi turbo mootorisse põlemisele. Eks see ole igaühe valida kuidas ta oma mootorit hoiab ja hooldab. Mis coolerisse ja torudesse puutub, siis sa mõtlesid vist väljast õlised? Mina mõtlesin seda mis seal sees toimub. Seda oled vaadanud?[/quote]
kuidas ta saab sul õli rohkem võtta :?: vortexi põhimõtte ongi õli uuesti ringlusesse saata. Suure õli kadu probleemi tuleks mujalt otsida :idea:
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas arnis »

Svamm saadab täpselt samamoodi uuesti kasutusse.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Raulz
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 23.04.2012 21:33 03
Peamine sõiduk: BMW X5 E70 2013 40d

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas Raulz »

Kirjutan oma kogemusest.

Natuke üle aasta tagasi installiti UM-s wortexi asemele tavaline käsn (nende soovitusel). Kuigi see on nüüd tagantjärele tarkus, siis just selle käsna kiire ummistumine (max 8000 km peale õlivahetust) + hõre turbo lõid olukorra, kus käsn ummistas tuulutuse ja turbost karterisse vabalt voolama pidanud õlil ei olnud suure surve tõttu karterisse enam asja ning see suruti sisselaskesse. Kui selle suure survega karteris pikalt sõita, lendavad lõpuks mootori ülaosas igasugused tihendid, vända simmer, cooleri tihendid jm. Esialgu loodadki, et vahetad cooleri tihendid, lased torud seest puhtaks pesta ja asi peaks pidama, aga kuna kui seda õli cooleri ringis ikka ohtralt on, siis paarutamisega surutakse õli lõpuks ikka cooleri tihendite vahele ja need ei pea enam jälle.

Minul lõppes asi sellega, et lasin turbo välja vahetada, sest õli kulu wortexiga oli 1L/6000 km kohta ja näha oli, et ka õlivahetuse välpadevahelised tuulutuse filtrite vahetused/puhastused õli kulu ei muuda. Nüüd olen esimesed 1000 km uue vurriga kulgenud ja õlitase püsib muutumatuna. Uus turbo maksab ise alla tonni, aga korraliku vahetusega kaasneb ohtralt igasuguste tihendite jm pahna vahetust ka, nii et u. 1,5k peab arvestama.

Midagi pole teha, 50k tagasi chipitud mootor tootis niigi poolenisti ummistunud dpf-filtrisse tahma nii palju juurde, et nädalate jooksul, kui maanteesõitu vähem oli, puhastas auto seda ikka väga tihti. Sellega töötas turbo päris tihti tulikuuma dpf-i kõrval ja selle ummistuse tõttu ei pääsenud kuumad gaasid ka nii kiiresti mootorist minema, kui vaja. Eks see kõik lõpuks turbo tihenditele hävitavaks sai ja 247000 peal selle vahetuse tingis.

Siin siis mõtlemise koht, et kui armas/vajalik/jne auto on ...
Kasutaja avatar
wautzer
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 12.12.2009 17:52 20
Peamine sõiduk: Audi a8 4.2tdi BI-Turbo
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Re: Cooler õline ja tilgad maas 525d , 120kw

Postitus Postitas wautzer »

Raulz kirjutas:Kirjutan oma kogemusest.

Natuke üle aasta tagasi installiti UM-s wortexi asemele tavaline käsn (nende soovitusel). Kuigi see on nüüd tagantjärele tarkus, siis just selle käsna kiire ummistumine (max 8000 km peale õlivahetust) + hõre turbo lõid olukorra, kus käsn ummistas tuulutuse ja turbost karterisse vabalt voolama pidanud õlil ei olnud suure surve tõttu karterisse enam asja ning see suruti sisselaskesse. Kui selle suure survega karteris pikalt sõita, lendavad lõpuks mootori ülaosas igasugused tihendid, vända simmer, cooleri tihendid jm. Esialgu loodadki, et vahetad cooleri tihendid, lased torud seest puhtaks pesta ja asi peaks pidama, aga kuna kui seda õli cooleri ringis ikka ohtralt on, siis paarutamisega surutakse õli lõpuks ikka cooleri tihendite vahele ja need ei pea enam jälle.

Minul lõppes asi sellega, et lasin turbo välja vahetada, sest õli kulu wortexiga oli 1L/6000 km kohta ja näha oli, et ka õlivahetuse välpadevahelised tuulutuse filtrite vahetused/puhastused õli kulu ei muuda. Nüüd olen esimesed 1000 km uue vurriga kulgenud ja õlitase püsib muutumatuna. Uus turbo maksab ise alla tonni, aga korraliku vahetusega kaasneb ohtralt igasuguste tihendite jm pahna vahetust ka, nii et u. 1,5k peab arvestama.

Midagi pole teha, 50k tagasi chipitud mootor tootis niigi poolenisti ummistunud dpf-filtrisse tahma nii palju juurde, et nädalate jooksul, kui maanteesõitu vähem oli, puhastas auto seda ikka väga tihti. Sellega töötas turbo päris tihti tulikuuma dpf-i kõrval ja selle ummistuse tõttu ei pääsenud kuumad gaasid ka nii kiiresti mootorist minema, kui vaja. Eks see kõik lõpuks turbo tihenditele hävitavaks sai ja 247000 peal selle vahetuse tingis.

Siin siis mõtlemise koht, et kui armas/vajalik/jne auto on ...
Tänan ,et jagasid oma kogemust! Kindlasti on sellest infost abi! Aga proovin siis selle vortexi ära! Tellitud ta juba on ja rahagi makstud! Tellisin koos uue klappi kopsikuga.
Vasta