Soovitus õlivahetamisel!!!

Üldised arutelud ning näpunäited
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Soovitus õlivahetamisel!!!

Postitus Postitas randos »

Kõik, kes soovivad endale sellist klapikambrikaant
Pilt
ja sellist sisu sinna kaane alla
Pilt
siis kindlasti kallake oma vanale mootorile sisse kvaliteet täissünteetilist õli Mobil 1-lt. Ja selline tulemus on garanteeritud. Kuid see ei ole veel kõik. Kasutades seda õli poolteist aastast järjest (st. 3 vahetus välpa), saate ummistunud õlikanalid ja kõrvu lukustava klapiklõbina pealekauba. Kuid ka see ei ole veel kõik. Seda kõike parandama-puhastama asudes, lisanduvad automaatselt teile veel peavalu ja "peetis" närvid, sest see "kvaliteetne" nõgi ei kao sealt nii kergelt ja kiirelt kui lihtne, tavaline kinni põlenud õli. Seega, mõelge hoolikalt, millist õli ja kuhu te valate. Tulemus oli just teie ees.

PS! Ei kiida ega laida antud toodet, vaid tõin teieni tagajärjed, milleni see mind viis, et süstida teistele õlivahetajatele ettevaatlikust!
Vanale mootorile ikka vana head mineraali vaja :D
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Kolm vahetusvälpa ja 1,5a küll, aga kui pikk üks vahetusvälp keskmiselt oli :D? Kui näiteks 25tuhat km lasid, siis pole ime, et sellist tulemust näeme. Mis kompresioonid mootoril on erinevates silindrites? Kas oled kontrollinud? Üldiselt jah, ei soovitata panna täissünti vanale mootorile...
enthusiast
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.01.2006 12:04 20

Postitus Postitas enthusiast »

Mul just õlivahetus ees, plaanisin täis-sünti, mida tehas soovitab. :roll:
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Sa võid ju rahumeeli täissünti panna. Kas vana silti pole kuskil, et näeks mis enne sees oli? Kakssada tuhat sõitnud konel on veel ressurssi küll. Ma laseks samuti kompresioonid ära mõõta, oleks pilt selge ja süda rahul.
Ja südamerahu on kõikse kallim asi siin ilmas ;)
enthusiast
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.01.2006 12:04 20

Postitus Postitas enthusiast »

Kakssada tuhat sõitnud konel on veel ressurssi küll.
See ei pretendeeri absoluutsele tõele....aga mootor käib tihkelt küll ja kui treila pealt maha aeti masinat, sain altpoolt ka kaeda kiirelt ja põgusalt....täiesti kuiv oli ja mõned uued kondidki esisillas.

Mul ikka läheb Castrol täis-sünt sisse :)
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Mootoris kasuta ikka seda õli mida mootor on harjunud saama- hooldan autosid mille läbisõit on üle 800 tuhande ja kogu aeg on kasutatud nendes mootorites Mobil Delvac1 täis sünti, samas mootoritele mis on sõitnud mineraliga ma seda õli ei kalla!
E34 520A ; E34 524TDA
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

see nõgi on sinna millestki muust tekkinud. õli tüübil pole siin küll midagi pistmist
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

UPS kirjutas:Kolm vahetusvälpa ja 1,5a küll, aga kui pikk üks vahetusvälp keskmiselt oli :D? Kui näiteks 25tuhat km lasid, siis pole ime, et sellist tulemust näeme. Mis kompresioonid mootoril on erinevates silindrites? Kas oled kontrollinud? Üldiselt jah, ei soovitata panna täissünti vanale mootorile...
Kõik õlivahetused olen teinud oil service tulukeste järgi.
Kompressioone silindrites mõõtnud ei ole (tegelen sellega lähipäevil), küll aga tulid peale klappide reguleerimist kuuldavale huvitavad kolinad mootoris, mis ennem kolksusid vist klõbina varjus ja ei kostunud otseselt kõrvu.

Remondirõõm Läbi Aastate!!!
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Usun täitsa, et ei pretendeeri... selleks tulekski surved ära mõõta. Tehakse küll ka sellist pettust, et valatakse "tihendajat" mootorisse ja mootor käib kui kellavärk. Siis on ka rõhud õiged. Lased keemia koos vana õliga välja ja selgub kurb tõsiasi kui uue õli sisse valad. Tavaliselt on need müügiks tehtud sarad, mis täiesti läbi aetud ja mis seal salata eks diisel mootoriga keskklassi autodega vuratakse ju kõige rohkem... Aga see auto ei näe just sedamoodi välja, et tal oleks pool milli seljataga :D . Kindluse mõttes, võiksid ju mõõta kui uus õli sees. Soovitan nii sõbramehe poolest. Ma kõikidel autodel enne ostu selle operatsiooni lasknud teha. Kui komp. korras, siis reeglina väga suuri üllatusi ei tule. Tüüpvead tuleb muidugi üle vaadata, neid igal autol.
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

patrik kirjutas:see nõgi on sinna millestki muust tekkinud. õli tüübil pole siin küll midagi pistmist
Oskad äkki juhatada suunda, kust see nõgi võis alguse saada, ehk siis mis selle põhjuseks võiks olla...
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

UPS kirjutas:Usun täitsa, et ei pretendeeri... selleks tulekski surved ära mõõta. Tehakse küll ka sellist pettust, et valatakse "tihendajat" mootorisse ja mootor käib kui kellavärk. Siis on ka rõhud õiged. Lased keemia koos vana õliga välja ja selgub kurb tõsiasi kui uue õli sisse valad. Tavaliselt on need müügiks tehtud sarad, mis täiesti läbi aetud ja mis seal salata eks diisel mootoriga keskklassi autodega vuratakse ju kõige rohkem... Aga see auto ei näe just sedamoodi välja, et tal oleks pool milli seljataga :D . Kindluse mõttes, võiksid ju mõõta kui uus õli sees. Soovitan nii sõbramehe poolest. Ma kõikidel autodel enne ostu selle operatsiooni lasknud teha. Kui komp. korras, siis reeglina väga suuri üllatusi ei tule. Tüüpvead tuleb muidugi üle vaadata, neid igal autol.
Selle isendi läbisõit on 290 000 millegagi. Keritud vist ei ole, sest servise raamatu järgi vaadates asi täitsa klapib. Kuna ise olen poolteise aasta jooksul sinna kolm korda Mobil1 täissünti valanud (ilma igasuguste lisanditeta), siis nüüd, teades mis see mootoriga teinud on, ei oska sinna enam midagi valada.
Ei tea kas on mõtet täissündiga edasi jännata, või siis vaja lahjema ja paksema kraami peale üle minna. Ja kas sellisele nõgistunud mootorile on kasulik sisepesu teha, et äkki lööb hoopis kõik kanalid-käigud umbe seal???
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Eelnev positus oli enthusiastile :)
See nõgi on aja jooksul sinna kogunenud ilmselt. Tingitud on kehvast õlist ja üle lastud hooldustest, pakun välja. Ma samuti ei usu, et see kolme vahetusvälbaga sinna on tekkinud, liiati kui üle pole lasknud välpasid. Miks sa just arvad, et Mobilist on tingitud, see üldjuhul päris hea õli ju.
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

UPS kirjutas:Eelnev positus oli enthusiastile :)
See nõgi on aja jooksul sinna kogunenud ilmselt. Tingitud on kehvast õlist ja üle lastud hooldustest, pakun välja. Ma samuti ei usu, et see kolme vahetusvälbaga sinna on tekkinud, liiati kui üle pole lasknud välpasid. Miks sa just arvad, et Mobilist on tingitud, see üldjuhul päris hea õli ju.
2 õlikanalit olid umbes, neljas ja viies silinder. Kui see nõgi seal juba pikemat aega oleks olnud, siis peaks see 2.5 käituma kui 1.8, mineku üle aga ei kurda. Õlivahetused tehtud korrapäraselt, vähemalt need 1,5a minu käes. Auto oli otse Saksast, seda ei tea muidugi, mis sellega seal tehti...Aga säänse nõgiga oleks pidanud mootor juba nende aastate jooksul üsna läbi olema. Ise olen ka alati Mobilit üheks parimaks pidanud, aga nagu nüüd nägin, siis täitsa sõnatu...oleks nagu Adinoli mineraaliga kulgenud...
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Elu ja p*** karvad on õpetanud et ma kasutan ainult Castroli kaupa. Vähemalt mootori , käigukasti ja tagasillas.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Tean, et vanale mootorile ei soovitata teha sisepesu, just samal põhjusel, et lööb kanalid umbe või lõpuks jääb see saast pihustiesse pidama ja on ikka umbes. Ausalt öeldes ei oskagi soovitada mida teha, pole sellist probleemi enne olnud. Tean et pärast seda pulli vahetatakse päris tihti õli kui kanalid lahti saadud. Nii puhastub mootor lõpuks enam vähem seest ära. Pärast jätkatakse nagu tehas ette näeb.
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Kui see mootor on enne sind sõitnud paar-kolmkümmend tuhat naaberriigi õliga mille täpemat koostist keegi ei tea ja õli ka ei vahetatud, siis on pilt päris tuttav- (vene ajal lada mootori sisu, kui sõideti odava diisliõliga)
E34 520A ; E34 524TDA
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

UPS kirjutas:...Tean et pärast seda pulli vahetatakse päris tihti õli kui kanalid lahti saadud. Nii puhastub mootor lõpuks enam vähem seest ära. Pärast jätkatakse nagu tehas ette näeb.
Aga sellist puhastust siis vaja läbi viia millise õliga...Shell Helix`it kindlasti ei pane ja ei tea, kas Mobilitki enam usaldan.
Ja kas täis- või poolsünt. Mineraali ka kohe kindlasti ei pane...ennem käin jala...:D
Castrol???
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Pane poolsünti, pole eriti palju vahet kelle oma, aga omast kogemusest on et pärast neljandat õlivahetust oli klapikambri kaane alune puhas. läbisõidud umbes 1000 kuni 2000 km.
E34 520A ; E34 524TDA
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

randos: Küsimus pole ju õli margis, lihtsalt täissünt võttis saasta lahti, mis ummistas sul õlikanalid. Shellil pole ka häda midagi, aga tihedaks vahetuseks kärab ka poolsünt. Pole ju mõtet osta täissünt Castrolit, et see paari tuhande pärast välja lasta ja nii mitu korda. Muide, ma sõidan ise täissünt. Addinoliga, vahetan natuke enne 10 tuhandet (is kõrgete pööretel töötava mootori ja enda kiiksu tõttu) ja mul pole ühtegi nii musta mootorit olnud. Aga see on kõigest näide, pole mõtet mind selle pärast koonriks või poole aruga vennaks pidada.
Aga mis su neljanda ja viienda silindri saaled teevad, loogiliselt võttes olid need ju kuival piltlikult öeldes? Need kah siis arvatavasti õhtal :roll: .
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

aarekas kirjutas:Pane poolsünti, pole eriti palju vahet kelle oma, aga omast kogemusest on et pärast neljandat õlivahetust oli klapikambri kaane alune puhas. läbisõidud umbes 1000 kuni 2000 km.
Et peale igat 1000-2000 panid uued mahlad jooksma???
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Just nii :D
aarekas
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: 17.02.2005 13:26 16
Asukoht: Raplamaa 56930948

Postitus Postitas aarekas »

Said õieti aru :)
E34 520A ; E34 524TDA
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

aarekas kirjutas:Said õieti aru :)
UPS kirjutas:Just nii :)
Tnx...
alustan siis säärase operatsiooniga...
kuigi...
asja tegelikku tekkepõhjust tahaks teada...kui seda üldse on võimalik tagantjärgi nii pika ajapeale päris selgeks teha :D
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Klge mehed, enne pean ju õlikanalid lahti saama kuidagi, või? See tihe õlivahetus puhastab jõuallika ainult vanast ködist ära, kuid enne peaks määrdeaine ikka igasse vajalikku punkti jõudma :roll: Ma väga ei usu, et see meetod ka õlikanalid lahti teeb :? Oleks hea omalgi teada, ei jookseks mööda külge maha.
KappOtt
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 11.08.2005 12:04 44
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas KappOtt »

Miks sellline pilt avaldub on päris lihtne seletada. Nimelt sisaldavad kvaliteetsemad õlid (nagu seda on ka Mobil) igasuguseid lisamanuseid. Üldiselt on nende hulgas ka mootoripesu vahendi moodi aineid. Ka loputab lahustab vedelam õli igasuguse vana pasa paremini mootoris lahti,kui mineraalõli. Lisaks tuleb mängu asjaolu,et õlivahetusel ei saa mootorit täiesti tilgatumalt tühjaks vanast õlist,ning mingi kogus vana õli jääb ikkagi mootori detailidele. Nagu teada,siis õlisid omavahel ei tasuks segada ja reeglina erinavad õlid omavahel ei sobi kokku,seda nii tootjad,kui ka erinev viskoostsus.Põhimõtteliselt tekib vanade õlijääkide ja uue õli vahel kerge keemiline reaktsioon. Ja tavaline on ka see,et reeglina mitte kohe esimese õlivahetusega probleemid ei ilmne,vaid peale teist või kolmandat õlivahetusvälpa,kuna see mootori "puhtaks leotamine" võtab aega ja pole kiire protsess. Seda mõjutavad ka kui kaua on eelmiste õlidega sõidetud,ning mis kvaliteediga need eelmised õlid olid. Üldjuhul kehtib ikkagi reegel,mida aarekas siis kirjutas,et tuleks jätkata sama õli kasutamist,mis on seniks antud mootoris kasutusel olnud.
Need õlikanalid,mis on nüüd täiesti kinni või suures osas kinni, enam tavaliste õlivahetustega lahti ei saa leotada. Peenemad õlitorud tuleks kindluse mõttes lausa ära vahetada. Detailid tuleb maha võtta,ning puhtaks leotada mõnes kangemas mootoripesu vahendis,siis paistab,millised detailid õnnestub puhtaks saada ja milliseid enam mitte. Kindlasti võtab metallide pealt selle pasa maha happelahus.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

randos kirjutas:
patrik kirjutas:see nõgi on sinna millestki muust tekkinud. õli tüübil pole siin küll midagi pistmist
Oskad äkki juhatada suunda, kust see nõgi võis alguse saada, ehk siis mis selle põhjuseks võiks olla...
Palju külma mootoriga sõitu? :?
Endal läks mootor selliseks talvel kui mootor ei jõudnud korralikult soojeneda ... mootori sisepesuga kenasti puhas jälle.
Indrek
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

Oma kogemustest väidan seevastu:
Mul ka oli klapikambri kaanealune autot ostes (525tds) suht tahmane ja must. Täissünt sinna oleks kindlasti mootori surm olnud. Esmalt tegin ühe vahetuse Esso poolsündiga ja seejärel kõik korrad Castroli poolsündiga. Käesolevaks hetkeks on nookurid, vedrud ... kõik kenad metalli värvi ja julgeksin küll ka täissündi panna. Samas kui ikka mineraaliga piinatud ja paksult tahma täis ja siis veel kuuma saanud - parema õliga mingi lahtisulav tükk õlikanalis kindlustatud. Tundmatus mootorismille eelnevat õlimarki ei tea ei soovita mingil juhul täissünti!!
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Selline pilt avaneb enamasti siis kui pidevalt ainult lühikesi otsi sõidad.
BMW on auto ja teised kõigest masinad
truumu

Postitus Postitas truumu »

Riddick kirjutas:Selline pilt avaneb enamasti siis kui pidevalt ainult lühikesi otsi sõidad.
Vaidleks vastu
Mul mõlemal E36-l särab sees nagu uuel autol
Ainult linnasõit, 6km tööle ja 6 tagasi ja ainult harva mööda Järvevana
Lihtsalt õige õli, sõidustiil(käiguvahetus 3000-4000rpm), korralik kütus ja vahetusvälbad.

Randosel oli nähtavasti mootor juba enne ostmist seda kakit täis
Põhiline tekitaja ikkagi oma aja ära elanud õli
Kui lasta sama õliga 20 000-30 000km ringi, pole mingi ime, et pilt selline
On sees siis mistahes firma toode...
Sama pilt ka siis, kui mootor kõvasti kuuma saanud
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Kindlasti on nii üht kui teist, ei vaidle vastu, kuid õli süüks ma asja küll ei ajaks nagu teema algataja. Ma ise kasutan sama õli millest alguses räägitud ja kõik on täiesti OK :)
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Vasta