K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Üldised arutelud ning näpunäited
mikuuu
Huviline
Postitusi: 924
Liitunud: 18.03.2007 21:16 12
Peamine sõiduk: BMW 530d '03
Asukoht: Tartumaa

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas mikuuu »

ooDDoo kirjutas:Olen jeremiga samal meelel.. olen 100+ km/h lennanud tagurpidi puusse. Nii,et vööd polnud peal. Ei taha mõeldagi mis oleks juhtunud kui ma esimese otsaga oleks puusse lennanud.. arvatavasti siin ei kirjutaks.
Lucky shot. Olen ka vööta tiiru üle katuse kãinud. Kerge kriim ainult oli. See ühekordne õnn ei tähenda, et järgmine kord samamoodi võib minna.

Auto esiots võtab paremini lööki vastu kui külg.
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off!
preda
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 17.07.2008 12:46 44
Asukoht: Tallinn

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas preda »

Läksid alla taha paremad...eks siis paistab, kui lumi maha tuleb ;)
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas Tauri_J »

ooDDoo kirjutas:Olen jeremiga samal meelel.. olen 100+ km/h lennanud tagurpidi puusse. Nii,et vööd polnud peal. Ei taha mõeldagi mis oleks juhtunud kui ma esimese otsaga oleks puusse lennanud.. arvatavasti siin ei kirjutaks.
Rehvid oleks süüdi olnud
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas ooDDoo »

Süüdi on alati ikka see kes rooli keerab.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
WhoIsTheMaster
Huviline
Postitusi: 330
Liitunud: 23.09.2014 15:22 56
Peamine sõiduk: E61 535d/530xd
Telefon: 53917831
Asukoht: Keila/Tallinn
Kontakt:

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas WhoIsTheMaster »

Olenemata veoskeemist taha käivad paremad rehvid.
Kui esiotsa on võimalik veel rooliga korrigeerida, siis tagaots on läinud, kui ise viskama hakkab. Paremad rehvid tagasillal vähendavad võimalust tagaotsa viskamiseks. Lisaks paljudel autodel on tagaots oluliselt kergem, mistõttu näiteks reavahetusel ridade vahel olevast lumevallist esiots läheb ilusti läbi, aga tagaots jääb valli harjale libisema ning viskab auto kokkuvõttes teepealt minema. Rehvid on siiski disainitud pidurdama ja liikuma otse, mitte külg ees.
Süda on BMW.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas ooDDoo »

https://www.oponeo.co.uk/tyre-article/b ... st-results tasuks otsast lõpuni läbi lugeda.... oma sõidustiili puhul jään pärast artiklit veendumuse juurde hoida paremad rehvid ees.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1741
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas Mart_L »

Seda ette-taha rehviteemat võib alati lõpmatuseni arutama jääda nagu ka seda, kas on parem esivedu või tagavedu ohtlikus olukorras :lol: Isiklikult ostan/vahetan talverehve alati komplektselt ja järgi jäänud korralikum paar lihtsalt müüki. Ei ole nii rikas, et pärast algse kokkuhoiu vilju maitsta. Ja pärast lappama minemist tasuks heietada hoopis teemal "mul olid all s...d rehvid," mitte teemal "mul olid valel sillal need all" ;)
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Kasutaja avatar
WhoIsTheMaster
Huviline
Postitusi: 330
Liitunud: 23.09.2014 15:22 56
Peamine sõiduk: E61 535d/530xd
Telefon: 53917831
Asukoht: Keila/Tallinn
Kontakt:

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas WhoIsTheMaster »

ooDDoo kirjutas:https://www.oponeo.co.uk/tyre-article/b ... st-results tasuks otsast lõpuni läbi lugeda.... oma sõidustiili puhul jään pärast artiklit veendumuse juurde hoida paremad rehvid ees.
Hea artikkel ja veel parem uurimus.

Kõike süvenenult läbi ei lugenud, kuid üldjoontes jooksis läbi, et paremad rehvid käivad taha.
Ainult viimane osa soovitas mõnedel juhtudel paremaid rehve ette, ning need mõned juhud on väga harva äärmus situatsioonides. Ma olen absoluutselt nõus, et paremad rehvid ees vähendavad pidurdus teekonda. Kuid pidurdus teekond on näitaja, mis sõltub väga väga palju rehvi mudelist, kui et rehvi kulumis astmest.
Ma tegin kunagi 7 aastat tagasi tohutu vea, kui vahetasin 3mm mustriga goodyearid tutikate vallaide vastu.

Lisaks kui tihti sa pidurdad absi rakendumiseni? Hoia mõistliku pikkivahet ja sellist probleemi ei tekki.
Kui tihti on vaja kurve läbida täiskiirusel? Kui tekib ülejuhitavus, siis on ehk mõistlikum kiirust vähendada?

Külglibisemine võib tekkida aga olukorras kus kõik tundub ilus ja tore. Olen ise elanud üle olukorra kus ca tonnise täismassiga sõiduauto läks külglibisemisse peale maanteel oleva kerge muhu ületamist.

Lisaks selline huvitan nüanss, et alates e6x mudelist alates pidurdatakse enamasti tagapiduritega, ning esimesed rakenduvad alles tugevamal pidurdamisel.

Aga eks sa pane ikka paremad ette. Eeldame et sul on mõni vanem auto, kus puudub ESP. Nii kui pidur põhjas on, on esirattad nagu naelutatult haakuvusega lumes kinni, kuid tagaots laseb rõõmsalt omas suunas. Palju õnne selle kontrollimisega. Kusjuures ESP pole mingi imevidin, mis autot igas olukorras teel hoiab. Tuues halva paralleeli. ABS ei väldi avariid, kui täiskiirusel seina sõita ja 10m varem pidurdama hakata.
Süda on BMW.
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas Kaupo_K »

Jättes välja veel ralliautod -ja mehed ning nelikveolised ning igast 1 miljonile sansid siis jääb ikkagi alles fakt et esisild on see mida saab tüürida ja juhtida, kuid tagumist mitte. Just sellep tulebki taha paremad panna :!:
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas BumBum »

Me ei saa unustada seda, et mõnikord lihtsalt juhtub. Süüdlast otsitakse rehvidest, lihtne. Võib-olla oli tee lihtsalt liiga libe antud kohas jne. Võtame selle hiljutise avarii kus auto maandus jõkke, rehvid korralikud all.
Tee oli libe. Oleks autol olnud kehvad rehvid all, siis oleks süüdistatud autojuhti.
Sõiduoskus, kogemus, need on ikka kõige olulisemad. Kui auto libisema läheb, siis ei ole seal vahet mis rehvid all on, kui reageerida ei suuda või ei oska. Oluline on auto juhitavus säilitada.
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas veekaheksa »

Tere tere, kõik see pere!

Ilgelt hea teema jälle üleval :) Tahaks kah sõna sekka öelda.

NB! Tegemist on minu isikliku arvamusega, ja suuresti on antud teema maitse-harjumuse asi.

Niisiis. Omast kogemusest tean, et minujaoks on umbselt ebameeldiv, kui roolis olles satun reisija rolli. Eriti just alajuhitavuse tõttu. Märja ilmaga ees kehvem rehv ja ütleme nii, et esimene kord, kui selline olukord mul juhtus, mis oli suuresti olude kokkulangevus(ostsin jooksu velgi, ja seal peal suht 2.0mm peal suvekad - kitsamad visuaalselt kui Euroopa lamell, mis oli ca 4mm peal siis tagasillal), siis ütleme nii, et sain põhimõtteliselt pruuni triibu ikka aluspesule küll. Ringliikluse pealt mahapöördel kadus nii pidamine kui roolimine esisillal täielikult - väga vähe jäi puudu eurokraavilaksust. Teisel korral olin natukene juba asjaga arvestanud, ja jätsin lisamaad pidurdamiseks-pööramiseks, kuigi ikkagi suht rõve tunne. Rohkem pole ette tulnud sellist asja - kuna rohkem nii rehve alla ei pane.

Olen ka vastupidist varianti üle elanud, snap-oversteeri, kuid minujaoks on see kuidagi seeditavam ja ma ei tunne ennast nii abituna sel juhul. Siiani pole ühelgi autol mul ESPi olnd, niipea vast ei tule kah.

Ma arvan, et tegelikult on see ikkagi maitseasi. Nii et, ei tasuks siin väga tülli minna. Rohkem selline proovimise värk, kui muidu ei saa otsustatud.

Tänan,
veekaheksa
All good things come to those who wait.
taunod
Huviline
Postitusi: 3938
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas taunod »

BumBum kirjutas:Võtame selle hiljutise avarii kus auto maandus jõkke, rehvid korralikud all.
Tee oli libe. Oleks autol olnud kehvad rehvid all, siis oleks süüdistatud autojuhti.
Kui mõtled seda võrumaa laksu, siis võib öelda, et Läti viinaralli nõudis ohvri. Vähemalt mina kuulsin, et sinnapoole oli ta teel.
2X328 '95
LauriH
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 05.05.2010 19:46 31
Asukoht: Tartu

Re: K:Kas paremad talverehvid ette, või taha?

Postitus Postitas LauriH »

Kui autojuht on vähegi mõtlemisvõimeline inimene ja erinevus pole just 8mm vs 3mm, siis ei tohiks väga vahet olla, mis kuhu teljele panna. Kusjuures sellest 3mm seadusest ei suuda ma ka aru saada. Minu arust ei kvalifitseeru alla 5mm mustriga rehv kuidagi talverehviks. Samuti kõik need Lõuna-Euroopa lamellid, mida 90% meie rehvikaupmeestest ausa näoga asjatundmatutele inimestele ette söödavad.

Enivei... võib-olla olen ma liiga arg, aga kui asfalt pole puhas ja kuiv ning temperatuur tugevalt plussis, siis ei tundu minu jaoks standardlahendus püsikaga 100 kellale ja selle kiirusega kõik ettetulevad kurvid läbi kangutada. Eelistan Tartu ja Tallinna vahet sõites Piibe maanteed, sest seal on tunduvalt hõredam liiklus. Samas on see oluliselt kurvilisem ja teehooldusega ei nähta ilmselt nii palju vaeva kui Tallinn-Tartu maanteega. Paar nädalat tagasi Tallinnast tulles näitas OBC kogu tee temperatuuriks +1 kuni +2, aga Tallinna pool otsas oli tee libe kui ****. Ja iga inimene, kes on mõttega auto juhtimise juures (mis peaks tähendama ka ilmastikuolude arvestamist), mitte telefoniga feissbuukis või põhitähelepanuga burksi söömisel, peaks esimese kiirenduse/pidurduse/roolipööramisega sellest aru saama. Mina õnneks sain aru ja sõitsingi pool teed 80-ga. Koju jõudsin 5 minutit hiljem kui plaanisin. Üks Golf sõitis ka minust mööda, oli hirmus häbi, aga arvan, et suudan edasi elada.
Vasta