Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas LatsRist »

Tere! Kas saab ja kuidas käib erinevatesse võtmetesse istmete , peeglite , kliimaseadistuste ja muu taolise salvestamine ehk siis lahti seletatuna: kui mul on kaks võtit , siis erinevatesse võtmetesse peaks saama salvestada erinevad seaded , et kui auto uksed avada ühe võtmega , siis sõidab automaatselt iste , rool , peeglid sellesse asendisse mis antud võtmesse salvestatud ja teise võtmega autot avades teise inimese seadistatud asenditesse ? Youtubis on erinevaid klippe ja nagu aru saan , siis eri väljalaske aastatel protsess erinev ning enda masinale sobivaid salvestamise õpetusi ei leidnud või on siin vaja arvutiga kallale minna ? Autoks bmw E70 , X5 , 2009a, ( Keyless juhul , kui on oluline ) , vin. L300281
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas StenV70 »

Toimib koostöös istme/rooli/peegli mäluga....Salvestad enda soovitud asendi ära(istme küljes on M ja 2 või 3 numbrit).
Vajutad M ja siis vastavat numbrit ning salvestatud...Pärast salvestad teise juhi asendid teise võtmega ja voilaa.
Kliima/raadio värgid peaks niisamagi võtmega kaasas käima.
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas LatsRist »

StenV70 kirjutas:Toimib koostöös istme/rooli/peegli mäluga....Salvestad enda soovitud asendi ära(istme küljes on M ja 2 või 3 numbrit).
Vajutad M ja siis vastavat numbrit ning salvestatud...Pärast salvestad teise juhi asendid teise võtmega ja voilaa.
Kliima/raadio värgid peaks niisamagi võtmega kaasas käima.
Päris nii lihtne see ikka ei ole ( olnud ) . Sinu kirjeldatu on mul selge alates oma esimese BMW omamise hetkest , aga sel moel ei salvestu ( vähemalt antud mudelil , võibolla mõnel uuemal isendil on see ehk nii lihtne , kuid kahtlen selleski ) asi võtmesse vaid nii öelda istmesse - kuskile mälusse ja asjade paika liigutamiseks peab neid va nuppe 1 või 2 all hoidma nii kaua kui kõik paika liigub . Mina katsetasin ja tegin nii , kuid ega ma väga kindel kõiges ei ole ja mõne sammu võib ka ehk vahele jätta , aga sain asja toimima Youtubi õpetusvideotest ise mingi kombo kokku pannes . Esiteks tuleb vist teha pardakompuutris märge istmemälude kohta ( kas ja millal istmed ja muu salvestatu paika liiguvad ) , teiseks peab võtme panema armatuuril olevasse võtmeavasse ( pesasse ) , siis süüde sisse ( ei pea mootorit käivitama , aga kas võib käivitada - ei tea , videotes ei käivitatud ) . See järel paika sättida kõik mis võimalik ( iste , rool , peeglid , kompuutri keel , kliimale seada temperatuur , raadiojaam ja võibolla veel miskit mis kohe meelde ei tule ) , seejärel vajutada istmel M nuppu ( punane mälu nupp ) mis järel M nupp hakkab valgustatult põlema ning salvestada sedaistused vajutades istmel nuppu 1 või 2 kuhu antud asetused salvestatakse , M nupu valgustus kustub . Seejärel süüde välja , eemaldada võti pesast ja mina igaks juhuks kohe peale võtme eemaldamist pesast lukustasin võtmest ( puldist ) uksed ja siis taas koheselt ka avasin ( seda kõike auto salongist lahkumata - nii tehti ka mõnel juhul videotes ) . Olgu lisatud , et auto Keyless ehk , siis võtmeta avamis-käivitamissüsteemiga ning võibolla viimased sammud asjatud , kuid tegin igaks juhuks ja vähemalt sain asja toimima . Kõige eelduseks on muidugi , et olemas peab olema ikkagi kaks eraldi võtit . Nüüd toimib asi nii , et kui naine läheb oma võtmega ja avab auto ukse , siis iste , rool , peeglid jne. , kogu see loetelu mida juba eespool kirjutasin liigub automaatselt asenditesse mis said salvestatud ja seda kõike ilma istmel vastavaid nuppe vajutamata ja kui mina oma võtmega auto uksed avan, siis liiguvad automaatselt asjad minu salvestatu põhjal paika . Suurim mugavus asjal ongi see , et enam ei pea autosse sisenedes seda istme 1 või 2 nuppu all hoides ootama millal kõik kellegi järgi paika liiguvad vaid põhimõtteliselt on asjad pelgalt ukse avamise järel paigas selleks ajaks kui autosse sisse ronid ning tagumik istet puutub . Kui kellelgil on midagi lisada - täiendada või hoopis teab mida ülearu tehtud sai , siis kõik kommentaarid teretulnud .
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas StenV70 »

Krt. mul juba e46-l oli nii,et teise võtmega olid teised raadiokanalid ja kliimaasjad ees(el istmed puudusid) ja midagi eraldi tegema ei pidanud,jäi alati selle võtme viimaste valikute peale..
e91-l samamoodi.
e61-l mäludega istmed,el. rool jne. ning seal piisas istmete jaoks ainult sellest,et salvestasin ära ja korras,istmed,rool ja peeglid liiguvad vastavalt võtme mälule,seda juba siis kui uksed puldist avad(rool kukub pärast sülle muidugi),samuti on erineva võtmega viimati kasutatud kliima ning raadioseaded.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui funktsioon on kodeeritud pole vaja mingeid iidseid rituaale läbi teha.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6099
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas jargo »

Oot!
Kas e46-l ka siis erinevate võtmetega võimalik sõitja mälu meelde jätta?
Just istme oma huvitaks,kuna käib ka endale suhteliselt pinda,alati selle nupu vajutamine!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Jan_Ar
Huviline
Postitusi: 880
Liitunud: 14.01.2007 12:07 07
Peamine sõiduk: BMW F48 X1 170kW
Asukoht: Tln/Trt/Hiiumaa

Re: Istme,peeglite,kliima jmt. salvestamine võtmesse?

Postitus Postitas Jan_Ar »

Jah. Ma olen kasutanud seda nii e46 ja e53. Vimmasel oli hea, et ka rooli jooksis paika :D
Kahuks viimasetel e91 ja F31 pole el istmeid ja häirib pidev istme sättimine.
BMW e36 318i ´92 | BMW e46 330xi ´01 | BMW e53 X5 ´04 Sports Package | BMW e91 LCI 325d ´09 | BMW F31 320d ´14 Modern Line | BMW F48 X1 170kW´16
Vasta