M57N2 Nukkvõllist

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kry
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 28.07.2011 00:16 33

M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas Kry »

Tere!

Autoks 530d 173kw

Kett läks puru ning kolvid kohtusid klappidega, 2 nookurit puru ning ühe nukaraami poldi kõveraks löönud ning teise pooleks.
visuaalselt ei ole kolbidel klappidel tõsiseid kahjustusi, kuid kaas läheb nagunii tegemisse.

Oletaks et nukad on kõverad, kui tõenäoline see võiks olla ning kas on seda võimalik ka kuidagi kontrollida, ning kes võiks selleks Tartus suuteline olla?

Bmwfansi järgi võiks sinna ka prefl 160 ja 170kw nukk sobida? Kas sobib?

Kui kellelgi pakkuda nukkasid siis julgelt privaatsõnumisse!

Tänud juba ette!
Viimati muutis Kry, 10.01.2019 13:12 12, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas Tauri_V »

Olen paaril korral proovinud peale keti purunemist samu nuukvõlle kasutada, kuid tulemusteta-mingites silindrites põhimõtteliselt puudus kompressioon. Ehk siis vähetõenäoline, et nukad ok. Visuaalselt ei eristanud samuti miskit.
BMW f11 530xd 2015
Kasutaja avatar
ladammm
Huviline
Postitusi: 697
Liitunud: 13.03.2011 12:18 34
Peamine sõiduk: 5er
Telefon: 53586029
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas ladammm »

Mis läbisõidu peal kett purunes?
E34 520i & E39 525d & E60 530D & E60 550i (daily) & E85 2.5i ja kõik käsisegukastid
Kry
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 28.07.2011 00:16 33

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas Kry »

ladammm kirjutas:Mis läbisõidu peal kett purunes?
ei ole õrna aimugi 256k on ees, auto küll üldjoontes väga korralik aga iseasi palju saab läbisõitu uskuda.
Poltide järgi otsakaane ja palju muid asju avasin tõenäoliselt esimesena.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas teet82 »

Tauri_V kirjutas:Olen paaril korral proovinud peale keti purunemist samu nuukvõlle kasutada, kuid tulemusteta-mingites silindrites põhimõtteliselt puudus kompressioon.
Nendel "torunukkvõllidel" peaks olema nukk eraldi peale pressitud, mitte ühes tükis võlliga valmistatud. Võimalik, et löögiga pöörab siis ära paigast need nukid võlli suhtes, muud põhjust nagu ei saaks olla kompressiooni kadumisele.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Rainer.K
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 09.12.2015 10:43 10

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas Rainer.K »

Pigem ikka põhjus selles, et võll ise on ära pandunud ja kuna hüdrotõukurid ei jäta nookurile mingit lõtku piisab juba võlli kõverusest paar sajandikku et klapp jääks painde vastasküljel niipalju avatuks et silindris rõhku ei ole.
Toruvõllil aga on paine väga tõenäoline kui paar laagrikaant on ära liigutanud.
Küsimus on veel selles, et kui laagrikaas on purunenud siis tuleb ka plokikaas vahetada sest need laagrikaaned on koos plokikaanega töödeldud ja teiselt kaanelt võetud asja sobivuse võimalus pole suur.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas teet82 »

Rainer.K kirjutas:piisab juba võlli kõverusest paar sajandikku et klapp jääks painde vastasküljel niipalju avatuks et silindris rõhku ei ole.
Jah, see vist pole ka võimatu. Iseenesest saaks indikaatorkellaga kontrollida seda kui huvi peaks olema kellelgi. Aga olen näinud selliseid torunukkvõllidega mootoreid, millel on kiilusoonega rihmaratta koha ära pööranud toru otsas ja ükski märk enam ei kehti. Seega vist pole võimatu, et ka neid nukke võib nihutada seal.
Need laagrikaaned on ametlikult jah koos plokikaanega töödeldud ja kuuluvad komplekti, aga olen neid ise ristanud erinevatel mootoritel ja kindlasti on ka teised sama teinud. Saab ju proovida tühjalt ilma nukkvõllita, et kuidas jääb. Kui mingit astet ei tunne sõrmega seal, siis käib küll :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kry
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 28.07.2011 00:16 33

Re: M57N2 Nukkvõllist

Postitus Postitas Kry »

Küsimus sai lahendatud,
lasin nukad pinki panna, on kõverad ning kasutuskõlbmatud.
Nukid on iseenesest peale pressitud ning neid oleks vajadusel võimalik paika liigutada, kuid toru enda sirgu ajamine vajaks toetamiseks rakiseid jne ning jalgratast siinkohal pole mõtet leiutada.
Tänud kõigile kaasa mõtlemast!
Vasta