Nahksisu - kust?

Üldised arutelud ning näpunäited
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Confer aega läheb 1 istmega kuni 2 päeva, esiistmed 3-4 päeva
Tagumise istmega ka nii 2-3 päeva sõltuvalt siis keerukusest. Reaalselt oli mul läinud 6 päeva Jaanuse juures.
Saad nii teha et annad tagumised istmed ära liigud autoga ringi, siis esimese jne.
Naha hind on keskelt läbi 400EEK m2 sõltuvalt kohast +/- 20EEK'u

Pole mõtet tagant suksida Jaanust muutub maru närviliseks seega ka tõonäosus et hakkab braaki tegema. Iga auto hinna suhtes pead temaga ise suhtlema, ta ise hindab keerukust. Ja naha võib ka ta ise osta või sina, suurt vahet pole. Mina ei viitsinud otsima hakata tal need kohad endal teada.
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Eerik_K kas Sinul ka kunstnahast? On kellelgi infot, et mis on eluiga kunstnahast autoistmel ja pärisnahaga? Kunstnahk vist ei veni nii hästi, kui päris nahk? :roll:
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Minul tegemist on ikka pärisnahaga, pärisnahk vastupidi ei veni nii palju kui venib kunstnahk. Ei soovita kunstnahka. Pane 3 kilo juurde ja juba siis pärisnahka kasuta.
Ma arvan kunstnaha eluiga võiks olla 2-3a. Puudus on see et suurtel temp muutustel hakkab kunstnahk kõvaks minema ja hapraks, siis kui millega vigastad siis siis sealt hakkab edasi hargnema, nahaga pole seda muret
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Eerik_K kirjutas:Minul tegemist on ikka pärisnahaga, pärisnahk vastupidi ei veni nii palju kui venib kunstnahk. Ei soovita kunstnahka. Pane 3 kilo juurde ja juba siis pärisnahka kasuta.
Ma arvan kunstnaha eluiga võiks olla 2-3a. Puudus on see et suurtel temp muutustel hakkab kunstnahk kõvaks minema ja hapraks, siis kui millega vigastad siis siis sealt hakkab edasi hargnema, nahaga pole seda muret
Mõtlesin venimise kohal pigem elastsust, et päris nahk venib ja siis tõmbub tagasi, kust vist istud vormid sisse. Tänud soovituse eest, ega jah pole mõtet 4 ja 7 tuhande vahel vahet teha, kui sellinne töö ette võtta.
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Säästke end kunstnaha eest. Mul kodus diivan - nahast. Sai kunagi kukkuhoidu lootes ostetud nn poolnahk diivan. Ehk siis selline, millel osad vähem silma torkavad tükid on kunstnahast. Sealhulgas ka istmepadja sisemine serv. Tänaseks näitab nahk teatud kulumise märki, kuid kunstnahk on JUMALA RIBADEKS. Ent toas ei saa ju isegi temperatuurikõikumisest rääkida.

Kunstnahk kui materjal kõlbab ainult haiglapalati ukse taha ühiskondlikele pinkidele.
E32 750i (1994)
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

On kellelgi häid kogemusi või head kohta soovitada, kus saab norm hinnaga naturaalset nahka osta?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Veerennist maha keerata Ülase? tänavasse angaaris firma nimega Sireldus vms. Neid tasub piinata. Algselt näitavad standardkatalooge, aga piisava pinnimise ja kindla tooni soovi korral vaatavad mis neil veel on. Ise sain nii sinist aniliin nahka (väga pehme ja hea), mis 1:1 sobib sinise e30-ne tooniga. Isegi liiga täpselt. :D

Leidsin ka väga hea nahahooldusvahendi - Mequieri? Medallion. Imendub hästi nahka ja jätab mati lõpptulemi! Siiani kasutasin Autoglymi toodangut, mis nagu võiks ka enam-vähem olla, aga vahe on märgatav.
Kasutaja avatar
jevgeni
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 07.08.2003 16:19 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas jevgeni »

jah, Eeriku auto nahksisu on tõesti ilus. kohe paneb mõtlema, et peaks kunagi oma autole sellist kinkima.
BMW is lifestyle
X5 3.0d e53 ´05
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Naha kogus

Postitus Postitas Relk »

Kui palju sul nahka vaja läheb? Tean küll kust saab ehtsat nahka väga hea hinnaga aga sõltub veidi kogusest.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Eerik_K kirjutas: Ma arvan kunstnaha eluiga võiks olla 2-3a.
hmm. ma arvasin, et mul on istmed kunstnahast aga juu siis ei ole või kuidas? igatahes tagumise istme all olnud silt nahkistme tootja firma kohta pärines aastast 1993. konditsioon on selline:
http://kodu.neti.ee/~ugodit/535/PICT9292.JPG

btw, ma loll hakkasin ühte plekki tagaistmel viinaga puhastama ja
plekk tuligi ära, koos värviga :oops:
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

naha hind

Postitus Postitas Relk »

Mis naha turhind üldse on?
Indrek I
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 17.01.2003 12:34 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

umbkaudu kilo iste,näiteks db-hp-st
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Ise võtsin enda kollasesse musta ja kollase naha sireldusest, täiesti korralik nahk tundub olevat... 1m2 hind on keskmiselt seal 300-500 eek vahel... mul läks autosse nahka kusagil 13m2...
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Saan homme oma esimese E39 kätte ja sees on samuti nahk sisu (hall). Kas sa võiksid täpsustada kust kohast sa seda nahahooldusvahendit (mequieri)ostad?
Muhv kirjutas:Veerennist maha keerata Ülase? tänavasse angaaris firma nimega Sireldus vms. Neid tasub piinata. Algselt näitavad standardkatalooge, aga piisava pinnimise ja kindla tooni soovi korral vaatavad mis neil veel on. Ise sain nii sinist aniliin nahka (väga pehme ja hea), mis 1:1 sobib sinise e30-ne tooniga. Isegi liiga täpselt. :D

Leidsin ka väga hea nahahooldusvahendi - Mequieri? Medallion. Imendub hästi nahka ja jätab mati lõpptulemi! Siiani kasutasin Autoglymi toodangut, mis nagu võiks ka enam-vähem olla, aga vahe on märgatav.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Ostan Top-Partsi / Alptomi majast Ehitajate teel. Selle tagumises osas paikneb vastavaid tooteid kasutav küllaltki soliidne pesukoht.
Maja ise selline üks külg kollane, teine sinine.
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Suured tänud!:)
Muhv kirjutas:Ostan Top-Partsi / Alptomi majast Ehitajate teel. Selle tagumises osas paikneb vastavaid tooteid kasutav küllaltki soliidne pesukoht.
Maja ise selline üks külg kollane, teine sinine.
truumu

Postitus Postitas truumu »

trügin ka teemasse sisse, sest selline mure on:
talvel, tüüpiliselt E-34 le jäätusid ära ukseluku mehhanismid
foorumist saadud vihjete põhjal(WD40 lukustusnupu august sisse) sain nad käima, aga nüüd on tekkinud uus probleem - uksepolstri nahkkate hakkab aluspapi küljest lahti tulema :cry:
kas on kellelgi olnud sellist probleemi, kuidas ja kus kohast leida lahendus(peale polstrite vahetuse) ja palju võiks maksma minna?
tegeleb üldse keegi sellise jamaga?
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Helista Jaanusele
53992440 ma arvan et ta kindlasti oskab sind aidata
truumu

Postitus Postitas truumu »

Tänud, proovin Jaanusega ühendust võtta :)
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Leidsin naha hoolduse kohta huvitavat:

As you might expect, there are a vast number of automotive leather treatment products on the market, but only a few are regularly recommended as genuinely superior. For the extreme-detailing crowd, Lexol is one of the products of choice.

Actually, there are two Lexol products for leather -- a cleaner and a conditioner.

http://www.canadiandriver.com/articles/pw/lexol.htm

http://www.lexol.com/newauto.html

http://www.superiorcarcare.net/lx3000.html


Samuti soovitati UM -st kuskil Audi keskuse lähedal asuvast pesulast küsida Prestose tooteid. Pidi olema kallis aga kvaliteetne.
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Käisin täna, siis täna UM poolt soovitatud kohas ära. Asub ta Porche esindusega samas majas, täpsemalt tuleb sõita Porche ja Audi esinduse vahele ja vasakul pool lõpus on väike pesula nimeline koht. Netis nad reklaami endale ei tee, pidi kliente ilma selletagi jätkuma, inimesed seal sõbralikud ja abivalmis. Ostsin sealt nahale puhastusvahendi ja kaitsevahendi, maksma läks see 585 krooni.
paarn
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 31.03.2004 10:19 16
Asukoht: TLN Mustamäe
Kontakt:

Rooli katkmine nahaga

Postitus Postitas paarn »

Tere,

olen püüdnud viimastel päevadel selle hr Jaanusega ühendust võtta all oleval nr-l, aga paraku see ei ole võimlik, kuna telefon on väljas.
Äkki keegi oskab öelda, on ta oma tel nr-t muutnud?

Või siis äkki keegi teab soovitada mõnda soodsamat sorti käsitöölist? Nimelt oleks vaja rool nahaga katta ja käigukangi ümber olev kate teha, võibolla ka käigukangi nupp

Kui keegi oskab nõu anda, oleks väga tänulik.
Kristjan kirjutas:nr 053992440 nimi Jaanus helista ja räägi ära mis tahad. ta asub viimsis.
BMW-tu hetkel,
Suzuki GSX750F ja G3 GTI
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Nuber on kehtiv ja helista õhtupoole.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Mul E39. Tekstiilist sportistmed. Kas tasub nahka panna kui iste on hetkelgi nagu uus? Nahka on mul kõiki värve piiritult omast käest võtta ning peaks ainult tegemise eest maksma, kuid kas autole on võimalik üldse hiljem korralikku nahksisu panna koos uksepolstrite ja muuga???

Mis te arvate?
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Vaata minu auto sisu pilte. Kui see sinu jaoks korralik, siis saab nahatada küll :)
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Kahtlemata ilus sisu, kuid kui autot kunagi edasi müüa kas hiljem tehtud nahksisu ei kõle halvemini kui originaal kangas mis on super seisukorras?

Küsin selle pärast,et kui autot ostsin sis jätsin esimese valiku ust selle pärast ostmata. Originaal kangas tundus ehedam sest kunagi ei tea mis kvaliteediga nahk ja töö kvaliteet on.
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Hästi tehtud töö kestab. Ja tavavaatleja hästi tehtud töö puhul ei saa arugi, et keegi hiljem midagi sinna teinud on :)
Indrek I
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 17.01.2003 12:34 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

endalgi db-hp-s lastud teha nahksisu(punane/must esi sportistmetele) ja täitsa normaalne jäi(jube kena peaks mainima)võin ka mingi pildi kunagi välja panna kui vaja,praegu suht laiali auto,soovitan täitas db-hp kaudu teha lasta selle hinna eest kvaliteeti küll
Kasutaja avatar
erx27
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 07.11.2004 22:45 09
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas erx27 »

To: bmw325e. Palju see nahksisu sul maksma läks :?:
..:: E36 320i M50 Passenger Vehicle ::..
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Kas seal tehakse ka uksed nahaga ära sealt kust peab - polstrid.

Kui auto ise on tume sinine metallik, siis mis värvi sisu soovitate. Mul endal on nõrkus selliste beežida vastu, kuid äkki peaks hoopis mingi kahevärvilise tegema või midagi sellist? Samas ei taha ka mingit tuuningu autot ning tahan et näeks välja võimalikult stock.

Andke veel veidi nõu.
Vasta