E39 530dA käigukasti probleemid

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
pka
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 26.08.2017 12:24 06
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tallinn

E39 530dA käigukasti probleemid

Postitus Postitas pka »

Tere

Külma mootoriga kiirendades ei tea kast vahest, mis käiku valida, harva viienda asemel viskas lampi neljandat, vahest viskas teiselt esimesele tagasi.
Sooja mootoriga suvalt (vahel on, vahel pole, pea igapäevaselt) vahest ei oska käiku valida, peamiselt probleem neljanda käiguga, kiirendades ei viska neljandale tagasi, vaid muneb viiendal või kui surud klotsi põhja, annab kolmanda/neljanda.
Ei ole varem automaati omanud seega ei tea öelda, kas see jõnks mida D/R ja Da 1/2 vahel vahetades teeb on normaalne või järsk.
Ei oska muud viga otsida kui et ehk on käigukast. On kellelgi nõuandeid? Kas kast täiesti läbi või võiks alustada õli kontrollimisest/vahetusest?
Diagnost tehtud, kuid ainus, mida see hetkel näitas, oli air mass meter.
Madizz
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 21.07.2013 17:38 19
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Jõgevamaa

Re: E39 530dA käigukasti probleemid

Postitus Postitas Madizz »

Kui mootor ei tööta nii nagu peab, kui MAF rikkis, siis mul pani kasti ka jebima sellega. Pärast vahetust läks kasti töö palju paremaks. Kuigi sul tundub, et on mingi tõsisem viga ikka.
Kasutaja avatar
pka
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 26.08.2017 12:24 06
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tallinn

Re: E39 530dA käigukasti probleemid

Postitus Postitas pka »

Kuidas teil see nähtus välja nägi siis?
Madizz
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 21.07.2013 17:38 19
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Jõgevamaa

Re: E39 530dA käigukasti probleemid

Postitus Postitas Madizz »

No mul oli rikkis MAF-i tõttu selline tunne nagu turbo ei tuleks enne 3k rpm-i taha. Siis lähebki kast natuke lolliks, sest mootoril pole õiget võimsust. Kui õigesti mäletan, siis pigem oli mul see probleem, et ei vahetanud käiku alla, kui oleks võinud.
Kasutaja avatar
pka
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 26.08.2017 12:24 06
Peamine sõiduk: 530d E39
Asukoht: Tallinn

Re: E39 530dA käigukasti probleemid

Postitus Postitas pka »

Ei taha vara hõisata, aga tundub, et õhulugejas asi oligi, hetkel käitub korralikult, sõidan veidi veel ja vaatame siis uuesti. Aitäh!
Vasta