SPLIT: BMW odomeetrinäit

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

ole nüüd mõistlik :D
99 aasta oma ja läbisõit 100000
võimatu!!!
lase üle kontrollida
või kontrolli ise- kui sellel saab
osadel igaljuhul saab
seda tehakse teatud valemiga
spetsid ehk õpetavad :D
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

XTR kirjutas:ole nüüd mõistlik :D
99 aasta oma ja läbisõit 100000
võimatu!!!
lase üle kontrollida
või kontrolli ise- kui sellel saab
osadel igaljuhul saab
seda tehakse teatud valemiga
spetsid ehk õpetavad :D
Liiga skeptiline ei maksa ka olla! Ja omade koduste vahenditega seda kontrollida... hmm, vist ikka ei saa?
Tuleb lasta seda teha kas esinduses või siis nt truumu, patriku või heiki juures. Nood on aga pealinnast.
530d
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

Liiga skeptiline ei maksa ka olla! Ja omade koduste vahenditega seda kontrollida... hmm, vist ikka ei saa?
Tuleb lasta seda teha kas esinduses või siis nt truumu, patriku või heiki juures. Nood on aga pealinnast.[/quote]


tõsi ta on aga selleks ei ole vaja mingeid vahendeid vaid kompuutrile õieti läheneda :?
kordan veel kord-see ei pruugi kõigil toimida-eriti uuematel
kuigi mis salata-2002 aasta omal mingil määral toimis :)
sellised nõksud näitavad ära kogu läbisõidu-sest aju sa ju nullida ei saa,hoolded esindustes ja miskit oli vist veel,täpselt ei mäleta
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

XTR kirjutas:tõsi ta on aga selleks ei ole vaja mingeid vahendeid vaid kompuutrile õieti läheneda :?
kordan veel kord-see ei pruugi kõigil toimida-eriti uuematel
kuigi mis salata-2002 aasta omal mingil määral toimis :)
sellised nõksud näitavad ära kogu läbisõidu-sest aju sa ju nullida ei saa,hoolded esindustes ja miskit oli vist veel,täpselt ei mäleta
Millisele kompuutrile peab lähenema?
Ja pmst. pole mõtet suurt lootust inimestesse süstida, E46 on juba nii vana auto, et seda keritakse puhtalt.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1978
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Reas kuuesed on mul kõik siiani mingil määral tühikäigul vaikselt tiksunud, erinevate selgituste kohaselt on tegu suht normaalse häälega. R4 häälte kohta ei oska midagi arvata. Kui tiksumine pööretest ei sõltu ja on suht vaikne võib-olla tegu tont teab millega (nt kellapomm :P), aga ilmselt väga ohtlik ta ei ole. Igaks juhuks lase spetsialistil üle vaadata või veel parem, otsi mõni samas piirkonnas müügis olev auto ja mine "proovisõitu" tegema :)

Ja ükskõik mis koduste vahenditega sa kompuutrile lähened, siis nii midagi tarka sealt läbisõidu kohta küll ei tuleta. Kerimise kohta võin kompuutrilähenejale lohutuseks öelda, et Eestis on olemas tehnika kõikide uuemate mudelite kerimiseks sh E65, E53 jne nii, et esindus seda ei avasta. Kahjuks :( Infoallikas on UM.
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

Ja ükskõik mis koduste vahenditega sa kompuutrile lähened, siis nii midagi tarka sealt läbisõidu kohta küll ei tuleta. Kerimise kohta võin kompuutrilähenejale lohutuseks öelda, et Eestis on olemas tehnika kõikide uuemate mudelite kerimiseks sh E65, E53 jne nii, et esindus seda ei avasta. Kahjuks :( Infoallikas on UM.[/quote]

ok-ei hakka siinkohal targematega vaidlema
ja mis veel-selleks ei lähegi mingeid vahendeid vaja vaid paar näpuliigutust ja minut aega kui test ise toimima hakkab :) -ja seejärel algasendisse tagasi läheb
olen seda 4 autol proovinud-nendel toimis ;)
...lõpetan siinkohal omad kommentaarid-ehk on nii parem
...õnneks isegi unustasin selle-kuidas seda teha!
muidu jääb nii mõnigi auto ostmata ja müümata
MINU POOLT teema lõpp.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

No sellest imenipist oleks isegi huvitatud. Loodetavasti ei ole see nagu E34-36 spidonupu allhoidimise vana ja habemega "nipp", mis läbisõitu ei näita.
530d
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Raivo kirjutas:No sellest imenipist oleks isegi huvitatud. Loodetavasti ei ole see nagu E34-36 spidonupu allhoidimise vana ja habemega "nipp", mis läbisõitu ei näita.
Selle testi tõestamiseks peaks siis mõni nendest service-menüü numbritest ju ka oma auto ekspluatatsiooni taktis kasvama :?
Või arvab keegi, et näidatav nr. on mingil ajahetkel X (nt. saksa piiri ületamisel) talletatud "reaalne" läbisõit, mida siis hiljem alati hea on meelde tuletada?
PS samad testid on ikka olemas ka E38, E39 ja E46 spidodel.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1978
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

XTR kirjutas:olen seda 4 autol proovinud-nendel toimis ;)
muidu jääb nii mõnigi auto ostmata ja müümata
MINU POOLT teema lõpp.
Ei lõpeta siin midagi ;) Suure tõenäosusega on tänu sinule nii mõnigi normaalne auto ostmata jäänud: tuled teed vana odomeetri nupu testi, manad ette testmenüüs miski ulmelise numbri 376800 ja siis teatad tähtsa näoga sõbrale, et selline see läbisõit ongi :? Kui sul tõesti mingit asjalikku infot on kuidas kompuutri testmenüüs ajusse salvestatud läbisõitu näeb, anna teada, oleks kõigile abiks.

Niikuinii on tegu järjekordse Jaan Tatikaga, kes populaarsuse huvides mulli ajab.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ilves kirjutas:
XTR kirjutas:olen seda 4 autol proovinud-nendel toimis ;)
muidu jääb nii mõnigi auto ostmata ja müümata
MINU POOLT teema lõpp.
Suure tõenäosusega on tänu sinule nii mõnigi normaalne auto ostmata jäänud: tuled teed vana odomeetri nupu testi, manad ette testmenüüs miski ulmelise numbri 376800 ja siis teatad tähtsa näoga sõbrale, et selline see läbisõit ongi :?
Niikuinii on tegu järjekordse Jaan Tatikaga, kes populaarsuse huvides mulli ajab.
Justnimelt. Kui enda 540i müüsin, siis kah ostja läks suure õhinaga roolitaha ja kukkus siis seda spidotesti mulle näitama. Ma loomulikult naersin ta välja selle jutupeale, mispeale ta kostis, et see on hea võimalus hinda alla kaubelda :evil:
Nii et olge tähelepanelikud ja ärge lubage end ostjal tõmmata!
530d
Mark65
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 17.10.2006 12:57 38

Postitus Postitas Mark65 »

Liiga paranoiline ei tohi ka olla. Minu tööauto läbib kontoriroti all aastas ca 40t km ja pereauto 15..20 t km. Nii et kui on peres nn teine auto, siis on võimalik küll. Tõsi, soetades endale eelmist pereautot kohtasin ka sellist isendit mille vedelkristallodomeetril ilutses näit pisut üle 80t km ja tegelik ajaloo uurimine tuvastas konkreetse isendi endiseks Stokholmi taksoks ning viimaseks andmebaasis olevaks läbisõiduks pisut alla 300t km. Tegu oli suht suure Tallinna kasutatud autosid müüva ettevõttega. Poe nime ei ütle mõtetute vaidluste vältimiseks ja käitumismall ise ei ole ilmselt erandlik. Küll aga leidus tookord brc-s masin, mille ajalugu välja selgitades klappis kõik täpselt.
Praegune case on seotud peresse kolmanda auto ostmisega seoses mõningate pereliikmete täiskasvanuks saamisega. Bmw tundus suht turvaline ja kuulikindel valik. Tulevane kasutaja pelgas küll kombinatsiooni roheline vahtraleht+300 seeria bmw.... :lol: eks näis.
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

Ilves kirjutas:
XTR kirjutas:olen seda 4 autol proovinud-nendel toimis ;)
muidu jääb nii mõnigi auto ostmata ja müümata
MINU POOLT teema lõpp.
Ei lõpeta siin midagi ;) Suure tõenäosusega on tänu sinule nii mõnigi normaalne auto ostmata jäänud: tuled teed vana odomeetri nupu testi, manad ette testmenüüs miski ulmelise numbri 376800 ja siis teatad tähtsa näoga sõbrale, et selline see läbisõit ongi :? Kui sul tõesti mingit asjalikku infot on kuidas kompuutri testmenüüs ajusse salvestatud läbisõitu näeb, anna teada, oleks kõigile abiks.

Niikuinii on tegu järjekordse Jaan Tatikaga, kes populaarsuse huvides mulli ajab.

:cool: -aju ei valeta kunagi :D
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

...muidugi mul on hull vajadus siin populaarne olla :D
egas ma millegi muuga tegelegi!
...foorum on ju siiski küsimuste,arvamuste,aitamiste,tähelepanekute,nõuannete-teema

haige suhtumine oleks niimoodi arvata :(
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1978
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

XTR kirjutas: :cool: -aju ei valeta kunagi :D
Ei valeta jah, aju näitab seda mida talle sisse kirjutatud on. Ja sinna saab kirjutada täpselt seda, mida vaja on nii, et esindus seda ei tuvasta. Nii väidab siis UM ise. Aga nagu ma aru saan, siis sina saad odomeetrit näppides selle õige näidu teada, mida esindus oma diagnostiga ei saa ?

Nagu ma enne ütlesin, kui sa tead midagi, millest ka teistele kasu oleks, anna aga teada.
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

XTR kirjutas:...muidugi mul on hull vajadus siin populaarne olla :D
egas ma millegi muuga tegelegi!
...foorum on ju siiski küsimuste,arvamuste,aitamiste,tähelepanekute,nõuannete-teema

haige suhtumine oleks niimoodi arvata :(
Kui sa nii arvad siis valgusta ka mind sest ees ootab autoost ;)
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

Ilves kirjutas:
XTR kirjutas: :cool: -aju ei valeta kunagi :D
Ei valeta jah, aju näitab seda mida talle sisse kirjutatud on. Ja sinna saab kirjutada täpselt seda, mida vaja on nii, et esindus seda ei tuvasta. Nii väidab siis UM ise.

väidetakse UM- kindlasti saab sinna mingi valemiga kirjutada-AGA kustutada!?
oled sa mõelnud,et esindus peab ka mingitest enda huvidest lugu pidama!
kasulik on väita seda mida klient kuulda tahaks, kuulma peaks,et rahule jääks! siinkohal on ka esinduse huvid mängus!
....ja nagu Raivo väidab-need numbrid 376800- noooo mis numbrid need siis on-(mitu täispooret ratas on teinud või!) :)
....ja kui sinna ajusse kõike kirjutada saab(kui saab) siis miks ma peaks laskma sinna kirjutada selliseid summasi--pigem tõmbaks ka selle arvuga koomale :?
Kasutaja avatar
lry
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 04.10.2006 10:07 02
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas lry »

Ei mksa seda nn aju ka nüüd üle tähtsustada
kustutamise võimalikkuse osas. Tegmist ju kiibiga,
millele salvesatud väärtuseid võib ja saab muuta*.

Mis puutub numbritesse, mis oma arvult on sarnased
oletatava läbisõiduga, siis anult väga rumal inimene
võib sellest teha ainsa järelduse, et "mis see siis ikka olla
saab kui mitte läbisõit". Niikaua kui pole teada täpselt
antud numbrikombinatsiooni tähendus võib see olla
misiganes.

Kõige ägedam oli xtr viimane mõttekäik - tõmbaks
kõik numbrid koomale ... soovitaks siinkohal ka
mudelitäise koomale tõmmata, äkki veel ostja vaatab
et mootor on kaliiga suureks sõidetud.


*
pole inimene suutnud teha lukku, mida teine inimene
lahti ei saa.
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

V8 :cool:
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

No kui süveneks natuke nendesse numbritesse, siis sa ka teaks, mida need tähendavad.
Ehk kõik mis helendab, ei ole veel kuld.
530d
Hornet
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 12.02.2006 22:56 13

Postitus Postitas Hornet »

[quote="XTR"]
väidetakse UM- kindlasti saab sinna mingi valemiga kirjutada-AGA kustutada!?
oled sa mõelnud,et esindus peab ka mingitest enda huvidest lugu pidama!
kasulik on väita seda mida klient kuulda tahaks, kuulma peaks,et rahule jääks! siinkohal on ka esinduse huvid mängus!
[/quote]

Nii segast juttu pole ammu näinud, mis huvi siin esindusel siis olema peaks? Et kliendi tuju mitte rikkuda, siis jätab ülisuure õige läbisõidu ütlemata..?? IRW! Sulle on juba öeldud mis numbrid need on, tule maa peale tagasi, või ela omas maailmas edasi, valik on sinu. -juhul kui sa midagi uut ei ole leiutanud muidugi.. :)
`93 525i M50
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Hornet kirjutas:
XTR kirjutas:väidetakse UM- kindlasti saab sinna mingi valemiga kirjutada-AGA kustutada!?
Nii segast juttu pole ammu näinud, mis huvi siin esindusel siis olema peaks? Et kliendi tuju mitte rikkuda, siis jätab ülisuure õige läbisõidu ütlemata..?? ...
Vaata, UM teeb asju BMW ametliku diileri ametlike seadmetega. Seal ei ole kindlasti võimalust auto läbisõitu kustutada, üle kirjutada vms. Või tead Sa mõnda autotootjat, kes laseb oma diileritel spidosid kerida?
Tehniliselt on võimalik UM-is uus spidonäit kirjutada küll, aga seda ainult juhul, kui oled sealt ostnud uue (spido)ploki, mille km-näit on alles 0.
Autos juba olnud komponente üle kirjutada ei saa. Selleks on vaja häkkeritehnikat. UM häkkerlusega ei tegele.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta