Automaadi ümber ehitamine!

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Andjuha666
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 16.12.2019 16:11 34

Automaadi ümber ehitamine!

Postitus Postitas Andjuha666 »

Tere, kui tülikas on arkis ümber registreerimine, kui on ehitatud automaat kastiga auto manuaaliks.Lugesin kuskilt, et peavad olema mingid pildid ja muu jama, aga kas see on ikkagi tõsi?
Ja kui kulukas on selline ümberregistreerimine?
Aitäh!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Automaadi ümber ehitamine!

Postitus Postitas AARE540 »

Mul oli oma kere algselt automaat ja kui kere oma nimele ümber registreerisin (mootor ja manuaalkast olid juba peal selleks hetkeks), vaatasin, et passis pole käigukasti kohta ühtki viidet. Mõtlesin siis, et küsin maanteeameti büroost (Pärnu) üle, et kas ei peagi kirjas olema vms, aga peale seda kui siin büroos üks ennasttäis tüüp (isegi mu teretamisele ei vastanud) küsis, et miks ma manuaali tahan ja minu vastuse peale, et "lihtsalt tahan" vastas, et kõike tahetakse, aga palju ei saa ning peale seda mulle passi põhimõtteliselt üle laua tagasi viskas nagu ma ei tea, misasja, siis vähemalt mina vihastasin ja mõtlesin, et kui mnt isegi ei vaevu mulle infot andma, ei ole mul seda vajagi.
Manuaalkast oli mul plaan algusest peale olemas ning plaan ka alla panna, seega nagunii poleks mingi asi mind kõigutanud.
Samas ma ei usu hästi, et seal mingeid pilte vaja teha on, isegi kui asi täisametlikuks ajada. Pildid on pigem vist mootorivahetuse teema.
Ka ei usu ma seda, et keegi hakkab üldse näpuga kuskilt urgitsema, mis kast sul all on.

Aga veidi tuhnides leiab paar huvitavat viidet küll, mis näiteks mullegi kasulikud on :)

auto24 foorumist:
ARKvastus (registreerimata)
Re: käigukasti vahetamine
ARK vastus:
Käigukasti vahetus tuleb registreerida 1998.a. ja hiljem
esmaregistreeritud sõidukite puhul. Vanemate sõidukite käigukastide
andmed registris puuduvad.

Siis ühest teisest foorumist üks lõik, mis pidavat olema mnt kodukal:
Ümberehituseks ei loeta:
1) agregaatide, osade, seadmete ja süsteemide vahetamist, kui need kuuluvad samale sõidukitüübi versioonile
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: Automaadi ümber ehitamine!

Postitus Postitas TELK »

Käisin oma talveroima turvakaart teh. passi regamas. Eelnevalt olin automaadi manuaaliks ka ehitanud. Andmeid kontrollides avastasid, et auto manuaaliks ehitatud. Lisasid selle ümberehituse ka siis passi . Mida nad oleks pidanud kontrollima on tagurduskäigu tuled. Minul nad seda ei teinud, mul muidugi töötavad ka need. Kogu pull maksis 20.- Käisin ca kuu tagasi.
Vasta