gaasipedaali vajutamisest...

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

gaasipedaali vajutamisest...

Postitus Postitas tsiklimees »

Nimelt uurisin ükspäev lähemalt oma buumeri gaasipedaali kohapeal käiates. Kas keegi oskab öelda miks siis kui kohe gaas põhja vajutada lööb enne max pöördeid juba piirajasse ?

Aga kui vajutada gaasipedaali täpselt niipalju, kuni tuleb koht kust edasi vajutada on natuke raskem (käega katsudes saab hästi tunnetada seda kohta, millal pedaal läheb raskemaks vajutada), siis tõusevad auto pöörded vaikselt, kuni 6700 peal kuskil siis läheb vaikselt piirajasse alles.

Millepärast läheb üldse gaasipedaal mingi koha pealt raskemaks ? Tean, et sõbra automaat mesal oli niimoodi, et päris lõpus oli üks nõks, mida alla vajutades hakkas eriti tõmbama, bemaril aga on see koht rohkem pedaali käigu alguses ja mitte nii mõjuv.

Muide peale seda katsetamist natuke aega murdus mul tagupütt ülejäänud sumpa küljest täiesti lahti, nüüd on siis eriti rallika hääl :D
BMW 325i E30 1986 M20
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Automaatidel ongi see nõks seal kiirendamiseks. Manuaal BMW'l pole pedaalis mingit nõksu :D
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

KristjanS kirjutas:Automaatidel ongi see nõks seal kiirendamiseks. Manuaal BMW'l pole pedaalis mingit nõksu :D
Mul on küll, see pole lihtsalt nii tuntav ja mitte lõpus vaid üsna pedaali alguse poole isegi.
BMW 325i E30 1986 M20
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

tsiklimees kirjutas:
KristjanS kirjutas:Automaatidel ongi see nõks seal kiirendamiseks. Manuaal BMW'l pole pedaalis mingit nõksu :D
Mul on küll, see pole lihtsalt nii tuntav ja mitte lõpus vaid üsna pedaali alguse poole isegi.
kui nõksu tunned, siis avatakse ka nn "teine gaasisiiber" ( M42 mootori puhul)
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

Valdek kirjutas:
tsiklimees kirjutas:
KristjanS kirjutas:Automaatidel ongi see nõks seal kiirendamiseks. Manuaal BMW'l pole pedaalis mingit nõksu :D
Mul on küll, see pole lihtsalt nii tuntav ja mitte lõpus vaid üsna pedaali alguse poole isegi.
kui nõksu tunned, siis avatakse ka nn "teine gaasisiiber" ( M42 mootori puhul)

Mida see täpsemalt tähendab. Kas klappe avatakse rohkem või pihustatakse rohkem või mõlemat ja lisaks veel midagi ?
BMW 325i E30 1986 M20
truumu

Postitus Postitas truumu »

Aru ma ei saa, miks peab mootorit niimoodi piinama...
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

tsiklimees kirjutas:Mida see täpsemalt tähendab. Kas klappe avatakse rohkem või pihustatakse rohkem või mõlemat ja lisaks veel midagi ?
Seal on lihtsalt nn. register-seguklapp. St. väike ja suur klapp paralleelselt, algul avaneb ainult väike, hiljem tuleb suur ka järgi.
Pilt
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

truumu kirjutas:Aru ma ei saa, miks peab mootorit niimoodi piinama...

Teaduse nimel !

Auto kulub niikuinii varem või hiljem, aga teadmised jäävad.
Pealegi mul uus õli + õlilisand sees, siis korra piirajasse, ei tee sittagi ju.
Kuskilt tegelikult ma mäletan, et keegi rääkis, et kohapeal ei ole kasulik tuure anda, aga ei mäleta miks, aga ma tegin seda puht katse eesmärgil, mulle meeldib võimalikult hästi oma autot tunda ja tunnetada.

Muide õlitaset ja värvi kontrollisin ka enne ja pärast ning järgmine hommik. Jätsin isegi selle salfräti alles, millega õlivarrast puhastasin igakord, et oleks hea kõrvuti võrrelda värve. Ei olnud õli sittagi sitasem ;) , tase oli mingi 1mm madalam vist hommikul, kui eelmine hommik.

Vana Mazdaga ei anna võrreldagi, kunagi sõitsin sellega 210-ga (spido näitas 230, aga see valetas veidi) mingi 5km järjest ja peale seda oli õli mingi 3-4mm vähem ning palju-palju mustem. Sellise kiiruse pealt ajas isegi salongi sinist suitsu täis. Bemariga tippkiirust veel proovinud pole, tuleb suve oodata ja sarniir ja rooliots ära vahetada
BMW 325i E30 1986 M20
truumu

Postitus Postitas truumu »

Esiteks siin ei ropendata :!:
Teiseks ei olnud see üks kord, kui mootor piirajasse läks
Kolmandaks on targem teadust teha teiste põmmpeade näidete varal
Neljandaks võib selliste katsetuste tagajärg olla katkine kett/rihm, kõverad klapid või kati ülekuumenemisest mahapõlenud auto
Mersul on näiteks mootori kaitseks idikate eest toodud piiraja mitteliikuval autol 3000rpm kanti
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

tsiklimees kirjutas: Teaduse nimel !

Auto kulub niikuinii varem või hiljem, aga teadmised jäävad.
Pealegi mul uus õli + õlilisand sees, siis korra piirajasse, ei tee sittagi ju.
Mida sa selle teadmisega peale hakkad, et klapid lähevad pähe ja kett maha? Aga muidugi peaasi, et entusiasmi jagub ja tahtmist tehnikat lõhkuda :) Kasulik oleks teada seda, et ilma koormuseta võid mootori suht lihtsalt ribadeks lasta, kui kohapeal piirajasse tallata.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Las poiss/mees piinab, uus õli vaja sisse sõita ju :D
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Nii... aga keegi võiks tegelt ikkagi lahti seletada, miks kohapeal mootorit piirajasse lastes mootor rohkem katki läheb kui koormusega piirajasse lastes. Mulle ei jõua kohale mis seal vahet on. Okei, jahutus pole jah sama hea kui liikuval autol, aga muud vahet nagu ei tule pähe. Samas korraks piirajasse blippides nagu mootor niipalju kuuma ka ei saa :)

Eelnevaga ma ei taha samas väita, et see normaalne teguviis oleks. Lihtsalt puht-teoreetiline küsimus.
Tinavile
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 07.09.2006 09:48 19
Asukoht: Päälinn

Re: gaasipedaali vajutamisest...

Postitus Postitas Tinavile »

tsiklimees kirjutas:Nimelt uurisin ükspäev lähemalt oma buumeri gaasipedaali kohapeal käiates. Kas keegi oskab öelda miks siis kui kohe gaas põhja vajutada lööb enne max pöördeid juba piirajasse ?
sellepärast, et sa mootorit paugust ribadeks ei laseks - koormus ju puudub.

tsiklimees kirjutas:Millepärast läheb üldse gaasipedaal mingi koha pealt raskemaks ?
äkki sellepärast, et suurematel kiirustel väga rapsima ei hakkaks selle gaasiga ja saaks ühtlasemalt hoida. Minu arvamus see siis.
tsiklimees kirjutas:Tean, et sõbra automaat mesal oli niimoodi, et päris lõpus oli üks nõks, mida alla vajutades hakkas eriti tõmbama,
Kick down :roll:
tsiklimees kirjutas:Muide peale seda katsetamist natuke aega murdus mul tagupütt ülejäänud sumpa küljest täiesti lahti, nüüd on siis eriti rallika hääl :D
kergelt pääsesid siis oma katsetes. Taevaisa oli armuliseltuulel.
E39, 523i Touring '97
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

No ega auto motor nüüd nii peldik ka pole, et kohe otsad annab.

Tuttav rääkis, kuidas neil oli siks, millega rallisid metsavahel ringi, kuni ratta hoovad läksid katki, nii et enam sõita ei saanud. No ja siis enam midagi muud tarka nad teha ei osanud, kui lasid siksi mootori ribadeks. Muide pean ära märkima, et piiraja oli sellelt maha võetud. Üks kutt andis lihtsalt lapats põhjas gaasi. Pill pidas vastu kuskil 10 minutit, vahepeal hakkas sumpast sädemeid lendama ja siis oli käuks. Aga ikkagi 10min ja ilma piirajatta ja siks.


Ja see turvalisuse värk on suht vähe tõenäoline gaasipedaali puhul. Kuna minu arust BMW pedaalid ei ole üldse turvalised, mul on mitu korda kogemata koos siduri vajutamisega pidur alla läinud, kuna pedaalid on palju lähemal üksteisele, kui näiteks mu vanal autol. Samuti on bemaril ohtlik käigukast. 2 ja 4-s käik käivad nii lähedale üksteise kõrvale sisse, et olen seda isegi korra sasi ajanud ja siis kohe nagu kässarit tõmbaks, tagarattad plokkis. Eriti ohtlik on see näiteks siis kui kiirendad ja kolmas on juba peene ja siis hakkad neljandat panema ja läheb teine...
BMW 325i E30 1986 M20
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
tsiklimees kirjutas:Kuna minu arust BMW pedaalid ei ole üldse turvalised, mul on mitu korda kogemata koos siduri vajutamisega pidur alla läinud, kuna pedaalid on palju lähemal üksteisele, kui näiteks mu vanal autol.
Igas teises autos olen ma kirunud, et miks need pedaalid teineteisest nii kaugel peavad olema. No mitte ei ulata ühe jalaga kahte pedaali korraga vajutama. Minu poolt proovitud BMW'des seda probleemi aga ei esine ;)

Seega nagu ühes Ultima Thule laulus "Silmapiir sõltub sellest mis suunas Sa vaatad".

jJanno
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

tsiklimees kirjutas:Ja see turvalisuse värk on suht vähe tõenäoline gaasipedaali puhul. Kuna minu arust BMW pedaalid ei ole üldse turvalised, mul on mitu korda kogemata koos siduri vajutamisega pidur alla läinud,
Võta lestad jalast ära, kui rooli istud :P

Aga mootori lendamise koha pealt ei oskagi öelda, miks nad tühjalt rohkem altid on laiali minema - ilmselt taga olev koormus annab miski täiendava balansi asjadele. Mul on samuti dislal koha peal tühjalt piiraja 4K. Sõites tervelt 1000 rpm enam :oops:
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Võta jalgrattal kett maha ja vänta kuis jaksad. Kas oli mõnna? Auto mootor läheb sama moodi "lõhkuma" koormuseta. Ega võimsust purki toota ei saa.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
Kuuno_R
Klubiliige
Postitusi: 358
Liitunud: 27.12.2004 16:30 24
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kuuno_R »

[quote="tsiklimees"]
Tuttav rääkis, kuidas neil oli siks, millega rallisid metsavahel ringi, kuni ratta hoovad läksid katki, nii et enam sõita ei saanud. No ja siis enam midagi muud tarka nad teha ei osanud, kui lasid siksi mootori ribadeks. Muide pean ära märkima, et piiraja oli sellelt maha võetud. quote]

Kus kohas sigullil see piiraja veel asub?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kuuno_R kirjutas:Kus kohas sigullil see piiraja veel asub?
Süütejagajas, nagu kõigil karpamootoritel?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Mihkel_O »

miks sa endale VAZ 2121 ei osta? kõigepealt lõhud oma e36ga mööda metsi ja siis kui see piisavalt autot ei lõhkunud, lähed mootori kallale. :evil:
oma asi muidugi, mis teed, lihtsalt autost hakkab kahju. Nivaga saad täiega mööda metsi lasta ja nädalas kord mootorit vahetada, sest piiraja piirab liialt su egot.
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

see teema haiseb "rullnokkluse" järgi....vastik lausa :mad:
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

Ergo730 kirjutas:see teema haiseb "rullnokkluse" järgi....vastik lausa :mad:
Mu arvamus igati ühtib eelmise postitajaga :!: :evil:
kõik üritavad autot korrastada ja paremaks muuta sa aga üritad.... ahh krt mul saavad sõnad otsab...
mida see piiraja sulle annab..
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Samas ühtegi intelligentset vastust minu küsimusele siiamaani pole tulnud :)
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

sellise venna teemat on kohe vastik lugeda, ise ei oska käiku vahetada ja pedaale kasutada. Siis ropendab, asjadest midagi aru ei saa ja lihtsalt lõhub autot. Miks sellised vennad ei võiks näiteks mersuga või audiga sõita. Vb siis saaks BMW rullnoka kuulsusest ka lahti.
Kasutaja avatar
tsiklimees
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 23.09.2006 01:19 11
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tsiklimees »

Mina rullnokk ei ole, kuna minu arust saab rullnokka määratleda rohkem tema iseloomu ja mõistuse järgi. Rullnokad on ikka need kutid, kes suuri sõnu loobivad, baaris kaklust norivad ja siis peksa saavad. Pärast ajavad oma ossidest sõprade kamba kokku, et igati tagasi teha, et oma egol möllata lasta ja IQ ei ole kinganumbrist suurem neil. BMW-d meeldivad neile ikka sellepärast, et nad suhteliselt kiired on ja kurjad välja näevad.

Mul ego suht puudub ja sõbralik olen ka kõigi vastu, isegi rumalate inimeste vastu, sest võtan neid kui rumalamaid ja madalamal arengutasemel vendasi, kelle teod võivad nende arengu tasemel mõistetavad olla. Kas te saate näiteks rebase peale pahaseks, kui ta teilt kala näppab, see oleks ju suht rumalus, kuna tema arengutaseme juures on see õige tegu, et elama jääda ja siis oma elu käigus areneda. Teisi mõistev suhtumine on igati kasulik. Igatahes niimoodi räägib jooga - õpetus ning paljud teised vanemad kultuurid millest on palju õppida.

Ja kõigile teile, pidage üht asja meeles vähemalt: ABSOLUUTSELT KÕIK ON SUHTELINE, pole olemas absoluutset õiget ega valet vaid õige ja vale millegi või kellegi suhtes antud ajas ja hetkel.

Selle teksti ma kirjutasin siia, mitte selleks, et tõsta oma ego ja ära panna kellelegi, vaid lihtsalt selleks, et öelda, et te inimesed üldiselt teete oma otsused ja määratlused liiga kiiresti ja umbropsu. See on muidugi hea sellepärast, et siis pole vaja palju juurelda ja aju puhkab... ja teised ka nagu külamutid, üks hakkab mustama, siis ülejäänud kooris järgi. Teate, et rahvamass on sama kergesti mõjutatav nagu üks rumal naine :D

Metsas mulle lihtsalt meeldib sõita, aga dziipi ma ei tahtnud osta teatud põhjustel. Sookoll VAZ-e on mul 2 tükki olnud, BMW on parem.
http://www.streetrace.org/foorum/viewto ... &start=120 - ja siin teemas on ka natuke juttu, selle kohta, et mootor ei karda midagi neid kõrgeid pöördeid niiväga, pigem tühikäigupööretega tiksumine on kahjulik motole.

Autot ma ikka enamjagu ajast hoian. Vahest natuke asja huvitavamaks tegemiseks teen mõningaid katseid, millest ma teen omad järeldused. Üldiselt pole tähtis see mida ma teen vaid see, missugused järeldused oma tegudest ma teed ja kuidas ma suhtun nendesse ning mida ma õpin sellest.
Pole vaja oma autosse nüüd niiväga ka kinni jääda, katki läheb ta ükshetk niikuinii ja uue pead millalgi ikkagi ostma. Võib ka pisut vähem materjaalsem olla ja mitte igal sammul auto pärast põdeda vaid oma hinge ka harida, mis on pisut jäävam ressurss, kui teie auto mootor. Teate seda, et kui sa põed millegi pärast siis on suurem võimalus, et oma põdemisega kutsudki õnnetuse ligi - mitmete tarkade poolt mainitud tõde.

Rullnokad sõidavad väga palju ka teiste autodega, BMW-le tuli see kuulsus lihtsalt rullnokkade telesaatest ja inimestele meeldib ilma pikemalt läbi mõeldamata silte külge kleepida, nagu ma eelpool rääkisin. Eriti kui midagi meedjast just läbi käib (see on inimeste ühismõttevälja tõttu - katsega tõestatud fakt) Minu arust BMW-dega ei kihutagi linnas niivõrd rullnokad kui pigem mingisugused rahajõmmid oma uute semjorkadega.


Peace
BMW 325i E30 1986 M20
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

See jutt, et piirajasse kohapeal lastes benamootor hingusele läheb, eriti veel kiirekäiguline BMW mootor on IMO täielik udujutt. Kui teil ikka auto on normaalset hooldust näinud, ei juhtu mitte muhvigi. Korra piirajas ärakäimine ei tee mitte midagi ühele korras mootorile. Mootori õli- ja jahutuvedeliku temperatuurid võiksid normaaltasemel olla kui midagi sellist üritama hakkate...
On ju juba ammu teada, et päevast päeva 1500-2500 pöördel sõitvad autod 'tahmavad ära', ja et täiesti korras mootoriga autod, mida on niimoodi kasutatud, TÜV punktis heitgaasidega jänni jäävad. Sellistel juhtudel korraldatakse sealsamas paar minutit 3000-3500 pöördel mootori 'tühjakspuhumine sinna kogunenud tahmast', ja peale seda saab TÜV'st kah heigaasidega läbi.
Eks ökonoomne sõiduviis on tore rahakotile, kuid mitte kõige sobivam mootori siseelu jaoks.

PS! Ma räägin vaid mida tean, ja ei õhuta mootoreid piinama. Siiski kõikidel õudusjuttudel pole alati tõepõhja all.
All good things come to those who wait.
truumu

Postitus Postitas truumu »

meph kirjutas:Samas ühtegi intelligentset vastust minu küsimusele siiamaani pole tulnud :)
Minu nägemus asjast
Kui mootoril koormus järgi, on vänt ülekandega kindlas suunas takistatud
Vabalt liikudes ja lõtkude olemasolul ketis/rihmas/saaledes ei ole kolvi liikumine stabiilne ega nuka ja vända asend teineteise suhtes täpselt paigas vaid muutub kogu aeg
Nii võibki juhtuda, et kolb jõuab ÜSS.i enne, kui klapid lähevad kinni
Ja mida suurem pööre, seda suurem oht, sest kolvigrupi ja hooratta inertsi mõju väheneb
Veidi segane jutt, vast said aru :D
See jutt, et piirajasse kohapeal lastes benamootor hingusele läheb, eriti veel kiirekäiguline BMW mootor on IMO täielik udujutt.
Kui viitsid otsida, on foorumis paar näidet olemas
Kasutaja avatar
Trionic
Huviline
Postitusi: 1106
Liitunud: 18.11.2005 20:30 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Trionic »

Ja automaadi otsas rippuvat mootorit ei tohiks üleüldse kohapeal üle 2-3000 rpm. lasta.Saab kastist ka jagu.
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

See 'takistus' mõjub ju ainult vändale...ülejäänud asjad on ikka ebastabiilsed, ega neid ei toetagi mitte miski. Mootor läheb alati ennem hingusele koormuse all, kui kohapeal peenestades. Kohapeal tuuri ülessaamiseks ei pea mootor isegi higistama mitte, selleks vajaminev bensiinihulk on üsna väike. Koormuse all aga hoopis teine teema... Et siis sõites asi piirajasse saada( ütleme kolmanda käiguga ), on vaja juba täiesti märkimisväärne bensiinihulk hetkeliselt läbipõletada ja mootori sisepinged on mitmeid suurusjärke suuremad tänu sellele. Lõtkude teema on OT, kuna nende olemasolu/mitteolemasolu ei suuda keegi siin tõestada. Jutt käib ikka hooldatud mootoritest.

PS! Käigukastijutuga olen nõus ja jätaks selle edasipidi kah vaidluse alt välja.
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

veekaheksa kirjutas:See 'takistus' mõjub ju ainult vändale...ülejäänud asjad on ikka ebastabiilsed, ega neid ei toetagi mitte miski. Mootor läheb alati ennem hingusele koormuse all, kui kohapeal peenestades. Kohapeal tuuri ülessaamiseks ei pea mootor isegi higistama mitte, selleks vajaminev bensiinihulk on üsna väike.
Jättes kõrvale selle teema üleüldise mõttetuse kui sellise, on huvitav, et paljudel mootoritel on piiraja tühjalt oluliselt madalam max pööretest sõidu ajal. Ainuke põhjus, miks sedasi on talitatud saab olla inseneride põhjendatud mure, et mootorile tehtaks kohapeal tallates mõne teadushimulise eksperimentaatori poolt liiga.

Aga ma pooldan vaba maailma, seega tallake terviseks kuni kolvijäljed kapotil on :)

Kui keegi ammendavat vastust soovib võib alati proovida meilida Bmw AG-sse, aga üsna väheusutav, et nad seal Kreisiraadio stiilis küsimustega jõuavad tegeleda.
Vasta