Millist õli panna?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8273
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas priitv8 »

iisak kirjutas:
Ultron kirjutas:Castrol 10W-60 TWS (estri baasil) mootoris M62B44 (ilma peenikeste VANOSe õlikanaliteta). Erinevalt paarist muust testitud õlist näinud dynos jõu kasvu ka peale esimest kahte tõmmet kuuma mootoriga.
See on siis küll hea õli ju kui lausa jõu kasvu lubab dynos.
Ma ei tea, millistest ühikutest Ultron siin räägib, aga selles asjas oma iva võib olla. Loomulikult ei käi jutt sellisest võimsusekasvust, nagu siin chippide ja ülelaadimisega saavutatakse. Aga kunagi, kui ma Laitse rallipargi meestega õlidest rääkisin, siis nimetas ta, et on jäänud sellesama TWS-i juurde, kuna too on ainus õli, millega rajalt maha tulles mootoris veel õlirõhku näha on. Siit järeldub, et see on ainus õli, mis peale ekstreemkasutust mootorit veel määrib. Järelikult on ka temperatuurid madalamad. Teine sakslane mõõtis oma võistlusautol ka ära - peale estribaasilise Motuli kallamist käigukasti ja tagasilda langesid nende sõlmede töötemperatuurid 10*C.
Küll aga räägime me siin õlidest, mille liitrihinnad algavad 10 eurost. Transmissiooniõlil veel rohkem.
Need õlid, mida siin eespool mainiti, on kõik ju laiatarbeõlid. Häid õlisid ei müüda margiesindustes ega bensujaamades. Ning kogu see ajupesu 0W ja 5W õlide taga ei lähtu mitte mootori tervisest (huvitav, mitu protsenti maailma autoomanikest oma autot üldse piirtingimusteni ajab?), vaid eelkõige rohelisest mõttelaadist - kütusekulu ja CO2 päästude vähendamine. Auto eluiga sellesse võrrandisse ei kuulu.
PS Sattusin lugema ühe autotootja kalkulatsiooni vastuargumendiks EU kasvuhoonegaaside trahvi kehtestamise kohta (idee on nõuda tootjalt sisse trahvi iga selleks perioodiks kehtestatud piirnormi ületava g/km eest iga toodetud auto kohta). See tootja esitas oma kalkulatsiooni eeldusest, et auto ekspluatatsiooni-iga on 200'000 km! Muljetavaldav.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
juho
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 18.03.2003 13:08 45
Peamine sõiduk: E46 M3 kompressor
Asukoht: Tallinn

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas juho »

On M3'l õlivahetus plaanis ja otsisin soodsamaid Castrol TWS 10W-60 müügikohti. Sellel http://www.oeldepot24.de/catalog/produc ... cts_id=433 lehel enam TWS'i müüa pole aga on uus õli Castrol Edge FST 10W-60. Tundub, nagu oleks see on uus õli TWS asemele (BMW Exclusive approval for BMW M-Models). Hind 5l kanistrile on päris soodne.
One km 264km/h, one mile 287 km/h.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Ultron »

Priitp, suurusjärk olid mõned hobused tagarattast iga tõmbega rohkem. Teiste õlidega oli trend teises suunas.
juho kirjutas:On M3'l õlivahetus plaanis ja otsisin soodsamaid Castrol TWS 10W-60 müügikohti. Sellel http://www.oeldepot24.de/catalog/produc ... cts_id=433 lehel enam TWS'i müüa pole aga on uus õli Castrol Edge FST 10W-60. Tundub, nagu oleks see on uus õli TWS asemele (BMW Exclusive approval for BMW M-Models). Hind 5l kanistrile on päris soodne.
TWS ja Edge pole päris samad asjad.

Mis muidu mootorite tempi puudutab, siis mitmed tegelased on täheldanud 10w-60 õliga madalamat temperatuuri just suure koormuse juures:
M-tech kirjutab turboklubis: "Sai Corrado peal seda testitud ja võrreldes Castroli tavalise 5W-40 täissündiga on vahe ikka mäekõrgune. Õlirõhk on suurema viiskoosuse tõttu kõrgem ning õlitemperatuurid on mõnusalt madalad. Sai Saugal proovitud ja 10-e ringi põhjagaasiga paugutamisega tõusis õlitemp 80 kraadi pealt 100 kraadi peale. Tavalsielt on õlitemp sellise sõiduga juba 120 kraadi. Corradol puudus lisa õlijahuti ja originaalis jahutatakse õli läbi jahutussärgi (seega ei saagi madalam eriti olla). ...
Konkreetne näide on see, et mitme mootori puhul on tava 5W-50 ja 10W-60 õliga soojast peast õlirõhu vahe 1 bar olnud. Seda siis loomulikult 10W-60 õli kasuks, kuna ta on 100 kraadi juures paksem kui 5W-50."

Olen lugenud, et osad õlid juhivad sooja paremini kui teised. Võimalik, et osa võitu tuleb sealt.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
juho
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 18.03.2003 13:08 45
Peamine sõiduk: E46 M3 kompressor
Asukoht: Tallinn

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas juho »

Ultron kirjutas:TWS ja Edge pole päris samad asjad.
Edge Sport pole jah sama kui TWS. Edge peaks olema UK turul müüdav TWS, nii olen lugenud. Kuid see on "Edge FST" ja kuna sinna purgile on kirjutatud "BMW Exclusive approval for BMW M-Models" siis ma julgen arvata, et see on mingitpidi TWS asendus/edasiarendus. Halvem ta kindlasti pole, kui see "exclusive approval" seal peal. Mina igatahes proovin seda.
One km 264km/h, one mile 287 km/h.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8273
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas priitv8 »

Selle Castrol TWS asemel võid rahulikult Motul 300V-d kallata. Nt sellist:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Lis ... 15w50.html
või seda
http://www.idealo.de/preisvergleich/Lis ... 0w-60.html
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
antselK
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 25.12.2009 14:03 33
Asukoht: Tallinn, Võru

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas antselK »

Varem olen kasutanud omas e39 õli "Mootoriõli Visco 5000 SAE 5W-40 5L BP".
Ega vist suurt vahet ei ole, kui kasutan nüüd "Mootoriõli Visco 5000C SAE 5W-40 5L BP"? Vaja on teha mootori õlivahetus.
530d 2002.a.
UrmasV
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 01.12.2010 00:23 29
Peamine sõiduk: BMW 525tdsA Touring 94a.
Asukoht: Paide

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas UrmasV »

Tere,

Küsin siis ka erinevaid arvamusi. Peale pikka otsimist ja vaatamist mida autole järgmisel õlivahetusel sisse kallata olin tundide kaupa netis ja otsisin infot. Muidu kasutasin Mobil 3000 5w-40. Otsisin alternatiive. Läks silme eest kirjuks :| Minnes kohalikku autotarvete kauplusse nägin leti peal kanistrit XL oils ehk Kings oil 5w-40 BMW LL-04 peal. Hind oli kahtlaselt odav kuid sai ikka ära võetud(LL-04 tegi oma töö). Tahaks siiski teada kogemustest selle kaubamärgi õlidega. Kas see LL-04 seal trükkimustaks,mitme tuhande juures väsib jne.

Urmas
Peale BMW-ga sõitmist on ikka raske midagi muud heaks pidada...
Kasutaja avatar
Martin_U
Huviline
Postitusi: 639
Liitunud: 26.03.2011 20:29 49
Peamine sõiduk: Bmw 535d '06
Asukoht: Tartumaa

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Martin_U »

Otsustasin lõpuks siis ja panin enda masinale siis sisse 5w-40 Mobil Super 3000 ja sisse läks mul teda 8l, nüüdseks sõitnud umbes 1500 km ja püsib väga hästi sees, täpselt niipalju kui sisse panin on siiani ja õlileket ei paista olema. Tundub olema väga hea õli mootor käib nagu mõnusamalt ja sujuvamalt.
Kasutaja avatar
raul123
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 14.01.2006 21:21 55
Asukoht: Tartu

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas raul123 »

Huvitavat lugemist õlist http://members.rennlist.com/oil/Motor%20Oil%20101.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

*90% mootori kulumisest tekib käivitamisel
*iga 1000 pöördekohta 10 PSI -d rõhku
*pressure ≠ lubrication, flow = lubrication
*sünt. õli suurim eelis mineraal õli ees on käivitamisel

jne
karmo
Huviline
Postitusi: 1356
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas karmo »

Petronas õlidega kogemusi?
Nägin täna bensukas müügil,hind oli vägagi konkurentsivõimeline.
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas BMW Rh+ »

Pole küll mootori õli, aga millise õli/määrdega katuseluugi süsteemid kokku määrida?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Riivo »

White grease pole sinna piisavalt hea?
´17 4Drive
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas BMW Rh+ »

White grease võib isegi töötada, huvitav mis tüüpi möksiga nad originaalis koos on?
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas marek555 »

BMW Rh+ kirjutas:White grease võib isegi töötada, huvitav mis tüüpi möksiga nad originaalis koos on?
Soovitaks siis kasutada PFTE-ga white greasi. Otseselt seda tehas ei kasuta aga kui iga aasta määret uuendada, siis vast ei tohiks probleemi olla. Peaasi, et mustust ei koguks ja piisavalt määret on. Ise üritasin ka aru saada, millega luuk määritud on. Väidetavalt on tegemist mingi alumiiniumisisaldusega määrdega: http://www.northamericanmotoring.com/fo ... ost3555263 H2.ee annab antud määrde hinnaks 30€ :roll:
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas BMW Rh+ »

OK, tänud Marek, uurin töökojast ehk mingit analoogset ainet pakkuda mida BMW pakub. Kõigil autodel vaja ju luuke määrida ja ega opeli reanualti audi luuk teistmoodi tööta. :D
uims
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19.10.2010 08:28 32

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas uims »

Mina ostsin ADDINOL GIGA LIGHT MV 0530 LL ja kavatsen sellega ära sõita umbes 20000 km . Vastupidiselt siinsetele kommentaaridele tundub mulle et tegemist on kvaliteetse saksa õliga, seepärast just selline valik.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Ultron »

uims kirjutas:Mina ostsin ADDINOL GIGA LIGHT MV 0530 LL ja kavatsen sellega ära sõita umbes 20000 km . Vastupidiselt siinsetele kommentaaridele tundub mulle et tegemist on kvaliteetse saksa õliga, seepärast just selline valik.
Tundub ? Võta pärast mootor lahti ja tee meile pilte, muidu selline NSR jutt suurt ei maksa :)
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
uims
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19.10.2010 08:28 32

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas uims »

Ettevõttes, kus töötan, sõidab paarsada autot addinoli õliga(isegi üks bmw) ja ma tea et mõni auto oleks õli tõttu seisma jäänud. Jah, sellepärast tundub.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Ultron »

uims kirjutas:Ettevõttes, kus töötan, sõidab paarsada autot addinoli õliga(isegi üks bmw) ja ma tea et mõni auto oleks õli tõttu seisma jäänud. Jah, sellepärast tundub.
Njah tean jälle ettevõtteid, kus ilmselt õliprobleemide tõttu mootoritel ketid üles ütlevad ja seda tarvitatakse rohkem kui mõnesajal autol kahjuks. Õige pildi saab IMHO ikka asi laiali võttes, sportlikuma suunitlustega õlidel lisaks rinkal/dynos mootori temperatuuri jälgides jne.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
uims
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19.10.2010 08:28 32

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas uims »

Ultron kirjutas: Njah tean jälle ettevõtteid, kus ilmselt õliprobleemide tõttu mootoritel ketid üles ütlevad ja seda tarvitatakse rohkem kui mõnesajal autol kahjuks. Õige pildi saab IMHO ikka asi laiali võttes, sportlikuma suunitlustega õlidel lisaks rinkal/dynos mootori temperatuuri jälgides jne.
Ma ei ole kindel et sust aru saan. Räägid sa mingist konkreetsest õlist või et vale õli kasutamine võib mootori p***** keerata? Ja kui kasutan Addinoli, siis peaksin igaksjuhuks ise mootori laiali kiskuma ja olukorda hindama?
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Harri_K »

Kasutasin 2-taktilisel krossikal addinoli õli, ca 5h pärast tahmas rõngas kolvi külge kinni, peale seda kasutasin nn õiget krossika õli ning 50h sõitis probleemideta.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Ultron »

uims kirjutas:
Ultron kirjutas: Njah tean jälle ettevõtteid, kus ilmselt õliprobleemide tõttu mootoritel ketid üles ütlevad ja seda tarvitatakse rohkem kui mõnesajal autol kahjuks. Õige pildi saab IMHO ikka asi laiali võttes, sportlikuma suunitlustega õlidel lisaks rinkal/dynos mootori temperatuuri jälgides jne.
Ma ei ole kindel et sust aru saan. Räägid sa mingist konkreetsest õlist või et vale õli kasutamine võib mootori p***** keerata? Ja kui kasutan Addinoli, siis peaksin igaksjuhuks ise mootori laiali kiskuma ja olukorda hindama?
Mu mõte on lihtsalt selles, et õli pandi sisse, mootor 20000km sees ei jooksnudki kokku pole argument mille järgi öelda ühegi õli kohta, et ta on hea. Osad õlid on selline klimbimass meie kliimas eriti lühikeste otste puhul 20k km möödudes, ummistavad näiteks VANOSe peenikesed õlikanalid ära ja hiljem on palju häda ja rahakoti kulu, ehkki alguses tundus elu lill.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
uims
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19.10.2010 08:28 32

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas uims »

Ultron kirjutas: Mu mõte on lihtsalt selles, et õli pandi sisse, mootor 20000km sees ei jooksnudki kokku pole argument mille järgi öelda ühegi õli kohta, et ta on hea. Osad õlid on selline klimbimass meie kliimas eriti lühikeste otste puhul 20k km möödudes, ummistavad näiteks VANOSe peenikesed õlikanalid ära ja hiljem on palju häda ja rahakoti kulu, ehkki alguses tundus elu lill.
No mingi mõte ju BMW tehase poolt väljastatud litsentsidel ikkagi peaks olema. Senise info põhjal ei ole ka alust arvata et tegemist oleks halva õliga.
volde
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 10.07.2007 01:51 22
Asukoht: Perth, Australia

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas volde »

Jääks selliste variantide juurde
Castrol
Valvoline
BP

Neist kolmest valiksin mina õlisid, viimase valikuga sõidavad Tallinnas Tulika taksod ning olen ka sisse näinud miljoni mootorit kus kasutatud ainult BP õli ja pilt oli väga ilus.
Kindlasti on häid valikuid veel aga ülaltoodud variantide koha pealt võin pea pakule panna.
Lisaks oma kogemustest ei soovitaks adinoli kuhugi valada, eriti veel mingi mega milage õlisid.
Kokkuvõtteks õli pole koht kus säästa raha.
Tel. +61 432 826 913
Kasutaja avatar
raul123
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 14.01.2006 21:21 55
Asukoht: Tartu

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas raul123 »

Addinoli peaks olema Euroopas üks vähestest firmadest, kes toodab ise ka baasõlid. Ehk siis otsast lõpuni kogu protsess ühes kompaniis.Ise hetkel veel igaks juhuks ei kasuta. Addinol и c Mотоpaм Один ноль! :)
kris010
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 17.07.2010 15:51 19

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas kris010 »

enda masuudipressi valasin sisse LIQUI MOLY 5w 30 täissündi. sellel ilusti ka bmw ll 04 tähis olemas, ja castrolist on odavam aga mitte kehvem usun.
Kasutaja avatar
Glipz
Huviline
Postitusi: 276
Liitunud: 20.04.2010 19:00 18
Asukoht: Türi, Järvamaa

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas Glipz »

Tervist,

On valida 2 õli vahel. Mõlemad on Castrol Edge FST kuid vahe on selles, et üks on Castrol Edge FST (5W30) ja teine on Edge FST TurboDiesel (5W40). Hinna vahe on Edge FST-l 5 liitrine kantku 6 euri kallim. On neil mingit erilist suurt vahet ka peale õli vastupidavuse kõrgetel temperatuuridel?.
Autoks 325TDS

Rainer
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas xtrcraz »

Tänavaautole pole vahet, kumba kasutada - võta odavam.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas MuiduMees »

MIs on kõige õigem õli e46 tagasilda?
Tean et sobib 75w90, kuid kas täissünt või muu ?
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 689
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: Millist õli panna?

Postitus Postitas -Priit- »

Uuendaks siis vana teemat.

Nimelt tuleb autol teostada ära õli vahetus, aga ei tea millist õli sisse panna. Kindlasti läheb jälle sisse täissünt õli. Autoks BMW e36 M43B18 mootoriga.

Kumb variant oleks parem?
* BP Visco 5000c
* Mobil Super 3000 X1 5W-40

või siis jäi veel silma selline täissünt õli:
Mobil Super 3000 XE 5W-30, aga see on mingi HC-Synthese, mida see HC tähendab?

Tänades,
Priit
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
Vasta