Millist õli panna?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

Kindlasti opn võrdluses ikkagi klass klassiga, ehk siis sünt sündiga jne.
Kuigi nagu mina aru sain ka testidest, siis usaldaks ennem panna sisse Castroli poolsünti kui kasvõi Valvoline täissünti!
Mul oli peale kõige muu võimalus jälgida nn. kahe auto puhul nende kulumisprotsesse - kaks merssu enamvähem ühetaoliste mootoritega ja ja ühetaoliste sõidumaneeridega, autod töövahendid ja kogu aeg tules. Nüüdseks on nad mõlemad üle 400000 tuhande läbi sõitnud ja ühe mootor mis kasutas AINULT Valvoline õli on täiesti kohvi ja nii hullusti kulunud, et iga 1500km tagant tuleb liiter õli peale valada. Teine on suva järgi saand nii Mobilit, Castrolit kui paljusid teisi marke ja mootori olukord on täitsa rahuldav, kompressioonid korras ja õli tarve igati normis.
Ei tea, eks ta võib olla üks vaidlusttekitav teema ja ma ei tea kuidas teistega on aga mind enam odava õliga ei lüpsa, see on selge!
Bemarillo
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 04.05.2004 20:16 37

Postitus Postitas Bemarillo »

Kuramus siis peab enda mootorst selle valvoline kiirelt välja laskma küll. Vana auto vana mootor kuid korralikult sõidab, kulund ka väga pole, õli võtab 1,5l 10kkm kohta. **** ma ütlen veelkord, vaat suur jama kohe kui jääda uskuma mingeid reklaame jne, ja kui ise praktikutelt enne uurinud pole. Aga kust seda algul niiväga teakski ja kuidas oskakski praktikuid niisama ohkijatest eristada?!. Läksin speciell just peale auto soetamist valvoline poolsündi peale üle, kellegi siinse soovitusel veel, teadmata mis mootoris sees enne oli, ja praegu peale õluvahetust sõitnud ainult 3000 km. Krt ma oleks kohe pannud SELLE ÕLI MIS HEA ON, kui ainult pädevat infot oleks liikunud!! Mingid promovärgid,müügimeeste mulin,"paanika- ja kõmuosakonna organisaatorite" või võhikute ohkimine mõne õlimargi teemal, õliliitri hind jne ei koti mind eriti, v.a. see, et tahaks sõita normaalse õliga ja see teema õlivahetusest õlivahetuseni ära unustada- muudki teha krt. Niisiis küss selline: kas tuleks õlivahetusele kulund raha mahamaetuks lugeda ja kohe uus Castroli poolsünt sisse panna või oodata normaalse õlivahetuseni ja siis panna. Mis teie arvate!
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

noo ma usun, et kui sa oled siiamaani sõitnud siis se 7000 km ka enam midagi ei tee :) aga muidugi juhtuda võib ju kõike ...
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Imelik, et kõik selle Castroli ees on kohe nõus soni pihku suruma ja küüru selga tõmbama, aru ma ei taipa.
Sa võid ka mineraaliga rahulikult sõites rahulikult sõita, ainult et tihedalt pead teda vahetama siis. Ja see Valvoline MaxLife on juba selle pärast parem, et ta on 10W40, mitte 0Wxx. Aga kas ta just 15000km seal sees ilma saastamata vastu peab, ei julge ma lubada.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Aga mina soovitan päevalille õli RISSO, VÄGA HEA
Hoiab mootori puhtana, kasutatud ainult looduslikke, ja loodusõbralikke komponente. :roll:

Tegelikult pläma, pitbull kõva häälega karjub et solk, ole hea siiski too need häkitud tulemused ette...
Asi siiski põhineb kogemusel, mõnel on positiivsed kogemused mõnel on negatiivsed.
Addinol tegi oma margi täis korra, nüüdsest igalpool laidetakse seda õli.
Paljud siiski langevad reklaami ohvriteks.

On olemas BMW poolt atesteeritud õlid, neid ka sisse võiks ka kallata. Igaüks valib hea hinna suhte kvaliteediga õli, ja nüüd ei tasu hakkama teisi õlisi halvustama. Ja rääkima see kõige kallim on kõige parem.
http://www.golgofa.ru/tech_inf/oil/bmw_oil.html

veel, ise sõidan VALVOLINE ja sellel sõidan ka edasi, ja mootori lahti võtmisel on ikka mainiti et mootor on puhas, ja ei tea kas see on VALVOLINE omadus või lihtsalt korrapärane ja tihe õli vahetamine.
Arvestama ikka selliste asjadega, kui sõidad kõrgetel pööretel auto töötab extreemtingimustes siis ole hea kalla ka vastavat õli, kui oled pensionääri sõidustiiliga aga hooliv oma autost võid ka sõita mineraali peal, vaid selle vahega et vahetad seda tihedamini.
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

Eerik_K kirjutas:Aga mina soovitan päevalille õli RISSO, VÄGA HEA
Hoiab mootori puhtana, kasutatud ainult looduslikke, ja loodusõbralikke komponente. :roll:

Tegelikult pläma, pitbull kõva häälega karjub et solk, ole hea siiski too need häkitud tulemused ette...
Asi siiski põhineb kogemusel, mõnel on positiivsed kogemused mõnel on negatiivsed.
Addinol tegi oma margi täis korra, nüüdsest igalpool laidetakse seda õli.
Paljud siiski langevad reklaami ohvriteks.

On olemas BMW poolt atesteeritud õlid, neid ka sisse võiks ka kallata. Igaüks valib hea hinna suhte kvaliteediga õli, ja nüüd ei tasu hakkama teisi õlisi halvustama. Ja rääkima see kõige kallim on kõige parem.
http://www.golgofa.ru/tech_inf/oil/bmw_oil.html

veel, ise sõidan VALVOLINE ja sellel sõidan ka edasi, ja mootori lahti võtmisel on ikka mainiti et mootor on puhas, ja ei tea kas see on VALVOLINE omadus või lihtsalt korrapärane ja tihe õli vahetamine.
Arvestama ikka selliste asjadega, kui sõidad kõrgetel pööretel auto töötab extreemtingimustes siis ole hea kalla ka vastavat õli, kui oled pensionääri sõidustiiliga aga hooliv oma autost võid ka sõita mineraali peal, vaid selle vahega et vahetad seda tihedamini.
Äähh! Mina räägin ainult seda, mida TEAN! Ja räägin seda mitte et kellegi tooteid halvustada vaid et keegi teine, kes on kasvõi näiteks bemari fänn, võiks oma kallikesele ikka head jooki pakkuda, mis tervist vähem kahjustaks..
Midagi pole parata kuid absoluutselt kõik tootjad rajavad tootmise kas kvaliteedile või kvantiteedile - emba kumba. Ise olen ka häääästi väikest viisi tootmisega(mitte määrdeained muidugi) seotud ja olgem ausad toodame nii kvaliteetset kui mittekvaliteetset toodet. Üks muidugi teisest tehnoloogia lihtsuse ja kahtlase päritoluga `tooraine`tõttu tüki odavam ja ikka ilge s***t! Meie jah teame seda aga kliendini ju see ei pea jõudma, sest isa ta tahab alati kõige odavamat saada - ja see lammas on ikka see tavainimene, tolle tootega kokkupuutuvad spetsid aga teavad täpselt mida küsida.
No sorry, kuumast tingituna läks nüüd teemast vist asi mööda aga kodanikul küll ei ole sellepärast vaja hakata õli enne õiget aega maha kallama ,too ju ikkagi õli - ja määrimiseks mõeldud. See, et paljud õlid ettenähtust halvema sisuga on, tuleb ju välja alles sadade kilomeetrite läbimisel ja see on absolutselt õige, et palju olenebki just sõidustiilist jne.
truumu

Postitus Postitas truumu »

http://www.golgofa.ru/tech_inf/oil/bmw_oil.html
kas see ikka päris õige koht vastuse leidmiseks? :roll:
põhimõtteliselt võib ju siis suvalist ollust sisse valada?
vähemalt kõiki neid, mis Eestis saada?
ei tahaks kohe kuidagi nõustuda...
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

truumu kirjutas:http://www.golgofa.ru/tech_inf/oil/bmw_oil.html
kas see ikka päris õige koht vastuse leidmiseks? :roll:
See ta on, pärit BMW enda algallikast e. TIS-ist (Technical Information System). Mis siis, et sait naljakas.
Ja alates sellest, kui tootmine Kaliningradi viidi, lastakse ka venekeelset TIS-i välja.
PS see sait ise http://www.golgofa.ru on üks vene parematest bemmi-saitidest.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
kaidu
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 14.10.2003 14:47 52
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas kaidu »

Väga õige ,et mobil . Endal on kogemusi selle õliga 4a.Pole veel 7000 kokku jooksnud.endal autoks318i-ilma pöörete piirajata.NB mobil poolsünt
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

Pane Castrol TXT 5W-40 - kasutusel ka UM-s ;)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

heigosan kirjutas:Pane Castrol TXT 5W-40 - kasutusel ka UM-s ;)

Kas keegi neid Castroli hindasi ka oskab üelda ?

mis maksab mineraal, pool ja täsi sünt.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

heigosan kirjutas:Pane Castrol TXT 5W-40 - kasutusel ka UM-s ;)
Ja mida see meile näitab (peale selle, et Castrol sponsab tugevalt BMW F1 businessi, millest tulenevalt on nende logo ka igas kasutajajuhendis ja igal õlikorgil)?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

keegi pole veel maininud BP õlisid.
mul nende poolsünt sees ja pole ka millegi üle nuriseda.

Addinolist niipalju, et seda kasutasin eelmises masinas ja kui ükskord oli
vaja talvel umbes -20C'ga peale valada siis asi vajus kanistrist välja nagu tavott.
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

Nu kirjutas:asi vajus kanistrist välja nagu tavott.
:lol:
Ei olegi miskit öelda, sest BP on tuntud kvaliteettootjana. Igati soovitatav ma arvan!
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

Viljar_V kirjutas:
heigosan kirjutas:Pane Castrol TXT 5W-40 - kasutusel ka UM-s ;)

Kas keegi neid Castroli hindasi ka oskab üelda ?

mis maksab mineraal, pool ja täsi sünt.
Castrol TXT 5W-40 13,98 kr/100g täissünt
Castrol Performance 10W-30 8,05 kr/100g poolsünt

see hind siis 100g aga kui osta 5l siis peaks miski soodsam ´hind olema :roll:
Kasutaja avatar
Alar_P
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 28.05.2004 11:30 42
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Alar_P »

Endal ka sai paar päeva tagasi BP sisse valatud-eks tulevik näitab, mis saab. Tagatiseks pean seda, et kogu politsei autopark sellega sõidab.
R4, R6, V6
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

heigosan kirjutas: Castrol TXT 5W-40 13,98 kr/100g täissünt
Castrol Performance 10W-30 8,05 kr/100g poolsünt
Kas sellised hinnad on sinu kaudu ostes?
Ja müüd kusagilt suurest vaadist?

Olles ühe korra juba orki langenud töökojas vahetatud õliga, mida samuti vaadist valati, siis enam seda viga mina ei tee.
Sinu hinnaga tuleb liiter poolsünti 80.50, samas ei tapa kedagi ära, kui osta näiteks Ben'ist 94.- liiter.
Aga iga üks teeb nii nagu heaks näeb.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

heigosan kirjutas:
Viljar_V kirjutas:
heigosan kirjutas:Pane Castrol TXT 5W-40 - kasutusel ka UM-s ;)

Kas keegi neid Castroli hindasi ka oskab üelda ?

mis maksab mineraal, pool ja täsi sünt.
Castrol TXT 5W-40 13,98 kr/100g täissünt
Castrol Performance 10W-30 8,05 kr/100g poolsünt


see hind siis 100g aga kui osta 5l siis peaks miski soodsam ´hind olema :roll:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Bitbull kirjutas:Ei olegi miskit öelda, sest BP on tuntud kvaliteettootjana. Igati soovitatav ma arvan!
Tegelikult ju BP=Castrol
http://europa.eu.int/comm/competition/m ... tml#m_1891
Vt. merger case M.1891, samas ka PDF ja press release.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

priitv8 kirjutas:
Bitbull kirjutas:Ei olegi miskit öelda, sest BP on tuntud kvaliteettootjana. Igati soovitatav ma arvan!
Tegelikult ju BP=Castrol
http://europa.eu.int/comm/competition/m ... tml#m_1891
Vt. merger case M.1891, samas ka PDF ja press release.
Tõepoolest, tundub, et need on mõlemad ühe suure kontserni brandid :roll:
http://www.bp.com/subsection.do?categor ... Id=2006741
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

Ahh vahet pole siis,ostku igaüks siis kust tahab ja mis hinnaga tahab :evil:
Siis pole kellelgi jorisemist.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Eks ta lõpuks nii ju lähebki.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
pacaan
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 02.05.2004 20:22 51
Asukoht: Tallinn ja selle ümbrus

Postitus Postitas pacaan »

England kirjutas:loen siin Tauri postitusest, et Addinol vene õli baasil valmistatud. sellest siis küsimus, et kas Lukoil'ist tuleks päris ringiga mööda käia? millegipärast on bensiinijaamadest see mulle sümpaatseima mulje jätnud, ei teagi miks. ja ise plaanisin siis selle firma õli kasutada (ei ole veel ostnud, niiet paluks mitte sõimama hakata). olen veel noor ja minu jaoks ei tähenda vene=ebakvaliteetne.
Vene ei võrdu ebakvaliteetne, kuid paraku on Venemaal veel praegugi tehnoloogilised võimalused kehvemad kui "läänes".
Väga paljud õlid on valmistatud vene õli baasil, rääkimata vene nafta baasil valmistatutest. Õli valmistamisel on suht väheoluline selle algmaterjali päritolu - määravaks saavad lisandid ning tehnoloogia baasõli töötlemisel. Muide, sosistatakse, et ka Statoili õlid on tegelikult vene õli baasil valmistatud (OT: ning äkki ka kütused :cool: ). Aga ei kinnita seda ;) :arrow:

Tahtsin tegelikult seda öelda, et praaki võib igal tootjal ette tulla (ka Castrolil) nii õlide kui kütustega. Soovitaks ikkagi kallima hinnaklassi õli, sest lootust on, et kvaliteedi kontroll on äkki tugevam kui odavamatel. BTW: kui vaid paberit uskuda siis ei tohiks mingit vahet olla Castroli ja Addinoli sama kategooria õlil - vastavad ju mõlemad samale kvaliteedistandardile (nt. SJ) ;)
Kasutaja avatar
Raiki
Huviline
Postitusi: 597
Liitunud: 16.10.2002 20:52 36
Peamine sõiduk: BMW X5 xdrive45e M sport
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Raiki »

minu auto sõidab näituseks TOTAL õliga praegu aga olen kaalunud tõsiselt yleminekut castroli peale
BMW M535 E28
BMW 520 E34
BMW 740 E38
BMW 635d E63
BMW 730D F01
BMW 740Ld Xdrive G12 LONG Executive Lounge
BMW 850 E31
BMW X5 xdrive45e M sport G05
adolfo C
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 13.02.2004 13:46 46
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas adolfo C »

Äkki keegi oskab Castroli hindadest midagi rääkida. Peaks isegi uuesti ära vahetama kuna endal praegu Shelli mineraal. Ei oska midagi halba öelda aga eks talveks tuleb kindlasti midagi vedelamat sisse panna.
BMW E36 325i `93
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

adolfo C kirjutas:Äkki keegi oskab Castroli hindadest midagi rääkida. Peaks isegi uuesti ära vahetama kuna endal praegu Shelli mineraal. Ei oska midagi halba öelda aga eks talveks tuleb kindlasti midagi vedelamat sisse panna.
RS mida mina kasutan on 700 neljane nõu ja pluss siis veel liitrine, a ma arvan, et lahtisena saab kelleltki odavamalt tunduvalt ja ei pea juRS olema, TXT on ehk sobivasm kui väga raskelt lapatsit ei talla!
truumu

Postitus Postitas truumu »

Raiki kirjutas:minu auto sõidab näituseks TOTAL õliga praegu aga olen kaalunud tõsiselt yleminekut castroli peale
et siis- miks?
kas mootor seest must?
kunagi, kui Total meie turgu laiemalt pesa tegi, tehti Stop-Box-is mingite tudengite poolt õli kvaliteedikontroll
oli teistest(Mobil, BP,jne.) peajagu üle
ma tollal poole kõrvaga kuulsin, täpseid andmeid ei mäleta aga igatahes hea õli pidi olema!
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

heigosan kirjutas:
Viljar_V kirjutas:
heigosan kirjutas:Pane Castrol TXT 5W-40 - kasutusel ka UM-s ;)

Kas keegi neid Castroli hindasi ka oskab üelda ?

mis maksab mineraal, pool ja täsi sünt.
Castrol TXT 5W-40 13,98 kr/100g täissünt
Castrol Performance 10W-30 8,05 kr/100g poolsünt

see hind siis 100g aga kui osta 5l siis peaks miski soodsam ´hind olema :roll:
Siin on mõned hinnad.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

vähemalt üks kaaskannataja(bemarifan)
:) kes commat kasutab, sai vist kõik õli teemad läbi vaadatud aga comma õlist ei kippu ega kõppu :cry: ,et endiselt paluks arvamust comma mootoriõlidest?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Aga mina sõidan taimerasvaga ja sigarahul!
PS Total on Total-Fina-Elf kontserni toode ja kindlasti üks parimate tegijate seas.
http://biz.yahoo.com/ic/12/12393.html
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta