Andke nõu - navi ei loe enam plaate

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
umm
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15.07.2007 16:59 10

Andke nõu - navi ei loe enam plaate

Postitus Postitas umm »

Tere, olen 2002a 530d omanik ja mures navi pärast. Ei taha enam sunnik navi CD plaate lugeda :( Paned plaadi sisse, siis vahest hakkab lugema aga natukese aja pärast viskab ekraanile kirja, et navi cd-d ei ole sees ja lugeja viskab plaadi välja. Oskab keegi nõu anda, mida teha või mis viga võib olla? Proovisin puhastusplaati tuttava soovitusel, aga see ei aita. Probleemiga üsna kiire.

Ette tänades,

U.
Kasutaja avatar
Tanel k
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 04.02.2006 16:52 26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel k »

kas plaat pole viga saanud?kirjuta prooviks uus kõige aeglasema kiirusega.
F30 328i
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

viska dvd puhastusplaat sisse, ta küll ei loe seda aga läätse teeb puhtaks, äkki must
umm
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15.07.2007 16:59 10

Postitus Postitas umm »

Aitah nouannete eest, aga olen proovinud nii plaate umber kirjutada kui ka erinevate puhastusplaatidega puhastada. Puhastamisest plaatidega oskas mulle uks Hollandi servisemees oelda, et see ei olegi voimalik, sest navi tootab arvuti plaadi lugejast erinevalt.
Olen tahele pannud, et navi lopetab plaatidega suhtlemise, kui ilm on palav. Votsin tana navi korraks pealt maha ja avastasin tagumiselt kuljelt vaikese ventilaatori. Kas viga voib olla akki selles, et vent ei toota (naiteks tolmu tais) ja navi kuumeneb ule? Sest peale seda, kui navi on pildi tasku pannud, seisab veitsa ja siis hakkab jalle toole? Kas keegi teab, kas neid navisid saab kuskil lasta lahti votta ja puhastada? Bemmi teenindus arvas, et remontida ei saa ja tuleb uus navi panna.
Mis bemmi teeninduses varuosadesse puutub, siis mul on jaanud mulje, et keegi paneb seal kull raskelt pappi vahelt korvale. Kaisin Tallinna esinduses, et ostan originaal seti navi plaate (koosneb 8 CD-st) - hinnaks kusiti 3000 EEKu plaat! Hollandis BMW esinduses kusiti seti eest 270 EURi. Huvitav, millest selline enam kui 5 kordne vahe tuleb :evil: ?

NB, vabandan, aga too juures ei ole klaveril tapitahti

U.
Viimati muutis umm, 16.07.2007 00:24 16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

mis vahet sel kuidas ta töötab, kui paned plaadi sisse siis toimub scan ja laser käib plaadi algusest lõppu ja sellest piidab, et lääts puhtaks saab. tegu on mehhaaniliselt täiesti tavalise dvd rom´ga (lugeja osa). softi uuendust oled proovinud :roll: v29.1 hetkel viimane, soovitav on plaat kirjutada max 10x kiirusega.
umm
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15.07.2007 16:59 10

Postitus Postitas umm »

aise kirjutas:mis vahet sel kuidas ta töötab, kui paned plaadi sisse siis toimub scan ja laser käib plaadi algusest lõppu ja sellest piidab, et lääts puhtaks saab. tegu on mehhaaniliselt täiesti tavalise dvd rom´ga (lugeja osa). softi uuendust oled proovinud :roll: v29.1 hetkel viimane, soovitav on plaat kirjutada max 10x kiirusega.
Me vist raagime erinevatest navidest? Mul ei loe dvd-lt vaid cd-delt. Ja kust oleks voimalik seda uuendust saada? Mismoodi seda installida?

U
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

umm kirjutas:
aise kirjutas:mis vahet sel kuidas ta töötab, kui paned plaadi sisse siis toimub scan ja laser käib plaadi algusest lõppu ja sellest piidab, et lääts puhtaks saab. tegu on mehhaaniliselt täiesti tavalise dvd rom´ga (lugeja osa). softi uuendust oled proovinud :roll: v29.1 hetkel viimane, soovitav on plaat kirjutada max 10x kiirusega.
Me vist raagime erinevatest navidest? Mul ei loe dvd-lt vaid cd-delt. Ja kust oleks voimalik seda uuendust saada? Mismoodi seda installida?

U
ma järeldasin aastast, et sul MK4 aga ju siis ikka MK3 (CD). sel juhul puhastad jah cd puhastajaga pigem kui vaja. softi saad siit:
http://www.x5world.com/articles/all-bmw ... ystem.html

vahet pole millise võtad kuna MK3 lagi on v22 (uuematel plaatidel sama versioon)
umm
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15.07.2007 16:59 10

Postitus Postitas umm »

Suured tanud, uritan sellega hakkama saada. Aga kas minu versioon, et kuumeneb ule, voib ka olla pohjuseks, et navi pilti taskusse viskab?

U.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

umm kirjutas:Suured tanud, uritan sellega hakkama saada. Aga kas minu versioon, et kuumeneb ule, voib ka olla pohjuseks, et navi pilti taskusse viskab?

U.
jah, kuumusega see juhtub ka. soojemate maade elanikud kurdavad seda vahetevahel ikka. vent peab olema töökorras.

Edit: seal lehel mis ma andsin on selline asi nagu "Key CD" lae see ka alla ja pane plaadile, peale uuendust MK3 tahab seda plaati.

plaatide kirjutamiseks kasuta programmi "imgburn" mitte kiiremini kui 10x.
umm
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15.07.2007 16:59 10

Postitus Postitas umm »

Ole tanatud :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

umm kirjutas:Ole tanatud :D
KeyCD vajadus sõltub sellest, mis versioon Sul seal praegu oli. Kui Settings-menüüs sai juba SplitScreeni valida, siis pole KeyCD-d enam vaja.
Kui menüüd juba sellised välja nägid, oli SplitScreen soft peal:
Pilt
PS Vaata siis, et Sul laser poole softi uppimise ajal saba ei anna. Siis vist aitab ainult UM-i käik et uuesti otsast alustada.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta