ElmScan ja Carsoft riistvara ühilduvus

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

ElmScan ja Carsoft riistvara ühilduvus

Postitus Postitas andresv »

Äkki keegi targem oskab kommenteerida, kui soft töötab ElmScan 323/327 -ga, kas siis on lootust, et soft töötab ka carsoft-i karbiga? Või on neil see riistvara ja arvuti vaheline suhtus väga erinev?
Proovima kohe ei kahhaks, äkki rikub midagi ära.


Ning kas kellelgi on ElmScan, et saaks proovida kas antud soft ka minu autoga korrektselt töötab?

softiks oleks centrafuse
Pilt

CarSoft live datat mingil määral näitab (numbrid muutuvad, kuid natu mööda). Kas on lootust et ElmScan näitab live datata korrektsemalt.

autoks, siis 98a E36
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4354
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

Elm ja Carsoft on täiesti erineva rauaga ning ühe peal ei tööta teise soft ega vastupidi.
Samas Elm suhtleb OBDII protokolle(erinevad autotootajad kasut. erinevaid) toetava mootori ja käigukasti ajuga. Ma praegu kindlalt ei tea öelda, kas su E36 üldse on OBD II - toega või mitte. Mõni targem äkki kommenteerib seda.
Minu '97 a. 725TDS igatahes ei toeta.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Selge seda ma arvasin ise ka.
Aga kas kellelgi on seda elmscan-i vidinat, et saaks vaadata kas asi üldse töötab minu autoga.

seda listi vaadates
http://scantool.net/?mode=displayCV&make=BMW
oleks nagu lootust, seal nimelt
BMW 318TI 1998 ISO9141-2/ISO14230-4

aga kas see 318TI on nüüd e36 touring või e46?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

aga kas see 318TI on nüüd e36 touring või e46?
e36 compact :roll:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Nimi vihjaks nagu ELM232 kivile, mis minu mäletamist mööda oli mingi spetsiaalselt progetud Atmel-i PIC selleks, et arvuti poolt modemi käskudega (vana hea AT-käsustik!) autoga suhelda.
http://www.elmelectronics.com/DSheets/ELM323DS.pdf
http://www.scantool.net/forum/index.php ... readid=151
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4354
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

priitv8 kirjutas:Nimi vihjaks nagu ELM232 kivile, mis minu mäletamist mööda oli mingi spetsiaalselt progetud Atmel-i PIC selleks, et arvuti poolt modemi käskudega (vana hea AT-käsustik!) autoga suhelda.
http://www.elmelectronics.com/DSheets/ELM323DS.pdf
http://www.scantool.net/forum/index.php ... readid=151
Noh...jah, see on iseenesest võimalik, aga vaevalt keegi tänapäeval viitsib enam nõnda terminali käske sisse toksida :D. ELM-i skeemi toetavaid vabavara programme netis jalaga segada.

Samas kusagilt meenub, et OBD II tugi tuli BMW Euro versioonidele oluliselt hiljem kui USA turule mõeldud mudelitel.

Edit: US mudelitel alates 1996 aastast ja Eur mudelitel alates 2001 aastast nagu erinevatest artiklitest välja lugesin
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

PeeterA kirjutas:Noh...jah, see on iseenesest võimalik, aga vaevalt keegi tänapäeval viitsib enam nõnda terminali käske sisse toksida :D. ELM-i skeemi toetavaid vabavara programme netis jalaga segada.
Ma just seda silmas pidasin, et ELM-ga suhtlemiseks peabki tarkvara olema spetsiaalselt kirjutatud. Carsoft suhtleb ikka otse auto keeles.
PeeterA kirjutas:Edit: US mudelitel alates 1996 aastast ja Eur mudelitel alates 2001 aastast nagu erinevatest artiklitest välja lugesin
Minuteada E-OBD kohustuslik uuel autol alates 2000 aastast ja BMW mudelitel peal alates 1999.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Segle, suured tänud kaasamõtlemast. Eks kui aega ja viitsimust piisavalt, siis kirjutan carsofti riistvaraga suhtleva plugina sellele programmile. :)

Igaks juhuks küsin, kas too protokoll äkki avalik pole?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Mis mõtet on üldse selle Carsofti peale aega raisata, seda ma ei adu?
Kui tahad lihtsalt OBD diagnostikat teha, siis selleks on ju programme küll ja veel. Ja mingi isekirjutajate huvigrupp on ka loodud yahoo gruppide all.
http://groups.yahoo.com/group/opendiag/
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
DiaLAB
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.11.2006 20:46 43
Asukoht: Tartu, Tähe 127 Boks 16
Kontakt:

Postitus Postitas DiaLAB »

Carsoft on tõepoolest suht asi. Kui mootor ainult huvi pakub, siis peaks OBD mingil määral asjaks olema, aga täieliku ülevaate kogu autost saab ikkagi vaid spetsiaalselt BMW'le mõeldud tarkvara ja rauaga.

Need nii ütelda "universaalsed scannerid" on ka enamalt jaolt Aasia toodang ja selletõttu diisliga jäävad suht jänni.

Kui endal huvi suurem, siis võid ju PIC'i (Microchip) baasil ise kirjutada asja mis suudab autoga vabalt infot vahetada (selleks on muidugi vastavaid teadmisi ka vaja ja ropult aega).
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Postitus Postitas tramtram »

DiaLAB kirjutas:Carsoft on tõepoolest suht asi. Kui mootor ainult huvi pakub, siis peaks OBD mingil määral asjaks olema, aga täieliku ülevaate kogu autost saab ikkagi vaid spetsiaalselt BMW'le mõeldud tarkvara ja rauaga.

Need nii ütelda "universaalsed scannerid" on ka enamalt jaolt Aasia toodang ja selletõttu diisliga jäävad suht jänni.

Kui endal huvi suurem, siis võid ju PIC'i (Microchip) baasil ise kirjutada asja mis suudab autoga vabalt infot vahetada (selleks on muidugi vastavaid teadmisi ka vaja ja ropult aega).
woah!
see jutt on ikka väga tublisti lihtsustatud.
DiaLAB
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.11.2006 20:46 43
Asukoht: Tartu, Tähe 127 Boks 16
Kontakt:

Postitus Postitas DiaLAB »

Mismõttes lihtsustatud?

Äkki kommenteerid või lihtsalt oli vaja midagi jutujätkuks poetada :D
Vasta