Sidurita käiguvahetus

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
raul206
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 28.04.2008 12:02 47

Sidurita käiguvahetus

Postitus Postitas raul206 »

nii, proovisin järgi, käik tuli vaba peale välja ilusti, kui eelnevalt mootorile rohkem pöördeid anda, aga sisse minemisel on vist omad nõksud, et tunde järgi päris ei saa(auto ei näita pöördeid ja armatuuris), natuke ragises, ei julgenud eriti palju seda sisse panna, lihvib hammasratta ära, aga kas on mingid kindlad pöörded diisli ja bensukal, et see asi toimiks mõlematpidi, et välja ja sisse.[/b]
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Postitus Postitas jargo »

käik läheb sisse siis kui vedav völl ja veetav võll käivad ühe kiirusega,seega on erinevatel käikudel ja erinevatel kiirustel vaja ka erinevaid pöördeid.ära parem lõhu kasti ja osta automaat :D
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
raul206
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 28.04.2008 12:02 47

Postitus Postitas raul206 »

jah, seda küll, jutt täitsa õige, aga ma igaks juhuks küsisin, et kui näiteks juhtuks selline asi, et sidur enam ei lahuta hammasratast mootorist, ühesõnaga, siis kui sidur piixus oin.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2609
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

starteriga vead kohalt ära ja käima . Siis lased esimesega ilusa hoo sisse ( pöörded üles ) ja siis rahulikult tõmbad teisele klõmps on käik sees ... jne.
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Olen ka sidurita sõitnud. Kõik on teostatav kuni ristmikuni... seal peab mootori välja suretama, kuna pärast seisma jäämist esimene käik töötava mootoriga ei taha eriti sisse minna )

Käikude vahetamise tuleb lihtsalt ise läbi proovida. Jõudu ei tasu kasutada. Kui ei lähe sisse, siis jälle madalam käik ja proovi kiirust juurde võtta jne. edu )
E60 525d 05a. Shadowline
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

See kui lihtsalt see õnnestub, oleneb ka sünkrote korrasolekust.
Muidu jah starteriga käima, ülespoole lähevad käigud lihtsalt. Allapoole on vaja enne madalamat käiku vahegaasi anda, see niisama kõigil välja ei tule juba.
Kasutaja avatar
Juhtmejupp
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 21.05.2007 11:44 24
Asukoht: Loksa

Postitus Postitas Juhtmejupp »

Sõitke mõne GAZ või ZIL tüüpi veoautoga ja õppige vahegaaside kasutamine ära.Tuleb antud juhul igati kasuks. :lol:
Ainult lollid teavad kõike...
jeff01
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 21.03.2004 16:33 01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

Mul on halb harjumus kõigi autodega käike välja võtta ilma sidurita :( st et just näiteks viiendaga maanteel, kui teeots paistab lasen niisama veerema.....kuna olen nii aastaid sõitnud siis ei oskagi öelda kuidas see nõks käib (kuidagi automaatselt on kätte jäänud) aga kõigil mu autodel tulevad käigud nii kergelt välja mitte mingit anomaaliat ei esine....pinge vabastamiseks lasen gaasi tagasi ja tõmban käigu välja enne kui mootoriga pidurdama hakkab.
Opeli aegadest on meeles et katkise siduriga sai põlvast tartussegi tuldud, läbi kahe linna sõidetud ja käigukast elas selle ilusti üle.
BMW E30 335i
jeff01
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 21.03.2004 16:33 01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jeff01 »

Mul on halb harjumus kõigi autodega käike välja võtta ilma sidurita :( st et just näiteks viiendaga maanteel, kui teeots paistab lasen niisama veerema.....kuna olen nii aastaid sõitnud siis ei oskagi öelda kuidas see nõks käib (kuidagi automaatselt on kätte jäänud) aga kõigil mu autodel tulevad käigud nii kergelt välja mitte mingit anomaaliat ei esine....pinge vabastamiseks lasen gaasi tagasi ja tõmban käigu välja enne kui mootoriga pidurdama hakkab.
Opeli aegadest on meeles et katkise siduriga sai põlvast tartussegi tuldud, läbi kahe linna sõidetud ja käigukast elas selle ilusti üle.
BMW E30 335i
Kasutaja avatar
Dreamon
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 11.07.2007 19:40 00

Postitus Postitas Dreamon »

:D kunagi muhuga sai nalja päris korralikult,vahet polnud kas vahetsid käiku siduriga või ei kast läks ikka koguaeg:D hammasrattad olid sees nagu võist:D kõik lendasid:D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eelmisel bemmil tekkis kunagi mingi anomaalia, ei mäleta, mis täpselt, aga pimedal sügisesel ajal olin sunnitud tulema ilma sidurita Otepäält Vändrasse, järgmine päev samamoodi Pärnu edasi.
Samuti olen Peipsi äärest Vändrasse läinud ilma siduripedaali kasutamata treilaga, millel 10tonnine metsamasin peal :P
Kasuks tuli muidugi kunagine õppesõit GAZ53ga, samuti ka isa firmas olevate Sisudega kärutamine :)
Kes ei tea, milles nipp, siis:
ülesvahetamisel hoog üles, sidur alla, käik välja, sidur üles, uuesti alla ja järgmine käik sisse. Allavahetamisel hoog maha, sidur alla, käik välja, sidur üles, vahegaas, sidur alla, madalam käik sisse.
Lihtne onju :D
Ilma siduripedaali kasutamata on protseduur sama, ainult jätta vahelt välja siduripedaali kasutamist käsitlevad kohad :D
Vasta