TDS ja kütusepumba reguleerimine

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
visla
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 19.08.2004 09:10 34
Asukoht: Tln

TDS ja kütusepumba reguleerimine

Postitus Postitas visla »

Sai mingi spetsi juures käidud, auto lminek oli kehv. Vend vaatas pumba üle ja ütles et korras on. Üritas siis kaane asendit muuta. Auto nüüd läheb edasi küll, aga pöörded kipuvad kõikuma.

Et kas on kuskil pädevat inimest, kes suudaks selle pumba kaane sellisesse asendisse ajada, et autol oleks minekut ja pöörded ei kõiguks???
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Re: TDS ja kütusepumba reguleerimine

Postitus Postitas Raino »

visla kirjutas:Sai mingi spetsi juures käidud, auto lminek oli kehv. Vend vaatas pumba üle ja ütles et korras on. Üritas siis kaane asendit muuta. Auto nüüd läheb edasi küll, aga pöörded kipuvad kõikuma.

Et kas on kuskil pädevat inimest, kes suudaks selle pumba kaane sellisesse asendisse ajada, et autol oleks minekut ja pöörded ei kõiguks???

millist kaant ta Sul liigutas pumbal ning milleks ta seda liigutas.Mida taheti saada selle kaane liigutamisega.
Ning millal Sul need pöörded kõiguvad.Kui kaua sa autot juba omad.
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Seal on ainult üks kaan mida annab regullida :) ja see regull on oi oi kui jube töö :)
Mercedes EQS 450+ 2022
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

Viljar_V kirjutas:Seal on ainult üks kaan mida annab regullida :) ja see regull on oi oi kui jube töö :)
ma tean küll milline kaan ning sain selle endal kah jeeli jeeli paika.
Selle kaanega reguleeritaksemootori tühikäiku.
Ma ei saa aru mileks seda üldse puudutakse.
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

lisaks tühikäigule ka minekut, nagu 2.4 pumbal oli segukruvi siis sellel on see kaan.
Mercedes EQS 450+ 2022
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

Viljar_V kirjutas:lisaks tühikäigule ka minekut, nagu 2.4 pumbal oli segukruvi siis sellel on see kaan.
Seda küll.Aga seda kõike põlve otsas kah ei tee.Mul tõsteti pisut pöördeid sealt hakkas minema nagu loom aga tühikäigul tahtis mootor jooksu panna aiskade vahelt.Vibra oli küll meeletu.
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

selle kaane liigutamisega on nii, et mootor peab töötama, keerad kruvid poollahti ja koksad vasaraga näiteks juhi poole. Kui pumba kaan liigub kas või pool milli on juba kõva muutus mootori töös. Sealt saab ka kütuse kulu ja minekut reguleerida. Kui pöörded on üleval siis nattu natu tagasi, tulede poole pumba kaant.
kadakas
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 31.08.2004 20:28 20
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas kadakas »

"2.4 pumbal oli segukruvi siis sellel on see kaan"-mis segu see dislal on.Loen ja imestan.Ega see mikser ole see on PUMP.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Mnjaa 2.5 on kaan ja pole miskit segukruvi :) ja kui ikka keegi on seda mudinud siis ju tahad, et tagand näiteks vähem tahma tuleb ja oledki sunnitud seda regullima :)
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

2,4 on sama, juhul kui on elektrooniline pump. Mingist segukruvist pole mina küll kuulnud.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

elektroonililsel pumbal ei ole jah segukruvi.
tavalisel pumbal oli segukruvi, millest vastavalt vajadusele on mõnus peale või, siis maha keerata :lol:
Praegu jäin mõtlem, et kas E34 kere peal tehasest veeres mõni 2.4 gaasitrossiga pump ka välja :roll:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

kas need millel on mehaaniline pump ei ole mitte gaasitrossiga?
kadakas
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 31.08.2004 20:28 20
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas kadakas »

Viljar_V kirjutas:elektroonililsel pumbal ei ole jah segukruvi.
tavalisel pumbal oli segukruvi, millest vastavalt vajadusele on mõnus peale või, siis maha keerata :lol:
Praegu jäin mõtlem, et kas E34 kere peal tehasest veeres mõni 2.4 gaasitrossiga pump ka välja :roll:
Huvitav mida see pump siis segab?Rootor pumpadel on võimalus ainult kütte kogust reguleerida.Pumba asendit muutes saab reguleerida sissepritse nurka ja ongi kõik,ei mingeid segu kruvisid1
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Noo vanal pumbal on ju segukruvi.
ja uuemal publam ename ei ole, seal reguleerid ju kaanega.
Mercedes EQS 450+ 2022
kadakas
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 31.08.2004 20:28 20
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas kadakas »

Viljar_V kirjutas:Noo vanal pumbal on ju segukruvi.
ja uuemal publam ename ei ole, seal reguleerid ju kaanega.
Sõna segu lihtsalt ei sobi diiselmootoriga kokku.
visla
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 19.08.2004 09:10 34
Asukoht: Tln

Mõttetu plaäma

Postitus Postitas visla »

On siis kuskil mingit venda kes oleks pädev asja reguleerima.
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Re: Mõttetu plaäma

Postitus Postitas Raino »

visla kirjutas:On siis kuskil mingit venda kes oleks pädev asja reguleerima.
http://www.hot.ee/diislikeskus/
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
fox666
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 01.04.2003 21:31 54
Asukoht: Harjumaa/Muuga

Postitus Postitas fox666 »

Kas kellelgi on ka kogemusi,on see diislikeskus ka oma nime väärt?
Minul BMW E46 320i sedaan 2000a.Naisel BMW E46 318i sedaan 1998a.
Tel. 55635375 Mail: fox666@hot.ee
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

fox666 kirjutas:Kas kellelgi on ka kogemusi,on see diislikeskus ka oma nime väärt?
Mul oli auto korra seal tegemisel.
Nimelt kui ise pumba mah akruttisin ei saanud ma enam auto käima kuna olin tühi käigu paigast ajanud(nüüd siis targem).Viisin auto sinna õhtul ning näitasin neile kus tosool on mida ma ponud jõudnud sisse valada.Ja ütlesin neiel et pange käiam küll ma ise edasi kokku panen..Õhtul kui järele läksin oli massin korras ning asjad mis mul olid külge panemata kah olid küljes.. :D
Üldiselt maitse asi...See vend kes seal neid mootoreid ning pumpasid teeb on ok vend...Jagab pisut värki..
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Ailer kirjutas:selle kaane liigutamisega on nii, et mootor peab töötama, keerad kruvid poollahti ja koksad vasaraga näiteks juhi poole. Kui pumba kaan liigub kas või pool milli on juba kõva muutus mootori töös. Sealt saab ka kütuse kulu ja minekut reguleerida. Kui pöörded on üleval siis nattu natu tagasi, tulede poole pumba kaant.
tegu siis elektroonikaga :shock:
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

mis siin imestada on? Kas vasaraga koksamine ei meeldi? Võib ka millegagi lükata, aga koksamine kõige efektiivsem, (kõige tundelisem) olen reguleerinud ja paika pannud 3 pumpa ja kõik töötavadilust, kütekulu on normaalne (6-7l 100km). [Kõrvad peavad peas olema, sest kogu värk on kuulmise järgi.] Käima lähevad kõik ideaalselt. Muidu oli minu omal nii et soojalt pidi ketrama umfes 2-3 sek, peale regulli on poolest pöördest. Üks näiteks ei käivitunud kui oli alla -15c peale regulli ei olnud ka -20c probleem. Kõik tuleb kogemustest ja omal nahal proovimisest. Olen asjas sees olnud juba üle 5 aasta ja nii need kogemused tulevad. Siiani midagi suurt pe... pole pannud. Õnneks!
Loomulikult on olemas ka UM kuhu võib igakell oma suure rahakoti ja probleemidega minna, nii et minu juttu pole vaja kuulata. ;) Sel juhul on üldse see foorum , mis siin ikka targutada, jalad selga ja lähimasse servisesse.
F01 :)
Kasutaja avatar
eivoe
Huviline
Postitusi: 1312
Liitunud: 08.05.2007 17:19 20
Peamine sõiduk: BMW 525D
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: TDS ja kütusepumba reguleerimine

Postitus Postitas eivoe »

Küsiks ühe võhikliku küsimuse. Kus asub see Kaan, millest te siin räägite .?
530dT(DE-kat, Chip, shortsift)
Kasutaja avatar
renet50
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 24.10.2009 08:10 27
Peamine sõiduk: Bmw 525tds 94.a
Asukoht: Tartu--Jõgeva

Re: TDS ja kütusepumba reguleerimine

Postitus Postitas renet50 »

eivoe kirjutas:Küsiks ühe võhikliku küsimuse. Kus asub see Kaan, millest te siin räägite .?
ära sa jumala pärast seda kaant puudu, kui sa ei tea kus see vel ongi :mrgreen:
fuse r32
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 20.10.2009 21:55 26

Re: TDS ja kütusepumba reguleerimine

Postitus Postitas fuse r32 »

Siinse artuteluga tekkis selline küsimus, et kas kuskil on müüa (näiteks UM)mingit spets rakist, millega saab kaant regullida? Või kas keegi on ise teinud midagi taolist?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5356
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: TDS ja kütusepumba reguleerimine

Postitus Postitas ooDDoo »

Tegelt käib see kogu värk ja regullimine arvutiga. Haamriga ja hea kõrvaga saab ka hakkama.
Asi käib siis nii et
* spetsialist paneb juhtme taha
* vaatab küttehulka ja süütenurka
* keerab kaane poldid nõks lahti
* keerab kaane poldid kinni tagasi*
* paneb arvutis süütenurga paika*
* toksib kaant sellisesse asendisse et arvuti näitab õiget küttehulka

(kodustele toksijatele soovitan siis nii et keerake ka poldid korra lahti ja siis kinni tagasi kuna pärast toksimist neid polte keerata siis küttehulk muutub)

See on minu arvamus asjast ja ei pruugi alati õige olla!!
Kui keegi teab kuidas asi reaalselt käib võiks sõna võtta !!!
Viimati muutis ooDDoo, 15.02.2011 14:17 44, muudetud 1 kord kokku.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Vasta