E34 mootoris värin

Üldised arutelud ning näpunäited
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

E34 mootoris värin

Postitus Postitas Andrei8 »

Ei tea kas peaks midagi halba mõtlema aga küsin ikkagi.
Mootor 2.5 141kw, auto 1991.a. E34
Külmast peast käivitamisel viskab korraks pöörded üles ja siis vajuvad alla. Soojast peast töötades mootor nagu väriseks kergelt + vahest tundub nagu lööks mootoris midagi tugevamalt. See siis kui paigal tühipööretel töötab.
Kas selline peakski olukord olema või viitab midagi kuskil mingile veale ?
Ja teine asi, et kui käivitad siis tunduks nagu miski asi viliseks hetkeks, mingid rihmad äkki ?
ETTE TÄNADES !
pritsung
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 16.08.2004 20:29 38

Postitus Postitas pritsung »

see on normaalne, et külmastpeast pöörded kõrged on ja mootori soojenedes langevad :!:
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

vilet teeb ilmselt rihm üks ainus ju neid on pöörded selliselt tõusevad ja langevad on normaalne ja tugevamat toksimist tühikäigul teeb ilmselt hüdrotõukur mida spetsialistid käsevad vahetada kõik korraga hinnaks on ca.300 eeki tk ja on neid seal 24 tükki siis vaevalt neid keegi nii siin vahetama hakkab aga tean ka mehi kes kuulavad ja näpuga näitavad millised vaja vahetada millised mitte omal ka toksivad vahest aga mind see ei sega veel
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Andrei8 »

Kas on põhjust nende hüdrotõukurite pärast muretseda ?
Isegi sooja mootoriga, ka külmalt on tunda, et mootorit väristab kergelt, sellised üksikud tõuked või kerged löögid mootorist.
A vilin mis käivitamisel tuli, on nüüd kadunud, ehk oli miskit liiv vahele läinud.
Kasutaja avatar
Rene_V
Huviline
Postitusi: 1847
Liitunud: 10.03.2004 22:55 16
Peamine sõiduk: E39-d
Telefon: 55560543
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas Rene_V »

sõbra e34-l oli kah värin mootoris sees, kui ventikatiivikul oli üks laba natuke katki läinud.....ei tea nüüd muidugi kas sul sama asja viga, et väriseb, aga jah...... :roll:
Bmw E28x 5 ex / Bmw E30x29 ex / Bmw E34x 6 ex / Bmw E39 525d touring x2-ex /Bmw e39 530d touring-00-ex
Bmw E61 530d -06-ex / Bmw E61 530d -05 ex / Bmw E39 525i -00 ex/ Bmw E39 525d Touring-01 ex
Hetkel BMW e39 540i sedaan `02 ,BMW e39 525d sedaan `02
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

Hüdrotõukur

Postitus Postitas Andrei8 »

Ei, ventikast ei ole midagi, see mul uus koos uue radikaga pandud.
Otseslt jah need kerged nö. tõuked ei häiri aga siiski, kas on muretsemiseks põhjust ?
Kui palju oleneb mootori töö hüdrotõukuritest ?
Olts
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 28.06.2004 11:38 30
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Postitus Postitas Olts »

Vahest võib selle lonkamise tugevat tundaandmist põhjustada ka väsinud mootoripadjad.
Viimati muutis Olts, 10.01.2006 17:00 25, muudetud 1 kord kokku.
E 34 M50B25
53 840 111
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

Hüdrotõukur

Postitus Postitas Andrei8 »

No täna oli sula ja mootor töötas paremini, löögid ei olnud nii tuntavad , nagu pehmemad olid ja mootoritöö ühtlasem. Aga jah.
Ootaks ikka veel kogemusi.
Kasutaja avatar
Lauri_B
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 10.05.2004 01:16 24
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Lauri_B »

kui see temperatuurist oleneb siis aitaks ka õli vahetus et klõbinast/värinast vabaneda :roll:
525e 1985 ja 525 TDs 1993
ilckurat
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 07.10.2004 14:16 27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ilckurat »

Mul olid samad sümptomid autol 525i 91a ja probleemi tekitas katki läinud õhulõdvik, see õhulugeja ja sisselaskekollektori vahel olev, (kohast kust läheb voolik tühikäiguklappi). Külmast peast ei saanud piisavalt rikast segu ning ei hoidnud pöördeid, kuid alguses korrax lõi ka pöörded kõrgele ning soojast peast jälle kergelt "värises".
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

..võid vaadata ka jagaja kaane üle, vb need klemmid seal juba suht kulunud, võib tekitada pöörete kõikumist ja mootori väriseb kergelt kui pöörded liiga alla lähevad..
truumu

Postitus Postitas truumu »

Mephi 325-l olid nukad paigast ära...
kolises ja värises mis hirmus ja pööret ei kannatanud :(
Kasutaja avatar
Cado
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 14.07.2004 19:43 51
Asukoht: Harjumaa.

Postitus Postitas Cado »

zaazk kirjutas:..võid vaadata ka jagaja kaane üle, vb need klemmid seal juba suht kulunud, võib tekitada pöörete kõikumist ja mootori väriseb kergelt kui pöörded liiga alla lähevad..
141kw M50 pole jagajat. ;) (aju ja kuus süütepooli)
Kasutaja avatar
zaazk
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 08.10.2004 00:20 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas zaazk »

..okei :oops: :lol:
nokkel
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 17.10.2004 20:12 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas nokkel »

Mul ka selline pull ,et tühikäigul tudiseb ja pöörded kõiguvad. Aga pöördesse läheb väga hästi.
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

Hüdrotõukur

Postitus Postitas Andrei8 »

Pöördesse läheb ta mulgi hästi, et sellega pole probleemi ja kiirendab ka hästi aga vot see kerge tudin ärritab veidi, et kas peab ikka nii olema. Küttekulu on ka ok muidu. Sõbral on E36 325 sama mootoriga ja no tal ei värise.
pocket
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 13.09.2004 13:41 20
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas pocket »

soovitaks kah õlivahetus ära teha, minu M42 16V moto töö läks peale seda tuntavalt paremaks ja kuuldavalt vaiksemaks. *loomulikult tahtis kuskil 50km sõitu peale õlivahetust
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

E34 mootoris värin

Postitus Postitas Andrei8 »

No nii, eile-täna sai asi siis lahenduse.
Viga ei olnud hüdrotõukurites, need ok. Esimesena läksid vahetusse kõik küünlad mis olid kergelt juba nö. niisked, asemele läksid uued NGK-d. Järgmisena mindi tühikäigumootori kallale ja tehti korralik läbipesu, asi oli umbes omadega. Vahetati ära veel mõned mõranenud voolikud ja ok. Omal soovil sai lastud ära vahetada ka termostaat, asemele läks WAHLERi 92 kraadine, asi ikka palju etem kohe- soovitan.
Milles siis põhiviga oli: õhulugeja suri ära ja see sundis mootorit koos eelloetletud probleemidega sedasi värisema. Hetkel siis küll mootor nagu väristab aga väga kergelt ja vähem kohe oluliselt. Õhulugeja hind 4000 ja see jäi vahetamata, lihtsalt pistik lahti ja kõik. Tartu UM-st öeldi, et see pole sõitmisel takistus, küttekulu pidi vaid miskit 0,5 liitrit 100le tõusma.

Ühtlasi siis kõik arvamused oodatud, samuti pakkumised õhulugeja kohta, sest 4000t ei tahaks välja käia.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: E34 mootoris värin

Postitus Postitas priitv8 »

Andrei8 kirjutas:Tartu UM-st öeldi, et see pole sõitmisel takistus, küttekulu pidi vaid miskit 0,5 liitrit 100le tõusma.
See on ainult pool tõde! Kulu tõuseb ka, aga ta kuulab ju ilma lugejata gaasi väga uimaselt.
Andrei8 kirjutas:Ühtlasi siis kõik arvamused oodatud, samuti pakkumised õhulugeja kohta, sest 4000t ei tahaks välja käia.
Omal oli sama probleem, meil ju samad lugejad ka vist? Vähemalt diameeter on 3.0-l sama mis 2.5-l. Mina sain sellise asja Tallinnas OÜ Varuosaeksperdist 1600 rahaga. Mul on mitte hõõgtraadi, vaid mõõteplaadiga.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Herli
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 21.02.2004 19:07 27
Asukoht: Tallinn

tere

Postitus Postitas Herli »

Andrei, kas mootor nüüd endiselt ilma värinata?

Mul täpselt sama jama E34 2L aasta aega. Külma mootori puhul ei saa midagi aru, aga kui mootor soe juba, siis vahel kõigutab tervet autot ja vahel lihtsalt tunned kuidas tudiseb! Vahel nagu täitsa OK.
Aasta tagasi käisin truumu juures diagnostis ka! Seal ei selgunud midagi, kõik nagu normis, v.a. pihustid, mis ta kahtlustas, et tühikäigul ei tule õieti kütet peale.
Niih siis juhtus vahepeal nii, et läks uus mootor peale, vanast jäid alles pihustid ja probleem sama! Siit järeldus, et mootoris peale pihustite küll ei saa muud olla või siis peab küll erilaadne juhtum olema, et sama probleemiga mootor.

Äkki tühikäiguklapp? (aastas oma 5-10korda jamab ja probleem ainult päevas korra) pöörded hakkavad väga kõikuma ja vahel sureb väljagi, samas mingi hetk käivitad ja kõik OK jällegi.

Õhulugeja? Ei oska midagi kosta selle kohta!

Lisaks võin veel öelda, et ülevaatusel põlemata bensiin väga paigast ära, segu täielikult vale!

Ise võtan lähiajal ette tagumise püti vahetuse ja siis UM poole ilmselt.
Üks tark teadis rääkida, et pihustite juhtmed ei anna äki korralikult kontakti ja omavad takistust, et vahepeal osad töötavad ja vahepeal mitte. Üritan testriga üle käia, eks näis.

Bensiinikulu mnt-l 9-10 ja linnas kuidagi karmilt suur 15. Kõike erinevaid bensiini marke proovinud ja see küll ei aita!
Harva on ka selline asi, et külma mootoriga nagu jõudu pole ja siis ühtlase sõidu juures tunnen, kuidas äkitselt hakkab paremini liikuma, nagu miskit oleks kinni ja siis läheb.

Kõik soovitused teretulnud!
Oletusi palju, aga kust peale hakata :?
Andrei8
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 07.06.2004 13:26 23
Asukoht: Tartu

Õhulugeja

Postitus Postitas Andrei8 »

No mul see kerge värin sees ikka jah, lugeja on tagant ära ja masin töötab avariireziimil. Tuim on ta küll, ei vaidle. Kui lugeja ok oli siis oli kohe teine asi. Ja värin tekkis mul just siis kui lugeja otsad andis. Kui praegu lugeja taha anda, siis hakkab mootor ikka kohe konkreetselt lolliks minema ja töötab raskelt, k.a. kõigutab tervet autot.
Minu mõtted sulle: tühikäigumootor puhtaks, küünlad korda, kõik voolikud üle käia, et kõik kinni jne., leida kuskilt sama isendi õhulugeja ja proovida tollega et kas midagi muutub. Muide külma mootoriga ei saagi aru, et väristab jne. Soojalt on probleem. Aga seoses küttekuluga siis see on sul liiast. Mul oli katkise lugejaga keskmine kuni 14L 100-le, ilma lugejata on praegu 10L 100-le. Teine variant et oled raske jalaga. Sumpsist ei oska rääkida, mul endal originaal Remus. Tundub siiski et viga nagu seal tühikäigus, lase üle vaadata, see ei ole kallis remont.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: tere

Postitus Postitas priitv8 »

Herli kirjutas:Lisaks võin veel öelda, et ülevaatusel põlemata bensiin väga paigast ära, segu täielikult vale!
Sellel õnnetul 2-liitrisel kontrolli kindlasti väljalaskes kohta, kus lambda sees istub. Sinna tekivad praod, siis saab sealt lisaõhku ja aju kukub bensuga üle kallama.
Uuri seda hargivahet nii eest kui tagantpoolt:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=18&fg=10
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Herli
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 21.02.2004 19:07 27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Herli »

niih ühe e34 2,5 90a isendi leiaks küll, aga küsimus, kas sel sama lugeja?

Vaakumivoolikud kõik üle juba käidud!
Nats olen segaduses, et on tühikäiguklapp ja tühikäigumootor siis?

Öeldi, et võta saue romulast 500.- uus tühikäiguklapp ja probleem lahendatud, kuid jah kõik me oleme ju targad!

Mind häirib just see, et miks see segu nii vale on, kas see õhulugeja siis ongi õhtul ja tekitab ka segadus segu määramisel!?

Okei, teen need liigutused ära ja vaatab, kas saab targemaks!
Kasutaja avatar
Herli
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 21.02.2004 19:07 27
Asukoht: Tallinn

Re: tere

Postitus Postitas Herli »

priitv8 kirjutas:
Herli kirjutas:Lisaks võin veel öelda, et ülevaatusel põlemata bensiin väga paigast ära, segu täielikult vale!
Sellel õnnetul 2-liitrisel kontrolli kindlasti väljalaskes kohta, kus lambda sees istub. Sinna tekivad praod, siis saab sealt lisaõhku ja aju kukub bensuga üle kallama.
Uuri seda hargivahet nii eest kui tagantpoolt:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=18&fg=10
njah seda kohta sai näpitud ja uuritud ka juba, pealtnäha kõik ilus.

Ja bensukulu kohta veel niipalju, et võrru sõiduga sain kunagi 8,4l/100km ja linnas olen keskmiseks saanud paagitäiega 10,6l/100km aga nüüd nagu asi päris hapu!
Kasutaja avatar
Herli
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 21.02.2004 19:07 27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Herli »

niih eile uurisin põhjalikult kapetialust ja leidsin muidugi täiesti lahtise vaakumivooliku, panin taha ja lootes, et juba kõik OK, aga jah see nagu vahet polnud, kas on taga või ei, ikka samamoodi loksutab. Veel panin tähele, et suurt osa ei mänginud ka õhulugeja, 6-pistiku tagant ära võttes nagu korraks muutus mootori töörütm, aga siis samamoodi väristas ja kõigutas edasi. Samamoodi ka ei mõju õlivarda välja tõmbamine, et ideejärgi peaks midagi muutuma, ka ei muutunud siis kui jahutusvedeliku korgi maha keerasin! Lõpuks võtsin mootoripoolse lambda pistiku ka lahti ja panin käima, samamoodi vahet polnud. Selline tunne, et võtaks kõik lahti ja ikka midagi ei muutu. Võibolla mõnega ei peagi midagi muutuma, aga lihtsalt võibolla keegi nüüd oskab miskit tähelda, et see ei ole normaalne. :roll:

Vahepeal isegi tundus peale vaakumivooliku taasühendamist normaalselt töötavat, aga järgmise valgusfoorini jõudes oli igasugune värin tagasi!
Pöörded kusjuures püsivad ilusti paigal.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Herli, katseta veel nii, et kui midagi näpid, (lambda, õhulugeja) siis enne käivitamist tõmba aku juhe maha - siis kustutab veakoodid ajust ära ;)
mul oli peale lambda vahetust kah sabin sees, et kõigutas tühikäiku sama moodi, lihtsalt veakood oli ajus. Mina sain sellest veakoodist lahti muidu pika otsa sõiduga, siis ei teadnud veel seda aku trikki :D .
Kasutaja avatar
Herli
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 21.02.2004 19:07 27
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Herli »

et kui midagi lahti võtan, siis peale seda aku juhe maha? on ka mingi teatud aeg kaua ta peab maas olema? ja siis käivitan uuesti ja peaks toimuma muudatus? Diagnostis käies polnud ka ajus ühtegi vea koodi ja küsimus, et kui ongi, kas ta siis jääbki seda viga kasutama?
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Herli kirjutas:et kui midagi lahti võtan, siis peale seda aku juhe maha? on ka mingi teatud aeg kaua ta peab maas olema? ja siis käivitan uuesti ja peaks toimuma muudatus? Diagnostis käies polnud ka ajus ühtegi vea koodi ja küsimus, et kui ongi, kas ta siis jääbki seda viga kasutama?
aku juhe maha jah nii, kui kaua ei tea ei ole vist oluline. Viga ta ei jää kasutama, ma ju räägin et mul kadus veakood pärnu - tallinna otsaga ajust ära. Aga ega siis see sul ju ka ei aita kui aju veakoode välja ei anna. :(
bumerang
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 21.11.2004 16:09 26

Postitus Postitas bumerang »

Veidi teemast väljas, aga diislitel, näiteks, mul M51, tühikäik ühtlane ja mingite ajavahemikute tagant (ca. 5 sek) käib mootorist korraks värin läbi, millised põhjused võivad olla?
ravia
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 30.12.2004 23:53 38

Postitus Postitas ravia »

bumerang kirjutas:Veidi teemast väljas, aga diislitel, näiteks, mul M51, tühikäik ühtlane ja mingite ajavahemikute tagant (ca. 5 sek) käib mootorist korraks värin läbi, millised põhjused võivad olla?
Arvan,et nii ühel kui teisel ja minuomal muide ka vaja pihustid üle käia.
Vasta