K: e36 bensupumba kohta

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Mäx
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 10.04.2004 14:04 03
Asukoht: Saue

K: e36 bensupumba kohta

Postitus Postitas Mäx »

Selline jama, et ükspäev auto enam käima ei lähe(see oli eelmise aasta lõpus). Korraks läks ja suri kohe välja ja enam ei käivitu (see juhtus muide soomes kuskil 800 km helsinkist põhja pool). Algul arvasin, et see on eesti bensiini süü, et on lihtsalt ära külmunud. Sai siis igasuguseid aineid paaki valatud ja autot köie otsas veetud a la 30 km, siis äkki käivitus. Ja sõitis päeva lõpuni ilusti. Järgmine hommik sama jama, ei lähe käima. Sai siis igaksjuhuks bensufilter ära vahetatud ja bensupump lahti kistud. Pump nagu hakkas tööle kui sinna otse vool peale lasta. Kontrollisin, kas vool tuleb pumbani - tuli. Jootsin ühe juhtme igaks juhuks üle, kuna selle kinnitus tundus kahtlane. Täna hommikul läks ilusti käima ja päeval järsku jälle sama jama. Liigutasin juhet, hakkas tööle.
Siit ka küsimused:
1. Kas see võib olla bensupumba jama või on lihtsalt kuskil mingi ühenduse viga?
2. Kui see on ühenduse viga, kas siis ma võin pumbale kuskilt mujalt voolu peale vedada või peab see asi läbi aju käima?
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Kui tõesti ühenduses viga, siis paranda ära.
Arvan siiski, et Sul pumbas endas viga, nimelt seal sees nn. harjad ja kui
mõned neist vigased(kulunud) siis ongi prob. Kui pump läheb tööle, siis
töö ajal ta seisma ei jää- liigub inertsist üle katkise koha.
Aga vahest, näiteks ööseks:) on vaja auto seisma jätta, ja
pump teeb seda parima meelega vigase koha peal ja käivitades ei toimi enam.
Lahendus- osta uus pump(~paar tonni) või osta renoveeritud(tonn) pump
näiteks Romanilt gsm 55916803...
2. küsimusele jään vastuse võlgu, aga minuteada töötab pump koguaeg...
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Markii7 kirjutas:2. küsimusele jään vastuse võlgu, aga minuteada töötab pump koguaeg...
...kuni väntvõll pöörleb (v.a. käivitus), arusaadavalt on see nii turvalisuse pärast.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Mäx
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 10.04.2004 14:04 03
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mäx »

Arvasin ise ka et viga on ikkagi pumbas ja nüüd olen selles päris kindel. Tänan kasuliku info eest ja eks ma mõtlen mis edasi teha.
Lahendus- osta uus pump(~paar tonni) või osta renoveeritud(tonn) pump
näiteks Romanilt gsm 55916803...

Mis see renoveeritud pump täpselt tähendab? Kui kindel see on?
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

räägivad, et pidi olema nagu uus, harjad pannakse uued...küsi Romani käest, nagu ma aru sain pole ta mingi suva mees, vaid nad tegelevadki nende asjadega...firma nime ei mäleta.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
kalef
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 07.08.2003 13:43 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kalef »

ma jätsin ka oma E34 525 paagisisese vana pumba prooviks tehnikahuvilisele tegelasele renoveerida , hakkas tööle väga ilusti , aga ainult tühikäigul , et nii kui gaasi andsid nii kukkus masin puterdama , nagu ei tuleks piisavalt kütet , et kui hea see surve nüüd neil pumpadel olema saab mis renoveeritud ? see pump läks utiliseerimisse , kuna ei õnnestunud kuidagi nii korda saada , et hea oleks .
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

:!: kasutatud pumpa võib osta ainult siis, kui see on sinu nähes auto alt võetud või on seda bensu sisse uputatuna säilitatud :!:

Kõik auto vedelikega kokku puutuvad asjad (v.a õli) lähevad peale kuskil kuuri all/romulas riiulil kuivalt vedelemist õhtule.

Olen sedasi saanud jamasid bensupumpasid, mis 100 km pärast tossama lähevad kui ka nt p***** soojenduskraane.

Ajast ja vaevast (ise mitte teheks ka rahast) on kahju...

Minul seisavad kasutusest maha võetud bensupumbad purgis bensiini sees, kaan peal.
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Mul juhtus e36 nii. Et kord sai bensiin otsa . Valasin sisse aga enam käima ei läinud . Selgus ,et tühjalt käies lasin pumba õhtale. Kui pumba välja kiskusin , proovisin. Nii kui loksutasin ,hakkas tööle . Kuni järgmise seiskamiseni. Ostsin kuulutuse peale e34 pumba 400.- ga. Muidu sobis ,ainult yhendusklemmid oli vaja ümber tinutada. tööd 15 minutit.
V8 :cool:
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

renoveeritud pumpa ju osta tonniga kui uue saab uue 1800.- :)
Mäx
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 10.04.2004 14:04 03
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mäx »

jep, tellisin uue pumba ära, neljap. saab kätte ;)
Vasta