United Motors

Üldised arutelud ning näpunäited
Suletud
Kasutaja avatar
hight
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 20.01.2005 11:42 45
Asukoht: Tallinn

United Motors

Postitus Postitas hight »

BMW 325i E36 92a.Käisin tegemas hooldust UM-is.Minu üllatuseks oli arvel märgitud jahutusvedeliku mahuks 5 liitrit! Kui küsisin miks nii vähe (peaks ju olema 10,5 l), vastati mulle, et nii nad kunagi ei tee ja selleks et et kõik välja saada, on vaja masin laiali lammutada...Tean et on vaja kollektori juures olev kork avada ja saabki kõik välja lasta.Vist ei viitsinud keegi seda teha või ei saadud korki lahti.
Parandage mind kui eksin.Kui mul on õigus, siis oleksin huvitatud ikkagi sellest et oma autol jahutusvedelik täiesti ära vahetada.Auto on ostetud pruugituna Saksast ja ma ei tea mis sinna on kunagi sisse valatud.
Oleksin tänulik kui saaksin töökoja numbri,kus oleks see nii võimatu ettevõtmine ära teha.
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

pff, vabalt saab kõik kätte, nii nagu kirjeldasid...
aga Sa tee ise see värk ära..., sellist toimingut tehakse igalpool.
vaata et õhku sisse ei jääks :!:
võll
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 02.09.2004 18:46 35
Asukoht: l-viru

Postitus Postitas võll »

:shock: no nääd kui ausad remondimehed paljud oleks arvele pannud 10,5l :D
Kasutaja avatar
hight
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 20.01.2005 11:42 45
Asukoht: Tallinn

United Motors

Postitus Postitas hight »

Teeksin hea meelega kui oleks garaaz.Auto on parklas ja praeguse ilmaga...ja kanalit ka pole.Ka ei taha ma kuskil nurga taga seda teha, tahaks korralikult ära teha.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Mina soovitan see pisike protseduur Aivari juures ära teha 5062088 saad soodsalt asja tehtud.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Vaatasin oma kellaga insp. arved ka üle. 1 kord siis 3x mingi kood ? 225.-2 kord 10l 336.-, kolmas kord 5l 190.-, neljas kord 10,5l (esimene ja viimane kord kui lasin väljaspool esindust teha).
Midagi järeldada ma sellest kõigest küll ei oska.

UMi tubliduse kiituseks võib muidugi veel lisada, et nad on suutnud minu 2,5l aknapesu paaki 3l vedelikku sisse panna (arve järgi) :roll:

Ideaalset remondikohta pole vist olemas...
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Jahutusvedelikku on vahetatud külma mootoriga kui 5 l välja tuleb. See tähendab, et auto on enne õues seisnud ja maha jahtunud, termostaat on kinni. Ei soojendatud.

Tegelikult tuleks termostaat ise ka välja võtta ja suuga süsteem tühjaks puhuda.

Olen ise ka seal korra töömehele õpetanud, kuidas M30 mootorit õhutada, aga see on ok, liiga eksootiline auto seal E46-te vahel :roll:
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
antoshka
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 20.05.2004 13:59 29

Postitus Postitas antoshka »

hight : sul on päris vana auto ja kui avad seda korgi kollektori juures, võib juhtuda et ei pane enam tagasi. Mina soovitaks teha nii nagu Aare soovitas.
kadakas
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 31.08.2004 20:28 20
Asukoht: kuressaare

Re: United Motors

Postitus Postitas kadakas »

hight kirjutas:BMW 325i E36 92a.Käisin tegemas hooldust UM-is.Minu üllatuseks oli arvel märgitud jahutusvedeliku mahuks 5 liitrit! Kui küsisin miks nii vähe (peaks ju olema 10,5 l), vastati mulle, et nii nad kunagi ei tee ja selleks et et kõik välja saada, on vaja masin laiali lammutada...Tean et on vaja kollektori juures olev kork avada ja saabki kõik välja lasta.Vist ei viitsinud keegi seda teha või ei saadud korki lahti.
Parandage mind kui eksin.Kui mul on õigus, siis oleksin huvitatud ikkagi sellest et oma autol jahutusvedelik täiesti ära vahetada.Auto on ostetud pruugituna Saksast ja ma ei tea mis sinna on kunagi sisse valatud.
Oleksin tänulik kui saaksin töökoja numbri,kus oleks see nii võimatu ettevõtmine ära teha.
Miks UM-s ei vahetata kogu jahutusvedelik? Seepärast, et töömehele ei ole kasulik. AUTODATA järgi on jahutusvedeliku vahetuse ajaks märgitud 0,5 tundi. Sinu autol lasti ainult radikas tühjaks, mis võtab max. 15 min.
Kirja läks ikkagi 0,5 tundi, nii nad neid min. korjavadki. Kuu lõpuks saab nii kena kopika!
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

On ikka sullerid. :)
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Kusjuures UM täiesti firma. Kui ise pealt vaadata ei saa, mis tehakse, siis minu jaoks on firma out. Ja pealegi praktika näitab ka, et ei tehta hästi ja know how on suht piix neil. Alles pärast pikka seletamist uuritakse kuskilt välja, et on tõesti nii, kui neile raiuda et uskuge mind selles on viga.
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

hillarr kirjutas:Kusjuures UM täiesti firma. Kui ise pealt vaadata ei saa, mis tehakse, siis minu jaoks on firma out. Ja pealegi praktika näitab ka, et ei tehta hästi ja know how on suht p**k neil. Alles pärast pikka seletamist uuritakse kuskilt välja, et on tõesti nii, kui neile raiuda et uskuge mind selles on viga.
Kui omad autot mis on midagi enamat kui lihtsalt liiklusvahend avastad peagi, et enamus remondifirmasid on mõttetud. Ei ole ka UM selles osas erand, tase on neil kõrgem küll aga abi sealt alati ei saa. Õnneks on suhtumine neil enam-vähem ok ja inimestega annab probleemi korral rääkida.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

UM ainuke koht, kus on suudetud minu auto nii jooksma saada nagu ise olen soovinud. Tuleb lihtsalt kõik puust ja punaselt ette teha :D .

Seega minu poolt UMile "+" kirja
Kristjan
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 30.10.2002 19:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan »

teed plokki korgi lahti võtad mõne pistiku lahti et auto käima ei lähe ja lased starteriga ringi mootorit mina olen nii teinud... (termostaad kah välja)
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Mina ka ei kannata seda, kui ma ei saa auto kõrval olla, kui seda remonditakse. Ükskord oli case, kus öeldi, et läheb 5 h, siis nõudsin, et olen kõrval, läks 2 h ja seletati, et oleneb sellest, kui hästi korgid, mutrid jne lahti tulevad. :)

Parim on see, et tehakse ülevaatus, öeldakse, et seda ja seda on vaja vahetada, mõtled, et olen korralik autoomanik ja lasen ära vahetada, siis vahetatakse ära ning pärast saad teada, et luksepal sama mudel... tekib küsimus, kas oli tema autol vahetada vaja või minu omal? :S
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Olen siiski ka ise vähemalt üritanud ise juures olla, kui midagi tehakse, seni on see ka enam-vähem alati õnnestunud... Tahan lihtsalt kindel olla, et asi saab võimalikult kiiresti tehtud ja ka korralikult...
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Raha väga palju on siis võib ju käia seal. Viimane kogemus, peale mida sinna oma jalga enam ei tõsta ,kui just väga suur häda ei ole, oli selline:
läksin parandama sinna probleemi, et ei loe kilomeetreid ega näita kiirust (st viga anduris). Muuseas ütlesin, et ostaks ka uue radika tuulekoja ja vahetage siis juba ära kah.

Ootasin ja ootasin. Läks vist pea kaks tundi ja arve 900EEK. Ja selle eest sain: kiiruseanduri pistiku parandus ja ülejäänud pool ajast tuulekoja vahetus :shock: . Tuulekoda ise moodustas arvest mingi pool.

Peale sellist teenindust käin ma sealt ainult juppe ostmas. Sry aga nii rikas ei ole, et maksta tuulekoja vahetuse eest sadu kroone ja lisaks veel enda aega raisata.
Kasutaja avatar
hight
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 20.01.2005 11:42 45
Asukoht: Tallinn

United Motors

Postitus Postitas hight »

Krt. Nüüd selgus pärast paari päeva, et ahi ei soenda korralikult.Vist õhk jäi sisse.Enne jahut-vedeliku vahetust oli kõik korras.Regulaator oli poole peal ja soendas.Nüüd on mõlemad nupud põhjas ja sõidu aeg natuke immitseb.Tühikäigul ei tule midagi.Jäägu see viimaseks korraks kui sinna majja peaks minema.Oleks pidanud vana solgi sisse jätma, poleks probleeme olnud.Tuleb välja et UM-is saab endale üksjagu jamasi kaela, rääkimata kirvehindadest.Kui ma käin sellise summa välja, peaks ka teenindus olema kvaliteetne.Aga praegu on selline tunne, et autost on üle käinud mingi soss-sepp, kes pole jälginud kõige elementaarsemaid reegleid mis selle protseduuriga kaasnevad.
inc13

Postitus Postitas inc13 »

hillarr kirjutas:

Ootasin ja ootasin. Läks vist pea kaks tundi ja arve 900EEK. Ja selle eest sain: kiiruseanduri pistiku parandus ja ülejäänud pool ajast tuulekoja vahetus :shock: . Tuulekoda ise moodustas arvest mingi pool.

Peale sellist teenindust käin ma sealt ainult juppe ostmas. Sry aga nii rikas ei ole, et maksta tuulekoja vahetuse eest sadu kroone ja lisaks veel enda aega raisata.
nojah,900 eek jagame pooleks ..saame 450 eek.See on ca ühe töötunni raha.Selle eest leiti viga üles ja tehti korda spido(see pole standard aeg):Vea määramise standard aeg Peaks olema 0,5h ,pistiku puhastamine ca 0,2h .. tuulekoja vahetus 0,3h
Mille üle on viriseda?
Ise Um-is küll ei tööta..kuid selliste tööde standardid umbes nii tulevad kui arve 1 töötunni eest tehti

Kas sa lootsid varuosa ostes,et saad töö tasuta?

[ot]Omal kogemus Revaliga.. Autol lakkas töötamast 1 silinder... viisin Revalisse..kaevati 2 tundi..helistati ,et selline ,kas vahetame jupi ära

Lasin ära vahetada süüte mooduli+kommutaatori,lisaks veel õlivahetus +silla regull kokku natuke üle 7000 eek.....

Mina olen tulemusega rahul...auto korras,vajalikud asjad tehtud.
ma oleks võinud need tööd ise ka teha (v.a, silla regull)......[/ot]

Kokkuvõtteks:Mina küll ei näe,et sulle oleks liiga tehtud... kui raha pole siis ära mine esindusse ..tee ise
Viimati muutis inc13, 23.01.2005 12:17 38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

UMi töötund on tõusnud 566.- peale.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

nii kysimsu selline siis, palju mis maksma läheks esi silla parandus? vahetaks naug kogutäiega seal asjad ära et rooli otsad jne, tahaks garantiid saada :D
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Tahtsin seda öelda, et selle raha eest on võimalik saada mõnedes töökodades palju rohkem tööd ja ka kvaliteetsemat. Samas olen ka nõus, et enamustes muudes töökodades muidugi sellist jama, et isegi vaenlasele ei soovita. Ise olen viimasel ajal käinud ainult Pärnu Autotallis ja patriku juures.

Ja mehed teevad seal oma rutiinset igapäeva tööd selle fikseeritud tasusüsteemiga, omamata mingit loovust. Igal juhul ei aidanud UM mind kohe kuidagi kui mul autouksed lukku läksid, kuid kiitus patrikule kes oskas mulle enam vähem juba poole jutu pealt täpset abi anda. Ühesõnaga UM on nagu enamus teisi töökodasid.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Käisin kaks nädalat tagasi UM'is hoolduses. Oli vaja teha inspection 2. See eeldab peaaegu kõige äravahetamist. Lisaks palusin vahetada mõlemad ülemised õõtshoovad, esimesed rattalaagrid, ja esimesed amordid. Lisaks stabika puksid mõlemad esimesed. Kõik kokku võttis mingi 5 tundi. Pärast võtsin hooldusraamatus ettenähtud nimekirja ette ja käisin kõik jupid üle et kontrollida. Tehtud oli 100% nimekirjas olnud asjadest. Kõik osad olid 100% uued ja kleebised peal. Töö oli viimasepeal. Arve oli mingi 26kilo aga auto on nagu uus.

See et hind on kõrge on lihtsalt BMW omamise kaasnähtus. Alati võib osta Opeli.

Mina soovitan alati UM'i. Kui nendga normaalselt suhtuda ja asja seletada saab ka maksimaalse teenuse. Halbu päevi esineb kõigil ja musti lambaid on ka igal pool.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Jätkame teemat SIIN.
Suletud