rubriik "rumal küsimus"

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
mikuuu
Huviline
Postitusi: 924
Liitunud: 18.03.2007 21:16 12
Peamine sõiduk: BMW 530d '03
Asukoht: Tartumaa

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas mikuuu »

Bmw E39 m paketi stangele. Mida ja kui palju oleks selle kinnitamiseks vaja ? Kataloog ei näita tükiarvuliselt palju mingeid tüübleid/kruve/mutreid läheb. Keegi oskab ehk mingit viidet anda ?
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Lihtsalt ei ole midagi. Lihtsalt niisama ei lenda ka linnud. :mrgreen:
Minu subjektiivne arvamus just seda ongi, et 1 kibestunud subjekt, kes ohustab teadlikult enda ja teiste elu on korralikult pihta saanud. Seaduste tundmine on väga kasulik, kõigile!
PS: TÜV peab täitma seadustest ja määrustest tulenevat. Teie kibestunud arvamus ei lähe kellelegi korda. Nagu on öeldud "teete" või "nutate ja teete". Valik on teie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
paradiisivares kirjutas:Lihtsalt su suur seaduse ülistamine hakkas läilaks kiskuma juba, kusjuures tunduvad su teod sõnadega kuidagi vastuolus olevat :mrgreen:
Kasutaja avatar
antiii
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 25.06.2010 18:38 26

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas antiii »

Keegi Tartu ümbruses 2003.a E39 LCM-i parandust on võimeline teostama?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas Riivo »

Pilt
´17 4Drive
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas paradiisivares »

To ttsys
Nagu mainisin, siis sinu subjektiivne arvamus ei mõjuta mitte kuidagi asjade tegelikku seisu. TÜV teemal me kuskil kunagi juba vaidlesime.....ei viitsi end korrata.....igatahes nutmiseks ja tegemiseks ei när ma küll mingit põhjust. Soovitaksin sul lugejate teemat mitte vaadata..... seal on selliseid lausa karjuvaid seaduse rikkumisi mis tähendaks sulle ilmselt mitut unetut ööd ja ettekandeid "kuhu vaja". Näit. e30 on lausa 17" velg alla pandud :shock: See jällegi vaid minu subjektiivne arvamus ja järeldus :mrgreen:
there is no replacement for displacement
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Väga mõjutab. Ilma selleta ei tuleks ju siia tekkinud tunnet vahele sügama. :mrgreen:
Ära ise ela oma elu keeruliseks nagu K.Kalkun 1 kohas ütles. Kordan, minu pärast ei ole vaja muretseda, mida teen või mida loen. Tegelege endaga ja oma lähedastega. :mrgreen:
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas StenV70 »

ttsys kirjutas:Lihtsalt ei ole midagi. Lihtsalt niisama ei lenda ka linnud. :mrgreen:
Minu subjektiivne arvamus just seda ongi, et 1 kibestunud subjekt, kes ohustab teadlikult enda ja teiste elu on korralikult pihta saanud.
No tra küll seda ma ju olen terve see aeg teada tahtnud,et kuidas ma kellegi elu ohustan,mida see muudab kui mul on 18" või 15"?
Kui passis puudub märge,et 18" on lubatud siis automaatselt on auto juhitamatu ja kisub jalakäijate,kraavide ja teiste autode poole?
Roolis olles on täpselt selline tunne,et teelpüsivus on oluliselt parem kusjuures...
Teeme nii,et ärme räägi seadustest vaid lihtsalt ütle mis päriselt selle juures ohtlik on mulle ja teistele?
Eva
Huviline
Postitusi: 214
Liitunud: 16.11.2014 16:27 16
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Järva/Harju/Rapla/Mulgi

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas Eva »

ttsys on lihtsalt demagoog. Meenutab üht teist noorsandi, kes tahtis kohe vägisi ja tihtipeale ka vastikult panna teisi ennast austama esitades oma ´tarkust´faktide pähe.
Pesuehtne troll..
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
BMW 750ILA, BMW 730D, Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Küsijale vastus: valitseb teadmatus. See teadmatus = oht. Vale teema all kisute lõõtsa laiali. Tuleb meelde tuletada vast, et seadused on loodud kaitsma kõige nõrgemaid. Justnimelt kasvõi lapsevankriga tee ääres jalutajat. Ta tahab elada ja tal on selleks õigus. Kellelgi ei ole õigust seada ohtu kellegi elu. See on esmane. Põhiõigus elada. Kõik, kes selle seavad oma tegevusega, seda enam teadliku tegevusega, väärivad ühiskonnast eraldamist. See ei ole minu välja mõeldud. Taguge see omale kuhu vaja. Lisaküsimuste korral pöörduge ARK-i või mõne prokuröri vastuvõtule. Kodanikuna ei ole mul muud teha, kui informeerida. Sõida kasvõi 23". Pane ja sõida aga ole teadlik, et selle eest on olemas lisaks vastutusele ka teatud olukorras väga karm karistus!

Eva: pese oma trolli ikka ise. :mrgreen:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas toivoku »

Mida rohkem ma loen su teksti ttsys, siis kas sa oma hoovist kaugemal oled õldse käinud, või suurest hirmust,et sind piraatulsuega vahele võetakse ei julge üldse nina välja pista?
Tembeldad siin mõrvariteks ja et 18velg tapab lapsevankritega inimesi, aga vastata ei suuda sa mitte millelegi adekvaatselt, kas sul on nii piixus igav,et ajad siin mingid umbluud suust välja , või on mingid ravimid võtmatta?
Kui sinuga kunagi kohtusin siis tundusid küll tore ja normaalne inimene.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Loe veel - tekib võibolla veel uusi küsimusi, mis elus edasi aitavad. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas toivoku »

ttsys kirjutas:Loe veel - tekib võibolla veel uusi küsimusi, mis elus edasi aitavad. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kahtlen, siiani selle 13a jooksul mis mina siin foorumis olen eksisteerinud, oled sa pigem ajanud oma teadmatuse ja elukogenematusega mind närvi, arvates ,et sul on alati õigus.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
mall0c
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 17.09.2007 23:24 43
Asukoht: [tallinn]
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas mall0c »

See suuremate rataste teema on hetkel puhtalt eesti "spetsialistide" pärand. mujal maailmas on ette nähtud konkreetsed parameetrid, millest suuremaid/väiksemaid võib kasutada ning nagu ka eesti kuulub EL-i, toimub ka siin tegelt kõik Genfi liikluskonventsiooni järgi. Sama lugu oli ka turvakaartega (veel 5 aastat tagasi oli absolutuselt võimatu sellist asja legaalseks saada, tegu automaatse tapamasinaga, nüüd on MNT-d nendega nii palju kotitud, et selle passi saamine võtab reaalselt 15 minutit aega), sama lugu on ka E-serdiga "lisavarustusega" Meil on kõik keelatud kuni keegi viitsib seadustes näpuga järge ajada ja MNT vendadele pähe istuda. Nende arvamus tegelikult ei koti midagi, kui see on EL-is lubatud, siis on see siin lubatud.

Autotootjad pakuvad lisavarustusena "ülemõõdulisi" rattaid... (BMW M Performance "tuuningukola" nt)

Ja sellest ohtlikusest/ohutusest

http://www.driving.co.uk/car-clinic/wha ... -your-car/

Autotootjate ette antud mõõdud on ka muuseas soovituslikud. Reaalselt on nendel ette antud ka kiirusindeksid, samuti soovituslikud. Eestis (ega ka 95% ülejäänud maailmas) ju tegelt pole vaja 300+ kiirusindeksiga rehvi...
Viimati muutis mall0c, 03.05.2016 23:35 16, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas JanekEnde »

Miks selline tegelane veel foorumis üldse on? :roll:
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Paras aeg kahtlejal seega kooli minna? Hea närvide rahustus ja saad siit saadud teadmisi kontrollida. :mrgreen: :mrgreen:
toivoku kirjutas:
ttsys kirjutas:Loe veel - tekib võibolla veel uusi küsimusi, mis elus edasi aitavad. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kahtlen, siiani selle 13a jooksul mis mina siin foorumis olen eksisteerinud, oled sa pigem ajanud oma teadmatuse ja elukogenematusega mind närvi, arvates ,et sul on alati õigus.
paradiisivares
Huviline
Postitusi: 409
Liitunud: 06.05.2008 18:21 46
Peamine sõiduk: GMC Yukon Denali

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas paradiisivares »

Küsiti mida see muudab, sina räägid titekärudest ja teadmatusest. Lillelastele teadmiseks, et seadusi ei tehta enam ammu mitte kellegi kaitsmiseks, vaid ainult rikastumiseks. Näiteks võib tuua kasvõi riigieelarvesse ette planeeritud trahvirahad mis peavad laekuma. Teemasse ka..... midagi ei muutu kui sa paned 16" asemel 18" alla....isegi spido jääb õigust näitama kui valida õige kõrgusega rehv. Need autod on projekteeritud sõitma kiirustel 200+, arvesse on sealjuures võetud igasuguseid ettenägematuid teekonarusi jms.... meil siin legaalsetel kiirustel ( jajaa...legaalsetel, seadusega kooskõlas) ei juhtu midagi muud kui natuke jäigem on tänu madalamale rehvile. Kusjuures ttsys.... võid sa ette näidata kasvõi ühe kohtulahendi, kus oleks keegi mitte tehasepoolt ettenähtud velgede kasutamise eest saanud "karmi karistuse"?
there is no replacement for displacement
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

See oli 2011 või 2012, kui sõiduauto, millel olid valed veljed ja rehvid. Surma sai tee ääres jalakäija. Tehniliselt mittevastav sõiduk elika valed rattad olid otsuses ära märgitud kui väärtegu, mis avarii-eksperthinnangu kohaselt mõjus katalüüsina. Edasi otsige ise kellel vaja.
Kõik, mis teete - teete endale. Kui seda ütlen olen demagoog? Nu ei lähe üldse korda, mida te siin profiilist arvate või ei arva... reklaam aga vajalik ja head soovin kõigile, nii imelik kui see ka ei tundu paradiisivaresele või toivoku-le ja muidugi ka kõigile teistele. :mrgreen:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas toivoku »

ttsys kirjutas:See oli 2011 või 2012, kui sõiduauto, millel olid valed veljed ja rehvid. Surma sai tee ääres jalakäija. Tehniliselt mittevastav sõiduk elika valed rattad olid otsuses ära märgitud kui väärtegu, mis avarii-eksperthinnangu kohaselt mõjus katalüüsina. Edasi otsige ise kellel vaja.
Kõik, mis teete - teete endale. Kui seda ütlen olen demagoog? Nu ei lähe üldse korda, mida te siin profiilist arvate või ei arva... reklaam aga vajalik ja head soovin kõigile, nii imelik kui see ka ei tundu paradiisivaresele või toivoku-le ja muidugi ka kõigile teistele. :mrgreen:
no yhtegi näidet ei too, ainult spekuleerid,et vist oli kunagi mingi asi ,kuskil ,kellelgi mingitmoodi.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Ma panin siia lingi. Näe vaeva ja otsi ise. Kindlasti leiad veel igasuguseid kaasuseid, kus väärteod katalüüsis.
botzor
Huviline
Postitusi: 867
Liitunud: 28.01.2012 21:51 10
Peamine sõiduk: e36 cabrio, A4b8
Asukoht: PR

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas botzor »

MairoM kirjutas:Kas 1.7tds mootorile on ka meh pumpa või on keegi seda sinna vahele aretanud? ☺
Volkari 1.9 55kw mootori pumba saab vahele istutada, või teine variant on 2.4 td pumbast ja 1.7 tds pumbast kokku ehitaga üks hübriid, iseasi mis K Mõõt jääb, peab proovima.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas toivoku »

ttsys kirjutas:Ma panin siia lingi. Näe vaeva ja otsi ise. Kindlasti leiad veel igasuguseid kaasuseid, kus väärteod katalüüsis.
MIna ütlen,et sellist kohtulahendit pole olemas, lugesin kõik otsastlõpuni läbi.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
BumBum
Huviline
Postitusi: 2092
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas BumBum »

Kunagi Tehnikamaailmas tehti rehvitest, võrreldi erineva läbimõõduga rehvide tulemusi. Suurem rehv andis pidamisel kehvema tulemuse, kuid mitte märgatavalt.
Rehvi ja veljemõõdud on ikka soovituslikud rohkem mugavuse, sildade säästmiseks. Kindlasti mõjutab ka juhitavust, eriti kui rehvid koopasse käivad. Aastal 1990 olid 18tollised veljed märg unistus alles.
Kui nüüd küsida veel, miks ei lubata, siis lihtsam on ju keelata, kui lubada ja kontrollida.
Selline seadus on muidugi natuke liiga karm. Ülevaatusel piisaks lihtsalt kontrollist, et midagi kusagil väga valesti ei ole.
Võtame näite Volvo V70, 2000 pluss aasta. Sellele on lubatud mõõt, mis käib koopasse ja võib ootamatult ka lõpptulemusena rehvi purustada. See konkreetne rehvimõõt sobib pigem V70 XC-le. Kuid paberitööd pole piisavalt tehtud ja nii valivad mitmed inimesed vale valiku oma Volvo V70-le. Võimalik, et ka mõned teised mudelid sama veaga.

Siinkohal oleks huvitav teada, mida öeldakse ÜV kui selgelt on näha haljaks hõõrutud plekki ja rehvimõõt vastab lubatule.
Mrko
Huviline
Postitusi: 400
Liitunud: 22.08.2012 20:04 29
Peamine sõiduk: E60 530d
Asukoht: Pärnu

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas Mrko »

Toits, sa pead ikka katalüüsist otsima...
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

Lappasin kohtuotsusi ja leian ka selle, mida otsin aga huvi võib pakkuda ka selline asjaolu, et arvukalt jäi ette kohtuvaidlusi seoses teekatte aukudest tingitud velgede/rehvide lõhkumise kohta. Kostja keeldub hüvitamast kahju, kui sõidukil ei ole tehase poolt kinnitatud andmetega velgi ja rehve. Sama teema kaskokindlustusega ehk omavastutus sellisel juhul 100%.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ooDDoo »

Vahetan iga kevad 225/55/16 talverehvid 235/45/17 rehvide vastu. Keeramine ja pidurdamine muutuvad oluliselt paremaks. Mitte halvemaks.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
biiig
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 02.03.2011 00:41 29

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas biiig »

Mul e39l 19 tolli veljed, 30mm flantsi ja pole rattad alt tulnud ja üv pole ka probleeme olnud.huvitav miks ttsys?
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas karl1 »

Ilmselgelt peaks keegi ravimid ära võtma, ärge toitke trolli,või on see mingi peen huumor.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas ttsys »

TÜV ei ole järelikult oma tööd teinud kui keegi väidab, et teadlikult eirab sõidukile kehtestatud tehnilisi nõudeid. Milleks plõksida või kõvatada siin??? Mis on taotlus? Soov, et keegi siin võtab teema otsa üles, otsib selle tüv subjekti üles ja teeb vormistused? Või mis on nende painutuste eesmärk? Tahate siin vastust miks Eestis tüv oma tööd ei tee või mida?

Edit: Vastus on ühene:
Kood 508. Üldnõuded veljele
Nõuded: 1) peab kasutama sõiduki valmistaja poolt ettenähtud ja ETRTO nõuetele vastavaid velgi;...
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/13 ... lisem.pdf#
Viimati muutis ttsys, 04.05.2016 11:22 57, muudetud 1 kord kokku.
biiig
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 02.03.2011 00:41 29

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas biiig »

Vastuseid siin väga ei tule,aga uusi küsimusi küll.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: rubriik "rumal küsimus"

Postitus Postitas porku »

biiig kirjutas:Mul e39l 19 tolli veljed, 30mm flantsi ja pole rattad alt tulnud ja üv pole ka probleeme olnud.huvitav miks ttsys?
ttsys kirjutas:TÜV ei ole järelikult oma tööd teinud
Kood 508. Üldnõuded veljele
Nõuded: 1) peab kasutama sõiduki valmistaja poolt ettenähtud ja ETRTO nõuetele vastavaid velgi;...
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/13 ... lisem.pdf#

On vastus ju..
30mm flantsid võivad all püsida, aga kui seadusega lubatud pole siis järelikult pole TÜV-l seda tähelepantud / vaadatud.

TÜV-d ei huvita see kas su ratas on all püsinud või mitte, seal lähtutakse siiski seadusest. :roll:
Vasta