Salongiõhufilter

Üldised arutelud ning näpunäited
visla
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 19.08.2004 09:10 34
Asukoht: Tln

Salongiõhufilter

Postitus Postitas visla »

Kas peab esindusse tormama, või saab ka mujalt?
Esinuduses maksab 350 kr
Kasutaja avatar
Dfh
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.08.2004 15:32 46
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Dfh »

Salongifilter UM'ist vist kõige otstarbekam osta jah.
Nothing beats cubic inches!!!
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

teadmiseks E36 omanikele.94 a.ka konditsioneeriga masinatel on ees kojameeste all 2 filtrit,mitte 1 salongis kindalaeka all..otsi või lolliks, lõpuks avastasin:((
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

seal kindalaeka all peaks ka ikka olema osadel.
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Mis masinale sa seda tahad ?
Kui E34 siis saad minu käest poole odavamalt ;)
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

E36 318 ti kirjutas:teadmiseks E36 omanikele.94 a.ka konditsioneeriga masinatel on ees kojameeste all 2 filtrit,mitte 1 salongis kindalaeka all..otsi või lolliks, lõpuks avastasin:((
Imelik kooslus siis... äkki on kont hiljem peale lastud panna ja sellest tulenevalt on filtrid kojameeste juures.

Muuseas kindalaeka all asuvat filrit võite küsida kasutaja Janeki käest, oli natuke üle 200 krooni vist.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

E36 318 ti kirjutas:teadmiseks E36 omanikele.94 a.ka konditsioneeriga masinatel on ees kojameeste all 2 filtrit,mitte 1 salongis kindalaeka all..otsi või lolliks, lõpuks avastasin:((
Eh, mul just kindalaeka all. 94 aasta. Vot nii. ;)
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Kas mitte ei olnud lahjemate mootoritega mudelitel 2 filtrit :roll:
Omal oli 2.0 ja konditsioneeriga ja oli salongis.
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

võimalik,sest 1,8-l on ees..sai eila otsitud mitu tundi seal kindalaeka all,polnud lihtsalt kohta..ei mingitki võimalust , et ta seal asetseks..teadsin ka sinna kojameeste alla vaadata, kuigi ei tahtnud uskuda et nad seal on..ikkagi oma silm kuningas ..filter sai valitud aavest..aastaarvult ja auto mudeli järgi oleks pidanud yks suur filter olema :| need filtrid olid väga mustad..tundus esmapilgul et polegi nagu mitu aastat vahetatud:D
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

pigem on kõikidel e36 seal ees 2 koonust ja osadel ka salongis.
minu 2.0 oli kah ees.
arli
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 05.07.2005 22:21 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas arli »

Mul 1.8is 95a kliimaga kupeel oli salongis filter igatahes.
Sinna kojameeste alla pole piilunud, aga kas võib juhtuda, et seal on ka veel mingi filter lisaks salongi omale?
Või kui on juba salongis olemas, siis rohkem neid pole?

See mille ma salongis vahetasin, maksab näiteks SIIN 243 raha
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Nu kirjutas:pigem on kõikidel e36 seal ees 2 koonust ja osadel ka salongis.
minu 2.0 oli kah ees.
Ei . Mu 320-l 92 a ei olnud ees kohe kindlasti ega pidanudki olema.
Realoemi järgi peaks olema kindaleka alune filter ainult konditsioneeriga variandil. Mu autol nägi välja selline ja nagu näha , ei ole seal filtritele kohta.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kõigile, kes lugeda ei oska:
Kui on kliima, siis on salongis lame filter
( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=64&fg=10 )
Kui ei ole kliimat vaid tavaline ahi, siis on kapoti all koonus
( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=64&fg=10 )
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

pole /minu omal seal mingit koonust..tuleb välja et filtri asukoht ja kuju võivad olla erinevad,kellel koonus kellel paneel kellel neid mitu ..:(ja teadmiseks et compactile maksab filter 475 kr /neid mul 2 ,niiet pea tonn raha..ma pole nõus seda UM_s maksma..sellepärast ka vanu pole vist vahetatud et kirves hind neil
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Ehh, kunagi oli see salongifilter teemaks, lammutasin kindalaeka juurest lahti aga mida polnud oli filter. Polnud sellist kohtagi üldse. Kehitasin siis õlgu ise imestades, et Bmw`l võiks nagu selline asi ju olemas olla... Muidu pole nagu hullu, aga kõiksugune praht, mis õhurestidest sisse lendab ajab hinge täis ja nii ma siis tõmbasin immariga iga kahe nädala tagant kõiksugu ebemeid, männiokkaid jms. ollust. Kuni tänaseni kui sellele teemale sattusin... ja mida ma loen- et ka kojameeste all võib olla. Läppar sinnapaika ja padavai garaazi autot lammutama. Ja mis te arvate :P ? Muidugi käib seal filter, st koht oli olemas aga filter oli puudu! Krt :evil:! Ainult see alumine kate, kõik muidugi mõnusalt pahna ja sodi täis. Kui sellest avastamisest toibun, siis lähen kasima. Kohe ka palju küsimusi: Kas peaks olema ka teine katte pool, kuna hetkeseisuga jääks ju pool filtrit lahtiseks? Ja kui keegi hea inimene tahab mulle norm hinnaga koonust müüa (ilma kondita variant siis) siis võiks mulle infi saata. Oleksin väga tänulik, ühtlasi tänulik sellele inimesele, kes selle teema algatas :D Eks ma otsin muidugi omal käel ka seda filtriasja.
Kasutaja avatar
elkur90
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 06.04.2006 18:23 22
Asukoht: tartu-võru
Kontakt:

Postitus Postitas elkur90 »

üldiselt ongi nii, et neid variante on mitu...olenevalt mudelist.
minul endal 92a. e36-l ainult ees kojameeste all. vähemalt peaks olema aga millegi pärast on filter välja võetud :?: Ja üks kaane pool ongi lahti, kuna muidu poleks kusagilt õhu ligipääsu. kusagil siin foorumis ringi kolades keegi kirjutas et tegi ise sinna mingil moel filtri ;) sest tunnistagem ausalt need on üle mõistuse hinnad mis nende eest küsitakse :?
Kõik mis liigub see kulub...ja kõik mis ei liigu see roostetab.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Pärast poole päevast helistamist erinevatesse firmadesse loobusin, kuna hetkel lihtsalt polnud 700.- välja käia selle eest. Tegin kah ise, aega võttis ei rohkem ega vähem kui kaks ja pool tundi, selle aja sisse kuulus ka lahti võtmine ja ka kokku panemine. Funkab vähemalt samahästi, kuid mingi aeg tuleb see ost ikkagi päevkorda võtta. Westland ja UM siis olidki vaid need kaks kohta, kes seda pakkusid. Lamefiltrit, pakkusid see eest kõik... hinnad kahe- kolmesaja vahel.
Kasutaja avatar
gebolax
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 27.09.2005 18:38 34

Postitus Postitas gebolax »

ostsin ben autost filtri 230.- eeku ja sai väga hea :)
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Sul ilmselt sama kujuga nagu mootori õhufilter, ette nähtud ka kond. variantidele. "Koonusfiltrit" nii odavalt ei saa. Minu mäletamist mööda oli see üks esimesi kohti, kust küsisin ja vennad laiutasid käsi... :| Õhufiltri mootorile sain sealt küll, aga tuu pole tuu :)
Kasutaja avatar
gebolax
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 27.09.2005 18:38 34

Postitus Postitas gebolax »

jep, mul on paneelfilter ja koniga, "koonusfiltri" kohta ei oska tõesti midagi öelda:)
Pirx
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 16.03.2006 18:00 09
Asukoht: Pärnu

Re: Salongiõhufilter

Postitus Postitas Pirx »

visla kirjutas:Kas peab esindusse tormama, või saab ka mujalt?
Esinuduses maksab 350 kr
Mina ostsin autopoest 300.- 2tk, autoks 525 td E39.
BMW 525 td E39
Kasutaja avatar
Olzz
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 03.11.2003 18:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olzz »

Väike hämming teemas olijate suhtumise üle. :? Vingutakse, et ei taha männiokkaid ja kaseseemneid salongist koristada. kas siis tõesti on raske need 700.- eegu eest uued koonused osta. See on ühekordne investeering, nendega sõidad E36 elu lõpuni(kuna filtreid saab suruõhuga puhastada).
See tulmuimeja kottide aretamine ka suht p..k mu meelest. Sest tolmuimeja filter ei kannata niiskust ning pikapeale hallitab see ikka ära. E36 mehed, kel raha napib ja okkaid ei soovi, kasutage veits pead ja minge romulasse. E36 keresid küll ja romula mehed üliõnnelikud kui ise need filtrid sealt maha kisute(max10-25 minuti töö, kui oled enda filtreid lahti kruttinud). Suruõhk ja ongi valmis.

Loodan,et keegi ei võtnud asja isiklikult. Sest kui nii edasi läheb, siis varsti hakatakse õlifiltreid ka juba taastama(ümberehitama).

Edu koonuste vahetamisel igatahes. :)
E36 sedaan 316 M40
Kasutaja avatar
elkur90
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 06.04.2006 18:23 22
Asukoht: tartu-võru
Kontakt:

Postitus Postitas elkur90 »

tegelikult ongi nii et kui uut poest osta ei raatsi siis natuke lammarite mööda kolamist ja saate need õhufiltrid 100.- kätte :cool:
minul polnud kah raha just hetkel käepärast ning läksin lammarisse kus ma varem töötasin ja kruvisin need ühe e36 pealt maha ja mul ei olnud isegi suruõhuga seal midagi teha sest filter oli nagu uus :P
KES OTSIB SEE LEIAB !!
Kõik mis liigub see kulub...ja kõik mis ei liigu see roostetab.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Vaata Olzz, kui sa mind natukenegi tunneksid ( ja teaksid seega ka minu suhtumist autosse) siis oleks sul see kommentaar ehk kirjutamata jäänud. Ei võta isiklikult, sest kust sina pead teadma asjade tegelikku käiku :) . Nagu eespool öeldud, siis ei ole mul rahast kahju, kuid rahakott pole nagu püksikumm mis venib ja venib... Paraku tuleb ka kõige tublimal liikuril ette olukordi, mil on tähtsamaid/ olulisemaid asju vaja vahetada kui salongiõhufilter. Õnnetu olukord, aga mis teha. Tuli asjad tähtsuse järjekorda seada. Samas kui olin teada saanud, et asi sõna otseses mõttes puudub, siis tegin pigem ise kui sõitsin ilma ja seda juba järgmise päeva õhtul. Aga see autolammutusejutt polnud enam nii lootusetu :D On mõned n.ö. doonorautod, kuid nende peal ei olnud. Samuti tühjad augud. On ainult ajaküsimus kui see filter n.ö. oma õiges kehastuses sinna tee leiab, seni peab oma looming asja ära ajama :) Ei taha küll oma kaupa reklaamida, aga pole täheldanud enam ülalpool kirjeldatud prahti salongis vedelemas. Asi järelikult toimib... Ja veel... kui leida sama asi kordades odavamalt, siis miks maksta kallist hinda? Lihtsuses peitub geniaalsus ;)
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

Tegin siis enda autopeal ka väikese uuringu ja avastasin, et minuomal ei ole filtrit kindalaeka all. Vaid on kapoti all... Aga filtreid ma sealt ei leidnud... :S peab hakkama ka filtreid ostma.. :S Keegi äkki valgustaks palju hind võib olla... ?
Viimati muutis Ceed, 08.08.2006 18:59 15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Kui ma nüüd ei eksi siis kõigepealt võtad kojamehed ja plastikkate ära, järgmisena mootori tagant vahesein maha ja lõpuks kojameeste mootor lahti ning siis peaks juurdepääs kahele koonusfiltrile olemas olema..
Kasutaja avatar
elkur90
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 06.04.2006 18:23 22
Asukoht: tartu-võru
Kontakt:

Postitus Postitas elkur90 »

piisab kui teed nii: plastikkate ära, järgmisena mootori tagant vahesein maha ja ongi lligipääs olemas...kojameestel pole selle toiminguga midagi pistmist(ärge ajage asja nii keeruliseks ;) )
Kõik mis liigub see kulub...ja kõik mis ei liigu see roostetab.
fallen
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 26.07.2006 13:43 32

aga õhku jalgadele?

Postitus Postitas fallen »

Võtsin filtri ära (kindalaeka alt), keerasin ventilatsiooni sisse, et igatsugu praht sealt välja tuleks aga õhku tuleb ainult üles ja keskele kuid jalgadele minimaalselt ja vaevutuntavalt. Kas nii on normaalne või pean kusilt mingeid klappe otsima?

Tänud

(Auto on E34)
E34 518i touring 95a. okt
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

mul esiklaasil selline asi,et läheb uduseks,panen kondi või ei, panen ka tavalise kylma õhu või ka sooja ..ikka jääb klaas uduseks..kui käega nühkida siis läheb puhtaks..mingi aja pärast uuesti udune(ca. nädalas korra)..nüüd küsimus, Kas klaas võib olla kaetud seespoolt mingisuguse kaitsekihiga..nagu vaha vms??
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Hindadest on siin juba juttu olnud, natu ülalpool- olenevalt mis filter sul seal olema peaks ;)
Vasta