TSI: E39 tulede mooduli remont

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas Steven89 »

KUI Soomekeelt oskad, või keegi tuttav sul oskab, siis on super:
http://www.btcf.fi/forum/showthread.php?t=118779

Aga muidu ma arvan, er DIAlab saab sellega hakkama.

Ühesünaga, kui pilte vaatad, siis saad aru kus on ja kuidas lahti tuleb.

Viga on selles komponendis, mis keskel on ja ümbritsetud.
Selle tinutad lahti ja paned uue asemele.
Pilt

Uue komponendi saad elektroonikapoest, Soomes maksab see u.8e.
Originaal komponent on Siemens BTS425L1, aga sina lähed poodi ja kysid BTS426L1
Uuem erineb ainult sellest, et uuemal komponendil on suurem pingetalutavus.

Katki lähks ta nii, et vana komponent kuumeneb üle ja tekib lühis, seega sealt käbi koguaeg vool läbi.
JA KUI TULEDEMOODULIT LAHTI HAKKAD KAKKUMA, SIIS KINDLASTI VÕTA AKU MAHA. Aga pea meeles, et ära sulge tagaluuki, muidu ei saa pärast lahti enam :D

Ja kui tinutama hakkad, siis kindlasti piisab 15W kolbist, kui hakkad mingi 60watisega, siis keerad asja pepsi ja pead ostma uue mooduli. Soovitatav teostada teravaotsaga kolviga.
BMW E28 524td
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: E39 1997.a. tulede probleem.

Postitus Postitas Steven89 »

See mis esimesel pildil on, on see mis katki on.

Sul on vaja seda: (Keskmine)
Pilt

See keskmine on jah täistule oma.
BMW E28 524td
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas Indrek_M »

Kopeerisin teema ka TSI alla.
Indrek
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas joffe »

diislijoodik kirjutas:Aku mahavõtmise jutt on küll liiast. Selle võiks algsest postist ära kustutada ja samuti minu märkuse.
Ehk on mõeldud akujuhtme lahtiühendamist, mis ei pruugigi liiast olla. Teemaalgataja võiks natuke sõnastust muuta. :|
Kasutaja avatar
soldier86
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 03.07.2009 16:20 17
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDSA
Asukoht: Harjumaa

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas soldier86 »

kas see eelnimetatud vigane jupp võib põhjustada tulede vilkumise(lähituled,tagatuled,salongi tuled)????ette tänades!!!!
TURBO DIESEL ;)
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas Anti_K »

Oleks kah küsimus, mis vead ta parandab? Mul E39 kaugtuled lahti ühendatud, kui peale ühendan siis süüte välja keerates jäävad tuled peale. Kas viga võib ka olla selles, et tulemoodul rikkis?
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3481
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas Günther »

* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas leko »

GraveDigger kirjutas:Oleks kah küsimus, mis vead ta parandab? Mul E39 kaugtuled lahti ühendatud, kui peale ühendan siis süüte välja keerates jäävad tuled peale. Kas viga võib ka olla selles, et tulemoodul rikkis?
Nii see on. Mul samamoodi kaugtuli lahti ühendatud. :)
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas Anti_K »

leko kirjutas:
GraveDigger kirjutas:Oleks kah küsimus, mis vead ta parandab? Mul E39 kaugtuled lahti ühendatud, kui peale ühendan siis süüte välja keerates jäävad tuled peale. Kas viga võib ka olla selles, et tulemoodul rikkis?
Nii see on. Mul samamoodi kaugtuli lahti ühendatud. :)

Lahenduseks on uus moodul, maksa enam suurt midagi pm!
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas leko »

Kuna ise olen kõige soodsama leidnud vist 30 EUR-iga siis tasub isegi proovida seda ise tegemist siin :)
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas Anti_K »

leko kirjutas:Kuna ise olen kõige soodsama leidnud vist 30 EUR-iga siis tasub isegi proovida seda ise tegemist siin :)

Ise sain esimese mooduli 25kaga ei töötanud ja teise 20 Sulevilt ja lahendas mu probleemid, tal väheke uuem LCM III pakkumises 50 euroga, juba vingemate funktsioonidega Follow-me-home ja saad vabalt LED kama külge riputada, pidavat töökindlam ka olema, niiet uuri ;)
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas leko »

Võtsin ka selle remondi ette...
Ühendasin mooduli lahti, võtsin korpuse maha. Kuna see jahutus radikas oli suht tugevalt kinni ja ei riskinud seda lahti kangutada, siis jootsime ülalpool märgitud transistori lahti ja jootsime uue asemele. Kõik kokku ja tundub, et ptobleem lahendatud :)

Nii, et tunnike mässamist + uus transistor (10€) ja voilaa...


Nüüd aga küsimus, et mis moodi on kahjulik see kui kõik selle sama protseduuri tegin nii ära ilma, et oleks akult juhtme maha võtnud?
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas siim .j »

Juhipoolne on siis see mille puhul keskmine komponent pildi peal ringivahetamist tahab? Et siis tundub, et DIAs 2a tagasi remonditud LCMII on jälle sama vea otsa crashinud end. :roll:
Komponendi saan teen ise ära.

Nii sai siis sõbraga koos täna LCMi remontida, alguses vahetasime ülemisel pildil ringiga tähistatud switchi/relee (BTS425L1) ära. Kõik kenasti joodetud ja sätitud, ladusime kokku, prooviks pistikud taha ja :evil: krt kaugtuli ikka põles sama moodi edasi(järelikult DIA-s vahetatud, mis juba läbi lõikasime ja uue külge panime siiski oli terve!). Ma olin juba nõutu ja mõtlesin, lihstam ja odavam siiski kasutatud moodul osta, aga siis tuli mõte, et prooviks seda teistpool olevat BTS425L1 ära vahetada, kuna kaotada midagi enam ei olnud. Sõber suutis selle korra eemaldatud BTS425L1-e kenasti plaadi külge kinni joota. Kiire proovimine ja tulemuseks kustunud kaugtuli, ühesõnaga vedas. :)
Igastahes minu masinal põles JUHIPOOLNE täistuli ning aitas pildilt vasakpoolse (seal kus kakstükki koos) BTS425L1-e vahetus! Lähenema oleks pidanud siiski kohe alguses testriga, millge tuvastasime lühise slle uue kohapeal , enda lohakus suht, aga hetkel siis kenasti korras see asi.
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
tom200
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.12.2009 21:21 25
Asukoht: põlvamaa kanepi

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas tom200 »

Steven89 kirjutas:KUI Soomekeelt oskad, või keegi tuttav sul oskab, siis on super:
http://www.btcf.fi/forum/showthread.php?t=118779

Aga muidu ma arvan, er DIAlab saab sellega hakkama.

Ühesünaga, kui pilte vaatad, siis saad aru kus on ja kuidas lahti tuleb.

Viga on selles komponendis, mis keskel on ja ümbritsetud.
Selle tinutad lahti ja paned uue asemele.
Pilt

Uue komponendi saad elektroonikapoest, Soomes maksab see u.8e.
Originaal komponent on Siemens BTS425L1, aga sina lähed poodi ja kysid BTS426L1
Uuem erineb ainult sellest, et uuemal komponendil on suurem pingetalutavus.

Katki lähks ta nii, et vana komponent kuumeneb üle ja tekib lühis, seega sealt käbi koguaeg vool läbi.
JA KUI TULEDEMOODULIT LAHTI HAKKAD KAKKUMA, SIIS KINDLASTI VÕTA AKU MAHA. Aga pea meeles, et ära sulge tagaluuki, muidu ei saa pärast lahti enam :D

Ja kui tinutama hakkad, siis kindlasti piisab 15W kolbist, kui hakkad mingi 60watisega, siis keerad asja pepsi ja pead ostma uue mooduli. Soovitatav teostada teravaotsaga kolviga.
et kust seda jurakat saab
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas leko »

InterFace kirjutas:Aga millised probleemid viitavad LCMi veale?

Minu auto "viga" on see , et kõik suunatuled töötavad mõlemal pool ilusti ning õige kiirusega kui tuledelüliti on 0 astmes. Nii kui tuled tööle keerata siis hakkavad suunatuled kiiresti vilkuma AGA parem tagumine jääb põlema mitte ei vilgu. Kui tuled kinni keerata siis hakkab parem tagumine vilkuma.

Olen ümber tõstnud absoluutselt kõik pirnid autos (et vaadata kas sellega viga muudab asukohta) , kõik pesad üle kontrollinud (kõik ilusad puhtad) ja kõik suunatule pirnid (6tk) uued ostnud. Mitte midagi ei muutu.

Mõistus otsas lihtsalt.
Tuled originaalid ikka?
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas leko »

Vaata kõik juhtmed ka üle mis tuledesse tulevad...LCM-i isiklikult ei kahtlustaks.
Kasutaja avatar
petz145
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 12.06.2008 16:24 32
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Võru-Tartu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas petz145 »

Uuriks ka, et kas minu probleemid viitavad ka LCMi veale?
Auto e39 530d 2003. aastast. Probleem ise selline, et ükshommik suunda lihtsalt sisse pannes ei hakanud suunatuli armatuuris vilkuma ega isegi põlema, vaatasin siis väljast ja seal vilkus väga aeglase intervalliga (umbes 2 sek põles, 3 sek kustus, 2 sek põles, 3 sek kustus jne).
Samas järgmine päev autoga sõitma minnes jällegi töötasid suunad korrektselt, kuid täna jälle ei töötanud. Kas mul võib viga esineda ka rikkis LCMi pärast või võib viga olla millegis muus?

Tänud vastamast,
Mihkel
BMW 318i 93.a \\ BMW 318i 92.a \\ BMW 530D 03.a
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas enn1 »

petz145 kirjutas:Uuriks ka, et kas minu probleemid viitavad ka LCMi veale?
Auto e39 530d 2003. aastast. Probleem ise selline, et ükshommik suunda lihtsalt sisse pannes ei hakanud suunatuli armatuuris vilkuma ega isegi põlema, vaatasin siis väljast ja seal vilkus väga aeglase intervalliga (umbes 2 sek põles, 3 sek kustus, 2 sek põles, 3 sek kustus jne).
Mihkel
Kas sellel ajal esineb ka muid anomaaliaid nt. kaugtulede märgutuli armatuuris ei tööta, raadio ei allu roolinuppudele jne...?
Kasutaja avatar
petz145
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 12.06.2008 16:24 32
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Võru-Tartu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas petz145 »

enn1 kirjutas:
petz145 kirjutas:Uuriks ka, et kas minu probleemid viitavad ka LCMi veale?
Auto e39 530d 2003. aastast. Probleem ise selline, et ükshommik suunda lihtsalt sisse pannes ei hakanud suunatuli armatuuris vilkuma ega isegi põlema, vaatasin siis väljast ja seal vilkus väga aeglase intervalliga (umbes 2 sek põles, 3 sek kustus, 2 sek põles, 3 sek kustus jne).
Mihkel
Kas sellel ajal esineb ka muid anomaaliaid nt. kaugtulede märgutuli armatuuris ei tööta, raadio ei allu roolinuppudele jne...?
Siis ei pannud küll muid vigu tähele, kuid nüüd natuke aega tagasi käisin ja proovisin uuesti, et mis teeb ja nüüd olid kõik muud võimalikud anomaaliad juures. süüde sisse keerates oli armatuurtulede vilkumine ja ka väljas kõigi tulede võbelemine, panin isegi tööle korraks, kuid see oli vist viga, sest kui seisma tagasi jätsin ja süüte välja keerasin siis kostus mingi õrn pinin rooli tagant kuskilt, vaatasin kapoti alla ja see kostus juhipoolsest nurgast, ning siis tekkis kerge paanika, kuna hakkas ajama kärsahaisu ja suitsu sealt samast nurgast kuskilt. Mõtlesin juba, et nüüd läheb tuleroaks, aga siis enamvähem kohe ka pinin lakkas ja suits kadus, kiiruga võtsin akul klemmi maha ja mõtlesin endamisi mis see nüüd oli :| Natuke aega hiljem mõtlesin et panen aku klemmi taha ja vaatan mis teeb, ning siis läks ise põlema juhipoolne kaugtuli. Ja kõik muud tuled põhimõtteliselt ei töötanud nii nagu peks, armatuuri ja muu taustavalgustus tuled vist üldse ei põlenudki enam, ainult need ikoonid seal armatuuris kui süüdet keerata. Võtsin akuklemmi igaksjuhuks uuesti maha ära. Niipalju kui ma siit foorumist nüüd uurinud olen, vastavad tunnused sellele, et tulede moodul on see mis on katki/läbi. :? Kahjuks ma ise nii pädev pole, et seda remontida või vahetada, ning asun ka paraku Soomes, siit ka küsimus, et kas saab seda kuidagi lahti ühendada vms, et näiteks ilma tuledeta sõita Eesti, või kas üldse saab sõita kui see moodul läbi? Või on hoopis mõttekas Soomes UM-i minna, kuigi lähima UM-ni on vist u. 100km Ja mis see seal kapotiall juhipoolses nurgas kärsata võis? Ei julgegi näppida midagi pärast läheb põlema :| Igasugune abinõu teretulnud, ideaalis sõidaks ma Eesti ja läheks UMi ja laseks mooduli uue vastu vahetada, aga jah Tallinnasse mul siit u. 260km :(

Tänud ette,
Mihkel
BMW 318i 93.a \\ BMW 318i 92.a \\ BMW 530D 03.a
Kasutaja avatar
cobra
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 26.09.2007 17:22 39
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas cobra »

kellelgi seda bts425l1 (bts426L1) VN750-e kivi oleks müügiks ka? Oomipoes ja elfas tarneaeg ca 10+ päeva
tom200
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.12.2009 21:21 25
Asukoht: põlvamaa kanepi

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas tom200 »

petz145 kirjutas:
enn1 kirjutas:
petz145 kirjutas:Uuriks ka, et kas minu probleemid viitavad ka LCMi veale?
Auto e39 530d 2003. aastast. Probleem ise selline, et ükshommik suunda lihtsalt sisse pannes ei hakanud suunatuli armatuuris vilkuma ega isegi põlema, vaatasin siis väljast ja seal vilkus väga aeglase intervalliga (umbes 2 sek põles, 3 sek kustus, 2 sek põles, 3 sek kustus jne).
Mihkel
Kas sellel ajal esineb ka muid anomaaliaid nt. kaugtulede märgutuli armatuuris ei tööta, raadio ei allu roolinuppudele jne...?
Siis ei pannud küll muid vigu tähele, kuid nüüd natuke aega tagasi käisin ja proovisin uuesti, et mis teeb ja nüüd olid kõik muud võimalikud anomaaliad juures. süüde sisse keerates oli armatuurtulede vilkumine ja ka väljas kõigi tulede võbelemine, panin isegi tööle korraks, kuid see oli vist viga, sest kui seisma tagasi jätsin ja süüte välja keerasin siis kostus mingi õrn pinin rooli tagant kuskilt, vaatasin kapoti alla ja see kostus juhipoolsest nurgast, ning siis tekkis kerge paanika, kuna hakkas ajama kärsahaisu ja suitsu sealt samast nurgast kuskilt. Mõtlesin juba, et nüüd läheb tuleroaks, aga siis enamvähem kohe ka pinin lakkas ja suits kadus, kiiruga võtsin akul klemmi maha ja mõtlesin endamisi mis see nüüd oli :| Natuke aega hiljem mõtlesin et panen aku klemmi taha ja vaatan mis teeb, ning siis läks ise põlema juhipoolne kaugtuli. Ja kõik muud tuled põhimõtteliselt ei töötanud nii nagu peks, armatuuri ja muu taustavalgustus tuled vist üldse ei põlenudki enam, ainult need ikoonid seal armatuuris kui süüdet keerata. Võtsin akuklemmi igaksjuhuks uuesti maha ära. Niipalju kui ma siit foorumist nüüd uurinud olen, vastavad tunnused sellele, et tulede moodul on see mis on katki/läbi. :? Kahjuks ma ise nii pädev pole, et seda remontida või vahetada, ning asun ka paraku Soomes, siit ka küsimus, et kas saab seda kuidagi lahti ühendada vms, et näiteks ilma tuledeta sõita Eesti, või kas üldse saab sõita kui see moodul läbi? Või on hoopis mõttekas Soomes UM-i minna, kuigi lähima UM-ni on vist u. 100km Ja mis see seal kapotiall juhipoolses nurgas kärsata võis? Ei julgegi näppida midagi pärast läheb põlema :| Igasugune abinõu teretulnud, ideaalis sõidaks ma Eesti ja läheks UMi ja laseks mooduli uue vastu vahetada, aga jah Tallinnasse mul siit u. 260km :(

Tänud ette,
Mihkel
et siis see moodul asub kõrval istuja jalgade juures järelikult see ei suitsend ja selle mooduli veaga saad sõita lihtsalt ühenda see kaugtuli mis pöleb lahti ja kogu lugu
tom200
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.12.2009 21:21 25
Asukoht: põlvamaa kanepi

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas tom200 »

sain aru et oled võru kandist et kui vaja seda moodulit remo siis anna teada leiame rohtu
Kasutaja avatar
cobra
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 26.09.2007 17:22 39
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas cobra »

mis kivi peab ära vahetama, kui armatuuris ei tööta suunatule indikaatorid, tagurdustuled?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas PeeterA »

See ei pruugi otseselt olla tulemooduli viga. Tundub rohkem nagu k-bus/i-bus andmeside probleem. Andmesiin lühises. Just hiljuti oli ühel E39 touringul sama probleem. Sellel muidugi ei töötanud täiendavalt ka raadio, naviplokk ja raadio.
Lõpuks tuli välja, et vesi oli sattunud naviploki sisse tekitades andmeside siinis lühise.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas arnis »

Just, I-busi lühis põhjustab seda.
Tõmba raadio lahti, proovi. Tõmba parkimisanduri plokk lahti, proovi.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
RaigoM
Huviline
Postitusi: 243
Liitunud: 20.11.2007 10:43 43
Asukoht: Tartu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas RaigoM »

Terv,
Tänu juhendile sain veel üks tuledemoodul korda tehtud!
TYASK
Kasutaja avatar
cobra
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 26.09.2007 17:22 39
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas cobra »

mina sain siis asja korda, vigast kivi ei leidnud ja i-bus oli ka korras, aitas vaid uus moodul.
Kasutaja avatar
E39x
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 25.11.2013 00:16 52
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Põlva

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas E39x »

Endal kadusid ka eelmisel nädalal mõlemad kaugtuled ja üks lähituli ära. Kas viga võib olla selles samas moodulis? Tundsin ka kärsahaisu paar päeva enne tulede kadumist, lähi -ja kaugtuled on xenonid.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas arnis »

Mis aasta auto on?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
E39x
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 25.11.2013 00:16 52
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Põlva

Re: TSI: E39 tulede mooduli remont

Postitus Postitas E39x »

28.07.2000

Kakkusin mooduli maha kuid lahti ei julgenud veel lammutama hakata välja näeb siis selline: http://www.upload.ee/image/4069534/24052014489.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upload.ee/image/4069535/24052014488.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Küsimus siit, et kas see pole mitte uuema tüübi oma? Kuna olen näinud vanema aastakäiguga masinatel mingite (jahutus vms)ribadega neid mooduleid.
Vasta