TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1097
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Raghza »

Minu paha, lugesin automaatselt et räägid analoogkellast :mrgreen: 7-nupuline OBC on sul siis hetkel nagu ma aru saan?
Check Controli ühendamisega manuali saad SIIT
Kasutaja avatar
j6x19
Huviline
Postitusi: 1088
Liitunud: 12.11.2007 21:56 22
Asukoht: kose

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas j6x19 »

Raghza kirjutas:Minu paha, lugesin automaatselt et räägid analoogkellast :mrgreen: 7-nupuline OBC on sul siis hetkel nagu ma aru saan?
Check Controli ühendamisega manuali saad SIIT
see check controlli link mis lisasid käib 1998.5 e36 kohta.
mul tegu 1992.03 e32 ga
Viimati muutis j6x19, 07.02.2012 14:12 56, muudetud 1 kord kokku.
history E21 3X316,1X318.E28 3X520I 2X525I 2X528I.E32 3X730I, 2X735I,1X750I.
E34 8X520I,2X525I,2X530iand e39 535ia ,e38 735ia, e30 kupee 335i projekt.
Kasutaja avatar
AntiM
Huviline
Postitusi: 539
Liitunud: 26.04.2011 20:36 41

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas AntiM »

Mõni aeg tagasi kasutasin pisut otsingut kuid ei leidnud vastust, võibolla otsisin ka kehvasti :)

Kas keegi oskab öelda, mis funktsioonid on 11-nupulisel lisaks 7-nupulise ees? Mida ta rohkem näitab?
Tänan.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas MargusA »

mul 11 nupuline näitab kraade,veateateid,kella ja kõik vist :roll:
Kasutaja avatar
Torch
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 28.04.2007 16:44 32
Peamine sõiduk: E36 325i

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Torch »

Kas keegi on 11nupulise olemasolul 18nupuliseks uuendamise käigus juhtmed ühendanud ka ZKE moodulisse nagu siin soovitatakse :
http://www.unitedbimmer.com/forums/bmw- ... tures.html
Mul aga niipalju neid klotse ei ole seal ja vaatepilt on selline:
Pilt
Kas peaks ühendama või saaks ka ilma hakkama kuna check control on ju olemas teoreetiliselt 11nupulise pistiku kaudu ? Juhe peaks olema must/roheline ja asuma kontaktis 15 , aga ei leia.
Skeem ka :
Pilt


Edit:
Ühendasin ilma zke moodulita ja checki asemel näitab millised pikslid põlevad
Lisaks pole küll seda suunatule kangi , aga ühendaks niisama mingi nupu järgi, kas nupule ühelt poolt mass ja teiselt poolt see pin(number misiganes) külge ja töötab ?
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1097
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Raghza »

Üks küsimus kütusekulu kordaja kohta.
Hetkel on Test 20 all väärtus 750, ehk kõige väiksem, ning OBC näitab keskmise kulu täpselt 1,6L suuremaks, kui tegelik keskmine.
Minu loogika ütleb, et mida väiksem Test 20 väärtus, seda väiksemat kulu ka OBC näitab, kuid samas on ju Test 20 väärtuse määramiseks ka valem:
Uus väärtus = Vana väärtus * (OBC näidatud keskmine kulu / tegelik keskmine kulu).
Seega, selle järgi toimides saaksin ma uueks väärtuseks: 750 * (9,6/8,0) = 900.
Ehk, kui mul on pikemat aega Test 20 olnud 750 ja näitab püsivalt rohkem, siis kas kui ma nüüd selle 900 peale paneks, hakkaks ta tõesti õiget kulu näitama, või läheb, nagu minu loogika ütleb, veel suuremaks?
Kasutaja avatar
fedja
Huviline
Postitusi: 3632
Liitunud: 06.06.2009 01:30 04
Peamine sõiduk: MB W447
Asukoht: räpina

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas fedja »

veel suuremaks läheb minul igatahes.
Kasutaja avatar
cross
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 17.09.2009 09:38 16
Asukoht: Viljandi

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas cross »

Läheb suuremaks, proovi.
Kahjuks on jah lukus see väärtus ja enda kunagisel autol ei saanudki õieti näitama kulu.
Tuli kompu 2.5 mootoriga auto pealt, lõputu googeldamine pole vastust andnud kuidas ja kas üldse saab asja paika.
Puhverdatud - Sarnased lehed
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1097
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Raghza »

Läheb ikka suuremaks jah.. guugeldades leidsin midagi Test 11 väärtuste muutmise kohta, aga midagi konkreetset kahjuks mitte :?
Kasutaja avatar
ensap
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 12.08.2010 11:34 46
Asukoht: Harjumaa / Jüri

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas ensap »

Kas selline asi on võimalik, et ma ühendasin 11nup obc musta pistiku 18nup külge ja see ei hakka tööle? Mõtlen nagu valgust ja sellist asja, kas nendel pistikutel on ka pin-ide erinevus? Ainuke asi mis muutus oli gongi hääl, muutus heledamaks või kuidagi. Lihtsalt proovisin.
Küsimus veel ka selle kohta, et kas 18nup ja 11nup check control moduled on samad või erinevad ? Et saaks checki tööle ka 18nupulisel.

Tänud
RsP
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 22.06.2011 12:54 39
Peamine sõiduk: e34 520
Asukoht: viljandimaa

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas RsP »

ensap kirjutas:Kas selline asi on võimalik, et ma ühendasin 11nup obc musta pistiku 18nup külge ja see ei hakka tööle? Mõtlen nagu valgust ja sellist asja, kas nendel pistikutel on ka pin-ide erinevus? Ainuke asi mis muutus oli gongi hääl, muutus heledamaks või kuidagi. Lihtsalt proovisin.
Küsimus veel ka selle kohta, et kas 18nup ja 11nup check control moduled on samad või erinevad ? Et saaks checki tööle ka 18nupulisel.

Tänud
pead ikka 2 pistikut külge monteerima omale sinna. ainult ühe pistikuga ei tohiks töötada kuna pin-id on erinevad ikka. kui muretsed omale 2 pistikud (valge ja must) siis on sul pool tööst tehtud....lihtsalt ühendad valge ja musta pistiku juhtmed sama värvi juhtmetega. pead ainult spidoka taha veel juhtmeid vedama.
check controli moodul on sama ikka. tuleb vaid juhtmed ära ühendada ja check control peaks ilusti tööle hakkama. :)

jõudu!
RsP
Kasutaja avatar
Torch
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 28.04.2007 16:44 32
Peamine sõiduk: E36 325i

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Torch »

Ühe pistikuga 18 nupuline tööle ei hakanud ja minul check control ei tööta .
Panin need einheiti väärtused paika , hoidsin 10 sekundit all ja vilgutas korra kõiki piksleid ja ei midagi.
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1097
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Raghza »

Olen paar päeva veel enda OBC'ga pusinud, et saada ta näitama Range'i ja kütusekogust paagis - kahte asja, mida ta algusest peale kuvada suutnud ei ole.
Kõik juhtmed sai kümneid kordi üle vaadatud, kõik liited kontrollitud, kuid siiski ei midagi. Kõik muu töötab nagu peab, kuid Range asemel kuvab --- ja Test 7 näitab 0,0L.
Ainus järeldus oleks, et viga on OBC's endas, kuna juhtmetes see tõesti olla ei saa. Kes on nõus korraks enda OBC'd mulle proovima, võiks teada anda, tahaks veale jälile jõuda :)

Kuna Check Controli ma ei ühendanud, näitas igakord süüdet andes OBC kolm korda "check control inactivated, see owner's manual" kirja. Huvi pärast sai Test 11 Einheit väärtused sisestatud samad, mis sõbra 325TDS'i OBC'l (küljes juba tehasest, ilma check controlita) ning minu üllatuseks midagi isegi muutus - enam ei kuva OBC teksti check control puudumise kohta, vaid hakkab kohe tööle ning Check nupp OBC'l kontrollib OBC piksleid (Test 1) - ühesõnaga hakkas peale nende väärtuste muutmist OBC tööle samamoodi nagu tollel teisel 325TDS'il :)
Kasutaja avatar
ensap
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 12.08.2010 11:34 46
Asukoht: Harjumaa / Jüri

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas ensap »

Musta pistiku juhtmete ühendamine spidoka taha
1)sinine/pruun/kollane - spidoka sinisesse pistikusse
2)must/roheline - ei pea ühendama
3)roheline/sinine - spidoka valgesse pistikusse

Ühendasin need kõik ilusti ära, aga kui süüte sisse keerasin, olid suunatuled lühises ja põlesid. Viga oli siis selles rohelise/sinise juhtme ühendamises, kui selle lahti võtsin töötasid suunad jälle normaalselt. Äkki see roheline/sinine juhe võiks kuskil mujal käia?
Ja teine probleem on gongiga, nii kui auto käima paned jääbki piiksuma ja ei saa aru miks :roll:
Kasutaja avatar
cross
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 17.09.2009 09:38 16
Asukoht: Viljandi

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas cross »

ensap kirjutas:Musta pistiku juhtmete ühendamine spidoka taha
1)sinine/pruun/kollane - spidoka sinisesse pistikusse
2)must/roheline - ei pea ühendama
3)roheline/sinine - spidoka valgesse pistikusse

Ühendasin need kõik ilusti ära, aga kui süüte sisse keerasin, olid suunatuled lühises ja põlesid. Viga oli siis selles rohelise/sinise juhtme ühendamises, kui selle lahti võtsin töötasid suunad jälle normaalselt. Äkki see roheline/sinine juhe võiks kuskil mujal käia?
Ja teine probleem on gongiga, nii kui auto käima paned jääbki piiksuma ja ei saa aru miks :roll:

Black OBC Connector Pin Slot 9 (Green/Blue); Splice with 3 feet of 20 gauge wire, run to the Odometer and tap into the Green/Blue wire going into Pin Slot 4 on the Blue Odometer (X17) Connector or the Green/Blue wire going to Pin Slot 13 of the White Odometer (X16) Connector. I think this has to do with powering the OBC so either Pin Slot on the odometer connectors is okay. I choose Pin Slot 4 on X16

Selle järgi võib ühendada ka sinise pistiku taha, pin 4 alla.
Puhverdatud - Sarnased lehed
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas MargusA »

Paar küsimust.Kas keegi viitsib siis ühendada?teab kedagi kes..loomulikult maksan!


Siis edasi.Kang on olemas.2 juhet järgi..kuhu need ühenduvad? :roll: OBC kohta.kas KÕIK juhtmed mis taga on lõpuks ühendatud?või jääb mõni lahtiseks?Spidoka taha siis läheb 2 juhet nagu aru saan?
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas MargusA »

:arrow:
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1097
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Raghza »

Kui Check Controli ei ühenda, ei tule kõiki juhtmeid ühendada ning ka spidoka taha läheb sellisel juhul vähem juhtmeid.
BC kangi üks juhe läheb pruuni e. maandusesse, teine OBC'st tuleva vastava juhtme külge.(Bimmerforumsi DIY's on kõik puust-punaselt ette tehtud) :)
jounes
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 05.11.2012 04:17 40
Peamine sõiduk: bmw 318 is

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas jounes »

Kas,seal on mingi vahe ka kui 2.5 mootoriga pärit obc ja panen oma 1.8 isi või see ei oma tähtsust, paan osta ja ühendada, kõik nõuanded kuluvad marjaks ära kuna ma pole eriline tehnia ja minu jaoks tundub see korralik ajunuss
Kasutaja avatar
fedja
Huviline
Postitusi: 3632
Liitunud: 06.06.2009 01:30 04
Peamine sõiduk: MB W447
Asukoht: räpina

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas fedja »

kütuse kulu ei hakka täpselt näitama.
Kasutaja avatar
ensap
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 12.08.2010 11:34 46
Asukoht: Harjumaa / Jüri

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas ensap »

Äkki keegi oskab aidata.
18nup OBC-l ei tööta ükski nupp ja kellaaja koha peal --.--
Enne süüteluku vahetust töötas kõik normaalselt, sai näpitud neid mooduleid kõrvalistuja jalge juures aga kõik sai ilusti tagasi pandud, peale seda siis hakkas anomaalia pihta.

EDIT: kaitse oli läbi ;)
Viimati muutis ensap, 09.03.2013 13:16 37, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 688
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas -Priit- »

Aga kas R6 OBC on võimalik kuidagi R4 jaoks sobivaks teha, et ta hakkaks kütusekulu õieti näitama?

Ja kas keegi on koos 18 nupulise OBC-ga ka Check Control moodulit paigaldanud? Võibolla on kellelgi mingit skeemi või õpetust selle paigaldamiseks?

Tänades, Priit
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1097
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas Raghza »

Ei pidavat vist saama, kuid võid ise järgi proovida. Leia mõni sama mootoriga auto, millel OBC tehasest peal on ning sisesta enda omale Test 11 ja muude arusaamatute testide väärtused samad mis sellel on. Kui siis ka ei hakka, siis ei saa :D
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 688
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas -Priit- »

Eks tuleb jah proovima hakata, hea kui enamvähem ligilähedasetki numbrid kätte saaks. :)
Lihtsam ja kindlam muidugi jah vahetada see R6 OBC R4 oma vastu.
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 688
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas -Priit- »

Oskab keegi öelda, kuhu tuleb ühendada OBC mustas pistikus Pin 8 juhe (must/roheline).
Siit teemast ma küll ei leidnud, et keegi seda ühendanud oleks, aga huvitaks ikkagi, et kuhu see läheb või milleks see oluline on? Plaan kunagi ka CCM ühendada, et võibolla selle jaoks on see oluline?
Skeemi järgi on mingi CBE, mis peaks olema kindlalaeka taga? Aga ei tea, mis asi see CBE on?

Siis veel ka selline küsimus, et mul mustast pistikust ei tule välja klemmidelt 17 ja 18 juhtmeid. Kas ma pean need juhtmed sinna ise panema? Lähvad need analoogkella, aga sinna lähvad ka valge pistiku küljest kaks juhet, mis skeemi järgi peaks nende musta pistiku 17 ja 18 juhtmetega kokku ühendama.

Tänades, Priit
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
Kasutaja avatar
jaanis3
Huviline
Postitusi: 944
Liitunud: 15.01.2008 15:02 40
Peamine sõiduk: BMW 520d'11

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas jaanis3 »

Eks sellel ise joonistatud skeemil ole ka mõned vead. Ei pea sa sinna tühjadesse pinnidesse midagi juurde lisama. 18 nupulise toide käib läbi valge pistiku pin8 ja maandus pin13-e all. Antud skeemil oleks võinud lihtsalt juhtmed niiviisi ringi tõsta ja oleks asi lahendatud.
See roheline/must läheb kapoti all olevasse ümmargusse pistikusse pin 15

Check Control Module ühendamine on paras peavalu tegelikult. Oleneb milline el skeem sul autol on. Kui juba läbi ZKW ploki käib ning olemas ka EWS, siis asi keerulisem. Vaja on hiljem ka programmeerimist, et auto teaks, et tal on sellised andurid küljes.
Anduritest: tagatulesid on vaja, või siis sinna ise üks juhe sillata. siis piduritulede lüliti 4 otsaga, jahutusvedeliku tasemeandur, klaasipesu taseme andur, gong, ja kindlasti midagi veel. Muidu skeem on lihtne, aga selle kõige ühendamiseks peaks auto suht laiali kiskuma.
Skeemil siis ka erinevad aastakäigud ja pistikute nimetused välja toodud. Vali enda süsteem ja ülejäänud tümba maha, mis sul kasutusse ei lähe. On skeemi lihtsam lugeda.
Pilt
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas KalevR »

Kas 2,5 tdsile sobivad kõik r6 18 nupulised kompud? Ja kas e36 on vaja alati lisa juhtmed vedada,et ei ole nii nagu e34 tdsil ,et pane ainult õige kompu külge...?
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
janarp
Huviline
Postitusi: 625
Liitunud: 17.07.2007 21:17 12
Peamine sõiduk: bmw e60 525d
Asukoht: harjumaa, padise vald

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas janarp »

RsP kirjutas:meristerdasin ka omale 7 nupulise asemele nüüd 18 obc....kütuse kulu nkn vale aga see asi ka imelik...TEST 09 alt näitab aku pingeks 55.35V see ei kõigu ka üldse..koguaeg samad numbrid ees....et kas mul midagi valesti ühendatud siis või on vigane obc? tegin ka obc-le reset-i aga ei midagi...samad numbrid ees ikkagi
oskab keegi aidata?
oled omale vastuse saanud?
mul sama pull, kiirused jms on kaa täiesti lambised numbrid...


teine küsimus: mida see värviline juhe peaks tegema?
Musta pistiku juhtmete ühendamine spidoka taha
1)sinine/pruun/kollane - spidoka sinisesse pistikusse

huvitav et mul sellist juhet polnudki, kuigi obc võetud autost koos pistikutega... (seal kõik toimis)
lisasin ta igaksjuhuks ikkagi...

Juhtmete ühendamine spidokapistikusse:
1. Obc Musta pistiku juhtmetest:
1.1 Pin 6 (sinine, pruun kollane) - ühenda spidoka sin pistik Pin 26 (tuleb lisada uus klemm)

edit
sain oma veale jälile, õpetuses on viga sees :!:

õpetus ütleb:
Musta pistiku juhtmete ühendamine spidoka taha
3)roheline/sinine - spidoka valgesse pistikusse

tegelik:
Obc Musta pistiku juhtmetest:
Pin 9 (roheline, sinine) - ühenda spidoka sin pistik Pin 4

nüüd asi põhimõtteliselt töötab (kui mootri erinevustest tulenev küttekulu jama välja arvata)
kuna seekord olin laisem, tegin avastuse, et spidoplokk tuleb ka ilma rooli eemaldamiseta küljest :cool:

edit2
ülejäänud hakkas tööle, aga volte näitab ikka 55,54V
e34 520i -> e36 320i -> e36 318i -> e36 320i -> e36 316i -> e36 318i -> e91 320d -> e60 525d
Kasutaja avatar
cross
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 17.09.2009 09:38 16
Asukoht: Viljandi

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas cross »

c. Black OBC Connector Pin Slot 9 (Green/Blue); Splice with 3 feet of 20 gauge wire, run to the Odometer and tap into the Green/Blue wire going into Pin Slot 4 on the Blue Odometer (X17) Connector or the Green/Blue wire going to Pin Slot 13 of the White Odometer (X16) Connector. I think this has to do with powering the OBC so either Pin Slot on the odometer connectors is okay. I choose Pin Slot 4 on X16

Õpetuses ei ole viga sees endiselt, algse ingliskeelse õpetuse tegija valis ka samuti valge pistiku.
Nagu algselt soovitasin tasub ingliskeelne ka läbi lugeda ja siin on võimalus ühendada ka sinise alla. Asi selles kes kuidas aru saab ja kindlasti on ka tootmisaastate lõikes erinevusi sees.
Puhverdatud - Sarnased lehed
Kasutaja avatar
janarp
Huviline
Postitusi: 625
Liitunud: 17.07.2007 21:17 12
Peamine sõiduk: bmw e60 525d
Asukoht: harjumaa, padise vald

Re: TSI: 7 nupulise OBC asemel 18 nupuline

Postitus Postitas janarp »

cross kirjutas:c. Black OBC Connector Pin Slot 9 (Green/Blue); Splice with 3 feet of 20 gauge wire, run to the Odometer and tap into the Green/Blue wire going into Pin Slot 4 on the Blue Odometer (X17) Connector or the Green/Blue wire going to Pin Slot 13 of the White Odometer (X16) Connector. I think this has to do with powering the OBC so either Pin Slot on the odometer connectors is okay. I choose Pin Slot 4 on X16

Õpetuses ei ole viga sees endiselt, algse ingliskeelse õpetuse tegija valis ka samuti valge pistiku.
Nagu algselt soovitasin tasub ingliskeelne ka läbi lugeda ja siin on võimalus ühendada ka sinise alla. Asi selles kes kuidas aru saab ja kindlasti on ka tootmisaastate lõikes erinevusi sees.
tundub et ingliskeele autor pole kaa päris kindel, mis räägib, sest valge pisikuga ei näidanud ühtegi näitu normaalselt, kiirus oli pidev 0,2 ja keskmine kulu 12l/100km muutumata, ülejäänud asjad olid vist kriipsud...

aga see selleks, kui kellelgi töötab, on ju hea :)
oma juttu ei paranda, sest kindlasti on mehi, kes sama probleemiga jändavad...
e34 520i -> e36 320i -> e36 318i -> e36 320i -> e36 316i -> e36 318i -> e91 320d -> e60 525d
Vasta