TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Vasta
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Silwer »

Koguks siia info mis puudutab autosse integreeritud arvuti ühendamist ja selle konfigureerimist. Integreerituna mõtlen siis sellist lahendust, kus arvuti pilt jookseb auto enda 4:3 või 16:9 ekraanile ja mille puhul on arvuti juhtimine võimalik kasutades auto originaal ekraani nuppe.

Milleks selline asi? Saad autos kuulata arvuti kõvakettal olevaid mp3 faile, saad vaadata kõvakettal olevaid filme ja ka kasutada internetti ning vaadata digi TV'd, kui vastavad lisad arvutile külge poogitud.
Üks video asjast:

Mõned asjakohased lingid:
http://s113117221.onlinehome.us/How%20t ... %20car.doc
http://www.bmwcarx.com/web/carx.htm
http://www.carx24.de/carx.htm
Siit saab osta USB/iBUS vahetüki: http://www.reslers.de/IBUS/index.html

On kellelgi juba isiklikke kogemusi mida sellel teemal jagada?
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas TimoA »

Sai sellega tegeletud mingil ajal jah. Ütleme mingi nats üle poole aasta tagasi.
Sai siis tööle pandud arvutis programm nimega RoadRunner mis katsetuste käigus osutus kõige paremaks.
Proovisime ka teisi, CarX, ja mõningad veel mida enam ei mäleta.
Mida siis sai juhtida Läbi selle resleri IBUS interface.
Resleri jaoks on vaja programmi olenevalt siis Front-endist mida kasutad kas ibusrr või ibuscomm.
See siis seletab käsu lahti Arvutile et mida autost tulev käsk tegema peab jne jne jne.

Kui kaugele jõudsime.

Muusikat sai kuulata, filme saime vaadata, Digi TV saime vaadata, sõitsime isegi 130 ga ja pilt oli normaalne.
Digi TV jaoks kasutasime Terratec T5 usb pulka, millel on küljes kaks antenni.

Põhimõtteliselt on võimalik sinna juurde pookida, GPS, Raadio, internet, Isegi diagnostilisi andmeid, live datat nt. Turborõhud, kütuse eel ja kõrg surved, ja mida iganes veel meelde tuleb ja vaja on...


Kuna see teema on väga pikk ja lai, ja probleeme võib seal tekkida iga asjaga, siis ma mingit TSI-d ei jõua lihtsalt kokku panna. Kuigi see oleks kah Täiesti mõeldav.
Et kui kellelgi täpsemalt miskit küsimust on siis võib küsida ma eeldan et siin teemas. Ma siis üritan vastata kui olen teie soovituga kokku puutunud.

Üks hea lehekülg kus saab selle kohta head infi on

http://www.mp3car.com/front-ends/

Ja seal siis kõik võimalikud programmid mida võimalik kasutada ...
Ise kasutasin sealt Road Runner-it...
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Silwer »

Kas sa kasutasid originaal monitori või asendasid ka selle?
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas TimoA »

Kõik käis läbi originaali.. Ekraan ja nupud jne jne....
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1424
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Mirko »

Ennast hakkas väga huvitama selline lahendus, küsimus tekkis seoses arvuti toitega, et kas pean iga kord kui auto seisma jätan arvuti seisma jätma ning iga kord kui sõitu alustan uuesti tööle lülitama? Sest pidevalt taga olles ei ole auto akul pikka pidu.
Kas ma sain õigesti aru, et kui lisad antud softi (Road Runner nt.) XP scheduled task-i, siis käivitub soft kohe kui arvuti tööle hakkab. Ühesõnaga kohe kui arvuti tööle hakkab, peaks olema pilt ka auto ekraanil, ilma mingeid lisaliigutusi tegemata?
Samuti jäi veel segaseks, et kui ma ostan antud USB interface-i, siis kas piisab ainult 4 juhtme ühendamisest ja ongi pilt/heli jms. autos olemas, või peab ikka läbima kõik ühendamis sammud nagu kirjeldatud seal Word-i failis. Mina sain aru, et need sammud kehtivad Com-porti kasutamise puhul?
Samuti 2003 aasta E39-l peaks kasutusel olema ju IBUS?
Vabandust rumalate küsimuste pärast aga lihtsalt tahaks selle asja endale 100% selgeks saada.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas TimoA »

Mirko kirjutas:Ennast hakkas väga huvitama selline lahendus, küsimus tekkis seoses arvuti toitega, et kas pean iga kord kui auto seisma jätan arvuti seisma jätma ning iga kord kui sõitu alustan uuesti tööle lülitama? Sest pidevalt taga olles ei ole auto akul pikka pidu.
kui sul on spets arvuti ehk siis carpc, siis nendele on olemas vastavad toiteplokid, mis siis lülitavad ennast välja/lähevad magama vastavalt su soovile/konfikuratsioonile. Kas siis 10/20/40/60 jne jne.. minuti pärast, pärast süüte välje keeramist. kuigi seal ka väike konks. Kui magama jääb, siis jääb ta sul ikkagi mingil määral voolu tarbima ja lõpptulemus ikka et aku tyhi.. Et seal peaks natsa nuputama, viisaka lahenduse välja.
Mirko kirjutas:Kas ma sain õigesti aru, et kui lisad antud softi (Road Runner nt.) XP scheduled task-i, siis käivitub soft kohe kui arvuti tööle hakkab. Ühesõnaga kohe kui arvuti tööle hakkab, peaks olema pilt ka auto ekraanil, ilma mingeid lisaliigutusi tegemata?
jah, sa pead endal arvut konfigureerima nii et sul arvuti käivitamisel jookseks käima ainult hädavajalik, ehk siis ibussrr ja roadrunner.........
Mirko kirjutas:Samuti jäi veel segaseks, et kui ma ostan antud USB interface-i, siis kas piisab ainult 4 juhtme ühendamisest ja ongi pilt/heli jms. autos olemas, või peab ikka läbima kõik ühendamis sammud nagu kirjeldatud seal Word-i failis. Mina sain aru, et need sammud kehtivad Com-porti kasutamise puhul?
Resler USB interface puhul ühendad ära jah neli juhet (pluss, miinus, Mass mis läheb videoplokki tagurpidikäigu signaaliks, ja IBUS mis siis läheb autos asuva ibusi külge), siis veel arvutist väljuva pildi (Composiit väljund, ehk cvbs) videomooduli Tagurdus kaamera auku CVBS signal ja CVBS ground, ja heli mis läheb raadio plokis "CD left signal, CD left ground, CD right signal, CD right ground" sisend juhtmete asemele. see ibussrr simuleerib sinu cd boksi. Kui Valid autol menüüst cd siis lülitab heli cd peale, ja pildi paneb tagurdus caamera peale :) ja ongi olemas.

see kõik on eeldusel et sa ei kasuta cd boksi ja tagurduskaamerat.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4688
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Fred »

Mirko kirjutas:et kas pean iga kord kui auto seisma jätan arvuti seisma jätma ning iga kord kui sõitu alustan uuesti tööle lülitama?
Kui ma näiteks endale CarPC ehitasin paar aastat tagasi (küll external touchscreen monitoriga), siis sai tellitud usast spetsiaalne toiteplokk, mis põmst töötas nagu musal võimendid: pluss, miinus ja remote. See remote läks siis süütelukku ja pani arvuti käima, kui võtme esimesse astmesse keerasid. Elas ka auto käivitused üle. Lisaks oli tal timer peal, et minu minutit pärast auto välja suretamist arvuti ennast välja lülitab. Kasutasin OSina XP-d ja hibernate funktsiooni, tuli üles loetud sekundite jooksul.

Edit: Timo juba jõudis vastata. :D
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Silwer »

Mina plaanin kasutada ühte vana läpakat. Sellel on endal aku sees ja tänu sellele elab ka käivitamised üle või siis lühiajalised auto seisma jätmised. Läpakale läheb külge autolaadija. Autolaadija voolu võtan läbi relee. Ehk siis läpaka laadimine toimub vaid siis, kui autol mootor töötab. Läpaka kasutamisel on vaid üks jama, nimelt ei saa selle BIOS'is tavaliselt määratleda seda, et ta "ärkaks ellu" toite taastumisel. Arvan, et ehitan selle läpaka natukene ümber ja toon ON/OFF nupu salongi.

Mina olen aru saanud selliselt, et arvuti ühendamiseks autoga on vaja:
1. USB jublaka külge ühendada pluss, miinus, I-Bus juhe (selle võid ühendada kas CD mängija juures või siis TV mooduli / Navi / Raadio külge - kus iganes on mugav) ja üks juhe siis TV videomooduli külge (läheb parkimiskaamera lülitamise juhtme pesasse).
2. ühendada arvuti kõrvaklapiväljundist 3-4 juhet raadio TAPE juhtmete külge
3. ühendada arvuti vidoväljundist pildi signaal (komponent signaal) auto TV mooduli külge (parkimiskaamera sisend).
4. Arvuti on vaja seadistada selliselt, et see annaks välja NTSC videosignaali.

Kui keegi hakkab Reslerist tellima seda USB jublakat siis andke märku - ühineks tellimisega.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1424
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Mirko »

Ise mõtlesin samamoodi kasutada läpakat/autolaadijat ja releed. Samuti oli plaan arvuti on/off nupp salongi tuua, jube hea oleks muidugi kui läpakas ise voolu taastudes tööle hakkaks aga nagu olen aru saanud, siis seda talle selgeks ei õpeta. Aga kas seda, et voolu kadudes läpakas stan by-le läheks peaks olema ju võimalik kasutada? Samuti on probleem selle komponent signaali tekitamisega, kuna enamikel läpakatel vastav väljund puudub, seega on vaja mingit lisaadapterit. Ning kuidas on reguleeritud see, et arvuti sisselülitamisel ei läheks pilt automaatselt nõ. kaamerarežiimile?
Mina liituksin USB jublaka tellimisega!
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas TimoA »

pilt läheb nn. kaamera resiimile alles siis kui sa valid menüüst kas cd/tape, oleneb kuidas sul see ibusrr on seadistatud. Resler lülitab selle sul kaamera resiimile, kui saab vastava käsu...
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Silwer »

Mirko kirjutas:Aga kas seda, et voolu kadudes läpakas stan by-le läheks peaks olema ju võimalik kasutada? Samuti on probleem selle komponent signaali tekitamisega, kuna enamikel läpakatel vastav väljund puudub, seega on vaja mingit lisaadapterit.
1. Sa saad arvuti selliselt seadistada, et teatud aku tasemest allapoole langedes teeb ta sul automaatselt "hilbernate" ja lülitab ennast välja.
2. Sul on vaja komposiit signaali. Komponent signaali (need on kaks väga erinevat asja) kasutamine on küll võimalik aga oluliselt keerulisem. Mul on läpakal olemas S-Video väljund, sellest on väga lihtne ühe odava adapteriga http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=AC-068GOLD tekitada komposiit signaali.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas vaikeboa »

Kui keegi hakkab Reslerist tellima seda USB jublakat siis andke märku - ühineks tellimisega.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4333
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas PeeterA »

Mis selle ühistellimuse eesmärk on? Saatmiskulu on tal ju ainult 6EUR :roll:
Kui Paypal'i pole, siis tee rahvusvaheline makse netipangas. Meili teel saadad talle oma aadressi ning kogu moos :D
http://reslers.de/IBUS/order.html
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Shadowray
Huviline
Postitusi: 421
Liitunud: 09.11.2007 07:46 19

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Shadowray »

Mul endalgi oli mõte ära kasutada vana läpakat ja välist touch screeni ning wireless keyboardi, aga ma olen vaatama hakanud, et need samad funktsioonid suudab ära teha ka näiteks ipad või mingi suvaline tahvelarvuti. minu puhul on ipad parem variant, kuna ma otsisin endale autot, millel poleks kindlasti orginaal telekat, kuna originaal makist poleks ma sellist signaali kätte saanud, nagu mu helisüsteemi jaoks vaja oleks läinud ja parda kompuutri funktsioonidest ei tahtnud kah loobuda, kui telekaga versiooni oleks pidanud ümber tegema. Ipadil ja iPhonil peaks olema selline app kah olemas , millega saab auto ajuga suhelda selliselt, et saad live datat lugeda, veakoode kustutada ja lugeda jne: http://www.devtoaster.com/products/rev/
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas vaikeboa »

On siis kellelgi ka mingitest töövõitudest pajatada?
Omal asi seal maal, et ühele MS-1024b (S420) mammaga läppari kestale sai Win7 Ultimate ja RoadRunner abil hing sisse aetud.
Nüüd võiks keegi targem veel rääkida sellest RR programmist lähemalt. ;)
Ja on keegi selle ibus junni Reslerist ära tellinud?
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas TimoA »

See teema on väga lai. Ja nii üleüldist juttu võibki rääkima jääda.


Nagu ma juba oma esimeses postis kirjutasin siis palju infi road runneri kohta on siisn

http://www.mp3car.com/front-ends/

oleneb kas teed touch ekraaniga, mis on tunduvalt lihtsam.
Või siis läbi originaal nuppude ja ibusi jne jne jne....

see on väga lai valdkond. ja küsimused peaksid olema päris täpsed.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas vaikeboa »

Olen seda mp3car.com teemat juba mitu päeva kamminud ja praegu tundub, et see mis ennem oli selge on nüüd segamini kui "pudru ja kapsad". ;)
Esialgne plaan on teha läbi originaal ekraani, nuppude ja ibusi (Resler) aga kõik võib veel muutuda.
Praegu segaseim koht carputer on/off lülitus mis ideaalis peaks hakkama toimima süütelüliti kaasabil, et toitepinge taastumisel jookseks carputer ise käima ja kadumisel ... :roll:
Nupp kusagile vedada on ka variant aga mitte kõige parem kuid lihtsaim.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas TimoA »

eks see nupp on mõneti kasulikum, aku pidavuse seisukohast.
Ja muud asjad, tulevad siis kui sa selle systeemiga mängima hakkad ja erinevaid asju proovima jne jne.
Meie tegime samamoodi nullist, ja lõpuks saime ka ta tööle, läbi suure (16:9) ekraani nuppude..

Aga aega läheb....
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1424
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Mirko »

Minul on see Resleri I-busi USB ühendus olemas, kui aega saan hakkan asjaga tegelema.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas vaikeboa »

Nii sõbrad.
Tekkis küsimus, et mis juhtub kui läppari VGA väljundist otse ekraanile peale viia punane-roheline-sinine signaal jne... ?
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas Silwer »

Kui resolutsioon õige, siis peaks vist pilti näitama. Leidsin kunagi netist ka ühe juhendi, kus oligi asi lahendatud component signaaliga ja ilma videomoodulit kasutamata (Selle asja toimimiseks oli tehtud veel terve hunniku releedega juhtimine.

PS! Komponent signaale on ka erinevaid - kas su arvuti annab välja sellist signaali mis sobib auto telekale?.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas vaikeboa »

Autotelekas peaks tahtma ju NTSC RGsB analog signaali mida peaks olema võimalik ka arvutist kätte saada... ;)
Eks kaevan täna edasi netis, eile jõudsingi sinnani välja kus oli vihje carputeri otse ekraani taha ühendamisest kui nüüd leiaks veel midagi mis sellele vihjab siis ehk saaks juba edasi toimetada.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
MikkM
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 23.11.2010 17:46 05

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas MikkM »

Lõunanaabritelt saab IBUS-RS232 kaabli üpriski odavalt.
http://www.ebay.de/itm/BMW-IBUS-I-BUS-t ... 204wt_1270
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4333
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas PeeterA »

Milleks seda kaablit vaja on, kui RS232 i-bus interfeissi enam ei pakutagi. Müügil on USB "pulk".
tel. 51 949 859
quicksilver
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 03.05.2008 13:19 38
Peamine sõiduk: 540i/6

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83, E38)

Postitus Postitas quicksilver »

Saab kasutada ka usb kkl 409.1 Vagcom kaablit Resleri asemel kuid sellel puudub kaamera juhtimine.
Kaabel maksab ebay-s 6-8 EUR.
Kasutaja avatar
djvissu
Huviline
Postitusi: 204
Liitunud: 22.11.2009 21:59 10

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83,

Postitus Postitas djvissu »

Natuke teemast küll välja aga kas keegi sellist asja ka meil siin teinud kunagi on ? http://www.mp3car.com/show-off-your-pro ... g-diy.html http://www.bmdroid.co.nz/ http://www.mybimmer.net/CarPCLCD.htm On kellelgi isiklikke kokkupuuteid sellise lahendusega?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: TSI: Car PC juhtimine läbi I-Bus'i (E46, E39, E53, E83,

Postitus Postitas ooDDoo »

MikkM kirjutas:Lõunanaabritelt saab IBUS-RS232 kaabli üpriski odavalt.
http://www.ebay.de/itm/BMW-IBUS-I-BUS-t" onclick="window.open(this.href);return false; ... 204wt_1270
Keegi tahab siis mul sellinne tallinnas olemas
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Vasta