TSI: E46 Isofix kinnituste järelpaigaldus

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Vasta
Kasutaja avatar
Martini
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 13.06.2009 23:20 25
Asukoht: Tallinn

TSI: E46 Isofix kinnituste järelpaigaldus

Postitus Postitas Martini »

Otsustasin, et teen ka siis ühe TSI teema.
Kuna enda masinal isofix puudub, aga olen näinud, et osadel autodel on need olemas. Uurisin UM-ist kas on võimalik neid järelpaigaldada, sealt väideti et ei ole võimalik. Googeldades leidsin, et tehas siiski pakub selliseid komplekte järelpaigalduseks.
Sai siis tellitud, otse saksast H2.ee kaudu.

Siit leiab siis RealOEMi pildi ja tootekoodid:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=72&fg=05

Kinnitused näevad välja sellised. Jälgima peab seda, et üks kinnitus on teisest natuke suurem, see on siis välimine kinnitus, ehk ukse poolsem.
Pilt

Kõigepealt siis tuleb eemaldada tagaiste, seal all peaks olema 2 keeret, kuhu isofix kinnitub. Peal on neil mustad punnid. Punnid on muidugi selle kummja katte all, mille saab kerge vaevaga eemaldada.
Pilt

Mina neid polte sealt ei tellinud, otsisin ise M10 poldid. Originaalis on polt M10 x 26mm, minu poldid olid veits pikemad, aga kuna need ilusti lõpuni sai keerata, siis ei hakanud neid lühemaks tegema. Igasjuhuks panin natuke ka keermeliimi.
Pilt

Mõlemad kinnitused paigas ja välja näeb selline
Pilt

Kinnitused paigas tuleb natuke istme alust töödelda. Originaalis on istme alusel kinnituste kohal sisselõiked ja peal plastik katted. Neid katteid saab ka eraldi tellida, aga mina esialgu ei näe neil vajadust. Istet peab siiski natuke töötlema, et ta ilusti tagasi läheks. Polstri sees on see sisselõige juba olemas, mille asemele on pandud selline kõvem materjal. Mina lõikasin selle noaga seal välja. Sisemise kinnitusega pole vaja midagi teha, kuna seal on sisselõige juba tehtud. Sealt tuleb turvavöö kinnitus välja.
Pilt

Iste tagasi pandult näeb välja siis selline, kui turvatooli aluse kinnitan, siis lihtsalt surun selle naha sinna kinnituse alla.
Pilt

Ära võttes katan kinni.
Pilt

Loodan, et teistelgi on sellest teemast kasu. Mina olen igatahes rahul, nüüd ei pea enam turvavööga jändama, vaid saab turvatooli lihtsalt aluse külge kinnitada. Jändamist kõvasti vähem.
Kasutaja avatar
riffF
Huviline
Postitusi: 718
Liitunud: 12.12.2008 12:21 32
Asukoht: tallinn

Re: TSI: E46 Isofix kinnituste järelpaigaldus

Postitus Postitas riffF »

Tervist . Kas sellist asja saab teha ka touringule ?
Kasutaja avatar
Martini
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 13.06.2009 23:20 25
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E46 Isofix kinnituste järelpaigaldus

Postitus Postitas Martini »

Kindlasti saab.
Vasta