TSI : E61 Panoraam katuse vee äravool!

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Vasta
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

TSI : E61 Panoraam katuse vee äravool!

Postitus Postitas Tauri_K »

Kuna mul omal juhtus mõned päevad tagasi insitent kus mul autol läks iDrive hulluks , spidomeeter hakkas hüppama, PDC lakkas töötamast etc. Mõtlesin ,et teen teistele ka väikse TSI ,sest see võib päästa nii mõnegi, halvimal juhul (ca paari tuhande euro suurusest väljaminekust!)
Alustame siis
Probleem
i Drive / PDC lakkasid töötamast.
Tagavara ratta koopas VESI
Pilt
Pilt
Põhjus
Kuna vesi jookseb mööda katusel olevaid veekanaleid.
Ja need panoraam katused pole veekindlad siis suurte vihmadega, statoili autopesudega jne tuleb sealt vesi läbi mingil määral ja jookseb mööda neid kanaleid maha mis suunduvad iga ratta juurde.

See on see, mis põhjustab probleemi.
Drenaas torud mis on ees on lihtsalt uniform voolikud, natuke nagu aia voolik. Seega kui mustus ja muu sodi sinna satub jooksevad need otse välja läbi torude. Esimeste voolikute ummistumine on ikka suhteliselt haruldane juhus kui need kinni jäävad.

Aga need tagumised voolikud on vigaselt tehtud tehases juba! Sealt kus vesi peaks ära jooksma on otsadesse pandud ette mingid asjad mis takistavad vee äravoolu!
Ja kui need tagumised torud on umbes siis suurte vihmadega hakkab vesi vaikselt katuseluugi siinide juurest üle pressima ja voolab tasapisi pagasnikusse varuratta koopasse, aku juurde ja teeb vaibad kõik niiskeks(märjaks).

Ja seal asuvad kõik tähtsad moodulid iDrive / PDC / Releed! Ja kui need läbi põlevad siis selle asja korda tegemine ma julgen pakkuda üle tuhande euro kindlasti. Uued juhtmed, kodeerida moodulid jne!
Ja parkides kallakule nina ülespoole (nagu mul täpselt endal oli) siis see on hullem mis juhtuda saab!


Lahendus siis

Ma lugesin nii Bimmerforumist kui 5series net'ist ,et mõned eemaldavad tagumise stange ,kuid minul seda eemalda vaja ei olnud.

Tehke pagasnik lahti ja eemaldage vasakult kate!
Pilt
Siis eemaldage see riie, või tõstke lihtsalt üles ja nurgataga esmapilgul ei ole seda voolikut nähagi, kuid ta on täitsa nurgas !
Tõmmake ta välja sealt, ta võib natuke raskelt tulla kuna ta on all selle väike ummistust tekitava julla küljes kinni!
Kui ta on käes siis proovige puhuda torusse sisse ja vaadake kas õhk käib läbi! Võibolla tuleb natuke porivett ka suhu ,kuid usun ,et pole hullu :P
Ja siis lihtsalt pange tagasi see toru ja asi ants.
Pilt

Teiselpool on asi põhimõttelist sama ainult peate eemaldama kaitseploki mis on 3 - 8mm kruviga kinni!

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Ja need on need kaks jullat mis põhjustavad inimestele sellist peavalu!
Pilt
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: TSI : E61 Panoraam katuse vee äravool!

Postitus Postitas RaikoK »

Sai endal kuu-kaks tagasi sama asi läbi elatud , õnneks pääsesin varakult jaole ehk mingit kahju ei tekitanud, mina lasin suruõhuga need voolikud pasast tühjaks . Kui soov neid junne tagasi panna siis tuleb stange lahti võtta , sest vooliku eemaldamisega kukuvad need jullad kusagile stange alla ja tõenäoliselt üles ei leia , endal joppas :D kuid tagasi panema neid ikka ei hakanud
Vasta