TSI: E34 touringule ruumi säästev subwoofer

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Vasta
Magnus008
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 30.05.2014 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW e34 525tds '95

TSI: E34 touringule ruumi säästev subwoofer

Postitus Postitas Magnus008 »

Sina, noor melomaan kes omab e34 touringut ja tahab oma autosse paremat heli ja samas ei taha pagasiruumi arvelt kaotada. Mul on sulle lahendus
Kuna ise kirjeldaks ennast samamoodi, siis sai algul valmis tehtud selline asi:
Pilt
Suht kole, aga häält teeb ja ruumi ei võta, võimu panin sinna kus originaal tung ja teisaldatav konks käib.
Ennem asus mul seal ka telefoni boks, see sai natuke ümber paigutatud
Kasti tegemine pole tegelikult üldse keeruline, kui kunagi tööõpetuse tunnis puutükke kokku klopsida oskasid siia saad ka sellega hakkama. peamine et kast jääks õhutihedaks, mina kasutasin selle jaoks tavalist silikooni.

Sai siis natuke aega niimoodi ringi tripitud ja mõtteid kogutud, mõtlesin välja lahendus kuidas teha see kopsik kenamaks...
Võtsin siis selle sama küljekaane, võtsin sealt maha riide, eemaldasin kõik väljaulatuvad osad, lukustuse mehanismid jms. õnneks oli mul originaalis suurem küljekaan cd boksi jaoks
Järgmisena hakkasin järjest õgvendama küljekaant et see mahuks ümber supaka kopsiku. Seda tehes kehtib vanasõna: KÜMME KORDA MÕÕDA ÜKS KORD LÕIKA
kahjuks mul sellest protsessist ei ole pilte...

Nüüd step 3. hakata kokku sobitama kasti ja seda ümbrist
Pilt
Pilt
Pilt
Põhiline on paika sobitada kast ja ümbris ja nad omavahel kinnitada, et nad pahteldamise ajal ei liiguks. Mina kasutasin sellleks montaazilinti ja kruvisid, välja ulatuva osa kruvist lõikasin maha
kui plaan riie peale panna siis ei ole väga siledaks mõtet pahtlit lihvida, aga eks tegija ise otsustab kui kena tööd ta tahab teha...
mina kasutasin paljudes kohtades nn "soome pappi" et sujuvamad üleminekud saada kastilt ümbrisele.

Nüüd võite arvata kust saada riiet et katta see kopsik, Tellida realoemist või Bmwfansist, võimalik aga kallis ja aega nõudev. vana riie ilmselt ei ulata enam äärteni, aga siit minu idee:
Pilt
hea suur tükk samasugust riiet kui kogu ülejääud pagassil. Nüüd tuleb see riie sealt maha võtta, ääred lahti kangutada ja vaikselt tõmmata, tuleb päris kenasti maha.

Step 4. on hakata seda riiet liimima kasti peale.
Sellest sobitamise osast mul kahjuks pilte pole aga see võtab palju aega ja vandesõnu, et see riie ilusti saada sinna nii et volte ega muud ei jääks, minul jäi kahte kohta, aga need sain kenamaks nii et lõikasin ülejäägi ära ja vajutasin kokku, kindlasti oleks kellelgi kes riide liimimisega tegeleb mingi hea lahendus.
liimimiseks kasutasin würthi spray liimi
Pilt
Minu tulemus jäi selline:
Pilt
Pilt

kindlasti saaks parema tulemuse aga mina kasutasin koduseid ja võimalikult odavaid vahendeid
aega võttis mul kasti tegemine umbes 1 päeva, ümbrise tegemine ja riidega katmine umbes 2 päeva
kasutatud tööriistad:
Relakas ja tikksaag plastiku lõikamiseks
Akutrell kruvide keeramiseks, aukude puurimiseks kasti ehitusel,
taldlihvija, pahtli lihvimiseks,
samuti kasti ehitusel oli kasutusel nurgasaag ja platesaag

Kasutatud materjalid ja vahendid:
Kuskil 1 ruutmeeter mööbliplaati kasti jaoks
Natuke silikooni
paarkümmend kipsikruvi
tavaline kerepahtel
würth spray liim
nuga, joonlaud, marker

Nagu näha ei olnud üldse väga keeruline
loodan et oli abi

Magnus.
JoonasHe
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 04.08.2015 22:47 53
Peamine sõiduk: BMW 325d

Re: TSI: E34 touringule ruumi säästev subwoofer

Postitus Postitas JoonasHe »

Ise tegin midagi sellist. Tagavararehvi pidi küll välja jätma, aga ruumisääst 100%. Heli oli selline pigem mürisev, kui kõrvu lukustav. Ehk rõhku ei surunud nii palju, aga bassi oli tunda, eriti veel istme alt :D

Vineeri lõikasin õigesse kujusse, nurkades neli poldi auku. Poldid ise sai lühemaks lõigatud ja keevitatud kere külge. Vineerile veel siis supaka ja võimu jaoks auk, võimule veel väike kinnitusraam vineeri alla tehtud.

Kaugelt, veel ilma katteta:
Pilt

Lähemalt, kattega:
Pilt

Kuna ise nüüd uuema auto otsas, siis kogu kupatus tegelikult seisab kodus.
Magnus008
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 30.05.2014 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW e34 525tds '95

Re: TSI: E34 touringule ruumi säästev subwoofer

Postitus Postitas Magnus008 »

sellega ongi see üks miinus, mida tunned kui rehv puruks läheb, aga ma kujutan ette et kui varuratas ringi pöörata, velje nägu allapoole, siis saaks ka varuratta paigaldada, muidugi supaka kasti maht väheneb sellega....
JoonasHe
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 04.08.2015 22:47 53
Peamine sõiduk: BMW 325d

Re: TSI: E34 touringule ruumi säästev subwoofer

Postitus Postitas JoonasHe »

Seda küll, aga samas silma järgi vaadates oleks ära mahutanud kindlasti ka selle peenikese tagavararatta, või suurem mõte oli tegelikult see rehviparanduskomplekt vms sinna alla, või kuhugile autosse ära mahutada.

Aga minul läks õnneks, sain paar aastat ringi sõita ilma, et rehvidega midagi juhtuks :)
Kasutaja avatar
rebane112
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 19.01.2015 22:15 24
Peamine sõiduk: Bmw e92

Re: TSI: E34 touringule ruumi säästev subwoofer

Postitus Postitas rebane112 »

Ma tegin klaaskiust oma kupeele ja päris hästi toimetavad ja ruumi ka pagassis piisavalt! paar päeva plätserdamist ja valma:D
Pilt Pilt
Pilt
Pilt
Vasta