TSI: Pixlid korda

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Vasta
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

leits kirjutas:
Mirko kirjutas:Õlivahetuse intervalli tuled peaksid ära kaudma siis kui pirn on läbi, oli vist nii?
Ei ole nii .. Käisin täna dialabis ära. Mul oli see LCD displei peetis, pidigi 2002/2003 autode teema olema .. nüüd kõik kenasti tagasi :)
Kui saladus pole siis palju kokku raha küsiti ?
harz
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 12.11.2005 20:11 49
Asukoht: Tartu

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas harz »

Maximaator kirjutas:Teeme siis nii et kes ise ei taha seda teha see helistab numbril 5243036 või saadab PM-i.
Sina annad 300 eesti raha mulle ja mina annan sulle terved pixlid:) Seda juhul kui kaablit pole vaja vahetada, koos kaabli vahetusega on hind 550.

Tänud hea töö eest.

Soovitan teistelegi.
M62TUB44 + 420G
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Mihkel_O »

leits kirjutas:
Mirko kirjutas:Õlivahetuse intervalli tuled peaksid ära kaudma siis kui pirn on läbi, oli vist nii?
Ei ole nii .. Käisin täna dialabis ära. Mul oli see LCD displei peetis, pidigi 2002/2003 autode teema olema .. nüüd kõik kenasti tagasi :)
Ai jah, ma juba lootsin, et see ikka peab paika :D Mul oli pirn juba tükk aega tagasi ostetud. Täna siis vahetasin kiirelt ära, lootuses, et õlidispley äkki-äkki näitab elumärki, õigemini ta näitab üleval tulukeste kohal olevat peenikest riba ainult. Aga ei midagi, odomeetri näitu hakkas paremini näitama ainult. Eks peab ka dialabi külastama. Mul oleks neile muudki tööd anda...
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Mihkel_O kirjutas:
leits kirjutas:
Mirko kirjutas:Õlivahetuse intervalli tuled peaksid ära kaudma siis kui pirn on läbi, oli vist nii?
Ei ole nii .. Käisin täna dialabis ära. Mul oli see LCD displei peetis, pidigi 2002/2003 autode teema olema .. nüüd kõik kenasti tagasi :)
Ai jah, ma juba lootsin, et see ikka peab paika :D Mul oli pirn juba tükk aega tagasi ostetud. Täna siis vahetasin kiirelt ära, lootuses, et õlidispley äkki-äkki näitab elumärki, õigemini ta näitab üleval tulukeste kohal olevat peenikest riba ainult. Aga ei midagi, odomeetri näitu hakkas paremini näitama ainult. Eks peab ka dialabi külastama. Mul oleks neile muudki tööd anda...
Kui kellelgi huvi siis saab minu käest ka uue display ;)
Sellisel juhul on kogu töö maksumus kokku 250(uus kaabel)+450(display)+300(töö)=1000eeku
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Volum »

Muidu mingit mäki teipi võib panna nende puuritud aukudele peale et valgust läbi ei paistaks?
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Pets20
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 22.01.2010 17:43 41
Asukoht: Hiiumaa

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Pets20 »

Tegin täna su õpetuse järgi!
Aitäh toimib ilusti!:)
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Nagu näha siis päris paljud juba ise pixlid korda saanud :D
Ainult kättevõtmis asi, või mis :)
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas leits »

Maximaator kirjutas:
leits kirjutas:
Mirko kirjutas:Õlivahetuse intervalli tuled peaksid ära kaudma siis kui pirn on läbi, oli vist nii?
Ei ole nii .. Käisin täna dialabis ära. Mul oli see LCD displei peetis, pidigi 2002/2003 autode teema olema .. nüüd kõik kenasti tagasi :)
Kui saladus pole siis palju kokku raha küsiti ?

1.8k kokku
Kasutaja avatar
Jaanus_T
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 26.01.2009 22:13 46
Peamine sõiduk: E46 330D E46 325Ci

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Jaanus_T »

Tänud õpetuse eest, kõik toimib 5+ :D
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Väike lisa, kuda saada kaablit trükiplaadilt paremini/lihtsamini lahti :)
Võiks siis sinna lasta kontakti puhastit või kuidas iganes seda nimetatakse. Siis lasta vast seista mingi aeg ja proovida kas tuleb ära ilma sikutamata, kui ei siis veel lasta seista.
Sai üks spidoplokk lahti võetud ja no sinna oli ikka päris kõvasti seda piserdatud ja OHH imet, kaabel oli täitsa lahti trükiplaadi küljest ja need ribad seal kaabli küljes täitsa pikad ja ilusad.
Ehk see kah vähe abiks nendele kes ise asja ette võtavad ;)
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Mihkel_O »

Oh seda oleks võinud enne teada :!:
Aga täna siis sean sammud Tartus Tähe 110, kus neid parandatakse. Tuleks hea meelega sinu juurde Maximaator, aga Vaidasse sõit võtab nii raha kui aega, eriti viimast, mida praegu üldse pole. Eks tuleb rohkem rahakotti kangutada siis...

EDIT: Nii Dialabis käidud, 1500 võrra vaesem aga eranditult kõik pikslid olemas ja töötab ka õliintervall ilusti. Vahetusse läks siis ribakaabel, displey oli ok.
Viimati muutis Mihkel_O, 27.05.2010 14:54 49, muudetud 1 kord kokku.
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Volum »

kuidas seda kontakti puhastit nimetatakse?
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Ma ei tia. Aga midagi nad lasevad sinna et siis toob miskiks lühikeseks ajaks need pixlid tagasi.

EDIT: See on miski "contact spray" , rohkem ei tea midagi sellest.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas priitv8 »

See kontaktspray sulatab lindi lõpuks päris üles! Need asjad on happelised, lisaks sisaldavad imepeenikest metallipuru.
Pilt
Kes saksa keelest aru saab, võib siit selle teema kohta põhjaliku ekspertarvamuse välja lugeda:
http://www.e39-forum.de/thread.php?post ... post667902
http://www.e39-forum.de/thread.php?threadid=22190

PS Kahjuks on M8-Enzo kõik pildid uuesti maha võtnud, seal oli ka näha, mida see kontaktspray teeb!
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Saksa keelest ei jaga midagi kahjuks, aga seal pildi peal on täitsa tavaline kaabel mis on trükiplaadi küljest lahti tõmmatud.
See üks spidoplokk millel mina pixleid korda tegin oli korralikult läbi leotatud selle jamaga ja kaablil polnud küll häda miskit.
Äkki neid siis erinevaid või midagi. Ja see metalli puru????? Kuda seda siis kuhugi sellisesse kohta nagu igasugused kontaktid üldse lasta saab kui see ühendab kõik kontaktid omavahel ära?
Ei ole spetsialist aga tundub imelik ;)
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4345
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas PeeterA »

Kontakte on ju erinevaid. Üldjuhul on need spreid mõeldud metalse(vask nt.) päritoluga pindade puhastamiseks. Trükiplaadi radade-klemmide puhastamiseks sobivad need päris hästi. Enne uue lintkaabli paigaldamist tuleks ju vana "läbu" trükiplaadilt korralikult eemaldada. Sellele lisandub ka mehaaniline nühkimine :D

Plastkilest lintkaablile on kantud grafiitrajad, mis ei püsi selle küljes kaugeltki nii hästi kui vaskrajad trükiplaadi küljes. Pealegi on üldjuhul nende kontakstspreide siltidel kirjas a'la "enne kasutamist kontrollida sobivust plastiga". Vähemalt selline kiri on Würth'i kontakti SW pudelil. Kilekaablit vähemalt see toode ei sulata.
tel. 51 949 859
Sann
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 20.08.2009 17:11 17

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Sann »

E34 spidomeetri sisemus:
Pilt
Plaat on selle ribaga kinni, mingit liimi pole. On sellega midagi teha? Oleks kiirelt abi vaja, sest homme tahaks kinni panna asja. :D
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Seal on ikka liim. Sa lihtsalt ei näe seda :)
Eks seal võimalus puhastada ja möllata ikka on aga ise pole ühtegi e34 oma teinud ja kahjuks ei oska abiks olla. Ja kaableid kah pole selle jaoks mul.
Sann
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 20.08.2009 17:11 17

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Sann »

Maximaator kirjutas:Seal on ikka liim. Sa lihtsalt ei näe seda :)
Eks seal võimalus puhastada ja möllata ikka on aga ise pole ühtegi e34 oma teinud ja kahjuks ei oska abiks olla. Ja kaableid kah pole selle jaoks mul.
Eks ma tõmban selle kaabli lahti ja pesen ääred puhtaks.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

No kui pealehakkamist närvi ja aega on siis anna aga minna.
Kasutaja avatar
tarvo525i
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: 25.09.2008 19:30 05
Peamine sõiduk: E61 530d LCI
Asukoht: Tartu

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas tarvo525i »

Sain pixlid korda suured tänud teema algatajale ;)

Aga oskab keegi öelda kuidas raadio valgustus tagasi saada nimelt pool ekraani pime kas seal tinutatud ledid w
Pilt
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Seal on tinutatud jah aga mitte ledid, vaid imepisikesed prnid.
Mul siin üks trükiplaat koos nende pirnidega ees ja hea tahtmise korral saab neid isegi ümber tinutada.
Kasutaja avatar
juht
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 15.04.2010 14:50 53
Peamine sõiduk: 525d/E61
Telefon: 5257414
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas juht »

Maximaator kirjutas:Seal on tinutatud jah aga mitte ledid, vaid imepisikesed prnid.
Mul siin üks trükiplaat koos nende pirnidega ees ja hea tahtmise korral saab neid isegi ümber tinutada.
Uuematel versioonidel on LEDid, seda saab aru siis, kui mooduli pealmine kaas maha võtta, hõõgniidiga versioonil on LCD taustavalgustuse plaat "sile" tagant, LED versioonil on aga hulga "jubinaid", transid ja takistid. Aga kui pimedus, siis on ilmselgelt hõõgniidiga pirnid, elektroonika kauplustes on müügil, 6 voldised poisid(kui ma õigesti mäletan) :) Mõttekas on vahetada korraga kõik pirnid, 12tk.(kui ma endiselt õigesti mäletan.) Parandage, kui infoga eksin :)
Digitally Emitted...
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Lugesin üle ja sa ei eksi. Täpselt 12 tk neid ongi aga samas kui 1 või 2 läbi on siis ikka lihtsam vahetada ainult need kui hakata kõiki vahetama. Vähemalt koduste vahenditega.
Virgo
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 10.05.2008 21:03 39
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Virgo »

Pean tunnistama, et teema autor on väga leidlik ja lahendanud asja aukude puurimiseg ning väldib seega seierite ära võtmist. Kuna ka mina puutun igapäevaselt kokku LCD remondiga, siis mõni vahemärkus.

Probleemi põhjustab üldjuhul Eesti kliima - enamus kaablid kannatavad ca 20 korda -25kraadist pakast. Sealt jamad algavad.

"Liim" ei ole pelgalt kleepaine vaid tekitab ühendust. kontaktide ja grafiit/hõberadade kohad on kõrgemad, vahekohad madalamad. Kui nüüd kaabel kuumpressida kinni, siis kõrgemate kohtade vahel moodustab "liim" ühenduse (kontaktid kokku ei puutu).

Kui rakendate lisasurvet (teip, vahtkumm jne), siis veenduge, et seda liiga palju ei pane. Paraku näen liiga tihti, et lisasurve on moonutanud trükiplaadi kuju või plast detailid on puruks.

Katsetades pidage meeles, et trükiplaat on püha ja seda ei tohi kahjustada (Tartus üks mees kasutab nõelaga torkimise meetodit ja kahjustab vasest kontakte). Kui kontaktid rikute, siis ei pruugi te enam kuskilt abi saada.

Juhul kui display olete ka suutnud ära lõhkuda, siis võin aidata Tallinna kandis, et säästa Teid Tartusse sõidust.
Tööriistad, LCD remont, xenon
www.harteron.ee
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Olen proovinud ka seiereid ära võtta aga see tundub lootusetu ettevõtmine, vähemalt koduste vahenditega. Seier tuleb koos pulga ja vedruga ära ja siis on juba suht peetis asi :( Seda olen siis proovinud spidoplokkide peal mis mul varuosadeks muretsetud on.
Muu koha pealt tänud seletamast, nüüd selge nagu seebivesi.

Edit: Kui palju sul need uued displayd maksavad? Neid ikka mõnikord satub siia kellel peetis see display.
Kasutaja avatar
Slava_323
Huviline
Postitusi: 2097
Liitunud: 15.09.2008 19:43 37
Asukoht: Espoo
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Slava_323 »

E38 MIDi pixlid vajavad tegemist, kas kellelgi oleks selle kohta pildimaterjali :roll: :oops:
F31 320d M Performance
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Steven89 »

Slava_323 kirjutas:E38 MIDi pixlid vajavad tegemist, kas kellelgi oleks selle kohta pildimaterjali :roll: :oops:
Võta heaga temaga ühendust: http://www.e38.ee/foorum2/profile.php?m ... file&u=447
BMW E28 524td
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas TimoA »

et seda ise teha. on vaja ikka väga pikka seletamist. Aga ütleme nii, et MID-il on vaja ikka kaabel ära vahetada. Saab ka ilma. aga kokku panemine on keerulisem kui kaabel ei ole liimitud jne jne.väga paha on seda paikka saada.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: TSI: Pixlid korda

Postitus Postitas Maximaator »

Slava_323 kirjutas:E38 MIDi pixlid vajavad tegemist, kas kellelgi oleks selle kohta pildimaterjali :roll: :oops:
Kõik käib samamoodi nagu spido pixlite parandamisel. MID juppeks võtta, kaabel plaadilt lahti tõmmata, ära puhastada ja tagasi kokku panna.
MID-i lahti võtmine on 10x lihtsam kui spido lahti võtmine, aga kaabli tagasi panemine jällegi 10x hullem tegevus.
Vasta