TSI: E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Õpetused, mis on abiks ise autot remontides
Foorumi reeglid
Teemad tuleb vormistada korralikult ja informatiivselt!
Kasutaja avatar
Tige Kala
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 09.09.2006 14:18 57
Asukoht: Robertsfors, Västerbottens Län, Sweden

TSI: E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Tige Kala »

Tere!

Sai siis natuke uuritud Googlest ja asi ise ette võetud.Arvatavasti enamustel E36-tel asi samamoodi käib mitte ainult Touringul.Kuna Googles kõik ainult inglise keeles siis võib-olla mõnele on abiks ka see Eestikeelne õpetus.Ühesõnaga loodan,et päris tühja see õpetus ei jookse.

Alustuseks siis põhimõtteliselt vaja ainult ristpea kruvikeerajat ja ka nuga või mingi lapikkruvikeeraja tuleb abiks hiljem.Esmalt siis vaja lahti saada need kuus kruvi mis kindalaeka juures on:
Pilt
Siin kõik kuus ära märgitud.
Sellel pildil näha ka kaks kruvi mis tuleb peale seda kuut eemaldatud kruvi altpoolt lahti võtta:
Niisiis enne pole miskit kangutama mõtet hakata kui kõik kaheksa lahti on,peale seda on tulemus selline nagu siin paistab.
Pilt
Pilt
Järgmisel pildil siis näha mis edasi teha,hakkame pihta vasakult kus on ring noolega ülesse.Seal siis on plastikust tüübel mis hoiab kinni õhusuunajaid,see tuleb eemaldada (siin saab kasutada kas nuga või lapikkruvikeerajat).Kui see tehtud siis saab kätte õhusuunaja toru mis on näha siin pildil (punase ringiga on märgitud see tüübli koht mis seda kinni hoidis)
Pilt
Nüüd siis tagasi selle pildi juurde kus hakkasime pihta vasakust servast tüübli eemaldamisega.Paremal näitab nool ülesse kus on juhtmete plokk,nimelt tulebki seda ülesse lükata,et saada lahti juhtmeplokk (see jääb muidu segama filtri eemaldamist).Peale seda kui plokk on lahti liigume tagasi pildi vasakule poole kus nool näitab vasakule,seal asub filtri kattekaas (kui seda nii võib nimetada) seda tuleb siis keerata noolega näidatud suunas,et saada ligi filtrile.Siin pildil siis kaas eemaldatud:
Pilt
Siis polegi muud keerulist kui filter oma pesast välja tõmmata,seda saab teha sellest plastmassikõrvast mis siin pildil on all paremal pool:
Pilt
Edasi aga pole muud kui uus filter sisse ja tagurpidi vaadates asi kokku tagasi :D
Pole miskit keerulist :cool:
Sõida ja naudi!!!
Loodetavasti polnud väga loll jutt kokkuvõttes.
Tige Kala® BMW 316iT E36 Touring 1998
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Paar täpsustust
* Minul oli ka kindalaeka valgustuse taga laes üks polt peidus.
* Õhusuunajal oli 2 plastikust tüüblit.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Tige Kala
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 09.09.2006 14:18 57
Asukoht: Robertsfors, Västerbottens Län, Sweden

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Tige Kala »

jjanno kirjutas:Tere

Paar täpsustust
* Minul oli ka kindalaeka valgustuse taga laes üks polt peidus.
* Õhusuunajal oli 2 plastikust tüüblit.

jJanno
Tere

Minul polnud valgustuse taga mingit polti ja õhusuunajal oli ka see ainukene seal,mujal polnud kohtagi tüüblile (siit ka see erinevus võib tulla,et kusagil Googles oli näidatud ka mingi 97a. mudelil vahetus).Vabandust kui millegagi eksin aga minu isendil oli täpselt nii nagu siin kirjutanud olen (alati võivad olla pisikesed ebatäpsused) aga siiski loodetavasti oli üleüldine jutt arusaadav.

Edu soovides
Tige Kala :D
Tige Kala® BMW 316iT E36 Touring 1998
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Tige Kala kirjutas:
jjanno kirjutas:Tere
Paar täpsustust
* Minul oli ka kindalaeka valgustuse taga laes üks polt peidus.
* Õhusuunajal oli 2 plastikust tüüblit.
Minul polnud valgustuse taga mingit polti ja õhusuunajal oli ka see ainukene seal,mujal polnud kohtagi tüüblile (siit ka see erinevus võib tulla,et kusagil Googles oli näidatud ka mingi 97a. mudelil vahetus).Vabandust kui millegagi eksin aga minu isendil oli täpselt nii nagu siin kirjutanud olen (alati võivad olla pisikesed ebatäpsused) aga siiski loodetavasti oli üleüldine jutt arusaadav.
Minu täpsustused polnud absoluutselt mitte paha pärast. Tubli töö tegid ;)

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Tige Kala
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 09.09.2006 14:18 57
Asukoht: Robertsfors, Västerbottens Län, Sweden

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Tige Kala »

jjanno kirjutas:Tere

Paar täpsustust
* Minul oli ka kindalaeka valgustuse taga laes üks polt peidus.
* Õhusuunajal oli 2 plastikust tüüblit.

jJanno
Tere!

No ei andnud süda rahu peale Sinu juttu.Nimelt täna kakkusin just sellepärast uuesti värgi lahti ja mis selgus: Sul 100% õigus oli,need kaks asja jah olemas aga minul olid nad puudu.Nüüd sai ka endal need vead kõrvaldatud ja kõik asjad omal kohal :D .Nüüdseks võib siis kahepeale selle teema ka 100% täpseks lugeda :lol:

Edu kõigile
Mareck
Tige Kala® BMW 316iT E36 Touring 1998
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Henri. »

Selline fakt, et tobenaljakate E36 faktide alla kuulub ka selline asi nagu "Once you take the dashboard apart you will NEVER get the glove box door to line up perfectly again" - minu autol osutus see tõeseks peale teiskordset kindalaeka eemaldamist. Kui esimesel korral läks laegas ilusti oma pesasse tagasi, siis teistkorda eemaldades jäi uks viltuselt/kõveralt ükstaspuha kuidas proovida. Lõpuks sai ühte nurka kuumaõhupuhuriga järgi aidatud ja siis sai kõik ilusti oma kohale.

Teil ei olnud sellega jamamist?
Kasutaja avatar
Tige Kala
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 09.09.2006 14:18 57
Asukoht: Robertsfors, Västerbottens Län, Sweden

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Tige Kala »

akibo kirjutas:Selline fakt, et tobenaljakate E36 faktide alla kuulub ka selline asi nagu "Once you take the dashboard apart you will NEVER get the glove box door to line up perfectly again" - minu autol osutus see tõeseks peale teiskordset kindalaeka eemaldamist. Kui esimesel korral läks laegas ilusti oma pesasse tagasi, siis teistkorda eemaldades jäi uks viltuselt/kõveralt ükstaspuha kuidas proovida. Lõpuks sai ühte nurka kuumaõhupuhuriga järgi aidatud ja siis sai kõik ilusti oma kohale.

Teil ei olnud sellega jamamist?
Tere

Esimest korda jäi just kuidagi imelikult natuke, aga kui teist korda asja lahti võtsin ja ka puuduoleva kruvi sinna panin jäi nagu minuarust enamvähem ok kõik, aga siiski võiks nagu ukse ülemise ääre vahe pisut väiksem olla, eks vaja sellega natuke veel vaeva näha.Otseselt viltu ja kiibakas ei jäänud.
Tige Kala® BMW 316iT E36 Touring 1998
Kasutaja avatar
magma
Huviline
Postitusi: 1625
Liitunud: 09.12.2008 12:01 39
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas magma »

Mul sama mure, et laeka ukse vahe liiga suur, oli enne filtri vahetust 0.5-1cm ja nüüda täpselt samamoodi. Tahaks kuidagi sellest lahti saada. Kui käega suruda mitte laegast vaid seda ülemist lukku kohta( loodan et saite aru) siis kaob justkui pragu ära. Kas peaksid uuesti lahti võtma ja lihtsalt kokku tagasi panema, või on veel mingi parem moodus. Kuna kokku lahti võtmine filtrivahetusel tulemust ei andnud:S
E60 M5
Kasutaja avatar
Tige Kala
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 09.09.2006 14:18 57
Asukoht: Robertsfors, Västerbottens Län, Sweden

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Tige Kala »

magma kirjutas:Mul sama mure, et laeka ukse vahe liiga suur, oli enne filtri vahetust 0.5-1cm ja nüüda täpselt samamoodi. Tahaks kuidagi sellest lahti saada. Kui käega suruda mitte laegast vaid seda ülemist lukku kohta( loodan et saite aru) siis kaob justkui pragu ära. Kas peaksid uuesti lahti võtma ja lihtsalt kokku tagasi panema, või on veel mingi parem moodus. Kuna kokku lahti võtmine filtrivahetusel tulemust ei andnud:S
Tere taas!

Ei hakka uut teemat tegema, aga sai siis ka auto juures käidud ja endal seda asja lihvitud natukene või siis pigem omajagu :D .Ise olen tulemusega rahul.
Pilt siis siin:
ENNE
Pilt
PÄRAST
Pilt
Sellise suht normaalse tulemuse saavutamiseks panin kindalaeka ülemiste kruvide alla sellised plastikust puksid
Pilt
Kel sama probleem eks proovige ja äkki jääte samamoodi rahule nagu mina oma tulemusega :D


EDU!
Tige Kala® BMW 316iT E36 Touring 1998
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Randofer »

mina panin enda omale peitepeaga lühikese kruvi luku kõrvale, see tõmbas plastiku ligi ja nüüd vahe paigas.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas casablanca30 »

Täiesti pael :evil: Proovi, kuidas tahad, aga ilusti tagasi seda asja enam ei saa... :evil: Ma vihastasin ennast juba seaks, nüüd peab proovima mingite kruvidega asja paika saada. Mitte ei saa aru, mis valesti on, et see enam paika ei lähe...
Kasutaja avatar
Prez
Huviline
Postitusi: 149
Liitunud: 03.10.2010 16:23 38
Peamine sõiduk: BMW 323i
Asukoht: Tallinn

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Prez »

jjanno kirjutas:Tere

Paar täpsustust
* Minul oli ka kindalaeka valgustuse taga laes üks polt peidus.
* Õhusuunajal oli 2 plastikust tüüblit.

jJanno
Ja selle poldi saab 10'se padruniga lahti. See on jäänud siin teemas mainimata. :!:

Tuli tööriistadest puudu, oma arust nagu lugesin siit, et kruvi pidi seal peidus olema. ;)
BMW 323i E36 - 1/4mile 15,4294 140,5km/h
k6ps
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 02.05.2010 11:24 06

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas k6ps »

Mul on küsimused. Olen täiesti autovõõras mis puutub selle lahtivõtmisesse. :P

Kui võtan kindalaeaka luugi lahti, siis näen seal 4'ja kruvi. 2 ülemist sain välja aga kahe alumise ette jääb see sama luuk. Kas selle saab ka eest kuidagi või on vaja lihtsalt lühikest kruvikeerajat? Vaatasin et parem hing käib lahti, vasak läheb kindalaeka sisse.

Ja see ülemine osa kus on on õhuaugud. See tuleb jõuga lahti tõmmata? Enne alumine osa (kindalaegas) ära?
Kasutaja avatar
Kris K
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 14.03.2010 12:55 34
Peamine sõiduk: E90 318iA '06
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Kris K »

k6ps kirjutas:Mul on küsimused. Olen täiesti autovõõras mis puutub selle lahtivõtmisesse. :P

Kui võtan kindalaeaka luugi lahti, siis näen seal 4'ja kruvi. 2 ülemist sain välja aga kahe alumise ette jääb see sama luuk. Kas selle saab ka eest kuidagi või on vaja lihtsalt lühikest kruvikeerajat? Vaatasin et parem hing käib lahti, vasak läheb kindalaeka sisse.

Ja see ülemine osa kus on on õhuaugud. See tuleb jõuga lahti tõmmata? Enne alumine osa (kindalaegas) ära?
Neid alumisi kruvisid ongi raske lahti saada. Ise pusisin ka päris pikalt, kuid lõpuks õnnestus. See Õhuaukude oma tuli vist jah tõmmates, aga tõmba ettevaatlikult, et nagasid katki ei tee. Lisaks on üks polt veel kindalaeka valgustuse taga, ära seda unusta. + See kindalaeka iluliist, hall, see võta ka ära.
Kasutaja avatar
Prez
Huviline
Postitusi: 149
Liitunud: 03.10.2010 16:23 38
Peamine sõiduk: BMW 323i
Asukoht: Tallinn

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Prez »

k6ps kirjutas:Mul on küsimused. Olen täiesti autovõõras mis puutub selle lahtivõtmisesse. :P

Kui võtan kindalaeaka luugi lahti, siis näen seal 4'ja kruvi. 2 ülemist sain välja aga kahe alumise ette jääb see sama luuk. Kas selle saab ka eest kuidagi või on vaja lihtsalt lühikest kruvikeerajat? Vaatasin et parem hing käib lahti, vasak läheb kindalaeka sisse.

Ja see ülemine osa kus on on õhuaugud. See tuleb jõuga lahti tõmmata? Enne alumine osa (kindalaegas) ära?
Mõlemas õhuavas on üks kruvi peidus - kruvikeeraja pista võre vahelt sisse ja keerad lahti. Ja siis tuleb ta kohe tõmmates lahti.

Kui sul padrunivõtmete komplekti kuskilt võtta on, siis võta sealt kruvikeeraja otsik ja pane padrunisse ja padrunivõtmega teed lahti need luugi hingede kõrval olevad kruvid.
Või siis väikse kruvikeerajaga.
BMW 323i E36 - 1/4mile 15,4294 140,5km/h
k6ps
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 02.05.2010 11:24 06

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas k6ps »

Lihtne ei olnud aga ära tegin. Tänud!

Tükkaega pusisin selle filtri kaane kinnipanemisega. Jõuga ja ilma. Müstika. Aga lõpuks läks paika. Rohkem kui tund ebaloomulikus asendis ja lihased kergelt juba annavad tunda.

Nüüd siis muidugi see uks suure praoga :D Võibolla oli enne ka. Pole osanud vaadata.

Püüan ise ka selgusele jõuda mis värk sellega on. Siiamaani suht lahendamata mõistatus ma saan aru. Kui just muid abivahendeid ei kasuta.
D-K
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 29.01.2010 08:59 21

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas D-K »

lisaks ka ühe täpsustuse veel,otsustasin enda omal ka ära vahetada kuid õnneks polnud filtrit veel ära ostnud,kiskusin kõik lahti siis ja enda üllatuseks polnud seal pooli asju nagu siin kirjeldatud.Tee mis tahad aga ei leidnud filtrit,sai siis tuttavale mehaanikule hel ja ta teadis rääkida et osadel ei olegi filtrit, autoks siis 320 92 a :D
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas tonisk »

Lugesin teema läbi ja kõik nii nagu kirjas aga paar asja olen teinud teisiti:
esiteks pole mina kindalaeka luuki pidanud ära võtma, ei jää minu arust nagu ette ja tänu sellel ei tea selle paikareguleerimisest midagi :).
teiseks pole suutnud uut filtrit paika lükata (pole minu arust piisavalt ruumi) ilma, et ei peaks uue filtri raami puruks painutama (tal sooned lausa raamis selle jaoks, ei irdu kaheks osaks) ja siis paindub piisavalt. Ei tea kas see automaatkastiga autode eripära. :)
E36 320. 95/11
k6ps
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 02.05.2010 11:24 06

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas k6ps »

tonisk kirjutas:Lugesin teema läbi ja kõik nii nagu kirjas aga paar asja olen teinud teisiti:
esiteks pole mina kindalaeka luuki pidanud ära võtma, ei jää minu arust nagu ette ja tänu sellel ei tea selle paikareguleerimisest midagi :).
teiseks pole suutnud uut filtrit paika lükata (pole minu arust piisavalt ruumi) ilma, et ei peaks uue filtri raami puruks painutama (tal sooned lausa raamis selle jaoks, ei irdu kaheks osaks) ja siis paindub piisavalt. Ei tea kas see automaatkastiga autode eripära. :)
Eeljutuks, et ma ei tea autodest eriti midagi aga võtsin selle filtri vahetuse siiski huvi pärast ette. Jamasin paikasaamisega ikka väga kaua. Ka automaat (ja 325tds 97 aasta) Selg ja külg valutasid juba kui lõpuks paika sain. Aga sisse ei tahtnud kuidagi minna see uus filter. Lõpuks ikkagi läks paika, suhteliselt sujuvalt. Ma ikka usun, et seal on mingi nipp aga aru sellest siiski ei saanud.
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Pedak »

Mul sama auto mis teemaalgatajal ja ka muud moodi filtrit sisse ei saanud kui pidin kolmeks osaks painutama. Samas ei olnud originaal bimmeri filter kah. :roll:
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Randofer »

Mul vist orig. filter sees ja kohe ongi kaks painde kohta kust filter järgi annab.
When it doesn´t blow it sucks
k6ps
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 02.05.2010 11:24 06

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas k6ps »

Randofer kirjutas:Mul vist orig. filter sees ja kohe ongi kaks painde kohta kust filter järgi annab.
Ostsin Forsist ja oli ka paindekohtadega.
Kriks
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 20.06.2010 19:59 55

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Kriks »

D-K kirjutas:lisaks ka ühe täpsustuse veel,otsustasin enda omal ka ära vahetada kuid õnneks polnud filtrit veel ära ostnud,kiskusin kõik lahti siis ja enda üllatuseks polnud seal pooli asju nagu siin kirjeldatud.Tee mis tahad aga ei leidnud filtrit,sai siis tuttavale mehaanikule hel ja ta teadis rääkida et osadel ei olegi filtrit, autoks siis 320 92 a :D

Endal juhtus sarnane lugu aga siis väheke uurides selgus, et kondita variantidel on filtrid hoopis teises kohas. Nimelt need asuvad kojameeste all soojapuhuri mootori juures ja neile ligipääs (kapotialt) on suhteliselt tüütu. Filtreid käib sinna kaks tükki ja hind umbes 30 Euri paar. Enda autol puudusid need filtrid üldse ja asemel olid lihtsalt plastikust katted mis takistavad vee sissepääsu. Kas need filtrid olid lisavarustuses tellitavad või oleneb mis maa paketiga tegu ei oska öelda aga peale nende lisamist on sõit märgatavalt tolmuvabam. Filtrid ise on sellised:

Pilt
1982 315 E21
1984 528i E28
1994 320i E36 Vert.
2001 330xD E46
Kasutaja avatar
mis-w2rk-on
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 09.02.2007 13:50 02
Peamine sõiduk: Bmw e65 730LD
Telefon: 56830840
Asukoht: Märjamaa

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas mis-w2rk-on »

Need filtrid peaksid ikka olemas olema. Arvatavasti lihtsalt kunagi umbe läind ja pole viitsitud uusi panna
Kasutaja avatar
Matu730i
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 09.03.2009 20:31 49
Asukoht: Kuressaare

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Matu730i »

Sai ka endal laiali lammutatud kundepoolne jalgealune, et uurida salongifiltrit. Sai köik kenasti kätte, kuid üllatuseks omalt kohalt oli puudu filter. Eks peab enne suve sinna ostma sisse, läheb söit ehk tolmuvabamaks.
Pole küll väga teemasse, kuid ehk oskab keegi öelda, et miks kliima külma ei puhu? Tuleb vaid sellist leiget öhku. Puhub kenasti tugevasti, kuid öhk on selline leige, köik näidikud on pandud minimaalsesse olekusse(Ehk 16 kraadi)
k6ps
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 02.05.2010 11:24 06

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas k6ps »

Matu730i kirjutas:Sai ka endal laiali lammutatud kundepoolne jalgealune, et uurida salongifiltrit. Sai köik kenasti kätte, kuid üllatuseks omalt kohalt oli puudu filter. Eks peab enne suve sinna ostma sisse, läheb söit ehk tolmuvabamaks.
Pole küll väga teemasse, kuid ehk oskab keegi öelda, et miks kliima külma ei puhu? Tuleb vaid sellist leiget öhku. Puhub kenasti tugevasti, kuid öhk on selline leige, köik näidikud on pandud minimaalsesse olekusse(Ehk 16 kraadi)
Freoon on otsaskorral. Mul on täitsa 0. Puhub nii nagu õuest tuleb :)
Kasutaja avatar
AntiM
Huviline
Postitusi: 539
Liitunud: 26.04.2011 20:36 41

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas AntiM »

Kas antud juhend kehtib ka 11/1997a kupeele? Kiskusin lahti ja juhtmete ja asjade pilt oli justkui sama, aga filtrit ei osanud ei siit ega sealt leida, samamoodi ei osanud seda ka kuhugi paigutada, ei paistnud kusagilt selliseid vahesid või raame olema kuhu vahele seda lükata saaks.
Abi oleks teretulnud :roll:
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: TSI:E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas MargusA »

Kõigepealt aitäh teema tegijale! :cool: Sai ka asi ette võetud,sai kasutatd ka 10 võtit :lol:
Küsiks ainult seda et kas keegi teab mis firma filtri paigutas tehas nendesse autodesse?Endalt leidsin Manni filtri,asemele panin Bocshi...Vana filter oli ikka lehti ja sodi täis,nüüd puhub poole paremini :cool:
Kasutaja avatar
Martti_V
Huviline
Postitusi: 855
Liitunud: 22.10.2010 20:44 20
Asukoht: Tartu

Re: TSI: E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Martti_V »

Sain ka antud teema toel enda auto filtri vahetatud. Hea õpetus!
Pilt
Sinna kapoti all olevale õhuvõtuava restile tõmbasin suka ümber. Vast ei kaku nüüd nii palju seda leheprahti jms sisse.
Kasutaja avatar
Saareoks0
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 27.01.2012 16:36 21
Peamine sõiduk: 730d
Asukoht: Tallinn

Re: TSI: E36 salongi mikrofiltri vahetus (98a. Touringul)

Postitus Postitas Saareoks0 »

Martti_V kirjutas:Sain ka antud teema toel enda auto filtri vahetatud. Hea õpetus!
Pilt
Sinna kapoti all olevale õhuvõtuava restile tõmbasin suka ümber. Vast ei kaku nüüd nii palju seda leheprahti jms sisse.
Peab vist samamoodi tegema nagu sina tegid, kuna enne lund tuli pidevalt lehti sisse nüüd tuisuga lööb vahepeal lund ka õrnalt sisse.

Küsimus:
Kas BMW-del tulebki sooja õhku ainult aknapeale ja mujalt avadest tuleb ainult külma ?
569 23 765
Vasta