2007/2008 Heategevusüritus/korjandus lastekodu lastele

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Indrek_M kirjutas:
Marko S kirjutas:Seega minu nägemus kogu sellest üritusest oleks selline,et paneks paika marsuudi,kuhu minna ja kui palju kohti läbi sõita.
Ma ei näe mõtet sellest mingit tormamist teha ... valget aega on vähe ja pole mõtet pimedas kuskil lastekodude ümber kooserdada :) Pigem käia ühes kohas ja võtta selle jaoks aega. Nagu öeldi, lapsed hoolivad pigem seltskonnast, tahaks pigem autosid näha, käega katsuda ... mitte, et tuli mingi seltskond pimedas, viskas midagi ukse vahelt ja kadus järgmise lastekodu poole :)
Lihtsalt minu mõtted ...
Idee on hea,kui päris aus olla :)
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Meil plaan minna külastama Maidla lastekodu. Kohal peame olema pühapäeval 23.12. kell 11:00. Kui helistasime ja küsisime mida neil vaja olek siis öeldi, et puudu on hügieeni tarvetest (stick, pesugeel) ja käsitöö tarvetest (käärid, joonistus plokid jne.). Kui keegi soovib veel ühineda siis võtta ühendust PS´is.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Jaanus_P kirjutas:Meil plaan minna külastama Maidla lastekodu. Kohal peame olema pühapäeval 23.12. kell 11:00. Kui helistasime ja küsisime mida neil vaja olek siis öeldi, et puudu on hügieeni tarvetest (stick, pesugeel) ja käsitöö tarvetest (käärid, joonistus plokid jne.). Kui keegi soovib veel ühineda siis võtta ühendust PS´is.

Kas sa jaanus lähed üksi või on keegi veel ? :)
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Hetkel tuleb kaasa Tiit525 ja Johnson diversy sponsib hügieeni tarvetega jne. Samas tulevad Johnson diversy töötajad ise ka kaasa ja annavad raha vajalike vahendite ostmiseks.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Ma siin täna rääkisin veidi oma firma esindajatega ja väike lootus on,et meilt ka abi saab :)
Homme loodan saada juba kindla vastuse,et eks ma siis annan teada.Ainukene asi on see,et kas küsida rahalist toetust ja osta asjad ise või mingisugust tavaari ?
Samas ega meil väga midagi siin nii jagada ei ole,veoauto varuosad ju :roll:
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Kui rääkida ülesponsoreeritud lastekodudest siis Maidla on kindlasti üks neist, kindlasti tänu oma pealinna lähedase asukoha tõttu. SR on sinna kohe-kohe minemas ja mitmed teisedki seal käinud. Mina kulutaks kütusele tiba rohkem ja sõidaks linnast vähe eemale.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

alr kirjutas:Kui rääkida ülesponsoreeritud lastekodudest siis Maidla on kindlasti üks neist, kindlasti tänu oma pealinna lähedase asukoha tõttu. SR on sinna kohe-kohe minemas ja mitmed teisedki seal käinud. Mina kulutaks kütusele tiba rohkem ja sõidaks linnast vähe eemale.
Ma isegi lasin mõttest läbi,et peaks võtma just ette sellised kohad,mis on suurtematest linnadest eemal ja väiksema tähelepanu all kui muud.Linna lähedal olevatel on sponsorid ja asju ülearu juba.Aga sellepeale küsimus,et kus ma saaks teada kus sellised veidi vähem silmapaistvamad kohad on ? :roll:
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Eelmisel lehel toodud selline link www.teehead.org seda lehitsedes jäi mu silme ette näiteks Tapa Lastekodu.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

- 13.12.07 17:39

Maidla Lastekodu lapsed ootavad jõuluvanalt erinevaid talispordi, käsitöö ning kunsti (värvid, paber, liim jne)
harrastamiseks vahendeid.
Ilusat jõulukuud!
Kui nad üle on makstud siis miks nad paluvad, et neile asju toodaks? Teised lastekodud ei vaevu isegi vastama, et mida neile vaja oleks. Samas ei ole see teema selleks. Kõigil on olemas oma visioon asjast.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

alr kirjutas:Eelmisel lehel toodud selline link www.teehead.org seda lehitsedes jäi mu silme ette näiteks Tapa Lastekodu.
Sorry, olen ise Lääne-Virumaalt ja lihtsalt ei ole see info üleval, aga KÕIK Eesti lastekodud on ülesponsoreeritud, teatud asjadega, nagu riided ja jalanõud, need tulevad humanitaarabina ja firma kes need kätte saab, teeb omale reklaami, et me aitame vaeseid kodutuid lapsi. Neid kaltse on terve Eesti täis, seepärast viime asju millest nad ise oma jutu järgi puudust tunnevad. Meie Jaanusega lähme pühapäeval Maidla lastekodusse ja viime neile asju millest neil puudus on, mitte ei aruta foorumis milline lastekodu on üle sponsoreeritud ja milline mitte. Kui kõik lastekodud on tänu sponsoritele nii rikkad, miks lapsed tunnevad rõõmu lihtsatest asjadest, nagu pliiats ja paber? Äkki on see sellest, et enamus sponsoreid jaotab asju, mis on tulnud humanitaarabi korras, ja neid jagavad firmad teevad lihtsalt hea ameerika onu nägu? Lastel on savi, kust need riided tulevad, sest neid on nii palju, aga nagu kasvatajad ütlesid, ei jagu lihtsat paberit joonistamiseks, kääre värvilise paberi lõikamiseks ja liimi huvitavate asjade kokku liimimiseks. Meie Jaanusega ostsime need asjad kokku ja viime need lastele, ei huvita, ülesponsoreeritud või mitte.
Millegipärast ei tule ühtegi ettepanekut osavõtu kohta neilt vendadelt, kes teavad täpselt palju mingile lastekodule sponsorrahasid igapäev läheb? Isiklikult panin Maidla lastekodu külastusse 1160.-eeku, ja kui Väikemõisa lastekodu külastus tuleb nii, et mul on võimalik osa võtta, võtan ka sellest osa, äkki oleks võimalik sellest teemast eemale jätta sellised postitused, mis on vaid oma postituste arvu tõstmiseks? Minul on kahju neist lastest ja ma loodan, et paljudel veel, mitte a la valimisvõitlus.
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Kasutaja avatar
Sebastian
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 01.03.2006 16:55 05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sebastian »

Kui tööd ei ole, siis tuleks ise ka seltsi. Lapsed on meie järelkasv ikkagi :)
328 CIA
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

Paisab,et keegi peale Jaanus p ja Tiit525-e pole eriti asja tõsiselt võtnud ja teisi kohti uurinud,siis võtan minagi ennast 23-ndal sappa ja liigun maidla poole.

Jaanus,panin ps-i sulle.
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

Väikemõisa väikelastekodu vajaks:

Laste shampoon
Puuviljad (kommide ja magusa asemel)
Mähkmed (suurematele lastele)
Lastepärased magustoidu taldrikud
Noad-kahvlid
Magustoidulusikad
Joonitustarbed
Laste mõtlemist arendavad mänguasjad-mängud

Kuna jõulude ja aastavahetuseperiood väga kiire siis pakuti välja, et kas meile sobib kuupäev 26? või siis uue aasta algus...

poolt ja vastukaja siis või PSi
Kasutaja avatar
janayza
Huviline
Postitusi: 619
Liitunud: 24.02.2007 12:01 17
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas janayza »

Kui hakata mõtlema, siis aasta lõpp kisub väga kiireks ära...Et mina isiklikult olen maal ja siis tööl. :?
Et uue aasta algus oleks parem :)
Janayza ja Tieego
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

Iisak vedas just samasugust aktsiooni Saabiklubiga.
Riided-kommid on viimased asjad,millest lastekodudel puudus on. Parem on järgi küsida,mida konkreetselt neil vaja on. Meie kinkisime jõutrenažööri ja Sportlandi kinkekaardid 6000.- väärtuses.
Aga üks,mis ma tahan öelda:
OLULISEM KUI MIS IGANES KINGITUS/RAHASUMMA ON KOHALEMINEK JA LASTEGA TEGELEMINE. KASVÕI VIIA NAD KUSAGILE VÄLJA MIDAGI VAATAMA VÕI TEGEMA...
Äkki saate siit mõtteid... :cool:
http://www.saabnet.ee/foorum/viewthread.php?tid=6358
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Väga asjalik olekski sellist asja teha nt. talvepäevade raames (eelmine kord oli vist peale aastavahetusüritust). Kui kuskile kaugemale minna saab päeva otsa lastega tegeleda ja õhtul koos kuskil kamina eest bmw teemalist viktoriini lahendada ja saunas mõnuleda ning kui ilm ja tervis võimaldab siis järgmine päev ehk veel natuke talvesõitu kuskil libedal harjutada :D
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

Ja juhtuski see,mida kartsin,sai kõik asjad,mis jaanus mulle ps-i pani,ostetud aga kuna sõbral oli laupäeval sünnipäev ja melu oli nii suur,et pühapäeva hommikul ei tahtnud sellises peojärgses seisundis sinna minna ja nii jäigi... :oops:
Nüüd jääb oodata ainult järgmist minekut,kus need asjad ka lastele üle anda...

HÄID PÜHI KÕIGILE!!!
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Palju aastaid tagasi, kui elasin veel Tallinnas, olin Eesti Punase Risti liige. Ühel ilusal päeval otsustasime lastekodulaste heaks midagi teha ning sel päeval sündis plaan iga nädal ühel päeval käia Nõmme lastekodu lastel külas.
OIJAHH. Praegugi on kurb sellele ajale tagasi mõelda. Need lapsed vajasid meie SELTSI rohkem kui õhku! Nad said 2 nädalaga selgeks, mis päeval ja kellaajal me tuleme ja ootasid meid pikisilmi. Nende eluruume renoveeriti, nende tubades olid uued mööbliasjad, suurematel lastel miniköögid ja muusikakeskused, muus mõttes nägi lastekodu välja nagu lasteaiahoone: saal, köök, kõledad koridorid ja siis magamisruumid. Nende aeg kulus niisama hängimisele, sellises kambas ei tahetud kuskil toas päevad läbi istuda. Aga nende mõttemaailm oli väga võõras.. nad väärtustasid teistsuguseid asju, neil puudus austus teiste inimeste vastu ja tundus, et nende jaoks peitus õnn rahas. Poisid narrisid ja solvasid tüdrukuid, tüdrukud vastureaktsiooniks püüdsid poistega sarnaneda ja tõmbasid suitsu nagu vanad korstnad. Jah, see polnud väikelastekodu, vaid just teismeliste kants, ja nende laste suhtumine oli ikka hirmuäratav. Nendele lastele võib viia tarbeasju, aga see parandab ainult lastekodu majandamisvõimet ja lapsed ise nendest asjadest rõõmu ei tunne.
Minu meelest vajavad need lapsed vaimutoitu. Selleks sobib näiteks kinkekaart või piletid teatrisse ja kinno. Või huvitavad raamatud, mitte kooli kohustuslik kirjandus. Üks hea raamat võib inimese maailmanägemust muuta rohkem kui arvata võiks. Tüdrukutele käsitöövahendid: kangas, riidevärvid, pärlid ja helmed, mida riietele õmmelda või ehteid teha, lõngad ja raamatud kasulike ja ilusate asjade kudumiseks. Võimalusi on palju ja ärge unustage, et lastekodude juhatajad küsivad alati tarbeasju, kuigi just nende asjade olemasolu peaks riik kindlustama (tekib tahtmatu paralleel jõulutunneli saatega, kus riik ei suuda leida 3milj krooni lastehaiglatele, aga inimesed saavad selle raha mõne päevaga kokku).

Seega tahaksin ma öelda, et äkki leiaksime võimaluse aidata vahelduseks neid lastekodulapsi, kes on jõudnud väga raskesse teismeliseikka? Nendega on ka kasvatajatel 10x raskem kui väikelastega... Paneksin ette koguda natuke kauem ja natuke rohkem raha kui tavaliselt ning siis osta teatri ja kinopileteid (või kinkekaardid), raamatuid ja käsitöövahendeid. Või näiteks tühje CDsid ja kassette, et noored saaksid oma lemmiklugusid endale raadiost lindistada, plaate nad nagunii endale osta ei jõua...

Ehk saaks midagi teha LASTE heaks, nende vaimu ergutada - pole harv juhus, kui 20aastane pole kordagi elus teatris käinud...
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Järsku võiks hakata sobivat kuupäeva paika panema?
Olen ise paraku just väikelaste toetamise poolt. Olen ka lastekodu noorukitega ühes teatris istunud. Ei saanud mina nende käitumisest aru aga tundus, et nemad ei saanud aru ei etendusest ega sellest kuidas teatris peaks käituma ning õpetaja seletused olid nagu seinale. :?
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
Sebastian
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 01.03.2006 16:55 05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sebastian »

ega ei oskagi käituda. Kuid, ma kardan, et nad ei saa ka erilist käitumisalast õpetust. Lastekodu on enamasti Eestis ikkagi koht, kus lapsed lihtsalt on, mitte ei valmistata neist korralikke inimesi.
328 CIA
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Loodan, et see teema ei jää soiku. Kui suur lumi maas, ehk läheks laseks koos liugu ?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Vaikus majas?
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Ootaks ka infot ürituse kuupäeva kohta. Paljud olid ju nõus head tegema, kuid nüüd ei saa vedama asja jälle.
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
Vifka
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 12.12.2007 02:54 38
Asukoht: Mustamäe

Postitus Postitas Vifka »

Ka mina leiaks mõned mänguasjad ja ehk ka miskit muud vajalikku :D
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

heategevus

Postitus Postitas Angel_L »

Reili kirjutas:Ootaks ka infot ürituse kuupäeva kohta. Paljud olid ju nõus head tegema, kuid nüüd ei saa vedama asja jälle.
vaja on ühte aktiivset inimest kes paneks kuupäeva paika millal minek, kuhu minnakse ja mida vaja on?
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Valdek kirjutas:Väikemõisa väikelastekodu vajaks:

Laste shampoon
Puuviljad (kommide ja magusa asemel)
Mähkmed (suurematele lastele)
Lastepärased magustoidu taldrikud
Noad-kahvlid
Magustoidulusikad
Joonitustarbed
Laste mõtlemist arendavad mänguasjad-mängud

Kuna jõulude ja aastavahetuseperiood väga kiire siis pakuti välja, et kas meile sobib kuupäev 26? või siis uue aasta algus...

poolt ja vastukaja siis või PSi
Nimekiri vajaminevatest asjadest on ju siin :!: :roll:
Ja ma isikikult võiks sealt nimekirjast mitmeid asju muretseda, kuid kuna lapsi on palju siis kõigile kõike kindlasti ei jõuaks.
Ja kui panna mingi konkreetne kuupäev siis mulle isiklikult sobiks ainult 9-10. Veebruar või 16. Veebruar sest Veebruar ju lühike kuu ning töö ja kool võtavad ka oma osa.
Kui aga otsustatakse mingi teise kuupäeva kasuks võin enda asjad kellelegi kaasa anda.
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

Reili, kas sobib kui paneme koos mingi kava paika ja siis pakume teistele huvilistele ka välja? Võime PSi teel suhelda või mõni õhtu kokku saada ja mõtted koos läbi mõelda?
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

heategevus

Postitus Postitas Angel_L »

oleneb palju osavõtjaid on - aga kui on rohkem võiks asjad osalejate vahel ära jagada, et mida keegi muretseb, siis sab asju nagu rohkem kui lihtsalt igaüks ostab natuke ühte ja teist. Ma või osta puuvilju või joonistustarbeid. Ja veebruari kuus täitsa nõus osalema.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Oleks vist lihtsam, kui paneme rahad kokku ja siis keegi osatb kõik vajaliku kraami.
Ma mäletan, et aastaid tagasi peale EBK aastavahetust selline süsteem toimis väga hästi.

Kui keegi mõtleb kondikava välja, siis äkki teeb uue korraliku teema, kus esimeses postis käik vajalik kirjas.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

heategevus

Postitus Postitas Angel_L »

Viljar kirjutas:Oleks vist lihtsam, kui paneme rahad kokku ja siis keegi osatb kõik vajaliku kraami.
Ma mäletan, et aastaid tagasi peale EBK aastavahetust selline süsteem toimis väga hästi.

Kui keegi mõtleb kondikava välja, siis äkki teeb uue korraliku teema, kus esimeses postis käik vajalik kirjas.
täitsa nõus ühise kassa loomisega.
Vasta