Lõuna-Eesti Foorumi kasutajad ÜHINEGE!

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Kasutaja avatar
ReMo
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 27.09.2007 21:01 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ReMo »

Kas tulevane nädalavahetus on 100% kindel, et asi toimub?
Kui nii, siis pean hakkama järgmist aastat ootama, ehk siis aegadega veab rohkem ja saan ühineda :roll:
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Lõuna-Eesti Foorumi kasutajad ÜHINEGE!

Postitus Postitas Pavel_V »

Mina olen kindel käpp.. :D :D
Ma ytlex kah et ma 100 prossa tulen,muidu kui mingeid vääga ootamatusi ette ei tule..????
Ma arvan et sellest tuleb väärt üritus :D
Nii et buumeri mootor sooja ja minek! :D
Nii, et üks sexikas E36 Jõgevalt ka kohal! :D :D
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

oot millal siis ja kus..? ei mõista hetkel...vaataks enda tööl olemise ajad kah üle..saaks ehk kampa lüüa..jõgevalt koos liikuda tartu vms suunas...
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

lähme palojärve äärde, või tundub teil , tartu raffal liiga kauge? ega sa verevi ääres ei hakka grillima ju :shock: :shock: :shock: palju tulijaid oleks siis ???kes tahavad need tulevad, kes ei need siis ei


Pakun välja siis Laupäeval 14juuni, lähme grillima kuskile, mina pakn välja palojärv(võib kah pangodi)... või pakkuge oma poolt mingi koht välja, või siis mingi täpne kuupäev... kokku võiks saada lõunaka parklas.... aga see kõigest minu pakkumine..ootan ülejäänud rahva arvamust!
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Lõuna-Eesti Foorumi kasutajad ÜHINEGE!

Postitus Postitas Pavel_V »

Need inimesed kes on kindlalt tulijad võiks panna kirja nimed! Ma loodan, et tuleb ikka rohkem rahvast. Ise plaanin ka kohale ilmuda, kuid selle aja jooksul ei müü enda BMW'd maha! Siis tulen tont-teab-millega? :D :D Onu X5-ga :D Kokkutulek võiks teha väga kaunis kohas, näiteks:Peipsi ääres!
Kui kellelgi on paremad ideid kus see korraldada,siis pakkuge midagi muud! Minu ettepanek oli Peipsi ääres,kaunis kohas! Algul toimub kuskil mõni kogunemine??? Koha kus kokku saada, pakuks Lõuna- Eestis ehk Tartus! Koguneda võiks piisavalt suur parklasse, et ruumi oleks!
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Lõuna-Eesti Foorumi kasutajad ÜHINEGE!

Postitus Postitas Pavel_V »

Kõige parem oleks 14 ehk laupäev!
13, ei ole hea päev, 13 Reede :evil: :evil:
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Peipsi on ka huvitav koht. Kuid kuhu seal täpsemalt minna?. Palokas langeb ilmselt ära, kuna Lõuna-Eesti tuuri ajal sai seal käidud. Samas langeb ka ilmselt pangodi ära, kuna sinna peab keegi ennem kohta hoidma minema. Rahvast liigub seal hullult palju ja tavaliselt on need grillimise kohad hõivatud. Ma siiski pooldaks rohkem juuli keskel teha. Äkki on kellelgi veel ideid koha suhtes? Võibolla teeks klubisisese kalapüügi võistluse? Siseüritusi saaks ka talvel teha.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

13-15 kahjuks ei istu üldse. arvatavasti pole kohalik sel ajal üldse. juulis oleks parem mingi aeg. teaks rohkem ette planeerida.
jaaHah
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

aga kui teeks 14 siis palju tulijaid oleks?
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

kollerimees kirjutas:Peipsi on ka huvitav koht. Kuid kuhu seal täpsemalt minna?
Vot-vot...Lohusuus on Jõhvi mnt.ääres paar hea hinnaga kämpat,suur rahvakiik,võrguplats,paras hulk istumis/grillimis platse/kohti,samas ka suur ruum telkimiseks,nagunii kõik kämpadesse ei mahuks,kuna neid seal kuus tükki,oli minumeelest...olemas kaks dušši,kaks wc'd,jne...isegi puidust tantsuplats ning korvpalliplatsike...randa on kõige rohkem paarkend sammu...jne...ise käisin seal eelmine aasta mitu korda ja sellel aastal kah juba korra läinud ning plaan tagasi minna enam-vähem juuli alguse poole,kuna siis puhkus algamas... ;)
Koht on sellepärast hea,et ei ole sõita vaja meetritki kruusateed,täpselt Jõhvi mnt.ääres,see koht,samas aga ei häiri miski ega keegi,kuna rohelust ja puid jagub,ümberringi...kauplused ja putkad kah enam-vähem käe-jala juures,jne... ;)
Kämpadest on kolm või krt oli neli...vist neli väiksemat,üks vähe suurem,teisel korrusel kah magamiskohad ning külmik,pliit ja üks siis kõige suurem,kus on kõigile kasutada duššid ja wc'd ning pool siis suurest majast on nn.privam...päris mitme magamiskohaga,jne...samuti külmik,pliit,jne... :roll: :cool:
Omal oleks sinna minekuks vaja ühes võtta ainult telk ja sinna juurde kuuluvad madratsid ja värki,kuna kämpades on nagu kõik olemas,kes üleüldse sinna soovib põhku pugeda... :P

Kui kellelegi selline kant huvi pakub,siis võin järgmiseks kuuks orgunnida vabalt väikse paaripäevase koosviibimise seal...mis peaasi,kena koht praktiliselt olematu raha eest... ;) :cool:

Oot,saan vist mõnda piltigi näidata...;)


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

14 oleks normaalne kuupäev, siis saaksin ise ka tulla :)
13 on kinni ja 15 on ka õhtu kinni, usun et 14ndal saaks 2 bemmi Tõrvast tulla :cool:
jx
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 03.03.2008 18:59 38
Peamine sõiduk: Volvo
Telefon: 5200738
Asukoht: võrumaa

Postitus Postitas jx »

14 kahjuks ei sobi... võiks planeerida mõne päeva juuli kuust...praegu kiire aeg( kooli lõpetamised)....
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

tulin just Lõunast ja pangodi oli rahavst täiega täis...hea kui autogagi parkima sai...pigem oleks tõesti Peipsi hea koht..ka Rootsiküla on hea valik ma usun !
Viimati muutis foxy007, 08.06.2008 22:47 28, muudetud 1 kord kokku.
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas djarx »

pangodis on 2 kohta üks on tartu poolne ja otepää poolsel kus see mägi on seal peaks ruumi piisavalt olema..ja vb oleks juulis tõesti mõttekam teha siis saaks rahvast rohkem tulla..
E39 530D
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

foxy007 kirjutas:hea kui autogagi parkima sai...pigem oleks tõesti Peipsi hea koht..
Parkida on Lohusuus igalepoole...kuhu aga süda lustib...iseenesest on nii,et kui kogu area on nn.bronnitud,siis suurt võõrast rahvast sinna ei tulegi... :cool:
Juuli oleks Peipsi äärde hea minna...mina oleks igati orgunnija,vähemalt majutuse ja ööbimise kohalt,kes abiks olla oskab,siis andke priva...ning kellele juulis selline plaan mokkamööda on,et väike grill ja väiksed mängud,siis andke aga märku... ;)
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
Kasutaja avatar
mirx26
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 23.04.2008 16:21 21
Asukoht: Lõuna-Eesti

Postitus Postitas mirx26 »

juuli vast mõttekam keegi saaks korralikumalt orgunnida ja rahvas saaks töölt vabaks küsida selleks ajaks
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Ma pean ka ohkima, et tulev ja sellele järgnev (jaanipäev) nädalavahetus on juba ammu ette planeeritud. Natuke rohkem peaks ikka ette teatama. Aga kui toimub miskit tiba hiljem, siis võimalusel kindlasti kohal.

Planeerige aga julgesti. :D
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Lohusuu on rohkem Virumaa teema. Natuke kaugeks jääb. Ei usu, et sinna oleks palju tulijaid. Kas üldse ööbimist tasub planeerida?
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

kollerimees kirjutas:Lohusuu on rohkem Virumaa teema. Natuke kaugeks jääb. Ei usu, et sinna oleks palju tulijaid. Kas üldse ööbimist tasub planeerida?
Maakond on Ida-Viru küll,jah,kuid Mustvee on veel Jõgevamaa...ja Mustveest on sinna a'la 10 versta...ja ööbin 100% mina,eks ülejäänu ju jääb ikka osaliste otsustada...kuidas aga keegi soovib... ;) :)
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas djarx »

ma arvan ,et asi võiks ikka rohkem lõuna eestisse jääda..sest võrust,põlvast ja sealt kandist on suht pikk maa ja ma arvan ,et osad jätaksid küll tulemata..aga see on minu arvamus..
E39 530D
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

No loodetavasti ei ole plaanis ainuüritus Lõuna kandi foorumikasutajatel...eks neid üritusi saab ju igalpool,Lõunas,millalgi korralda,kel aga pealehakkamist on... ;) :roll:

Mul lihtsalt osa oma puhkusest plaanis pakutud kohas veeta ja eriti tore oleks kedagi ka siit foorumist seal kohata...kes toda nurka kaugeks ei pea...vaadates küttehindasi,on loogiline,et iga mees vaatab asja ka "rahakoti küljest" ja see on minuarust igati mõistetav ju... ;)
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Postitus Postitas Pavel_V »

Ma arvan, et enamused ei saa praegult kindlalt õelda kas tulevad või mitte.Midagi tähtsat võib selle ajaga vahele tulla ja jääbki tulemata.. :oops:
Ma arvan ,et huvilised võiksid mingi kuupäeva välja käija, kus ikka kõik kohal oleksid!!! Olge aktiivsemalt, selleks ürituseks loodaks ikka kogu tutvusringkond kokku saada! Mida rohkem rahvast tuleb, seda uhkem! ;)
Kindlasti olemas Eestimaalgi ilusaid kohti kus me kindlasti käinud pole..:D
Panex juba konkreetset kuupäeva,kellaaja ja koha kirja.Ja vestluse käigus saab selgeks, kas kellelgi meeldib:kuupäev,kellaaeg ja koht?
Igatahes ootan teiepoolseid pakkumisi ning ideid.;)
NB! Aga minult meeldiks peipsi päris hästi,sest seal päris norm! ;)
Olen Tomiga ühel arvamusel! ;)
Aga üritus ikka võiks olla 14 kui sobib :?:
bayerlane
Huviline
Postitusi: 139
Liitunud: 17.05.2005 17:12 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas bayerlane »

14 oleks väga sobiv.muud päevad on aga kysitavad.vaataks kui palju me saaks kokku 14 kuupäevaks.ise ma kahjuks orgunnimises osaleda ei saa sest saabun 12 ja siis on väga palju tegemist.aga minupoolt 10 kilo grillamismaterjali
:D
318 cabrio`96
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

No mina pakuks välja kuupäevaks,näiteks 4.juuli...nädalavahetus...Peipsi ääres...selleks ajaks peaks jaanipohmell,jne. asjad juba ununenud olema... :)
Iseasi on muidugi,kas sellisel kuupäeval kellelgi eelarve veel kuhugi kruiisida lubab...tavaliselt jäävad palgapäevad paar päeva peale antud kuupäeva ja iga väljasõit nõuab miskit ikka... :?
Ühesõnaga,ise olen mainitud kuupäeval ja ka sellele järgneval nädalavahetusel olemas,oma poolt välja pakutud kohas ja kellel huvi ühineda,andke aga julgelt märku...teeme aga grilli,nagu teema alguses soovi oli... ;) :cool: :idea:
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Pavel, saa uuri ka näiteks bmwhousest, et kas seal on huvitatud koos üritusest. Pakuks välja, 12. juuli. Kämpinguid ei võtaks üldse. Magada saab nii autos kui ka telgis. Loodame, et selleks ajaks on ka vihma tulnud ja lubatakse tuld teha. Jõgeva poolsed inimesed võiksid veel uurida Saadjärve puhkekohtasi.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

kollerimees kirjutas:Pavel, saa uuri ka näiteks bmwhousest, et kas seal on huvitatud koos üritusest. Pakuks välja, 12. juuli. Kämpinguid ei võtaks üldse. Magada saab nii autos kui ka telgis. Loodame, et selleks ajaks on ka vihma tulnud ja lubatakse tuld teha. Jõgeva poolsed inimesed võiksid veel uurida Saadjärve puhkekohtasi.
säädjärve ligidal on raigastvere vaatetorn, kus on lubatud täitsa telkimine ja ka lõkkeplats/grill olemas... rohkemat ei tea ma küll sealt kandist midagi...
Kasutaja avatar
Onu Tom
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 22.03.2005 00:03 05
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas Onu Tom »

seix kirjutas:
säädjärve ligidal on raigastvere vaatetorn, kus on lubatud täitsa telkimine ja ka lõkkeplats/grill olemas... rohkemat ei tea ma küll sealt kandist midagi...
Täpselt samad sõnad...ei karga küll pähe,et saadjärve ümber kuskil veel miskit oleks...või tegelt...Äksi kiriku taga on üks rannake...krt,ei meenu hetkel,mis selle nimi oli aga iseenesest on seal kah võimalik kindlasti telkida... ;)
Kämpingud võib loomulikult igaltpoolt välja jätta,kellel aga selleks soovi on,et autos magada,ei ole probleemi ka minu pakutud kohas...telkimine samuti seal täitsa võimalik,ka tule tegemine on seal võimalik,olenemata vihmast,kuna selleks on seal ettenähtud kohad... ;) :idea:Vähemalt 31.05-01.06 oli see täiesti lubatud,kui Vihterpalus juba paha,paha tuli lõõmas... :?
E30>E28>E30>E34>E34 Touring>E34 Touring>E39 530d Touring>ja kõik...
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Lõuna-Eesti Foorumi kasutajad ÜHINEGE!

Postitus Postitas Pavel_V »

kollerimees kirjutas:Pavel, saa uuri ka näiteks bmwhousest, et kas seal on huvitatud koos üritusest. Pakuks välja, 12. juuli. Kämpinguid ei võtaks üldse. Magada saab nii autos kui ka telgis. Loodame, et selleks ajaks on ka vihma tulnud ja lubatakse tuld teha. Jõgeva poolsed inimesed võiksid veel uurida Saadjärve puhkekohtasi.
Ma eriti suht vähe käin seal Bmwhousest foorumis! Rohkem olen Eesti BMW Klubis :D :D Mul on ei ole vene keelne klaaviatur kahjuks! Et saaks sinna see teema ka kirja panna!
Suht vaikne olukord teil siin, et kas üritus ikka toimub või mitte?
Kidlasti on ka äärmiselt ilusasid kohti keskeestis kus oleks ka kämpingu võimalus soovijatele! Otsustage ära lõpux siis kus teha tahate ja peamine kes korraldab..! Kui korraldajat pole pole ka peol mõtet, kuna see kisub kiiva ära siis..! :oops: Küsimus vaid selles kui palju oleks üldse huvitatud sellest????? Kui saaks mingi 15 inimest kokku siis oleks see täiesti mõeldav!;) Mul on selline tunne, et adekvaatseid vastuseid siit ei tule vist??? :oops:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

Annely kirjutas:
SpikeBMW kirjutas:ja kas tohib küsida kust neiu Annely teab purjus alaealistest? kas kohalik???
Jap, kohalik. Ja kui päris aus olla, siis minu meelest pole üheski Eesti linnas ühe elaniku kohta nii palju alkasse ja alkot üleliia tarbivaid noori kui Elvas :? Seepärast ka see rannapidu täielikult ära devalveerunud. Aga kellele meeldib Supernova või Gerli Padar, siis neid võib ikka kuulama tulla.
Ise lähen ainult seetõttu, et olen ju kohalik ja meil sõpradega pole vahet, kas istume kellegi juures koos või lähme vaatame randa. Aga ausalt, kui selline üritus toimuks 10km eemal, siis ma ei läheks. Selles suhtes mõttetu üritus, et kui kellelgi on plaanis Lõuna-Eestisse puhkama tulla, siis ärge see laupäev Elvasse tulge... see võib traumaga lõppeda.

Muul ajal võiks minna näiteks lasketiiru jahipüssist taldrikuid laskma :cool: ja Vaiksesse metsajärve ujuma.
Elva lasketiirus enam minu teada lasta ei saa (ise olen olude sunnil käinud nii Võru lähedal Osulas, kui ka Jaanikesel), mingi turismiga seotud asjapulk on selle ära hõivanud. Aga Elva on suvel muidu väga kena väikelinnake küll :D
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

Toots kirjutas:
Annely kirjutas:
Toots kirjutas:Jah,peaks sama olema jah,metsikult ilus koht tundus ja arvan,et lähen sinna see suvi kindlasti tagasi... ja kui planeerite mingi ürituse ka veel seal,siis oleks täis-pakett.
Toots, juba sel nädalavahetusel toimub Elvas sealsamas Verevi kaldal RANNA AVAMISPIDU, üles astuvad Supernova ja Gerli Padar & Glive. Sul on võimalus osaleda :cool:
OT: ainult purjus alaealisi on rämedalt palju :?
Mõtlen selle peale.
Siis tuleks Elvas mingi majutus ka sebida...
Toots, kas sa jäid peale Verevi järve avapauku nüüd Tartusse paikseks või äkki oled uue pruta siit leidnud :D ? Küsin, kuna olen nagu sellel nädalal juba 2 x sinu autole vastava kirjeldusega masinat näinud? :D
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Vasta