Eestis olevad jäärajad

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Vasta
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Riivo »

seal varem oligi niisama plats mitte mingi rada....rada oli Tammemäel kus mingit teatud trajektoori pidi sõideti...konkreetselt selle jääraja oleks võinud teha kuskile serva omaette ja majandadagi seal mitte panna ainuke jääle viiv rada kinni...seal on ruumi ka lihtsalt niisama sõitmist soovivatele inimestele kui ka sellele jäärajale.
´17 4Drive
Arno
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.02.2004 21:13 09

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Arno »

Kui raja oleks kuhugile nurka teinud, poleks see enam kontrollitav! Kui teil oleks võimalus ehitada rada, kas kodu kõrvale või kodust 500 m-1 km eemale. Kuhu teeksite?
Cardo väljaöeldud sõnad, ühtisid minu mõttega!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Riivo »

Pidasin silmas seda et see karjäär on väga suur...jaguks kõigile ruumi..
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Cardo »

Häda vist ikka on selles, et kui nn avalik nurk on vasemas servas ja tasuline paremas, siis tuleks karjääri keskele müür ette laduda, et targad ei hakkaks ikka teed sinna parema rajapeale otsima.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
kallaspriit
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 22.07.2010 15:16 56

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas kallaspriit »

Tartu kandi inimestele soovitaks Ilmatsalu rada, väga mõnus profiil neil see aasta välja kukkunud, kiire sujuv rada, tagaveokiga väga nauditav ja kiireimal lõigul saab harrastada maanteekiirusel külglibisemist.. :D

Raja profiil nagu sõidetud 27.02.2011:
Pilt

Rada on minu andmetel taas lahti 02.03 ja 03.03 viiest kaheksani õhtul.
Kasutaja avatar
merchant
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 06.12.2009 23:16 50
Asukoht: Järvamaa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas merchant »

Palju ringil pikkust tuli?
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas xtrcraz »

lauri105 kirjutas:Nonii uudiseid siis klooga järve pealt, mina käisin rajal, esimese ringi sõitsin vaikselt et kuulata ega jää ei ragise... kõik oli korras, pärast sõitu käisin korra ka raja serva peal vaatamas mis lume all toimus ja seal oli veidi vesine, seal oli topelt jää, aga selle all paks jää, see ainult raja ääres, rada iseenesest kannatas auto ära. Aga keegi peale minu lahkmist tuli ühe tumerohelise E36 kupeega mulle vastu, läksid ka jääle, keegi foorumist???
Käisin eile Kloogal Soodajärve peal, natuke kehvavõitu oli, vähemalt minu madala ja ilusa terve autoga(talveks oleks ikka midagi pannimat vaja, liiga korralik masin sai ostetud, ei taha lõhkuda). Peale sõites paremale poole ei julenud minna, oli näha, et seal oli vesi peal olnud ja jalaga õnnestus see pealmine kiht ära lõhkuda kohati. Muidu tolles rajalõigus oli päris kena jää, oleks isegi uisutada saanud. Õnneks oli juba veidi sisse sõidetud ka varasem tagasipööre, natuke raske oli üle valli ronida, aga labidaga sai aidatud ja siis enam põhja peale kinni ei võtnud :D Rada ise on kitsavõitu ja kurvid liiga lühikesed - väiksema kiirusega oli pidamine liiga hea(kohati parem kui Tallinna tänavatel), ja suurema kiirusega ei julenud väga minna, vall tuli maru ruttu vastu. Piikidega on kurvid natuke roopasse ka sõidetud, vahepeal sõida nagu trammiga :mrgreen: Kui kahes pikemas ja laugemas kurvis vähe julgeks läksin, siis lumi iseenesest ei olnud kõva ja ka mitte eriti paks, tagurdasin täitsa ise välja. Ega need kaks kurvi olidki ainukesed, kus sõita natuke sai. Positiivne elamus ikkagi, ilm oli ilus ja esimest korda jää peal sel aastal. Kaugemalt selle raja pärast kohale minna ei tasu.
Pilt

Tagasi tulles põikasime Tammemäe juurest ka läbi, aga sinna ma oma masinaga trügima ei läinud, juurdesõidutee peal oleks tugevalt põhja peal kinni olnud. Näha oli, et autosid seal sõitis.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
rubents
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 24.02.2011 14:07 27
Asukoht: Jõgeva/tartu

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas rubents »

On keegi sel aastal ka kuskil sõita saanud ?
Omamoodi luksus :P
Kasutaja avatar
Guntsik87
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 27.04.2009 16:50 05
Asukoht: Avinurme

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Guntsik87 »

peipsi peal saab väga edukalt ja jõe peal sai ka proovida :D peipsile luba antud ka autode jaoks,,kaugemale kui 1km siis peab ainult lähimat piirivalvet teavitama :cool:
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas randos »

Räägi, kust kohast peale saab sõita! ;)
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Oldirty »

Võru lähedal siis kokku 3 rada tean mina:

1. Nursi polügonile sõites võru poolt siis. võru-valga mnt. nursi ristist paremal, mõned kilomeetrid sõitu ja eennem metsa tukka jääb paremale põllule rada (lund oleks vaja rohkem kuna õles küntud hullult) Muidu rada on ikka päris pikk,lai ja äge.
2. Võru poolt sõites väimela ristist keerad paremale ja 50 meetrit umbes ning vasakult (eratee ja erarada) tahtis vist 5 euri, saad hullata kaua jaksad. (rada on suht ok, tahaks lund natuke juurde)
3. Läbi väimela sõites Tsolgo -> 5km näitab (vist) sealt paremale nats maad edasi, siis jälle paremale.
Järv, rada suht OVAALSE kujuga aga sile ja saab funnida küll ja küll :mrgreen: (rada ülihea kuna piike pole näinud)

Ise ka täna sinna järvele funnima :cool: :mrgreen:
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas xtrcraz »

Tallinna ümbruse kohtadest võiks ka keegi rääkida.
Tabasalu (kardi)rajal sai veidi aega tagasi käidud, maru jääs ja maru kitsas oli.
Keila-Joa lähedal Käesalus on ka traditsiooniline sõidukoht, aga samamoodi liiga kitsas.
Kui keegi pakuks koha välja, võiks ka suurema ürituse teha, näiteks eelmisel aastal üks teine autoklubi käis 50km Tallinnast Tartu poole minna Paunküla veehoidla peal.
EDIT: Helistasin Paunküla mehele, tänasest on rada lahti, ühe auto kohta 15€ päev. Kui läheks suurema hulgaga, näiteks 20 masinat, saaks 10€ päev auto kohta. Lisaks pakub sauna ja majutust.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas jjanno »

Tere
xtrcraz kirjutas:EDIT: Helistasin Paunküla mehele, tänasest on rada lahti, ühe auto kohta 15€ päev. Kui läheks suurema hulgaga, näiteks 20 masinat, saaks 10€ päev auto kohta. Lisaks pakub sauna ja majutust.
Kui mingi kambaga Paunkülla minek, siis võiks sellest paar päeva ette teavitada küll. Kui aeg sobib, siis prooviks isegi ära.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas xtrcraz »

Pakus välja kas järgmise või ülejärgmise nädala lõpus, kui Paunkülas rada vaba on. Ehk siis 18. 19. 25. 26. veebruar. Või teeks kohe selle nädala lõpus, rada veel ilus ja terve? Teeks ühepäevase ürituse, sõidaks ja saunataks kuni pimedani ja siis koju. Soovi korral võib ka aja peale sõita. Palju autosid oleks, mis sõitma tuleks? Pange kuupäevad kirja, mis sobivad.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Oldirty »

Oldirty kirjutas:Võru lähedal siis kokku 3 rada tean mina:

1. Nursi polügonile sõites võru poolt siis. võru-valga mnt. nursi ristist paremal, mõned kilomeetrid sõitu ja eennem metsa tukka jääb paremale põllule rada (lund oleks vaja rohkem kuna õles küntud hullult) Muidu rada on ikka päris pikk,lai ja äge.
2. Võru poolt sõites väimela ristist keerad paremale ja 50 meetrit umbes ning vasakult (eratee ja erarada) tahtis vist 5 euri, saad hullata kaua jaksad. (rada on suht ok, tahaks lund natuke juurde)
3. Läbi väimela sõites Tsolgo -> 5km näitab (vist) sealt paremale nats maad edasi, siis jälle paremale.
Järv, rada suht OVAALSE kujuga aga sile ja saab funnida küll ja küll :mrgreen: (rada ülihea kuna piike pole näinud)

Ise ka täna sinna järvele funnima :cool: :mrgreen:
Edit: 6 tundi hiljem siis: Nonii esmamulje ütleks et RADA ON SUPPPPER ja auto ka :D no see oli ikka normaalne vuramine umbes 3 tundi sõitu ja umbes 20 liitrit bensu läinud, mega hea. Päris mitu mitu korda läks ikka käest ära aga kinni jäämise probleemi pole kuskil kuna lund päris vähe raja ääres õnneks :mrgreen: ja muidugi rajal funnimine tasuta ka :cool:
Kasutaja avatar
LOWRY
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 12.05.2005 20:42 50
Asukoht: Tallinn

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas LOWRY »

xtrcraz kirjutas:Pakus välja kas järgmise või ülejärgmise nädala lõpus, kui Paunkülas rada vaba on. Ehk siis 18. 19. 25. 26. veebruar. Või teeks kohe selle nädala lõpus, rada veel ilus ja terve? Teeks ühepäevase ürituse, sõidaks ja saunataks kuni pimedani ja siis koju. Soovi korral võib ka aja peale sõita. Palju autosid oleks, mis sõitma tuleks? Pange kuupäevad kirja, mis sobivad.
Mina oleks see nv tulija, kasvõi laup näiteks, saunast väga ei hoolikski, pigem pärast sikupilli kohvile ja autot sulatama :D Minu pärast võib ka reede õhtu juba minna, vanasti ainult pimedaga saigi neid radu lihvitud :cool:
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas xtrcraz »

Olen hetkel Viljandisse teel ja käisin Paunkülast läbi. Rada on hea, laiust on piisavalt et julgelt sõita ja ilm on superilus. Kellel võimalik, lööge masinale hääled sisse ja s6itma! Sellise ilmaga on hea ka pildistada või videot teha. Õhtupoole võiksin liituda, kui kambaga minekut on. Head libistamist!
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas MargusA »

Kas keegi teab kus tallinnast noo ütleme Kuusalu poole mõnd rada,järve või pisut libistamise kohta leiab? :roll:
Kasutaja avatar
LOWRY
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 12.05.2005 20:42 50
Asukoht: Tallinn

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas LOWRY »

Nad hoiavad täna kauem lahti, ma lähen igatahes 20.00ks sinna! ;)
Kasutaja avatar
Matii
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 22.01.2012 13:14 15
Peamine sõiduk: Bmw E34/E91
Asukoht: Põlva/Tartu

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Matii »

Oldirty kirjutas:Võru lähedal siis kokku 3 rada tean mina:

1. Nursi polügonile sõites võru poolt siis. võru-valga mnt. nursi ristist paremal, mõned kilomeetrid sõitu ja eennem metsa tukka jääb paremale põllule rada (lund oleks vaja rohkem kuna õles küntud hullult) Muidu rada on ikka päris pikk,lai ja äge.
2. Võru poolt sõites väimela ristist keerad paremale ja 50 meetrit umbes ning vasakult (eratee ja erarada) tahtis vist 5 euri, saad hullata kaua jaksad. (rada on suht ok, tahaks lund natuke juurde)
3. Läbi väimela sõites Tsolgo -> 5km näitab (vist) sealt paremale nats maad edasi, siis jälle paremale.
Järv, rada suht OVAALSE kujuga aga sile ja saab funnida küll ja küll :mrgreen: (rada ülihea kuna piike pole näinud)

Ise ka täna sinna järvele funnima :cool: :mrgreen:
Sa mõtled seda savijärve?
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Heix »

Saku lähedal Tammemäel on karjääris päris mitu rada,ümber saare oleva ringiga selline lugu et 5nda käiguga lased terve ringi külg ees,ehk üsna libe.väiksem rada ka kus isegi üsna head kurvid ja nii libe pole...
ehk Tallinlastele üsna hea koht....Autosid korraga jääpeal 10-15 vahel ja kannatab küll....peale vib julgelt minna.
E36 m50b20
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas Oldirty »

Matii kirjutas:
Oldirty kirjutas:Võru lähedal siis kokku 3 rada tean mina:
3. Läbi väimela sõites Tsolgo -> 5km näitab (vist) sealt paremale nats maad edasi, siis jälle paremale.
Järv, rada suht OVAALSE kujuga aga sile ja saab funnida küll ja küll :mrgreen: (rada ülihea kuna piike pole näinud)

Ise ka täna sinna järvele funnima :cool: :mrgreen:
Sa mõtled seda savijärve?
Kurjam ma ei teagi mis järve nimi on, usun et võib olla küll savijärv. pead ei anna.
Täpsemalt sealt võru-põlva mnt see tsolgo ristist paremale, mõned kiltid sõita, läheb tee umbes kaheks, mine paremale kurves, siis nats edasi ja (siis juba peaks olema nähe seda järve) jälle paremale, kitsale teele võsa kahel pool, ja kohe pöörad jälle paremale otse järve jääle. Loodan et on õige, suht mäletamist mööda kirjutan :mrgreen:
Muidugi homme peaks ka sõitma minema oma 318-ga :mrgreen:
risto20
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 23.11.2011 12:12 49

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas risto20 »

Tere,

Rummus olen nüüd 2 korda käinud ja seal on rada sisse sõidetud küll, aga pole just kõige pikem ring ja kohati rada lumine ja konarlik, ent esineb ka kiilakat. Paaris kohas saab mõnisada meetrit külg ees libiseda küll, ent sõidukiirused pole kõige suuremad vist. ma küll suhteliselt vähe jäärada sõitnud, aga mina üle 70 väga ei läinud. Samas olen kuulnud et ka kolgas pidi kuskil karjääril rada olema ning see pidi parem olema, kui rummu oma, aga omapoolsed andmed puuduvad.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas MargusA »

risto20 kirjutas:Tere,

Rummus olen nüüd 2 korda käinud ja seal on rada sisse sõidetud küll, aga pole just kõige pikem ring ja kohati rada lumine ja konarlik, ent esineb ka kiilakat. Paaris kohas saab mõnisada meetrit külg ees libiseda küll, ent sõidukiirused pole kõige suuremad vist. ma küll suhteliselt vähe jäärada sõitnud, aga mina üle 70 väga ei läinud. Samas olen kuulnud et ka kolgas pidi kuskil karjääril rada olema ning see pidi parem olema, kui rummu oma, aga omapoolsed andmed puuduvad.

Äkki Kahala järve peal? :roll:
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas AgoL »

margusa kirjutas:
risto20 kirjutas:Tere,
Samas olen kuulnud et ka kolgas pidi kuskil karjääril rada olema ning see pidi parem olema, kui rummu oma, aga omapoolsed andmed puuduvad.

Äkki Kahala järve peal? :roll:
"Kolgas kusagil" võib vabalt tähendada hoopis Kolgaküla endist savikarjääri. Eelmisel talvel oli seal küll rada sees ent kuna tegemist (vist) eraomandiga, siis olid seal pealesõidu teel ees kivid ning jääle ei saanud ja minu poolt jäi asi katsetamata ja ka uurimata. Natuke jääb asi juba Kuusalust kaugemale kah :D . Ise ei ole sel aastal veel maale jõudnud ja täpsemaid andmeid ei oska lisada. Kunagi varem olen seal savikarjääri peal Audiga sõitnud ja suuruselt jääb ta ikka Rummu järvele alla.

Ago
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas coley »

Täna sai Paunküla raja peal käidud korraks ja tuleb tunnistada, et väga mõnus koht on! Rada on super sile (ühes kohas oli paar konarust aga mitte midagi hullu) ja run-off tsoon kurvides oli mõnusalt laiaks aetud seega polnud probleemi 70-80 pealt külgees kontroll kaotada ja siis rahulikult mööda jääd seisma libiseda.
5+
risto20
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 23.11.2011 12:12 49

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas risto20 »

Selge, kolgaküla karjäär tõenäoliselt oligi, minu viga, mina seal ka pole käinud aga jah kuulsin kelleltki, et pidi seal rada olema, aga jah, rummu raja katsetasin ära ja kuna ma eriti palju pole jäärada sõita saanud ja tegu alles esimese bemmiga, siis minujaoks on kogemus rummul esialgu piisav. Kui keegi minna plaanib siis võiks märku anda, vb liituksin ja saaks ka veidi BMW klubilistega sinapeale. Seni pole veel võimalik olnud ühelgi kogunemisel ega üritusel osaleda:)
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas coley »

Paar klõpsu Paunküla rajalt täna:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
bumwuuu
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 17.03.2009 17:08 49

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas bumwuuu »

Kolgaküla rada on nädalavahetusteti avatud, "hooaja" maks on 5 eurot.
Rada ise on heas korras ning huvitav. Selline paras, 3. käiguga sõitmiseks.
e39 3.0d '03
Kasutaja avatar
wanamees
Huviline
Postitusi: 669
Liitunud: 30.05.2007 22:15 52
Asukoht: earth

Re: Eestis olevad jäärajad

Postitus Postitas wanamees »

Minuni jõudis inf, et Vasalemma karjääril pidi väga korralik ja sile rada olema - täitsa tasuta :)
Sõber oma arbuusiga olevat seal juba 3 korda käinud (viimati see pühapäev).
Vasta