X5 webasto - kas töötab?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Selline küsimus,et kuidas kindlaks teha kas webasto töötab ? Vististi on sedasi,et praegu mul vaid nn. mootor töötades webasto kukub sooja tegema.Kuidas ma aga kindel saan olla selles,et see töötab ? Sõber rääkis,et mul see kärakas ei tee häält.Seega ei tööta ?Tema oma (e39) esi poritiiva juures tuli sellist urinat ja tundus,et tal asi töötab.Minu oma täitsa kutu või ei taha lihtsalt häält teha.Pahad päevad äkki.
Eelmine aasta sõber käis ja nöökis selle webastoga,et saaks puldist soojenema panna ja mis imevidinaid veel teha.Selleks vist aju ümberprogeda vaja ? Või ei.Igatahes pole ta minu teada seda siimaani nii tööle saanud nagu peaks.Võib olla on ka...qrt seda teab nüüd.Anyway...Kui auto käima panen külmast peast,teen kapoti lahti,kuulan,vaatan ja siis peaks nagu see webastoloom seal häält tegema ? Või soojaks minema.Äkki keegi oskab sellele juhmardile siin midagi tarka öelda :lol:
Kui keegi teab,kuidas seda webastot nn. ümberprogeda või käkerdada saab,siis oleks informatsiooni eest tänulik.Loomulikult ei lähe ise sinna kallale,aga et siis isik,kes seda võiks teha.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Webasto on esimese juhipoolse rattakoopa tagaküljes ... töötades teeb parajalt ikka häält - selline mühin ja kohin. Kapoti alla tõenäoliselt ei kosta aga kohe juhiust avades küll. Seda siis kui mootor tööle panna ja seisma jätta mõne minuti pärast ... siis on kuulda, et Webasto uhab edasi.

Ainult progemisest ei piisa sõidusoojendusest seisusoojenduseks muutmiseks. Sõidusoojendusel ajab jahutusvedelikku ringi mootori veepump, seisusoojendusel on eraldi pump, lisaks on ajud erinevad. Kui tahta veel distantsilt käivitatavat, siis lisandub ka kaugjuhtimispult. Kokku tavalise sõidusoojenduse muutmine puldiga juhitavaks seisusoojenduseks maksab ~10 tuhat.
Tegelejaks on KG Knutsson
Indrek
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Noniiiiii

Postitus Postitas renxxx »

Eks hakkan siis seda asja vaikselt lahkama.Kisub vartsi külmaks ära ja jube tore oleks,kui see asi sedasi töötaks.Nagu peaks.Arvan,et see on väärt investeering.Tänud info eest :)
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

X il peaks olema Webasto kohe kapoti all näha.E39 aga on rattakoopas peidus.
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

Webastot VÕIKS ka suvel vähemalt iga paari nädala tagant korra üks viis minutit joosta lasta. Muidu ongi külmade ilmade tulekuks seesama jama, et vajutad, aga Webasto ei toimi.
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas renxxx »

jeeps.Leidsin selle jubina üles.Kapoti all jah.Kirjad isegi peal :oops: Aga matsu ikka veel ei jaga.Tundub,et töötab.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

renxxx kirjutas:jeeps.Leidsin selle jubina üles.Kapoti all jah.Kirjad isegi peal :oops: Aga matsu ikka veel ei jaga.Tundub,et töötab.
Esmalt pead teadma, kas tegu on seisu- või sõidusoojendusega. Viimane lisab lihtsalt sõidu ajal salongiküttele auru juurde. Ikka diisel või?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas renxxx »

Niimoodi siis.Asi on jah rsk sõiduajal töötav webasto kann.Oligi liiga ilus see,et tõsi olla.

Aga mis nüüd edasi.Kas seda jubinat saab kuidagi ümber ehitada või lihtsam uus webasto peale panna ?
asko07
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 31.03.2007 18:35 44

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas asko07 »

Kuidas aru saad mis tüüpi webastoga tegu? Proovisin enda x5-l. Panin taimeriga tööle. Salongi hakkas külma õhku tulema aga see oli ka kõik! Soojaks ei läinud.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas Maximaator »

renxxx kirjutas:Niimoodi siis.Asi on jah rsk sõiduajal töötav webasto kann.Oligi liiga ilus see,et tõsi olla.

Aga mis nüüd edasi.Kas seda jubinat saab kuidagi ümber ehitada või lihtsam uus webasto peale panna ?
Kui sul autos ekraan siis saab lihtsa progemisega selle ka seisusoojendiks teha. Ega sinna midagi juurde pole vaja muretseda või ümber ehitada. Seda vaja ainult siis teha kui tahad ka puldist (webasto enda puldist siis) käima panna.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

asko07 kirjutas:Kuidas aru saad mis tüüpi webastoga tegu? Proovisin enda x5-l. Panin taimeriga tööle. Salongi hakkas külma õhku tulema aga see oli ka kõik! Soojaks ei läinud.
Kas panid tööle aux ventilation-i või aux heating-u?
Kui ventilation-i siis see ei hakkagi sul sooja puhuma vaid lihtsalt ajab õhku ringi, see siis mõeldud et kuumal suvepäeval vähekenegi paremaks teha autosse istumist. Ja kui sul seda aux heating-ut pole valikus siis tuleb see sinna tekitada. Kui huvi siis saab sellega abiks olla ;)
Aga kui panid tööle aux heating-u ja ikka sooja ei tule siis järelikult seal miskit pees ja tuleks üle vaadata milles kala on.
Webastos endas ei ole mingit vahet kas ta on sõidusoojendi või seisusoojendi, see ainult progemise küsimus.
Vähemalt niipalju kui mina neid näinud olen ja seisusoojendiks progenud olen ei ole neil vahet.
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Terve,

Kirjutasin PS-i. Asi huvitab loomulikult, sest talv tulekul.
asko07
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 31.03.2007 18:35 44

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas asko07 »

Ekraaniga on. Lasin eestikeelseks teha menüü ja seal valikus on ventil. abi. pakun et tegemist ongi vaid ventilaatoriga ja heatingut menüüs pole.
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas meego »

Maximaator kirjutas:
asko07 kirjutas:Kuidas aru saad mis tüüpi webastoga tegu? Proovisin enda x5-l. Panin taimeriga tööle. Salongi hakkas külma õhku tulema aga see oli ka kõik! Soojaks ei läinud.
Kas panid tööle aux ventilation-i või aux heating-u?
Kui ventilation-i siis see ei hakkagi sul sooja puhuma vaid lihtsalt ajab õhku ringi, see siis mõeldud et kuumal suvepäeval vähekenegi paremaks teha autosse istumist. Ja kui sul seda aux heating-ut pole valikus siis tuleb see sinna tekitada. Kui huvi siis saab sellega abiks olla ;)
Aga kui panid tööle aux heating-u ja ikka sooja ei tule siis järelikult seal miskit pees ja tuleks üle vaadata milles kala on.
Webastos endas ei ole mingit vahet kas ta on sõidusoojendi või seisusoojendi, see ainult progemise küsimus.
Vähemalt niipalju kui mina neid näinud olen ja seisusoojendiks progenud olen ei ole neil vahet.

Oasdel X5-tel puudub webasto küljes tsirkulatsiooni pump ja seega on ta ainult lisasoojendus ja aux heating-ut sinna progemisega ei teki! Seda kas on tsirkulatsioonipump on X5-el lihtne kapoti alt vaadata.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

Kui tsirkulatsiooni pump puudub siis ei tohiks seda sinna väga keeruline olla ka pigaldada.
Ja nagu ma ennist ka ütlesin siis igal autol millel olen selle aux-heating-u peale progenud on ilma probleemideta ka see sinna ekraanile menüüsse ilmunud. Ja asi ka tööle hakanud.
Aga ega ma siin vaielda ei viitsi niiväga. Nii et kellel asja vastu huvi on see võtab ühendust ja saame kokku ning vaatame mis teha annab.
Kontaktid leiab allkirjast.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

Kodeerida saab autole juurde igasugust lisavarustust - isegi seda, mida pole reaalselt küljes. Minu masinale ilmus peale kodeerimiskatsetust menüüsse "HEAT", mis sest et OEM juhtplokiga Webasto-t autol küljes ei olnud :lol:

Ilma tsirkulatsioonipumbata kuumeneks Webasto eelsoojendusreziimis(s.t. seisva mootoriga) üle. Õnneks on tal failsafe reziim, kus ta ennast välja lülitab.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

Jutt jummala õige. Ei ole vastupidist väitnudki :)
Räägin ainult enda kogemustest ja siiamaani pole ma näinud mitte ühtegi webastot millel pole oma pumpa küljes aga see ei tähenda et neid ei võiks kuskil ringi liikuda. Niisama pole kunagi midagi progenud, ilma et teaks mida teen.
Ja milleks kodeerida juurde lisavarustust mida tegelikult pole ?????
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

OT:See katseline kodeerimine oli vajalik lihtsalt selleks, et tahtsin teada saada, kas kliimablokk suudaks ka mitte-BMW-lt pärit analoogjuhtimisega(ehk siis järelturul pakutav) Webasto't käivitada. Antud aastanumbriga('97) masinal tehase Webasto't veel K-bus-iga ei juhitud ja sellest tekkiski idee proovida. Lõpuks osutus ikkagi lihtsamaks lahenduseks kasutada tehase menüüde asemel Webasto komplekti kuulunud taimerkella :lol:
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

OK. Selge siis. Aga küsiks siis et kas neid webastosi on bmw-le paigaldatud ka ilma oma pumbata?
Mul päris palju neid siin käinud(e39. e38, e46, e53) ja kõigil ikka koos oma pumbaga.
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas meego »

On olnud paar X5 webastot ilma tsirkulatsioonipumbata ja progeda ei lasknud. Ei proovinud teisi võimalusi kuna aux heatingu progemine polnud kliendile tähtis.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Indrek_M »

Webasto juhendist loen, et Webasto Thermo Top Z on ilma eraldi tsirkulatsioonipumbata ja C on koos pumbaga "The Thermo Top C heater has an additional circulation pump". Samas on juhendis aga ka kirjas, et "The heater Thermo Top Z has the circulation pump mounted on the combustion air fan assembly."
Kapoti all peaks olema kirjas kohe, kas on eraldi pumbaga või ilma süsteem. Minu autol on kirjas kapoti all Webasto Thermo Top Z/C.
Kokkuvõtteks - kuigi mu auto kohta väideti aastaid, et eraldi tsirkulatsioonipumpa pole ja ilma eelsoojendina toimima ei saa, muutsid väitjad umbes aasta tagasi meelt ning nüüd väidetakse, et pole vahet. :) Eelmisel talvel lasin enda autol ümber progeda ja toimis talv otsa eelsoojendina väga kenasti.
Indrek
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Tere Indrek_M,

Uurisin ka natuke, aga läks õues juba pimedaks. Nimelt on minu isendil Z/C-D peal. See D peaks vist
siis diislile viitama. ( http://www.suremarine.com/manuals/webas ... repair.pdf )
Pump ise silma ei hakanud. Vähemalt üleval kopsiku küljes teda polnud. Mingi aeg tagasi tegin isegi
webastol kaane pealt lahti ning kogemata sain sõbra käest ka E39 tsirk.pumba ning see pesa, kuhu
pistik peaks istuma, oli klemmidest tühi. Kas võib nüüd olla sedasi, et minu saanil seda pumpa peal pole ja kui on, mida kirjade järgi võiks oletada, siis kuhu krdit see peidetud on ? Eraldi juurde pookides tuleb toide otsida pumbale.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas TimoA »

Terv, Kui on Z/C siis see on sama mis e39 l.
Sellisel juhul peaks olema võimalik see pump istutada sinna samasse webasto külge, kus ta ka teistel (originaalis) on.
Ja põhimetteliselt peaks tal olema ka siis see pistiku koht kuhu see sisse torgata juba olemas.

Aga jah ega ennem nägemist ei oska öelda. Kes on ennem näinud seda webastot x5 peal kus pole pumpa, peaks teadma kas kõik muu on sama, et ainult pump puudub.
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Nonii. Natukene minu möödapanekut ka. Otsid alati neid väikeseid tekste ja suured kirjad jäätakse
üldse lugemata. Siin pildid.

http://www.2shared.com/photo/zz7CuLhv/webasto1.html
http://www.2shared.com/photo/PkpPqQkK/webasto2.html

Mul on siiski Z. Väikeses kleepekal on kirjas, et kõik tuled ja viled, kuid ilmselt tehakse need kõik
ühesugused. Minu variandil jäetakse siis mõned vigurid külge panemata. Või siis on mujal.

Samas leidsin pumbasarnase asja webasto alt. Voolik läks salongi ja ilmselt kliimasse. See ei ole vist see õige pump ?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

Diisel-X5-l on tsirkpump vasaku esitule juures:
Pilt
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Ole sa tänatud. Sinna poole ei osanud isegi mitte vaadata.
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Käisin täma Meego juures ära. Tehti progemine ära ja kõik bro. Tsirk. pump oligi olemas tule juures nagu siin näidati.
Vähe s**** asi see, et sellel Webastol on ilmselt vaja ajuga midagi teha. Täis vungil tööle ei hakanud ning lükkas end kohe jahutuse peale. Aga küll ta tööle saab. Äkki kellelgi on juba tehase poolt timmitud webasto aju kuskil vedelemas ?
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

Kas mingit veateadet siss ei löönud.
Endal oli samamoodi et korraks töötas ja siis hakkas kohe jahutama ja jäi seisma. Asi oli vigases ajus ja seda peaks diagnostika kontrollida saama.
renxxx kirjutas:Käisin täma Meego juures ära. Tehti progemine ära ja kõik bro. Tsirk. pump oligi olemas tule juures nagu siin näidati.
Vähe s**** asi see, et sellel Webastol on ilmselt vaja ajuga midagi teha. Täis vungil tööle ei hakanud ning lükkas end kohe jahutuse peale. Aga küll ta tööle saab. Äkki kellelgi on juba tehase poolt timmitud webasto aju kuskil vedelemas ?
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Täna hommikul proovisin lihtsalt, et kas hakkab tööle. Ja hakkas. Kas ta äkki lülitab end siis jahutama,
kui mehud on soojad ? Igatahes praegu asi töötab ja see on paganama hea :)
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

Ta peaks minuteada töötama 30minutit ja siis ennast välja lülitama. Või kui aku nõrk siis lülitab alla teatud voldi langemisel kah ennas välja.
Vasta