X5 webasto - kas töötab?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas meego »

Maximaator kirjutas:Kas mingit veateadet siss ei löönud.
Endal oli samamoodi et korraks töötas ja siis hakkas kohe jahutama ja jäi seisma. Asi oli vigases ajus ja seda peaks diagnostika kontrollida saama.
renxxx kirjutas:Käisin täma Meego juures ära. Tehti progemine ära ja kõik bro. Tsirk. pump oligi olemas tule juures nagu siin näidati.
Vähe s**** asi see, et sellel Webastol on ilmselt vaja ajuga midagi teha. Täis vungil tööle ei hakanud ning lükkas end kohe jahutuse peale. Aga küll ta tööle saab. Äkki kellelgi on juba tehase poolt timmitud webasto aju kuskil vedelemas ?
Webasto läheb tööle, aga kui peaks minema täisvõimsusel ehk kütuse pumba sagedus 100%, siis viskab pumba tagant ära! See on aju viga. Kütuse pump oli ka kinni/ei töötanud!
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Meego - Hakkas tööle nüüd. Hommikul oli päris jahe. Panin pullipärast käima ja undas mul mingi 20 minti ning oli täisvõimsusel. Rohkem ei viitsinud passida ja läksin sõitu. Salong oli soe igatahes ja alt tule ka kuuma õhku. Töökojas me seda tööle niiviisi ei saanud, kodus aga läks. Seega peaks asi korras olema. Eks paistab, mis homme teeb.
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas meego »

renxxx kirjutas:Meego - Hakkas tööle nüüd. Hommikul oli päris jahe. Panin pullipärast käima ja undas mul mingi 20 minti ning oli täisvõimsusel. Rohkem ei viitsinud passida ja läksin sõitu. Salong oli soe igatahes ja alt tule ka kuuma õhku. Töökojas me seda tööle niiviisi ei saanud, kodus aga läks. Seega peaks asi korras olema. Eks paistab, mis homme teeb.
Kui juba 20min töötas, siis peaks asi korras olema. :D
Kasutaja avatar
renxxx
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 04.04.2007 23:26 44
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas renxxx »

Tervitus. Töötab nagu muiste, aga mitte kellaga. Kas võib olla, et ta lülitab end sisse, kui on vähemalt -5 kraadi ? MB igatahes pidi sedasi see olema.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3605
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Raivo »

Mul VAG'i diisel ning hakkab tööle siis kui temp on +8C või vähem.
530d
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas dann875 »

mul 2001a. 730d ja hakkas juba +9,5 kraadiga ise tööle
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Maximaator »

Lugesin webasto manualist välja et ta peaks automaatselt tööle hakkama kui temperatuur on alla 16 kraadi.
Ja nii ta vist enamvähem on kah, ma arvan :)
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas dann875 »

dann875 kirjutas:mul 2001a. 730d ja hakkas juba +9,5 kraadiga ise tööle
arvatavasti aktiveerub sõidusoojendina mul ise kuni +10, +11-ga igaljuhul mul webasto ise tööle enam ei lähe
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Kasutaja avatar
Rainer_U
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 21.06.2004 12:39 07
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Rainer_U »

Ehk saan ka siit nõu vähe.
Mul e39 525d 2002a. Peal on ka webasto. Pole kokku puutunud nendega ja ei oska midagi teha.

MID pealt siis panen menüüst aux heat/vent ja seal all on siis Timer1, Timer2, Aux heat ja aux vent.

Kui panna aux heat all direct mode, siis hakkab kohe ees undama kogu see webasto ja hakkab puhuma jne, põhja alt isegi tossas mingi 5 sek nagu mingi vana diisel buss, siuke õrn kärsakas :)

Kui panna aux vent, siis lihtsalt ventikas hakkas puhuma.

Siis proovisin, et panen timer 1 pealt kellaaja peale ja ootasin, et hakkab äkki midagi tegema, aga tuhkagi.


Kuidas kogu seda asja ikkagi saab kasutada? Varsti külmad käes, võiks ära õppida ju. Hommikul oleks hea sooja kuuti istuda.
e30i 316Touring => e36 318i => e34 525 TdsA => e39 528i => e46 328iA => e46 328 Ci => e46 320d => e36 318 Tds Touring
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Priitamg »

Tere kõigile BMW fännidele :)
Läks kord nii, et ka mina keeran nüüd BMW rooli ja kuna külmad tulekul siis teeb muret webasto mis ei lähe käima. Nimelt siis kui auto oma käsutusse sain proovisin kas webasto töötab. Vajutasin taimeril seda otselülitus nuppu ja kohin hakkas pihta ehk siis töötas. Samal päeval proovisin, et kuidas see taimeri seadistamine käib ja ka sellega sain ta tööle. Aga edaspidi pole ma teda käima saanud mitte mingit moodi. Kui vajutan otselülitust( leegi nupu peale) siis taimeri tabloo läheb punaseks küll ja leegi märk on ka näha, aga mingit häält ta enam ei tee. Sama jutt taimeri puhul, et käima taimeri tabloo järgi ta läheb, kuid häält ei tee. Olen proovinud salongis seadistada kliimat igatipidi, aga seegi ei anna tulemust. Eile otsustasin, et vaatan kaitsmed üle. Webasto juhendis räägitakse mingist avarii reziimist. Tuleb võtta kaitse pesast välja, 3sek oodata asetada tagasi pesasse ja käivitada webasto. Siiani pole see õnnestunud, kuna ma ei tea kus see kaitse on :(
Tean ka seda, et eelmine auto omanik ei kasutanud seda webastot üldse.
Kas keegi targem oskaks anda mõningaid näpunäiteid, mida ma peaksin üle vaatama? Ehk viga ei olegi teab mis suur :) Pääsen webasto esindusse alles 3-4 nädala pärast.
Auto on X5 2004a. 3.0d , Thermo Top Z
priidik
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 18.04.2003 18:23 51

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas priidik »

Tere, mul sama ajastu masin ning olukord oli sama, kus eelmine omanik isegi ei teadnud webasto olemasolust. Mina vahetasin lisa veepumba, pärast mida töötab kõik laitmatult.
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Priitamg »

priidik kirjutas:Tere, mul sama ajastu masin ning olukord oli sama, kus eelmine omanik isegi ei teadnud webasto olemasolust. Mina vahetasin lisa veepumba, pärast mida töötab kõik laitmatult.
Aga kas ma ise siin midagi kontrollida ei saa? Näiteks kaitsmed vms. Siiani ei tea ma kus webasto kaitsmedki on :) Kolm nädalat ilma webastota ka natuke jama, kuna siin kus ma olen on juba miinus kraadid :mad:
Jaa veel selline küsimus, et räägitakse sõidusoojendist ja eelsoojendist, minul vist ei tohiks see sõidusoojendi olla, kuna autos on olemas taimer ja kaks korda olen ma selle tööle saanud (kohisema)
Nagu ma siit välja olen lugenud, siis koos neid kasutada ei saa.
priidik
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 18.04.2003 18:23 51

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas priidik »

Tõenäoliselt kaabel järgi ja küll neid veateateid viskama hakkab, mida seal muud ikka kontrollida. Mina täheldasin järgmist huvitavat asjaolu. Alguses kasutasin webastot kas taimeriga või salongist otselülitusega, siis nii kui mootori käima panin, eelsoojendus lõpetas automaatselt enda töö. Hiljem sai masinale webasto pult selgeks õpetatud ning peale selle kasutuselevõttu põhimõtteliselt muutub eelsoojendus lisasoojenduseks, ehk siis jääb puhuma ka mootorit tööle pannes, kui ise välja ei lülita. Vägagi meeldiv üllatus.
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Tauri. »

tere, ei oska mujale kribada :D
e38 2000 730d
asi läheb tööle, aga töötab mõne hetke, käisin deagnostis ja isehakanud meistrimees ütles et ei teki leeki, iseenesest arvaks ju et uus küünal ja korras, aga kas on ikka küünla viga, lugesin veel kuskilt et kellelgi sama jama ja oli hoopis aju pees :(
BMW
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas dann875 »

taurikazz kirjutas:tere, ei oska mujale kribada :D
e38 2000 730d
asi läheb tööle, aga töötab mõne hetke, käisin deagnostis ja isehakanud meistrimees ütles et ei teki leeki, iseenesest arvaks ju et uus küünal ja korras, aga kas on ikka küünla viga, lugesin veel kuskilt et kellelgi sama jama ja oli hoopis aju pees :(
küsige arvan, et ta teab
ivar 5145023 tallinn diagnostika türi 9
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

taurikazz kirjutas:tere, ei oska mujale kribada :D
e38 2000 730d
asi läheb tööle, aga töötab mõne hetke, käisin deagnostis ja isehakanud meistrimees ütles et ei teki leeki, iseenesest arvaks ju et uus küünal ja korras, aga kas on ikka küünla viga, lugesin veel kuskilt et kellelgi sama jama ja oli hoopis aju pees :(
Mis veakood oli? Küünal/leegiandur peaks toatemperatuuri juures 0.3-0.6ohm olema. Selle mõõtmiseks tuleb muidugi rattakoopasse ronida :mrgreen:

Enda masina aftermarket Webasto andis järgmist veateadet "Flame was detected prior to combustion". Mõõdetud takistus polnud samuti lubatud vahemikus. Peale küünla vahetust töötab korralikult.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Tauri. »

mul pole puldiga webasto
kas on Tartus olemas keegi kes asja teab samahästi kui eelkõnelejad, vaataks üle mul selle?
ise olen Võrust, Tallinn jääb kaugele sellepärast tulla.
palju leegiandur(küünal)maksab?
BMW
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

Kuno_T kirjutas:Ei pea rattakoopasse ronima, piisab i-busi adapterist ja netist tõmmatavast softist Thermo Test, kui diagnostika-bus pole auto diagnostiga integreeritud.
Nojah, adapteri ja tarkvaraga(Thermotest) saigi viimatimainitud veateade välja loetud. Kuna küünla/leegianduri jaoks on veel teisigi veateateid seadme ajus varuks, siis tahtsin lihtsalt kindel olla, et aju ise piiksus pole.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Tauri. »

mul tegi deagnosti e38 klubist buumer5 ja ta ütles lihtsalt et ei teki leeki, programeeris ka seisusoojendiks.
BMW
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

Sellest teadmisest on vähe abi.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Tauri. »

helistasin iff-ile ja ütles et maha võtta ja asi üle vaadata, aga **** kaugele on webastot teisest eesti otsast vinnama hakata :D
Viga kas leegianduris või juhtajus.
Tartus ei ole siis kedagi?
BMW
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Priitamg »

Täna hommikul näitas auto termomeeter -1,5 ning igaks juhuks nagu alati vajutan kontrollimiseks webasto otselülitust, et ÄKKI NÜÜD töötab :) ja käima ta läks.
Kuid nüüd on siis selline probleem, et salongi ventilatsioon tööle ei lähe, tahaks seda nagu teha ja mingid hääled käivad korraks, kuid sellega kõik piirdubki, ainult kapoti all webasto töötab edasi. Ja seegi pole veel kõik! Webasto töötab umbes 1 min. ja siis on vaikus ka kapoti all :mad: Kui ma selle minuti jooksul millal webasto töötas, käe väljalaske torule panin, siis õhku sealt tuli (jahedat) aga diisli põlemise lõhna kindlasti polnud. Proovisin sõidu ajal, et kas siis töötab, kuid ega siis aru ei saa, kuna muu müra ületab webasto oma, aga jahutusvedeliku temp. tõusis küll kahtlaselt ruttu. Endal kummitab peas, et kas aku ei või liiga nõrk olla! Eelmise päeva õhtul sai pikem sõit ka tehtud ja hommikul läks ta tööle peale seda minutiks :?:
PS! Webasto läks selle minuti jooksul natuke soojaks küll, kui käega katsusin!
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

Diagnostikasse. Sa kirjeldasid olukorda, kus Webasto on safe-mode reziimis mingi rikke tõttu. See näebki välja nõnda, et käivitatakse mingiks lühikeseks ajaks ainult puhur(ja vist ka veepump).

Natuke soojaks minemisel ja kütmisel on suur vahe. Summuti otsast peavad väljuma kuumad heitgaasid, kui kütmine toimub.
tel. 51 949 859
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Indrek_M »

Ise küsid, ise vastad - aku on üks võimalik mittetöötamise allikas. Webasto lülitab ennast välja kui tekib pingelang.
Indrek
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Priitamg »

Egas siin muud üle ei jää, kui pean diagnosti ära ootama :(
Täna taas hommikul läks tööle ja panin tähele seda, et sõites ta töötab, kuid kui auto mootori välja suretan, siis natukese aja pärast jääb ka webasto vait. Kord läheb käima nii, et väljalaske torust tuleb ainult õhku aga täna läks isegi nii, et tuli diisli põlemise lõhna, kuid seda siis ainult minutiks :)
Ja veel - auto alt oli kuulda imeliku plõksumist... isegi salongi oli kuulda kui uks kinni oli :o
Aga eks ma annan teada, kui diagnostis ära käin nädala, kahe pärast, et mis seal siis viga oli.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas PeeterA »

"Plõksumine" on positiivne heli - kütusepump teebki tal sellist häält.
tel. 51 949 859
priidik
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 18.04.2003 18:23 51

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas priidik »

Täpselt sarnane teema oli ka minu autol, alguses läks webasto tööle ning mingil hetkel kui kõvemini uhama hakkas, jäi korraga vait - veepump vajas vahetus, nagu eelnevalt kirjeldasin. Kui webasto (ka sõidu ajal) töötab, siis navi ekraani (16:9) parema keeratava nupu juures peab vilkuma punane tuluke.

Hääli teeb see eel-/lisasoojendi jah igasuguseid. Ka vahel on niimoodi tossanud, et hirm tuleb peale :D
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Priitamg »

Minul on igatahes kuul koos selle webastoga :D
Õnneks täna sain teada, et 2 nädalat pean veel kannatama siis autoekspert vaatab üle asja, lisaks paigaldan el. akulaadija defa, kuna sõidud nii lühikesed ja aku laadimisest ei tule sõites midagi välja.
Põhiliselt võib öelda, et kui vajutan otselülitust siis hakkab midagi undama kuid heitegaase ei välju ja minuti pärast on vaikus. Sõidu ajal ainult töötab, nagu sõidusoojendi. Ühe korra on ainult käivitunud kohapeal, nii et heitgaase tuli ka ja see ongi kõik. Eile oli veel selline üllatus, et kui sõitsin poodi ja poe ees suretasin auto välja siis webasto töötas, kuigi ma ei puutunud webastot üldse :shock:
Kokkuvõtes midagi taob seal ikka korralikult segast :)
Minu autol ei ole seda suurt displeid, kust saaks näha, kas sõidu ajal töötab - on pisike displei ja seal ka nagu ikka bmw-le kohaselt pixlid sassis :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Indrek_M »

See vist teine punane ... vähemalt E39 puhul vilgub punane tuluke paremas ülemises nurgas kui telefon pole levis vms, webastoga seotud ventilaatorikujutusega punane tuluke on all kohe keeratava nupu kõrval.
Kuno_T kirjutas:Punane vilgub ka siis, kui telefon pole levis või on SIM-kaart puudu.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: X5 webasto - kas töötab?

Postitus Postitas Indrek_M »

Priitamg kirjutas:Eile oli veel selline üllatus, et kui sõitsin poodi ja poe ees suretasin auto välja siis webasto töötas, kuigi ma ei puutunud webastot üldse :shock:
Mis see siis tegema peaks? Hakkasid sõitma, hakkas kütma, jäid seisma, läks ka väljalülitusrežiimi - vuhistab mõnda aega edasi kuni maha jahtub ja välja lülitab ennast. Lühikeste otste puhul, kui mootor soojaks ei lähe, igati normaalne webasto käitumine.
Indrek
Vasta