Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Vasta
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Henri. »

Mõtlesin teha sellise teema, kus saaks arutada ostu-müügiga seonduvaid spetsiifilisi küsimusi. Tihtipeale jääb teenusepakkujatele arusaamatuks miks nad peavad reklaami eest maksma, teinekord soovitakse teada miks mõni ostu-müügiteema lukku on pandud jne, jne.

Teemat ajendas tegema järjekordne müügikuulutus, mida tituleeris alljärgnev üleskutse:

PS! Teema palun puhtana hoida! Kõik küsimused ning mured erasõnumi või telefoni teel !

Küllaltki mitmel korral sarnane lause nii autode kui ka varuosade müügi all silma jäänud ja soovikski esitada küsimuse kõigile antud lauset kasutavatele müüjatele: mis mõtet sel on?

Kui teil on nt. auto müügis, siis soovite vastata kõikidele (sarnastele) küsimustele ükshaaval? Või kui pakute autot varuosadeks, siis kas tõesti on nii suur huvi igale huvilisele vastata eraldi, mis jupid veel alles ja mis jupid müüdud on?
Veel arusaamatumaks jääb see minule siis kui müüakse ainult ühte spetsiifilist varuosa - näiteks pidurituulutuskanaleid vms.
Mõistlik arutelu oodatud.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8446
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Tarmo »

Olen Henriga täiesti nõus.

Vaadates neid müügi kuulutusi, siis kui on kuulutus: "Kõik jupid alles või saadaval", siis võiks ka olla pildid , et ostjad saaksid vaadata mis jupid seal siis üldse on , et kas on ka lisavarustust mis kellelegi huvi pakub jne. Pointless on ju saata küsimus nt: Kas tagumisi el aknaid on ?

Siis tuleb vastus: vastatud PS.

Ja PS ist leian vastuse: ei ole.

Siis avastab keegi järgmine nt et äkki on tagumisi el aknaid, kirjutab uuesti küsimuse ja vastatakse jälle PS.
Minu arust võiks onna nii juppide nimekiri , pildid kui ka hinnad kuulutuses kirjas ja kindlasti ka müüja telefoninumber.

Tarmo
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Rain. »

Pakkusin juba ammu välja, et ostu-müügi ning miks mitte ka mujal alamfoourmis võiks olla teema pealkirjaga "kuhu kadus minu teema" nagu SR-orgis, sest kui kellegi müügiteema ei sobi, saab ta ise sealt kiirelt põhjuse leida, mis tema teema eemaldati. Samas Henri pakutud variant hõlmab ostu-müügi kohta käivaid küsimusi natuke laiemalt ja mina ei näe küll probleemi, et selline teema siin ei võiks olla. Pigem tuleks see "stickiks" teha.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas AgoL »

Kas poleks põhjust ostu/müügi teemad veelgi konkreetsemaks ajada ehk et ei mingit kommenteerimist ja eraldi upitamist? Kuulutus peaks olema niivõrd informatiivne ja reeglitepärane (asja nimetus, hind, asukoht jne)-seega ei oleks vaja mitu lehekülge juttu a la pildid õhtul, hind homme, asukoht ülehomme jne. Lisaks siis ülal väljatoodud näited teemal, mida on ja mida mitte müüa. Vastavalt lubatud ajale saaks oma kuulutust upitada ning vajadusel ka muuta. Kui keegi huvi ei tunne, siis on ju põhjus lihtne - kas pakutav/nõutav toode ei paku huvi või on kehv kuulutus. Ja lisaks kaoks ära teiste müügiteemadesse oma vidinate müüma trügimine.
Ja valesti vormistatud kuulutused prügikasti. On ju olemas reeglid ning kui neid ei vaevuta lugema ja järgima, siis miks peab hakkama teema kustutamist veel eraldi põhjendama.
Vast ei ole liiga radikaalne ...
Ago
Kasutaja avatar
captjones1
Huviline
Postitusi: 929
Liitunud: 25.10.2009 10:27 04
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas captjones1 »

AgoL kirjutas: ei mingit kommenteerimist ja eraldi upitamist?
See oleks eriti igav ju? Miks mitte siis üldse auto24 panna müüki oma jupid ja varuosade alafoorum kustutada?
Foorumil võiksid ju mingid eelised olla?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Henri. »

AgoL kirjutas: ei mingit kommenteerimist ja eraldi upitamist?
Isiklikult seda ei pooldaks, kuna tihtipeale hoiatatakse sedasi ka müüjate eest, kes raha võtavad aga kaupa ei saada. Või siis saadavad aga saadetud kaup on defektne või ei vasta kirjeldusele.
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas xtrcraz »

Ka minule ei meeldi teemad, kus ainult PS või telefoni teel infot jagatakse, olen selle poolt, et info on kõigile kättesaadav. Tihtipeale näen, et mind huvitav küsimus on juba küsitud, aga vastust ei paista kuskil. Mõistlik arutelu kauba hinna ja kvaliteedi üle on normaalne.
Paari lisakommentaariga teemade asemel häirivad tunduvalt rohkem need teemad, kus on kümmekond järjestikust uppi, mis ei oma mingit sisu. Kahe järjestikuse postituse tegemine sama kasutaja poolt võiks olla tehniliste vahenditega keelatud, see sunniks muutma/kustutama eelmist postitust ja hoiaks teemad puhtamana.
Varuosade kohta ei oska hästi kaasa rääkida, kas on reaalselt ka võimalik kuulutusi keretähiste abil lahterdama hakata. Võib-olla oleks hea, kui saaks vajadusel kuulutuse siduda ka mitme tähisega - mõned osad ju on ristkasutatavad ja lisaks oleks võimalik ühes teemas eri autode juppe müüa(või on see just paha?).
Rehvid ja veljed võiks küll eraldi filtreeritavad olla ja mõõdud peaks olema korrektselt kuulutuses välja toodud.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3547
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Marko S »

VW klubi foorumis on asi lahendatud nii ja ma leian, et siin vöiks sama teha.Kuulutused on enamasti informatiivsed.Mingit üleliigset "pa*sajahumist" ei ole teemades.On vaid müüdav ese/auto ja vöimalikult informatiivne jutt.Postitada nendesse teemadesse ei saa.Jääb ära igasuguste tillinäppijate halamine, et miks Sa autot ikka sellise hinna eest müüd ? Kui on huvi, siis kuulutuses on telefoninumber ja PS'i vöimalus.Vähemalt jääks üleliigne möla ära.
Teiseks - Iga 7 päeva tagant ilmub Su müügiteemasse "Uuenda" kastike.Sellega seoses kaovad ära mured ja probleemid, kus möni inimene lihtsalt ei oska ega taha lugeda reegleid.

Ku aastakümneid tagasi polnud internetti, käisid köik kohal vaatamas, mida pakuti.Siis ei olnud ka mingeid meeletuilt suuri autofoorumeid ega ka kolme aanelja jagu infot Soovi või KuldseBörsi lehtedes.Ja köik sai müüdud, ilma probleemideta.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Henri. »

Hmmm, küsimusi võiks ikkagi saada müügiteemades ka edaspidi esitada..

Pigem võiks kaaluda varianti ühendada see VW klubi variant, et iga 7 päeva tagant ilmub "up" nupuke + Hinnavaatluse foorumis kasutatud variant, et kui sinu postitus on müügiteemas viimane siis sa ise uut postitust teha ei saa (näiteks enne 7 päeva möödumist) -> see välistaks võimaluse uppida tihemini kui 7 päeva tagant, et ostjatel jääks ikkagi võimalus küsimusi esitada.

Aga kui selline variant mõeldav ei oleks, siis VW klubis kasutusel olev lahendus oleks ka hea. Audiklubis minuteada ka sama.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas hanno »

Volkswageni klubi lahendus töötabki niiet, et küsimusi esitada ei saa ja uppimine 7 päeva tagant.
Kui küsimusi saab esitada, siis tehnilist 7 päeva piirangut ju panna ei saa, kuna siis ei saaks ka küsijale vastuseid enne 7 päeva möödumist anda.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3547
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Marko S »

Henri_J kirjutas:Hmmm, küsimusi võiks ikkagi saada müügiteemades ka edaspidi esitada.
Aga oled Sa vaadanud, et kui suur prontsent on müügiteemades küsimused ? Suuremas osas, mida ma vaadanud sisaldavad möttetut hala hinna üle ja mitmeid postitusi "UP!" teksti.Seega, kellel midagi tähtsamat küsida, saab ju PS'i saata ? Lihtsalt sellega saaks välistada seda, et postitused muutuvad 2-3-4 lehekülje pikkusteks, kust nagunii mingit täiendavat informatsiooni ei ole vöimalik hankida.Teinekord on hirmus tülikas näiteks vaadata müügiteemat, kus on ainult tühipaljas jutt.Jah, olen isegi kirjutanud teemasse, et, raha olemasolu korral ostaks isegi või parandanud/maininud vigase lingi või möne muu asja kohapealt.Selles osas oleks hea, kuid samas seda saavad teha ka moderaatorid ? Samas, kui märkan, et müügiteemas on räige viga (TDI V6 mootor või olematu m-pakett või miskit muud arusaamatut), siis vöin ju saata autorile kirja, et ära parandaks.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Henri. »

Marko S kirjutas:
Henri_J kirjutas:Hmmm, küsimusi võiks ikkagi saada müügiteemades ka edaspidi esitada.
Aga oled Sa vaadanud, et kui suur prontsent on müügiteemades küsimused ?
Marko, ma vaatan iga päev 5-10x peaaegu kõik värskeltupitud teemad üle (varuosad/veljed - müük foorumites) - seal toimuvaga olen ma v. hästi kursis. Vaata Lauri1, bmw555, eero, Edsoni ja teiste varuosi ning autosid varuosadeks müüvate isikute kuulutusi - valdavalt on küsimused.
Hanno kirjutas:Kui küsimusi saab esitada, siis tehnilist 7 päeva piirangut ju panna ei saa, kuna siis ei saaks ka küsijale vastuseid enne 7 päeva möödumist anda.
Öööööö, kas seda tõesti ei ole tehniliselt võimalik lahendada nii, et antud teema autor ei saa 7 päeva jooksul uut postitust teha aga teised kasutajad saavad? Sarnane lahendus on HV-s (seda küll ilma 7 päeva piiranguta) ju kasutusel. Aga vbl tõesti ei saa neist kahest piirangust hübriidi teha.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3547
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Marko S »

Tegelt ühes osas ma mötlesin üht ja kirjutasin teist.Aga kas poleks vöimalik hoopis nii teha, et varuosamüügi osa jääks samaks? Puudutaks siis automüüki ja velgede müüki.Kuna autokuulutusse saab köik vajaliku info kanda, sama ka veljeteemaga.Saad kirjutada sinna rehvimustri, poldiaugud ja mida köike veel.Varuosadega on teine teema natukene.Eriti nendel, kes müüvad autosid varuosadeks.Kuna autol on tuhandeid jupikesi küljes, siis on hirmus raske köiki oma kuulutusse märkida.Aga samas, olen vaadanud ka volksuklubi ja seal on köik alafoorumid nii lahendatud.Teine variant on see, et suurendab postimahtu ja köik käib läbi PS'i.Kuid varuosamüüjatele on see raske, kuna tuleb vöibolla sadakond kirja päevas.Kes jöuab neile vastata ? Aga ega avalikult teemas lihtsam pole.Seal on ju teinekord samamoodi, et viis venda küsivad hinda.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas hanno »

Henri_J kirjutas:
Hanno kirjutas:Kui küsimusi saab esitada, siis tehnilist 7 päeva piirangut ju panna ei saa, kuna siis ei saaks ka küsijale vastuseid enne 7 päeva möödumist anda.
Öööööö, kas seda tõesti ei ole tehniliselt võimalik lahendada nii, et antud teema autor ei saa 7 päeva jooksul uut postitust teha aga teised kasutajad saavad? Sarnane lahendus on HV-s (seda küll ilma 7 päeva piiranguta) ju kasutusel. Aga vbl tõesti ei saa neist kahest piirangust hübriidi teha.
Ma ei väida, et piirangut ei saa panna. Kuid selline piirang tähendaks seda, et kui mina täna teen teema ja täna küsitakse küsimus, siis 7 päeva automaatne reegel nagu ei lubaks mul vastata.
Kui aga teha nii, et teema algataja ei tohi järjest kahte posti 7 päeva jooksul teha, siis võib olla isegi oleks lootust. Siis peab olema tagatud ka hinna muutmise õigus selle aja jooksul või kontaktide muutmine vms.
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Annely »

hanno kirjutas: Siis peab olema tagatud ka hinna muutmise õigus selle aja jooksul või kontaktide muutmine vms.
Seda saavad teha moded?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Henri. »

Olemasolevat postitust võiks ikka saada ju muuta - seal siis ka kontaktid ja hind.
AgoL
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 26.09.2008 20:00 04

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas AgoL »

Sellest kommenteerimise keelamisest rääkisin ma jaanuaris ja seda audiclub´i foorumi näitena. Seal asi justkui toimib. Foorumi peamine eesmärk ei peaks ju olema ostu/müügi keskkond? Praegu kipub ostu/müügi teemasid enamuses olema. Minu jaoks üks vahvamaid näiteid on, kus ühte autot müüakse ja upitatakse juba 4 lehekülge. Ehk siis midagi võiks muuta küll. Ehk saab lisada "pedaali", millega saaks teema ette poole tõsta kuidagi lihtsamalt?
Ja üks pisike mõte veel ... Kas foorumis saaks ostu/müügi eraldi lüüa, et ma saaksin foorumit jälgida ostu/müügi teemadeta? Mina ei oska lugeda ilma, et ma ei avaks "vaata uusi postitusi" lahtrit. Teemades "jätan märgi maha" ma kasutada ei tahaks. Kui ma nüüd jällegi toon audiclubi näiteks, siis seal on "tänased postitused" ja turg eraldi.

Vabandust pika heietuse eest.
Ago
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas TiitR »

AgoL kirjutas: Kui ma nüüd jällegi toon audiclubi näiteks, siis seal on "tänased postitused" ja turg eraldi.


Ago
Lisaks, et VW foorum tegi päises samuti taolise muudatuse, kus kuulutused ja postitused eraldi nupu all. Samuti lisandus "uutele postitustele" ka "uued kuulutused". Kusjuures nii postitused kui ka kuulutused on omakorda veel eraldi kliki all.

Juhtpaneel (0 uut sõnumit) • Oma postitused/kuulutused• Uued postitused/kuulutused
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas xtrcraz »

Viimased/enda kuulutused ja postitused päises eraldi ligipääsetavaks teha tundub päris hea mõte.
AgoL kirjutas:/---/ Minu jaoks üks vahvamaid näiteid on, kus ühte autot müüakse ja upitatakse juba 4 lehekülge. Ehk siis midagi võiks muuta küll. /---/
Jap, sellised kuulutused, mis ainult uppe täis, sakivad.
hanno kirjutas:/---/ Kui aga teha nii, et teema algataja ei tohi järjest kahte posti 7 päeva jooksul teha, siis võib olla isegi oleks lootust. Siis peab olema tagatud ka hinna muutmise õigus selle aja jooksul või kontaktide muutmine vms.
Hea oleks, kui teemaalgataja ei tohiks üldse kahte järjestikkust postitust teha, ilma 7 päeva piiranguta, muidu on ikka teema upitamisi täis. Küsimustele vastata võiks saada ilma ajapiiranguta.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas coley »

Tere,

Miks kasutatud mobiiltelefonide teema prügisse on visatud? Vähemalt oli üks kindel teema multimeedia all kus sai telefone müüa/osta.

Aitäh.
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas S1lv3r »

Sellised kuulutused : viewtopic.php?f=56&t=169228
on ka täiesti ajuvabad.

Ala: Müün sõbra bmw´d. Helistage talle ja küsige ise :oops:
E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2422
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Ander »

coley kirjutas:Tere,

Miks kasutatud mobiiltelefonide teema prügisse on visatud? Vähemalt oli üks kindel teema multimeedia all kus sai telefone müüa/osta.

Aitäh.
See on mingil põhjusel juba ammu prügisse tõstetud.Viimane postitus 24.03.2012 19:51 05
Aga tõstsin selle tagasi ja müüge siis seal ühes teemas mobiiltelefone.
E70 4.8i /// E93 335i
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas coley »

Tänud!

Telefon sai selle teematagi müüdud aga tegelikult võiks ju see teema seal olla küll.
Multimeedia all - kedagi ta ei häiri ju.
Margus_K
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 16.04.2017 20:54 25
Peamine sõiduk: BMW750li
Telefon: 5105638

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Margus_K »

Vabandan rumala küsimuse pärast aga mul ei õnnestu vestlusesse pilte lisada kui ma tahan midagi näidata.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Küsimused-vastused ostu-müügi teemadega seoses

Postitus Postitas Henri. »

viewtopic.php?p=14496443#p14496443" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta