Bmw maine ???

Vaba teema
Vasta
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Alluxp kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas: Need, kes ütlevad, et tagaveolisel peab veojõukontroll olema... Minge palun esimesel võimalusel jäärajale (mitte parklasse), lülitage kontrollid välja ja õppige sõitma. Kui kontrollid teie eest sõidavad, olete te endale ja teistele ohtlikud.
Annab üks krdi ABS andur saba, on teie abid ja kontrollid mängust väljas ja mis siis saab?
Milleks siis üldse raisatakse miljardeid ja topitakse üha uuendatud kontrolle autodele? Võtame need kõik ära, õpime kähku jäärajal sõitma ja enam kunagi talvel midagi ei juhtu. Mine räägi mõnele naisele sellist juttu, et nüüd pead jäärajal auto käitumise selgeks õppima, saadetakse sind kohe sulgurlihase piirkonda. Ohutus on esmatähtis ning veojõukontrolliga auto ON ohutum kui ilma selleta. Nõustun, et teatud olukordades on kontrolliga auto ohtlik, aga erand kinnitab reeglit. Vahest ei märkagi, kui see taguots salakavalalt vaikselt mängima hakkab (kui sa just mingi eliitralliäss ei ole, siis tähelepanu hajumine tuleb ikka ette) ja veojõukontrolliga varustatud auto ei lase asjal hullemaks minna vaid annab kohe märku ja tegutseb.
Aga jah, loomulikult kui inimesel kupli all valitseb tühjus siis ei aita üksi kontroll, terve juutuub täis neid lolle, kes kiilasjääl möödasõite teevad ja kraavis lõpetavad.
Veojõu-, stabiilsus- jms kontrollid on juhiABID, mitte isejuhtiv auto.
Autojuht peab siiski teadma, mismoodi autot juhitakse, mitte pimedalt lootma abiseadmetele. Nii mõnigi mees siin tunnistas, et ei saa ilma abideta hakkama talvel, sellised mehed (ja naised) ei peaks autoga sõitma. Loomulikult on abidega auto ohutum ja lubab juhile rohkem hooletust, aga see ei tähenda, et autojuhtimisokust üldse olema ei pea.

Mina oma naisele ja veel mitmele naistuttavale olen mõningaid juhiseid jaganud. Ja pea eranditult kõik naistuttavad on libedasõidukoolituseltki särasilmil tagasi tulnud. Pluss veel nii mõnigi, kes on ringradadel/jääradadel käinud kätt harjutamas.
730iA e32 138kW 12/1992
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas al101 »

Ütleme nii, et need igasugu abid aitavad kõike rohkem, ikkagi neid juhte, kes ei ole nii head juhid ja laisalt sõitvale kogenumale juhile on neist ka omajagu abi.

Aga ma olen eelistanud siiski esiveoga sõita viimased aastad ja millel pole mitte ühtegi elektroonilist abi.
Tõsi, tööauto on tagavedu ja mitte ühtegi abi, aga see on muidugi suurema massiga tagavedu ja topeltratastega, ehk siis 6 korralikku naelrehvi all talvel.
Seda peab muidugi mainima, et uutel autodel, mitmetel on need abid juba päris heaks läinud, eriti, kui hea talverehv on.
Selle tulemusel kindlasti on paljude sõiduoskused, kannatanud, eriti veel talvel.
Eriti kõva juhitavusega on mõni nelikveoline auto, millel on väga head abid peal.

SKoda ja Citroen võivad ju olla rohkem õnnetustes osalenud, aga me ei tea seda, millise margi roolis, oli kõige rohkem süüdlasi ja ma olen täiesti kindel, et see oli BMW.
Nagu ma juba ütlesin, vastavad juhid lihtsalt kipuvad eelistama, teatud marki autosid ja nii nad selle margi täis teevadki, nii lihtne see on.
Nüüd on muidugi palju hakatud ka Audidega taolisi asju tegema.

Tuleks veel lisada, et Skoda on viimastel aastatel väga populaarseks autoks muutunud.
Muideks, Skodade ja citroenide arvukus on meil siiski võrdlemisi väike ja õnnetuste summaarne arv ka kaunis väike, mistõttu nende statistika ei ole nii tõsiselt võetav, kui suurema arvuga markidel.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas ttsys »

Puhas oletus. Kindel saab olla ainult argumentide olemasolul. Muul juhul tõestamata ehk heal juhul ainult subjektiivne oletus.
al101 kirjutas:SKoda ja Citroen võivad ju olla rohkem õnnetustes osalenud, aga me ei tea seda, millise margi roolis, oli kõige rohkem süüdlasi ja ma olen täiesti kindel, et see oli BMW.
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas al101 »

Jäägu igaühele, oma arvamus, kuid minu juttu kinnitab, kasvõi tänavapilt.

Kuid tekib küsimus, miks korralikku BMW juhti peaks see üldse häirima, kui teda see otseselt ei puuduta?
Kui siis see, et liiklusoht meile kõigile on hullud juhid kahjuks.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Kusjuures kui mina oma viimase nädala liikumistele mõtlen... Siis omamata vähimatki aimu antud statistikast, on väga häirivate liiklusolukordade tekitajatena meelde jäänud just Škoda ja Citroen. Viimane lausa korduvalt. Lisaks veel paar Passatit ja üks Länkar ja üks BMW.

Citroeni kahjuks räägib fakt, et suur osa "valgeid kaubikuid" on just Citroenid ;)

Mitte, et see midagi muudaks, aga ise pole juba paar aastat BMW-d omanud, mõnikord vaid kasutanud. Kui keegi liigses erapoolikuses kahtleb :D
730iA e32 138kW 12/1992
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas jjanno »

Tere,

BMW maine - Ükspäev jäi telekas silma mingi kindlustusfirma reklaam, kus korraliku liiklemise eeskujuks oli valitud Z4 juht ;)

jJanno
exTouring
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Madis. »

V2ike_Suur kirjutas:Citroeni kahjuks räägib fakt, et suur osa "valgeid kaubikuid" on just Citroenid ;)
Ja päevad läbi ringi vuravatel taksodel ja politseiautodel on kindlasti suurem tõenäosus avariisse sattuda, kui "erasõitjatel".
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas al101 »

Kuid, mis ma tahan teile kõigile öelda, liigelge ohutult.
Ärge tehke ohtlikke trikke ja ärge tehke ohtlikke möödasõite, pimedates kurvides, vastu mäge ja muidu nappe.
Sõitku teil auto ükskõik, kui aeglaselt ees, see pole vabandus ja libedaga pole vaja ka 90 kimada ning musta jääga peab ka arvestama, mis on ka +4ga maas, võib olla.

Ehk siis, ohutut liiklemist ja liiklusõnnetuste vähendamist.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas ttsys »

Läbi kelle silmade ja milliste mõõdetavate andmete põhjal (?)
Tõesti puudub vajadus pahna külvata.
al101 kirjutas:Jäägu igaühele, oma arvamus, kuid minu juttu kinnitab, kasvõi tänavapilt..
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Aaro »

Pilt
Kasutaja avatar
j.j.
Huviline
Postitusi: 549
Liitunud: 02.04.2013 14:12 12
Peamine sõiduk: E36 / E90
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas j.j. »

Ehk peaks protsentide arvutamisel aluseks võtma kannatanutega juhtumid? Suvalisi plekimõlkimisi juhtub iga autoga, ent kui juba laibad taga, siis võib rääkida suurtest kiirustest ja arutust riskeerimisest.
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas JanekEnde »

Kaua võib? :lol:
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
Kasutaja avatar
raul123
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 14.01.2006 21:21 55
Asukoht: Tartu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas raul123 »

siiski siiski, DSC -ga on talvel oluliselt lihtsam liigelda kui ilma. Juht ei saa roolitagant igat ratast eraldi pidurdada, dsc saab. Ja kui mõnele ta tundubki üleliigse vidinana siis on ta vähemalt hoiatajana olemas - kui ikka vilkuma hakkab siis on ilmselt ikka libe ja hoog maha. Lisaks naastrehve aitab kah säästa. Nii et tehke ikka oma abs andurid enne talve korda :|
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas m2x »

Igakord kui uusi poste siin näen, tulen ja loodan et on uusi postitusi BMW MAINE kohta. A ei, ikka käib mingi kammajjaa ABC, ABD, EBS, EPT ja UPT üle, et ikka millega parem sõita ja milleta rohkem avariisid tekib. Katsume olla juba!
karmo
Huviline
Postitusi: 1340
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas karmo »

Tehke teema,kus inimesed saavad oma sõiduvõtteid ja erinevaid õpetusi jagada,et millal peaks gaasi põhja suruma ja millal kässariga pidurdama.....
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas JanekEnde »

Sõitke üldse bussiga, kui autoga hakkama ei saa.
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
Alluxp
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 06.10.2008 17:36 39
Asukoht: Haapsalu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Alluxp »

JanekEnde kirjutas:Sõitke üldse bussiga, kui autoga hakkama ei saa.
Uutematel bussidelgi veojõukontrollid, jälle jama.. :D
Kasutaja avatar
KristjanK
Huviline
Postitusi: 799
Liitunud: 09.06.2010 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas KristjanK »

Ongi noh...

Mainekujundus õhtulehes. Õnneks väheke neutraalsemas kontekstis juttu kah. :)
http://www.ohtuleht.ee/553874" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Tauri_J »

Naljakas lugeda siin jah viimast kahte lehte kus igaüks seletab isemoodi kuidas esiveolist ja tagaveolist juhtida :lol:
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas agoy »

Selle õhtulehe uudise kohta leidsin FB sellise jutu
Indrek Pajuste kirjutas: Siinkohal peaks nentima igaks juhuks ära, et see antud pilt pole jäädvustatud huligaanitsemisest vaid neid autod olid hollika ees mingi peo/ürituse promomiseks ning meile oli korraldaja poolt antud luba seal ees lolluseid teha promomiseks
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas al101 »

Kui üks siin mainis, et esiveolised huligaanitsevad rohkem, siis esiveolisi autosid on ju valdav enamus, ehk siis see pole näitaja.

Kuid ma ütleksin veel ühe asja, millegipärast on BMW maine küsimus nii tugevalt õhku kerkinud ikka üsna mitmes kohas? Tekib küsimus, miks?
Mina ei usu, et see mingi kadedus on, ilmselt kehtib ikkagi praegu ütlus, et kus suitsu seal tuld, aga peale selle ei tohiks kogu see teema häirida korralikke bmw omanikke, sest nemad peaksid ju silma paistma korraliku liiklemisega just.
Kasutaja avatar
Toomas_K
Klubiliige
Postitusi: 980
Liitunud: 17.10.2007 13:04 32
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Toomas_K »

Pooldan su arvamust.
525I-->323I-->540I-->528I-->530d-->530d
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas al101 »

Loomulikult ma saan aru, et tõsist BMW fänni häirib näiteks see, et mitmed selle margi juhid, teevad antud margi maine täis.
Ma mäletan, et kui mul lühikest aega BMW oli, siis mul ühtegi probleemi nagu küll ei olnud, et inimesed kuidagi halvasti minusse suhtuks, mu auto margi pärast või midagi.
Ehk siis jõuame ikka sinna tagasi, et korralikul BMW juhil ei ole häda miskit, ega karta miskit:)
Seda siis silmas peangi, et kuna korralik BMW juht üldjuhul ei tunneta enda naha peal, BMW maine tõttu, midagi halba, siis ei tohikski see teda häirida, selles osas.

Kusjuures, ma arvan, et asi on natuke hakanud paranema ka selles osas, et mitmed vastavad juhid on leidnud ka teised autod, mida osta ja millega, siis vastavalt sõita.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Tauri_J »

al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas al101 »

Tahtsin just ise selle õnnetuse välja tuua, et millegipärast on viimasel ajal bmw-dega hukkunutega õnnetused, silma hakanud.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas prelude20 »

Viimasel oli asi turvavöös pigem. Teised kaks on lausa kodusel ravil. Ja see rõhutatud mark pealkirjas teeb oma töö. Oleks olnud need mehed nt Kiaga siis oleks olnud pealkiri stiilis: Auto sõitis põllule :D . Samas sellega klikke ei kogu ja kommentaare ei tekita. Ja kui kirjad sisutuid artikleid siis palka ka ei saa :mrgreen: :mrgreen:
Nädal tagasi oleks auhinna andnud fl e39 juhile Randvere teel kes ei viitsind bussi nr 8 taga passida ja trügis bussitasku ja bussi vahelt nii läbi ,et buss pidi keset teed seima jääma ja inimesed said päästa end kiirete sammudega :mad:
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas prelude20 »

Ajaliselt 16 paiku eelmine reede ja Oblika tee peatus suunaga Ecolandi poole. Mu meelest paljudele Randvere tee kui rallirada ja 40 märgid kui nõrkadele ning nendest bussidest mööda uhajate tõttu saaks aastas paar korda nina vahetada. Aaga pole veel iseloomu tekkind ,et tule poja- mul ongi ninaplekid pehmed.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas AARE540 »

Antud teema pealkirjale (ja ka sisule) viidates oleks paslik meelde tuletada üks ütlus: mitte kõik BMW omanikud ei ole idioodid, kuid eranditult kõik idioodid sõidavad BMWga. Seda tõestavad üsna tihti õnnetused, kus osalejateks BMW-d, kusjuures eriti head näited on Haapsalu stiilis "rallisõitjad".
Kasutaja avatar
Tiit
Huviline
Postitusi: 532
Liitunud: 19.08.2008 00:35 43
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas Tiit »

Elav näide ossidest kes tulede kasutamisest halli aimugi ei oma :(
http://www.reporter.ee/2013/12/03/adren ... s-autosid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
J_V
Huviline
Postitusi: 1497
Liitunud: 18.04.2011 20:33 30
Peamine sõiduk: E65
Asukoht: Harjumaa

Re: Bmw maine ???

Postitus Postitas J_V »

Vanad valavad kankuga vett juurde? Tule taevas appi!! :shock: :lol:
E36 328i cabrio & E36 328iT Winterbeater
Vasta