e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jeff
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 14.07.2011 08:43 50

e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas jeff »

Esimesed loogilised liigutused olid: silmini jahutusvedelikku täis ja õhk korralikult välja ning järgmiseks kontrollisin soojaklappi mis on vooliku vahel. Nii kui juhe taha panna paneb selle kinni.....jätsin siis juhtme tagant ära, et max sooja puhuks mis suudab kuid ikka endiselt tuleb salongi vaid täiesti külma.
sise-välisõhu peale lülitades õhu vool muutub kuid temperatuur mitte. Kas kusagil veel mõni kraan? kas tõesti peab armatuuri maha kakkuma, et miski selgus saada?

Teine mure salongi põrandal oleva veega :S aru ma ei saa kustkaudu see autosse tuleb. Eriti just tagaistujate jalgealused. Katuseluuki pole. Miskeid tüüpvigu?

Ettetänades :)
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas Alari. »

Tuleks veelkord õhutada.Kui tulutult siis tuleks ette võtta väiksem remont.
Jalgealuste märgamis põhjus on bmwl üldiselt tingitud tänud ukse siseseste müra/isoleermatid mis ajapikku(või tänu kobakäpale) lahti on ja uuesti kinni tuleks panna!
jeff
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 14.07.2011 08:43 50

Re: e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas jeff »

olen seda autot pidanud umbes aasta....vahepeal on kergelt leiget tulnud kuid kogu eelmise talve ma külmetasin :D Seega usun, et selle aasta jooksul on õhk välja saanud küll kuid eks ma proovin siis veel.

Ukse sisene viga ei eelda siis seda, et aken ei saa kah vabalt üles-alla liikuda ? aknad igatahes töötavad.
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas icedog »

Klaasid jäävad uksepleki taha ja müramatiga kokku ei puutu.
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
Kasutaja avatar
RagnarV
Klubiliige
Postitusi: 2653
Liitunud: 31.01.2013 22:37 20
Asukoht: Männiku

Re: e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas RagnarV »

mootori pöörete lisamisel ei muutu ka salongi tuleva õhu temperatuur ?
jeff
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 14.07.2011 08:43 50

Re: e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas jeff »

talvel täheldasin seda jah, et väike vahe oli temperatuuris kui gaasi hoida kuid see vist kõigil autodel nii. Niivõinaa oli see paras kuse aur mis ta sealt puhus sest juba +5 salongis olnuks hea tulemus.

Täna proovisin siis tava viisil õhutada kuni selleni välja, et ajasin silmini täis ta nii, et hoidsin mootorit pöördes, et rohkem sisse mahuks. Tulemuseks see, et sain salongi miski 5 kraadi soojemaks kui välisõhk....lülitasin korraks kliima sisse sest ilma puhub vaid väga niisket ja vastikut õhku ( salongi filter oli suht värske kuid eemaldasin selle sootuks....tulemus sama) ja peale kliima välja lülitamist enam sooja ei tundnud....jäigi külma puhuma.

Kas on võimalik, et kuna olen suvi otsa kliimaga sõitnud siis see vesi on kuhugi soenduse kasti jooksnud? kui tavasoendus ilma kliimata tööle panna siis olgugi, et välisõhku võtab lööb kohe aknad uduseks :? Üritan seda hetkel sellega kuivatada, et puhub max võimsusega, ilma kliimata ja sõidan aknad lahti, et vähegi midagi hingata oleks.....eks annan teada kuidas läheb.

Salongiradika vahetuseks armatuur maha?
Termostaat sai eelmine aasta vahetatud korraliku uue vastu ja see toimib kindlasti kuid imelik on see, et salongi minevad torud on poole jahedamad kui kõik muud. Kas pole võimalik, et seal on salongiradikas klapp mis laseb ühte pidi ringlusel käia ja keegi on torud valesti ühendanud kunagi (vahetuses)

Tänan kaasamõtlejaid :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e46 ei puhu sooja ja vesi salongis.

Postitus Postitas arnis »

Üks "säästu" remont mis vahest isegi töötab. Võta voolikud lahti (need, mis
salongiradikasse jooksevad) ja pane ühele torule aiavoolik külge ja lase
ämbritäis vett läbi. Siis lase teisest august. Kui midagi läbi ei tule, siis
on arvatavasti totaalselt ummistunud. Võid igast lollust veel teha, aga kui
normaalset juga liikuma ei saa, siis jah, salongiradika vahetus.

Kui sama reha otsa astuda ei taha, siis mine UMi ja osta sealt õiget vedelikku,
lahjenda see vastavalt juhisele destil. veega ja sõida 3 aastat muretult.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Vasta