E38 ei puhu õhku korralikult (korras)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

E38 ei puhu õhku korralikult (korras)

Postitus Postitas JPriit »

Ostsin auto salongipuhuri veaga. Remonditud sai salongipuhuri mootor ja "uus" siil. Mootor hakkas ilusti tööle ja puhuma.
Teeb normaalselt häält ja tundub, et toimetab õigesti, aga normaalses koguses õhku käbi avade ei tule. Tuleb väga õrnalt ja seetõttu kõik klaasid kogu aeg udused. Vahetasin välimised salongiõhufiltrid, aga seis ikka sama. Sisemisi ei tundunud olevat mõtet vahetada, sest võtab ju väljast siiski.
Lisaks üks tähelepanek, pannes siseõhu peale, puhub kõvemini.
Soojaklapid? Kui armatuur maha käis, siis nad kindlalt liikusid. Aga on võimalik, et liiguvad ka kuidagi valesti?
Google annab vastuseid ainult katkise puhuri v siili kohta.
Viimati muutis JPriit, 31.01.2016 22:28 38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas PeeterA »

Vaheta/puhasta armatuuri all olevad retsirk. filtrid ära ;)

Pilt
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Ostan homme uued, väga loodan, et aitab. Tänud soovituse eest. :)
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Võtsin filtrid küljest ja sama probleem ikka alles. Ja tundub, et kui panna nagu ette puhuma siis nagu ei tule ûldse. Jalgade peale v üles, siis tuleb, aga kindlalt õrnemini kui peaks. Äkki ikka mingid klapid jamavad?

Edit: ise olin neid filtreid muidu uusi ostmas, kuid kuskil ei olnd koha peal, siis kui said prooviks kûljest võetud ja välismaa foorumeid loetud, tuli välja, et täiesti pestavad filtrid ja saab kenasti ise puhtaks, seega soovitan ise ära pesta teil need.
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Arutan siin üksinda edasi, ehk keegi liitub. :D
Eile googeldasin ja otsisin, et ehk kellelgi midagi sarnast. Leidsin sellise lehe http://www.magnum1.com/magnum/BMW-740/7 ... rs-740.php" onclick="window.open(this.href);return false; . Oleks justkui sama probleem mul, aga vastupidine, siseõhk ja konditsioneer pigem töötavad, kuid välisõhk ei tööta.
Igatahes minul need alumised klapid liiguvad, mis avavad siseõhu ringi. Kuid kapotti lahti tehes ja need mustad jullad eest lükates, kui auto oli lülitatud välisõhu peale olid seal mustad klapid kinni ning ümberlülitades midagi ei teinud. EHK need klapid ei liigu, mis avaksid auto välisõhule. Peaks neid liigutama ilmselt samasugune akutaator!? nagu ka alumisi klappe.
http://bmwfans.info/parts-catalog/E38/E ... condition/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kas keegi suudab jooniselt välja tuua, millistega konkreetselt tegu ning kas selle jaoks peab armatuuri jälle maha võtma? Tõenäoliselt peab ma arvan.
Teine asi, mis tundus, et kui käega klappe lahti lükkasin, siis puhur justkui puhus õhku minu poole, ehk nagu puhur töötaks valetpidi, vaatasin veel jooniste pealt üle ja ikkagi tundub mulle pea võimatu juhtmeid valetpidi ühendada.
Ei tundu just kõige tavalisem probleem ja infot selle kohta väga palju ei ole või vähemalt ma ei leia.
Testisin täna nende välimiste klappide osas muidugi ainult juhi poolt, et peab ka teist poolt testima ja natukene rohkem selle kliimapaneeliga mängima.
Kasutaja avatar
Hiis
Huviline
Postitusi: 1319
Liitunud: 22.08.2004 15:00 12
Peamine sõiduk: Bmw F02 730 ld
Asukoht: Tallinn

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas Hiis »

On need klaasid siis sul alguses udused või sõiduga ka ei suuda klaase puhtaks puhuda. Kui auto seest niiske siis on nad ka,hommikul seestpoolt jääs või udused .Ma tavaliselt pann algul esiklaasi soojenduse peale ja nati ajapärast kui tuleb juba soojemat siis pole ennam prob tava vendi peale see lülitada.
]Datsun 120>E30 318i>E30 320i>E30 325i>E34 525I>E34 fl525i>.E-38 725tds>E-65 730D faclift.
Kasutusel ☺F02 730 ld , E-30 325i M-technik 1, Tööloom Opel Omega Caravan 2,5td.
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Hiis kirjutas:On need klaasid siis sul alguses udused või sõiduga ka ei suuda klaase puhtaks puhuda. Kui auto seest niiske siis on nad ka,hommikul seestpoolt jääs või udused .Ma tavaliselt pann algul esiklaasi soojenduse peale ja nati ajapärast kui tuleb juba soojemat siis pole ennam prob tava vendi peale see lülitada.
Alguses on klaasid ikka tavalised ja puhtad. Kui auto juba soe, siis ta ei suuda neid enam tava peal puhtaks teha. Ainult klaasi peale lülitades suudab enamvähem puhuda ja puhtana hoida.
Testisin veel, kliima peale lülitades siiski muutust pole ja salongiõhu peale lülitades suudab veidi paremini puhuda.
Mul ikka probleem selles, et ta puhub ülinõrgalt v peaaegu mitte üldse, kuigi ventikas huugab nii kuis vaja.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas Alari. »

Vb el klapid siiski ei suuna õhku õigesse punkti.Kui ikka korralikult uugab siis peaks õhku ka tulema.
Või siis on kuskil salongi mootori korpuses mingi mehaaniline vigastus.
Kõigehullem,kui keegi on juba seda mootorit vahetanud ja mingi jamaga hakkama saanud.
Muidugi on ka võimalus,et keegi paigaldas salongi mootori nn valet pidi.Või ntks õhuvoolu kanalid pole õigesti tagasi paidaldatud jne.
Sosseppasi leidub igasuguseid.
E46el ntks ühepoole labad spetsiaalselt mustavärvi(kõrvalisutja poolne),et paigaldataks õiget pidi.
Muidu tekib kerge tagurpidi efekt.Need kõik vaid oletused ja norima hakata pole mõtet.
Ega sul muud üle ei jäägi,kui armatuur välja juurida. :roll:
Praeguste külmadega kipub see klaasike sul siis vägisi jääse minema :lol:
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Alari. kirjutas:Vb el klapid siiski ei suuna õhku õigesse punkti.Kui ikka korralikult uugab siis peaks õhku ka tulema.
Või siis on kuskil salongi mootori korpuses mingi mehaaniline vigastus.
Kõigehullem,kui keegi on juba seda mootorit vahetanud ja mingi jamaga hakkama saanud.
Muidugi on ka võimalus,et keegi paigaldas salongi mootori nn valet pidi.Või ntks õhuvoolu kanalid pole õigesti tagasi paidaldatud jne.
Sosseppasi leidub igasuguseid.
E46el ntks ühepoole labad spetsiaalselt mustavärvi(kõrvalisutja poolne),et paigaldataks õiget pidi.
Muidu tekib kerge tagurpidi efekt.Need kõik vaid oletused ja norima hakata pole mõtet.
Ega sul muud üle ei jäägi,kui armatuur välja juurida. :roll:
Praeguste külmadega kipub see klaasike sul siis vägisi jääse minema :lol:
Ma ise vahetasin seda mootorit, seega kui kedagi süüdistada, siis vast ennast. :D
Aga imelik ikka see, et sealt kust kapoti alt õhk sisse pääseb, et need klapid seal ei avane. Selle probleemi lahendamiseks vist ei aita armatuuri välja kakkumine ka. Ei teagi, kuidas edasi hetkel, nii külm ka väljas, pea nädalakese aut seisnud juba. :D
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas Alari. »

no jah :D vana salongi vendiga seda jama pold?
Kui sa kapoti avad siis sulguvadki need klapid kapotiall.
Kapoti enda küljes on nn jalad mis kapotti sulgedes klapid lahti lükkavad.On need terved?
Õhukanalid ühendasi korrektselt tagasi?
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Alari. kirjutas:no jah :D vana salongi vendiga seda jama pold?
Kui sa kapoti avad siis sulguvadki need klapid kapotiall.
Kapoti enda küljes on nn jalad mis kapotti sulgedes klapid lahti lükkavad.On need terved?
Õhukanalid ühendasi korrektselt tagasi?
Ostsin auto katkisega, seega ei tea. Minu arust sai kõik õigesti ja samamoodi kokku, seal nagu ei annagi väga midagi valesti panna, vähemalt mulle tundus. Samuti mootor läheb minu arvates ainult ühte pidi, juhtmed samuti, sest muidu lihtsalt ei ulatu jne.
Aga räägin hoopis nendest klappidest, mis asuvad nende suurte klappide taga, mille kapott eest lükkab. Seal sellised liikuvad klapid ees, mida ta minu arvates peaks ikka avama. Käsitsi sai neid liigutatud, aga muidu olid kinni.
Üritan vana omanikuga ka korra kontakti saada, kui hakkan uuesti lahkama seda probleemi, siis saab teada, kas oli ka varasemalt.
Kasutaja avatar
JPriit
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 04.06.2014 22:56 23
Peamine sõiduk: w213

Re: E38 ei puhu õhku korralikult

Postitus Postitas JPriit »

Täna sai uuesti armatuur maha võetud. Sellest oli abi ainult vea diagnoosimisel.
Salongipuhuri eemaldamisel tuleb selle eest kaks hooba eest võtta, üks liigutab siseõhu klappe ja teine välisõhuklappe. Mõlemad liiguvad mootoritega. Siseõhu oma töötas, välisõhu oma mitte. Seega sai välisõhuklappide akutaator küljest võetud, oligi katki. Ligi pääseb kindalaeka alt.
Viga pmst sama, mis paar postitust tagasi lisatud lingis, ainult seal oli probleem siseõhu omas. Selle jaoks muidu armatuuri küljest võtma ei pea, aga noh me varem aru ei saanud. Üsnagi tüütu asi, mida diagnoosida, loodan, et kellelegi kunagi abiks.
Hetkel otsin uut juppi, siis saab täiesti kindlalt öelda, rt viga selles, aga olen üsnagi veendunud.

edit: probleem lahendatud, seega kellelgi midagi sarnast, siis kontrollige neid akutaatoreid, neid suht miljon tglt seal.
Vasta