Avarii pildid

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas AARE540 »

Mina ei saanud küll lube nõukaajal, kuid tõesti, autosid tekib teedele üha rohkem ning sellega seoses ka idikaid. Ning kuigi seda i-reeglit pole võimalik seadusesse panna, on see siiski üks tõhusamaid kirjutamata reegleid. Ning seadused- autojuhiluba väljastatakse ka seaduse järgi, kuid see ei tähenda, et peale juhiloa saamist ka selle järgi käitutakse, paljude puhul tundub, et suurem os õpitust kaob sel hetkel, kui Maanteeameti büroost luba kätte saadakse.
Ja mis puutub seaduste väljatoomisse siin foorumis, siis ma ei tea, kuidas teistel, kuid vähemalt mina ei viitsi enamust siin välja toodud seaduste kuiva teksti väga lugeda, eks igaüks ise teab, milliseid seadusi tal vaja on, lihtsalt igal momendil pole vajagi nendega kokku puutuda- midagi valesti ja keelatut ei tee, siis võiks-peaks elu lihtsam olema.
Viimati muutis AARE540, 28.12.2018 18:39 42, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4282
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas darkie »

Ja paljud võsukesed, kes load saavad ja mingi sigadusega hakkama saavad, siis rikkad vanemad lahendavad mired kenasti ära. Ehe näide härra Laiksoo peal..
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas AARE540 »

Mul oleks ülimalt hea meel, kui see info Laiksooni jõuaks, kuid sellist tüüpi mina härraks küll ei nimetaks, sellised ongi need idiootide musternäidised.
tfv
Huviline
Postitusi: 246
Liitunud: 09.08.2013 14:16 35

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas tfv »

minumeelest on 90% liikluses idioodid. väga harva näen mõnda normaalset liiklejat, kellele võiks lausa käppa lüüa. fooride tsükleid ei arvestata, 20m kaugusele ei suuda inimene vaadata, mõttetu surumine, pikivahe-mis-see-on, kakerdan-jalus-sest-olen-eksind-või-otsin-võtmata-jäänd-tablette jne, neid näiteid on lõputult.
Kasutaja avatar
JanekEnde
Huviline
Postitusi: 4952
Liitunud: 29.04.2011 09:36 39
Peamine sõiduk: Scania
Asukoht: Pärnu

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas JanekEnde »

tfv kirjutas:minumeelest on 90% liikluses idioodid.
Täiesti nõus.
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT, Sierra & e32 730ia.
taunod
Huviline
Postitusi: 3938
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas taunod »

AARE540 kirjutas: ... Ning see põhimõte on omajagu õnnetusi ära hoidnud, sest selle asemel, et rusikaga rindu taguda, et mul on näiteks peateel (või ükskõik mis olukorras) eesõigus, eelistan ma seda, et kõik terveks jääksid...
Täpselt Aare! Nagu ükspäev Viljandis oli, et üks x5 reastus suht äkki minu ette. Ämm kohe kisama, et kus krt see load sai ja nii ei teha jne :D
Ma ütlesin, et on jõulud ja "take it easy" :mrgreen:
2X328 '95
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas BumBum »

paradiisivares kirjutas:Teoorias on kõik võimalik. Reaalses elus inimesed, kellel on alaealine laps, ei tee selliseid lollusi, neil on mille nimel elada. Eriti ei tee nad neid lollusi veel siis, kui laps autos on.
Aastaid tagasi olukord Tallinn-Tartu mnt. Sõidan maanteel, ilus päikesepaistline päev. Mööda kihutab(pedaal põhjas) üks vana väikeauto. Tootmisaasta vast 199X ja suurus Opel Corsale vastav. 5 inimest autos, peremees 40 roolis, perenaine kõrval, tädike ja kaks last tagaistmel. Kuhu neil kiire oli? Möödasõit eeldas küll sellise autoga paaripäevast planeerimist.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas BumBum »

paradiisivares kirjutas:Tõenäosus, et sõiduauto vs. rekka kokkupõrkel rekkajuht terveks jääb on väga suur. Mida ei saa kahjuks öelda sõiduauto vs. sõiduauto. Antud õnnetus oli väga õnnelik õnnetus, pahatihti sellisest laupkokkupõrkest tervelt välja ei tulda. Vähetähtis siinkohal ilmselt ei ole ka asjaolu, et tõenäoliselt antud E61 ei olnud varem sarnast pauku üle elanud ja Tussiku kuldsete käte poolt taaselustatud. Ps. Pean sind kurvastama ja ütlema, et ka E kategooria tõendi väljastab perearst. Arstlik komisjon on ainult D kategoorial ja nii juba päris mitu aastat.
Ajad muutuvad, autod on turvalisemad. A piilari seisundit vaadates, esiuksed ei ole lahti lõigatud, see päästis hullemast.
Miks arvad Tussik halba tööd teeb?
Arstlik komisjon? See on nali. ETV "Pealtnägija" relvaloa arstitõend? Oled hull? Ei ole! Võite minna.
Viimati käisin B tervisetõendit uuendamas. Tuli ainult maksta ja kõik. Milleks seda uuendust vaja oli? Maksude kogumiseks!?
Indrek523
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 28.02.2006 22:09 31

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Indrek523 »

Minu arvates need kes nimetavad veoautojuhte rekkameesteks on juba ise oinad! Ja Aare arvamusega olen täpselt nõus, meie teedel ongi enamus sõiduautode juhte idioodid, pidev reissimine käib jne. Tahate normaalset liikluskultuuri kogeda siis soovitan Hollandis vähe liigelda!
Kasutaja avatar
TEH
Huviline
Postitusi: 504
Liitunud: 09.01.2003 22:27 22
Peamine sõiduk: B8R-line, E36 325i, E30 328i(?)
Asukoht: Reval

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas TEH »

Nimetaks teema ka ringi äkki.

"Rekkameeste sõnavõtud avariide teemal"?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas AARE540 »

Iseenesest, ma arvan, et ega minu ja mu ametivendade sõnavõtud avariide teemal ju halb pole, sest kui need kasvõi ühe õnnetuse ära hoiavad, on neist ka kasu. Pajud muidugi põlastavad veokajuhte, kuid vähemalt liikluskogemuse koha pealt pole mõtet ülalt alla vaadata, pigem võiks kaasa mõelda.
Kuigi pean ka midagi positiivset ütlema- vähemalt talvisel ajal on pilt vähe rahulikum, samuti üle aastate nii palju Eestis sõitnuna on möödasõitudel tänu avaldavaid juhte üllatavalt palju :)
Totraid avariisid on ka omajagu. Ja ma imestan endiselt selle üle, et igast pirukad- kaubikud nii vähe õnnetusse satuvad- nende tase liikluses on ikka klass omaette. Seda muidugi negatiivses mõttes :roll:
Need on ikka täistolad.
Kuigi üleüldiselt on mul suht savi, kuidas ja millega keegi sõidab seni, kuni see mind ei mõjuta :)
PS. Vähemalt mina pole aastaid end rekkameheks nimetanud, ma ei seedi silmaotsastki seda totakat soome keelest tulnud sõna :roll:
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas ooDDoo »

Peaks ju siililegi selge olema, et elukutseline autojuht teab liiklusest kordades rohkem kui suvaline ehitaja, autoremondimees või it guru.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
ArdiT
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 19.12.2018 21:19 42

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas ArdiT »

Kuna ise töötan ka omajagu aastaid kaubiku peal siis oma ametivendade kaitseks võin öelda, et meil on väga kiire ja ärge magage ees, tööd on vaja teha. Mingid 80 kmh venivad rekad on eriti tüütud kes pikivahet ei suuda hoida ees oleva rekaga. Paaris magavad ja keegi mööda ei saa.
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6149
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Reimers »

Te kaubiku vennad teatage oma ülemustele et kulub kauem aega veoks. Arutu kihutamine
ArdiT
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 19.12.2018 21:19 42

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas ArdiT »

Kontoris suurt palka teeniv logistik paneb meie graafiku kokku ja kui toime ei tule oled boonustest ilma.
MartenM
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 23.01.2011 01:05 58

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas MartenM »

Omal ajal jäi kooli minna ei tahtnud, nüüd olen liiklusdebiilik.
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas StenV70 »

Hea öelda...Mis Sa arvad, et kui kõik koolis oleks käinud siis kaubikujuhte polekski?
Siis oleks ainult firmabossid ja kedagi teist poleks?
Hea mõtlemine.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas BumBum »

Nii see paljudes firmades Eestis käib, transpordihinnad on olematud. Siis imestatakse, autod on kehvas tehnilises seisukorras. Jääd kaubaga hiljaks, trahv lepingu rikkumise eest. See on valdkond, mida tuleks riiklikult reguleerida.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Tanel_P »

Päris huvitavad arengud siin teemas...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas AARE540 »

See "meil on väga kiire, et boonust saada" pole küll mingi jutt. See ei õigusta lollusi, mida paljud kaubikuroolis teevad. Ma ei üldista, aga neid on palju. See pole ka õige logistik, kes graafikuid excelis ja marsruute google mapsiga teeb. Õnneks olen ma sellistest vaid kuulnud.
Mis puutub 80ga sõitvatesse veokatesse, siis mina sinna alla ei kuulu, kui teeolud vähegi kannatavad ja metsast välja keerates hoo üles saan, lasen ikka 90ga. Pigem on praegusel ajal paljud sõidukad (PL jms veokatest rääkimata) mul jalus.
Kui mul aga keegi jalus on, ei saa ma kilomeetrist pikivahet jätta, sest kui pikemalt minna vaja, tahaks mööda saada. Kui on aga näha, et ees on ilge joru autosid, pole möödaminemisel mingit pointi.
Mõnel on möödasaamine elu ja surma küsimus- niheleb taga, tõmbleb mööda, äkkpidurdus jne.
Mind on Skandinaavias sõitmine küll jube rahulikuks muutnud ja lasen samas mullis siingi :D
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Ma®tin »

Tihtipeale saabki selliste 50 tonniste taga passida maanteel, kes ootavad üksteise sabas oma nelja kilomeetrit möödasõidu jaoks, kuigi sõidukaga kannataks vabalt ükshaaval ette võtta. Kui te Pärnust alates seal rongi teete, siis ega ei viitsi küll lampi Ääsmäeni passida.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8446
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Tarmo »

Ma ei tea mis ettevõttes sa toimetad kaubiku peal, aga ma näen pidevalt neid DPD ja DHL vendasid kes tartu mnt, kui ma isegi 120km/h liigun ja seda mitte spido väid gps-i järgi, tulevad elavad seljas ja kui mööda sõidab siis ise on samal ajal telefonis. Ma ausõna ei ole kiuslik, alati kui näen kedagi tagant tulemas reastun eest ära, sest mulle on meelde jäänud Johnnes Pirita sõnad " Sõida kuidas tahad aga ära teisi sega".
Aga vahest on küll tunne, et need kaubiku vennad on pooletoobised.
Teine näide Selveri, Coopi, jm toidukullerite kohta. Elan tallinna küljeall, kus on ca 25 majapidamisega siseringiga küla, hooviala, kuhu on tehtud ka lamavad mendid asfaldist. Meil on ringtee e. saab sisse ja välja mõlematpidi. Kruntidel on aiad ümber, puidust, mis on ca 1.40-1.60m kõrged. Lapsed sõidavad suvel tõukside ja ratastega või jooksevad niisama. Ja siis tuleb selline toiduvedu ja teda absull ei koti et ta on õuealal kus on kiirus 20km/h ja ta ei näe kas kurvi tagant tuleb mõni laps või ei tule. aga hädasti on vaja oma kaubik peeneks lasta. Ma olen mitu korda teepeale ette astunud ja küsinud, et kas on aimu ka kui kiiresti sõita tohib ? Siis on kök ja mök. Mingi vend oli veel nii ülbe, et hakkas paukuma. Selle oleksin peaaegu küljeklaasi puruks löönud. Vedas tal et esimese hoobi peale katki ei läinud.

Kui on logistik jobu ja ei suuda asju õigesti planeerida siis minge sõitke talle sisse mitte ärge kihutage arutult.

Kaunist lähenevat aasta lõppu head bemaristid ja mõistvat suhtumist kaasliiklejatesse.

ArdiT kirjutas:Kuna ise töötan ka omajagu aastaid kaubiku peal siis oma ametivendade kaitseks võin öelda, et meil on väga kiire ja ärge magage ees, tööd on vaja teha. Mingid 80 kmh venivad rekad on eriti tüütud kes pikivahet ei suuda hoida ees oleva rekaga. Paaris magavad ja keegi mööda ei saa.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
WhipLash
Huviline
Postitusi: 1165
Liitunud: 11.11.2015 16:21 20
Peamine sõiduk: E46 328Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas WhipLash »

Tarmo kirjutas:Aga vahest on küll tunne, et need kaubiku vennad on pooletoobised.
Teine näide Selveri, Coopi, jm toidukullerite kohta. Elan tallinna küljeall, kus on ca 25 majapidamisega siseringiga küla, hooviala, kuhu on tehtud ka lamavad mendid asfaldist. Meil on ringtee e. saab sisse ja välja mõlematpidi. Kruntidel on aiad ümber, puidust, mis on ca 1.40-1.60m kõrged. Lapsed sõidavad suvel tõukside ja ratastega või jooksevad niisama. Ja siis tuleb selline toiduvedu ja teda absull ei koti et ta on õuealal kus on kiirus 20km/h ja ta ei näe kas kurvi tagant tuleb mõni laps või ei tule. aga hädasti on vaja oma kaubik peeneks lasta
Amen. KUI ma ka ükskord ühe sellise kätte saaksin õuealal, siis nii kena lõppu sellel ei oleks :lol:
Pooletoobisel muud tööd pole võtta, siis sõidabki selliselt nagu kontoris öeldakse. Lähed pläkutama, siis näidatakse ust.
"Kus liigub võim? Kus liigub edu? Ikka mööda Laagna teed, madal bemm, tagavedu."
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Ma®tin »

Üks kõvem mees kui teine, peaks vist dpd-sse CV saatma :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas AARE540 »

Ma®tin kirjutas:Tihtipeale saabki selliste 50 tonniste taga passida maanteel, kes ootavad üksteise sabas oma nelja kilomeetrit möödasõidu jaoks, kuigi sõidukaga kannataks vabalt ükshaaval ette võtta. Kui te Pärnust alates seal rongi teete, siis ega ei viitsi küll lampi Ääsmäeni passida.
Miks sa ütled "kui TE seal rongi teete?" Ärgem üldistagem, eks.
Olen ise täheldanud, et enamus uimerdised on pärit väljastpoolt Eestit.
Mind ajavad omakorda veits närvi just sõidukajuhid, kes ei julge ühest sõidukast mööda sõita. Kaht sõidukat on mul isegi tühja veokaga keeruline ära võtta, kui ees sõidab "kolonniülem" näiteks 75ga. Ja siis tekib näiteks minu taha veokas ning selle taga kirub kaubikumees mind, sest minu ees olevat kaht sõidukat ta ei näe ja arvab, et mina uimerdan.
No ja ongi ahelreaktsioon.
Muuseas, suvel ütles üks saatejuht ühes raadiojaamas, et Pärnust Tallinnasse sõites luges ta pooleteise tunni jooksul ära 205 (!) vastutulevat veoautot. Samuti enamus Päris Loll, Loll Täitsa ja Loll Valmis (PL, LT ja LV) numbrimärkidega. Seega neist pole paraku pääsu. Rahvusvaheline trass ka.
Samas- kui mina sõidan sõiduautoga, on mul suht savi, on mul ees 2 või 3 veokat, sest kui vaja, saan ma mööda kas ühest, kahest või kolmest korraga :D
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5349
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas ooDDoo »

Senikaua kui bemm tarbesõidukeid ei tooda võiks berlingo mehed oma käitumisharjumisi margipõhises foorumis arutada.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Indrek523
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 28.02.2006 22:09 31

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Indrek523 »

Bemm ei tooda ühtegi sõidukit, see on BMW foorum!
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas BumBum »

Avariid siiski on seotud kõikidega ja see sama BMW mees istub mõne teise auto rooli ja sõidab kellegi surnuks.

Pärnu-Tallinn, seal tõesti on liiklust ja see lõik oleks tulnud teha 4 realiseks, mitte Tallinn-Tartu.
Küll aga elu õpetab. Teinekord võtke aega, palju te nende möödasõitudega võidate. Olete mõelnud palju see 5 minutiline võit maksma võib minna rahaliselt. 200-400 eurot trahvi? Kas te teenite 5 minutiga sellise summa?

Kiiret ei ole, siis milleks arutult kihutada? Te ei ole kellegi orjad, kui siis ainult iseenda.
Ela ise ja lase teistel elada. Sama kehtib möödasõitude kohta. Oota oma võimalust ja saad selle tehtud, ohutult.

Teema jätkuks sõitke üks auto veel mahakandmisele ja pange pilte. Seda see konkreetne teema vist ootab?
Indrek523
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 28.02.2006 22:09 31

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas Indrek523 »

Sa Bum oled suht õigel teel, esiteks möödasõit pole lubatud piirkiirust ületades! Täiesti savi kas seal on neli või kuustuhat sõidurida! Kõik kes omastarust kiirustades kuhugi jõuvavad on värdliiklejad kelle arust pole piirkiiruse märke olemaski!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Avarii pildid

Postitus Postitas AARE540 »

Mina isiklikult olen seda meelt, et vähemalt üks teema, kuhu on täna mingi elu tekkinud :D
Kui aus olla, siis mitte ükski igapäevasõidukina mõne tola pool segi sõidetud bemmi pilt mingeid nuuks-nuuks-emotsippne ei tekita. Küll on aga kahju süütutest inimestest, kelle elu või tervise need tolad võtavad.
BumBum ütles õigesti, et põhimõtteliselt ärge tõmmelge.
Tema ühe asukohariigiga olen väga tuttav ja ka seal on mõnus rahulik, mitte nagu siin, kus paljudel on kuhugi kiire. Kuhu? Ei tea ja ei huvita :roll:
Üks näide mõne aasta tagant- teel sõidukaga Pärnust Talina kimas minust üks bike 3 korda mööda ja mis sai? Laagris oli ikka foori all minu kõrval, kuigi ma tossutasin 90-100ga :D
Vasta