Liikluskindlustus

Vaba teema
Kasutaja avatar
anduke88
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 18.05.2007 10:23 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas anduke88 »

Küsiks, et mis värk pidi sellega olema, et nüüd ka kannatanul pärast laksu teisega koefitsient tõuseb? Ise endal hetkel kõige odavam firma valitud. Aga eelmisel aastal oli laks (kannatunu olin) siis järgmine kord kui kindlustust maksma pidin, siis oli 200 tõusnud. Küsisin, öeldi, et lihtsalt hinnad tõusid. jajaa. Nüüd aprillis vaja uus teha, kalkulaator näitab sama auto puhul ikka samat hinda, kuigi kefitsendi number on allapoole liikunud.
:roll:

Sel juhul peab teise maakonnaga midagi sind siduma. Nt maja, sünnikoht vms. Ei pea olema sinna maakonda nt sissekirjutatud. NT Valgamaal on tunduvalt madalam "maks" kui Tartumaal
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

anduke88 kirjutas:... järgmine kord kui kindlustust maksma pidin, siis oli 200 tõusnud. Küsisin, öeldi, et lihtsalt hinnad tõusid. jajaa. Nüüd aprillis vaja uus teha, kalkulaator näitab sama auto puhul ikka samat hinda, kuigi kefitsendi number on allapoole liikunud.
:roll:
Hinnad tõusidki. Mul ka koefitsient langes aga aastamaks tõusis veidi.
Indrek
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Hinnad on iga aasta tõusnud, see pole mingi uudis.

Muide, liikluskindlustusseaduses on paragrahv valeandmete esitamise kohta. Kui märgid elukohaks koha, kus sa ei ela, siis võid õnnetuse korral kindlustuskattest ilma jääda ja trahvi maksta.

Kui rahakott ei kanna, siis on mõistlik väiksema võimsusega autoga alustada.
Sõidurõõm
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Svenp kirjutas:Hinnad on iga aasta tõusnud, see pole mingi uudis.

Muide, liikluskindlustusseaduses on paragrahv valeandmete esitamise kohta. Kui märgid elukohaks koha, kus sa ei ela, siis võid õnnetuse korral kindlustuskattest ilma jääda ja trahvi maksta.

Kui rahakott ei kanna, siis on mõistlik väiksema võimsusega autoga alustada.
Seni pole väidetavalt vastavalt pretsedenti loodud s.t. keegi pole kindlustuskattest ilma jäänud seoses vale aadressiga auto dokumentides.

Soovitavalt kasutada siiski aadressi, millega kuidagi seotud oled.
730iA e32 138kW 12/1992
leed90
Huviline
Postitusi: 477
Liitunud: 18.09.2005 16:11 04
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas leed90 »

Praegu elan Tartumaal, aga sündinud olen Valga linnas. Kas see annab mulle õiguse passi sisse kanda elukohaks Valgamaa?
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

Indrek_M kirjutas:
anduke88 kirjutas:... järgmine kord kui kindlustust maksma pidin, siis oli 200 tõusnud. Küsisin, öeldi, et lihtsalt hinnad tõusid. jajaa. Nüüd aprillis vaja uus teha, kalkulaator näitab sama auto puhul ikka samat hinda, kuigi kefitsendi number on allapoole liikunud.
:roll:
Hinnad tõusidki. Mul ka koefitsient langes aga aastamaks tõusis veidi.

Mul igapäevaautoga, kui ostsin, algas koefitsient 1.2-st
nüüd on langenud see ~0.7 peale... aga kindlustusmakse on tõusnud selle ajaga 633.- pealt 725 peale :evil:

No tere tore :)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

mul tekkis üks küsimus selle JAH ja EI lepingu kohta.
eespool oli sellest juttu ka, et kui valid jah lepingu, siis saadetakse uued hinnapakkumised enne vana poliisi lõppemist ja saad lihtsalt niisama valida omale sobivaima.
Aga ma siis helistasin sinna lkf.ee ja seal ütles mingi tädikene mulle, et kui valin jah lepingu, ja tahan pärast uues soodsamas kohas lepingut teha, siis pean sinna vanasse firmasse mingi avalduse saatma vms :roll:
Et kuda siis sellega ikkagi lood on?
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Sa pead jah lepingu lõpetama. Muidu maksad ikka edasi, olgugi, et sul katet peal pole. Kindlustustel on õigus see sissenõuda ja seda ka tehakse. Jah lepingule allakirjutades loe seda hoolikalt.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Jah leping muuda Ei lepinguks ja lase arve tühistada. Suusõnalised korraldused enam ei loe, peab olema kirjalikku taasesitamist võimaldaval teel, nt e-kiri. Seda pead sa tegema enne, kui poliisi kehtivus lõpeb. Kui Ei leping taskus ja ühtegi kohustust (maksmata arvet) pole, siis saad teises seltsis uue lepingu teha. Kui on maksmata arve, siis teine selts sulle lepingut ei tee.
Sõidurõõm
hansu
Huviline
Postitusi: 1383
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

E-kindlustude kaudu tehes pole mingit probleemi igakord teha seal kus soodsam. Kogu lõpetamine ühega ja alustamine teisega on nende teha.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

nojahm, mul see e-kindlustuse värk ei tööta
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Pakub välja jah, et kus on odavam aga mina näiteks ei kindlustaks mingis no-name kindlustuses. Samas on kasulik alati kindlustusfirmast järgiküsida. lisaks veel, et nad ei vastuta ka millegi eest ja pärast võib nii juhtuda, et pole kuskile pöörduda.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Minu tähelepanekud asjast. E-kindlustus paneb küll mingi % igale tehingule vahele aga samas on neil ka kõige suurem allahindlus ning reaalselt ei ole suurt vahet kas teha kindlustus läbi e-kindlustuse või otse kindlustaja juures - hind jääb suht koht samaks. Ning igal juhul tasub teha kindlustus teha kõige odavamas seltsis sest
a) kui sina põhjustad liikluskahju siis ei maksta sinule nii ehk naa midagi välja ning kui keegi teine sulle ära põrutab siis maksab tema kindlustus ja jällegi ei loe kui hea või kalli kidlustusfirma sina valinud oled
b) tekib konkurents mis hoiab turul hinnad lõpptarbija jaoks madlamal.

Ning rääkides näiteks tundmatutest seltsidest siis QBE´ga on minul isiklikult üsna head kogemused.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

QBE ei ole ka teab mis tundmatu... lihtsalt paar aastat tagasi vahetati nime...
endal olnud kokku puuteid IF kindlustusega ja QBEga... positiivsed minujaoks alati... vennal oli aga seesamiga kokkupuude ja minu arvamusekohaselt ei saanudki ta autot sedasi korda nagu oli avariieelne seisund... aga ta ei viicinud asja edasi ka ajada

BTA kindlustusega käin hetkel kohut ja ütlen, et tegemist on täielike jobudega... kui oli avarii, siis see paber mis ma kindlustuses pärast täitsin seal küsiti, et kas saadame kõik küsimused ja otsused teile kodusele aadressile või e-mailile... ma märkisin e-mailile aga nad ei saatnud neid kuhugi... lõpuks pidin ikka nendele ise järgi minema.

to be continued...
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kuni midagi ei juhtu on kõik kindlustused head...
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

kimmo kirjutas:
akibo kirjutas:Respect, crissus, et selle pärast registreerisid / oma esimese postituse siin tegid :cool:
OT:
crissus
Huviline
Liitunud: 10 Dets 2004
OT:
crissu
Postitusi: 1

Järgmine kord siis boldin ;)
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas JannP »

Ma kiidaks IIZI.net töötajaid pealehakkamises. Nimelt hakkas mu 535e kindlustus läbi saama, siis kõigepealt saatsid nad mulle e-maili (10p enne), SMS-i saatsid 2 päeva enne ja helistasid 1 päev enne poliisi lõppemist. Mul oligi plaanis poliisi eest tasuda 18.nda õhtul ja ma küsisin üle kas 19.ndast hakkab ikka poliis kehtima, tüdruk telefonis vastas "ikka hakkab, neil on õhtuse vahetusega maaklereid ka tööl". Tegin ülekande õhtul kell 20.00 paiku ja 21.00 tuli mailile uus poliis. :) Samuti on väga hea, et IIZI pakub kõige soodsamaid pakkumisi, oma tööga olen seotud kõikide kindlustuseltsidega ja võin kinnitada, et tuleb lihtsalt osata suhelda inimestega. Niiet ei ole nad midagi nii hullud seal. ;)
Lauri_R

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Lauri_R »

mina olen iizi-ga suhelnud e-maili teel (oli vaja kindlustus lõpetada ning kolm kuud hiljem taas kehtestada). Kõik käis päeva pealt ning polnud vaja mingeid lepinguid sõlmida vms. Väga positiivne :P
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Henri. »

mastergut, kuna sa oma esialgse postituse ära kustutasid, siis ei olnud mõtet siia ka ülejäänud arutelu punktuatsiooni ja õigekirja üle alles jätta.

Kui sul see tekst kuskil alles on, siis kirjavahemärkide lisamisel oled enam kui oodatud seda siia uuesti postitama, sest info ja jutu mõte oli igati asjalik :)
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas KirillD »

Terv,

nimelt uurin siin endale uut autot, kuid sellega seoses on tekkinud üks küsimus, nimelt: kas kindlust saab vormistada ainult auto omanik või ka auto kasutaja / keegi muu ? Ma ei leidnud kiire Googeldamise järel ühtegi adekvaatset lehte pärast uue LS jõustumist, kui sõbra autot vormistasime augusti lõpus, siis Maanteeametis parajasti tekkis see küsimus mingil proual, kuid ma ei jõudnud täpselt kuulata, kuid kõrvu jäi midagi, et see on võimalik, kuid sel juhul pole kindlustaja mitte pelgalt "tankist" vaid nagu ka auto omanik peab ta mingi juhtumi korral teadma täpselt kes, kus ja mis autoga tegi.

Tänan ette abi eest!

Parimat, Kirill
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas JannP »

Üldiselt iga selts määrab ära oma reeglid, kuidas ja kes nendega lepinguid sõlmivad, kuid minu andmetel liikluskindlustuse puhul peab olema sõidukiga mingi seos, kas olema vastutav kasutaja passis või volikiri. Seega absoluutne lähenemine, et ainult omanik võib teha, ei ole tõene.
Kasutaja avatar
Raas
Huviline
Postitusi: 558
Liitunud: 24.06.2004 18:17 53
Peamine sõiduk: E36 328i
Asukoht: Jõgeva

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Raas »

Mul küsimus IFi kohta.
Nimelt mul E36 320i, millel tegin mootorivahetuse. Praegu sõidan seega 320i 142kw 2,8L. Ümberehitus on ARKis regatud juba ammu.
Vana kindlustus oli 110kw peale ja kehtis tänaseni. Ei hakanud varem midagi sebima ega ära muutma. Täna kindlustust tegin (e-büroos), siis vajutasin "pikenda/ kasuta malli". Seejärel vaatasin andmed üle: 320i 142kw (kõik on õige, mina midagi ei muutnud). Vajutasin Ok, ning arvutas mulle summa välja. Seejärel maksin ära ja suunas mind IFi lehele tagasi poliisi vaatama, kus oli kirjas 110kw. :roll:

Nüüd kui osalen liiklusõnnetuses, kas minu poliis on kehtiv või kehtetu? Mina tegin ju kõik nii nagu IF tahtis.
Kui siit abi ei saa, eks siis ikka jah lähen büroosse.
2014a. 1/4 miili 14.91s @ 149.3kmh, 60FT 2.30s; 174whp (130kw)
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Henri. »

Saada neile e-mail ja räägi sama stoori ära mis siin. Muidu oled jah neid nagu petnud, kuna poliisi peal vist on väikses kirjas ka kuskil, et kontrollige andmed üle ja veenduge õigsuses. Kui hästi läheb, siis jätavad poliisi sama kehtivusajaga nõusse. Halvemal juhul lühendavad kehtivust või nõuavad raha juurde.
Minul läks 125kW->142kW swapi tegemisel nii, et esialgu jäi poliisi kehtivusaeg ja hinne samaks. Kui aga pikendama hakkasin, siis oli hinnatõus ~45%, seega adjöö IF, ning Ingesest sain €2/kuu senisest kallima pakkumise, mis mulle igati sobis.

Liikluskindlustuse puhul loeb nagunii see, mis kindlustus vastaspoolel on, seega ei näe pointi mainekama kindlustusandja juures märkimisväärselt kõrgema hinnaga kindlustada. Samas pere teisele autole ning eluasemele on endiselt IF kõige soodsama pakkumise tegija.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Riivo »

üldiselt on jah nadi see et oma masinat kindlustades korralikus või nagu nimetati, prestiizikas firmas ja avarii puhul ajab asju süüdlase enamasti üks odavatest kelle koostööpartnerid on samasugused...

Riivo@pea 15 aastat IF-i klient
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Henri. »

No kui siin vastavad muudatused läbi lähevad, siis 2014 sügisest võib kuni €10k-ni ulatuva kahju puhul ka oma seltsi poole pöörduda. Tuleb ainult loota, et see muudatus ka läbi läheb.
Kasutaja avatar
AntiM
Huviline
Postitusi: 539
Liitunud: 26.04.2011 20:36 41

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas AntiM »

Kuidas inimestel üleüldiselt erinevate kindlustustega kogemusi? Iizi-st tehes saab valida mitmete pakkujate ning hindade vahel, õigustab siis kallim hind ka ära ennast? On asjaajamine vähem probleemsem ja kiirem?

Autol kindlustus lõppemas, siiani on auto isa nimel olnud, oleks aeg endale ümber kirjutada ja ise konfitsenti langetama hakata.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas pancho villa »

kui soov kindlustuse pealt säästa, siis esmalt unusta ära iizi.net. teisi ja rängalt odavamaid kindlustusmaaklereid jagub, ise näiteks kasutan credot.
Kasutaja avatar
AntiM
Huviline
Postitusi: 539
Liitunud: 26.04.2011 20:36 41

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas AntiM »

Kas just säästa aga lihtsalt teada, mis seltse inimesed eelistavad ja kas suurem hinnavahe tasub alati/enamasti ära või mitte.
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas Raemees »

AntiM kirjutas:Kas just säästa aga lihtsalt teada, mis seltse inimesed eelistavad ja kas suurem hinnavahe tasub alati/enamasti ära või mitte.
Seal ei ole vahet mida teised eelistavad kui sa just kaskot ei tee siis on see oluline.
Tavakindlustus võta kõige odavam ja otse seltsilt on täiesti mõistlik küsida, jäta see IIZI ja muud analoogsed vahele!
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Raemees kirjutas:
AntiM kirjutas:Kas just säästa aga lihtsalt teada, mis seltse inimesed eelistavad ja kas suurem hinnavahe tasub alati/enamasti ära või mitte.
Seal ei ole vahet mida teised eelistavad kui sa just kaskot ei tee siis on see oluline.
Tavakindlustus võta kõige odavam ja otse seltsilt on täiesti mõistlik küsida, jäta see IIZI ja muud analoogsed vahele!

Edaspidi, vist isegi juba järgmisest nädalast, hakkab üsna oluline olema, kus kindlustus tehtud. Uue korra kohaselt suhtleb ka liiklusõnnetuses kannatanu ainult oma seltsiga. Seetõttu soovitan Gjensidegest ja Ingesest kaarega mööda käia.
730iA e32 138kW 12/1992
Vasta