1. leht 1-st

E34 pidurid teevad kohutavat häält

Postitatud: 10.01.2007 14:08 26
Postitas draggo
Mure on siis selline, et kui oma kodu juurest tagurdades hommikuti liikuma hakkan ja enne teele jõudmist pidurdan siis teevad pidurid ikka päris kohutavat häält. Kui aga saan juba auto nina sõidusuunda ja edaspidi liikuma siis ei kaasne pidurdamisega ei mingeid hääli ega ka probleeme. Milles võib asi olla?

Postitatud: 10.01.2007 21:05 35
Postitas priitb
Sama mure siin. Klotsid-kettad korras. Eelmistel autodel pole sellist asja old. Ilmneb ainult siis kui on märg ilm.

Postitatud: 10.01.2007 21:33 18
Postitas AARE540
draggo- kas see möla tuleb eest või tagant? Äkki kässari klotsidega mingi kala?

kahtlane heli

Postitatud: 10.01.2007 23:19 19
Postitas tmoms
mul oli ka kahtlane heli piduritega mingi selline krigina moodi......võtsin tagumise piduri ketta maha ja, näe oi imet kässariklotsi see polt või kuidas nimetada tuleb(see mis klotse selle tagumise plekki sees kinni hoiab)oli ära tulnud läbi plekki ja oli kõveraks läind, ning sinna vahele end kinni tõmand kuidagi ja tegi hirmsat häält.........küll oli nüüd keeruline seletus aga äkki saab mingit abi :lol: :lol: :lol:

Postitatud: 11.01.2007 09:35 39
Postitas draggo
Tundub, et eest tuleb see hääl. Aga see on nii kõva, et ehmatab alati kõik autos olijad poolsurnuks. :)

Postitatud: 11.01.2007 10:36 46
Postitas Hans

Postitatud: 11.01.2007 18:26 19
Postitas seppa
Endal e34 sama probleeb kuid antudteemas mul ABS ei tööta ( tuli põleb) !!! :(
Kuu aega tagasi seda jama piduritega ei olnd , praegu ainult hommiku vara ,kui tööle lähen !

Postitatud: 14.01.2007 20:02 58
Postitas draggo
Juhin tähelepanu, et endal toimub selline asi vaid hommikul, kuna maja eest lahkun tagurpidid. Tööjuurest õhtul saan edaspidi minema. Kui hommikul saan peale esimest-teist pidurdust otsa õigeks ja siis pidurdan juba edaspidi liikudes ei ole enam mingeid hääli.

Postitatud: 15.01.2007 10:26 16
Postitas Tarvo
Kas mõni pidur peale pole jäänud ehk?

Postitatud: 27.10.2007 00:52 25
Postitas Erki_E
Ei hakanud uut teemat tegema. Probleem on E36 esipiduriga. 2 kuud sõitsin autoga ja ei mingit häält. Siis hakkas parempoolne esimene pidur kriuksuma. Kriuksub kiirusel alla 15 km/h ja suuremal kiirusel kriuksub väga õrnalt piduri pedaalile vajutades. Võtsin piduri aatomiteks, puhastasin klotsi ja sadula tööpinnad roostest ja panin kokku tagasi. Nädal aega ei teinud piuksugi. Ja siis jälle hakkas kriuks vaikselt tagasi tulema, kuigi nüüd kriuksub vaiksemalt. Nüüd edasisõites kriuksub väga vähe, põhiliselt tagurdades. Ja vihmane ilm võimendab kriuksu. Klotsidel on kulumismaterjali üle 10mm veel. Ja kui keegi tahab kehva klotsi ideega nähvata, siis miks 2 kuud ei kriuksunud?

Volvo 740 piduriklotsi ja kolvi vahel on 1mm paksune pehme plaat. Isa vahetas piduriklotsid ära ja need plaadid ei mahtunud enam vahele, ei hakanud klotse kõhnemaks ka käiama ja pani ilma pehmendusplaatideta kokku. Pidurid hakkasid kriuksuma suht samamoodi, nagu minul. Siis ta sõitis 2 kuud kriuksuga. Kuna ise sõitsin ka selle masinaga vahetevahel, siis viskas kopa ette see kriuks ja võtsin pidurid lahti, panin need plaadid tagasi. Ning kriuksu pole.

Paneks need Volvo pehmendusplaadid panema enda E36'le...
Mis üldse tekitab kriuksu, klots väriseb kolvi ja ketta vahel?
Liimiks klotsi kolvi külge kinni...

Postitatud: 30.10.2007 10:52 05
Postitas Danil523
mul oli kriuksumist kui plekkvelg oli kinnitatud pikkade poltidega(läks vastu käsipituihoidjale ja kriuksus teatud kiirustel)

Postitatud: 21.12.2007 12:07 21
Postitas Erki_E
Mul lahendas probleemi uued piduriklotsid esisillale 157.-

Postitatud: 21.12.2007 21:13 22
Postitas jackpuuk
Erki_E kirjutas:Mul lahendas probleemi uued piduriklotsid esisillale 157.-
Tegelt on see tavaliselt klotsimaterjali häda , aga sul võib see kriuks tagasi tulla , kui klotsid ketastega korralikult kokku töötavad :? Loodame , et nii ei juhtu , aga elu on sellist totrust näidanud , ketastel on sooned sees juba ja ka pidurisuppordid tahavad väga head puhastamist , kui klotse vahetad . Ma ei mäleta täpselt , aga mingil põhukoti mudelil olevat pidurite karjumine ravimatu viga :D :D :D

Postitatud: 22.12.2007 09:03 05
Postitas Margus_
jackpuuk kirjutas:
Erki_E kirjutas:Mul lahendas probleemi uued piduriklotsid esisillale 157.-
Tegelt on see tavaliselt klotsimaterjali häda , aga sul võib see kriuks tagasi tulla , kui klotsid ketastega korralikult kokku töötavad :? Loodame , et nii ei juhtu , aga elu on sellist totrust näidanud , ketastel on sooned sees juba ja ka pidurisuppordid tahavad väga head puhastamist , kui klotse vahetad . Ma ei mäleta täpselt , aga mingil põhukoti mudelil olevat pidurite karjumine ravimatu viga :D :D :D
Mitte ainult ühel vaid väga paljudel pego mudelitel vilistavad ja teha pole mitte midagi. Klotsi ja ketta koostöö lihtsalt. Pidid olema ka mingid spets määrded vms mis selle vilina ära võtavad aga nende effektiivsuse kohta ei tea midagi rääkida.

Sry for OT :oops: