Laserkiirusmõõtjate eksimuse ulatus

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: Vaja laserkiirusmõõtja kohta infot

Postitus Postitas kimmo »

diislijoodik kirjutas:Vaja oleks laserkiirusmõõtja Ultra Lyte kohta tehnilist juttu nii palju kui võimalik. Võimalusel soovin ka teada, kas meie Tervisekaitse inspektsioon on selliste laserite avalikku kasutamist aktsepteerinud.
Kiire google otsing andis vasted:
http://www.markato.ee/tooted-spec-ultralyte.html
http://www.radarfalle.de/technik/ueberw ... ralyte.php
http://www.public-safety-systems.com/LT ... Series.pdf

Ühe võimalusena võid otse tootja poole pöörduda http://www.lasertech.com/

Tervisekaitseinspektsiooni saad päringu esitada:
Paldiski mnt. 81
10617 Tallinn
Reg. nr. 70002940
Tel. 6943500
Faks 6943501
E-post: kesk@tervisekaitse.ee
patrik
Huviline
Postitusi: 4590
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

jäid kiirusega vahele?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
BMW E39
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 06.01.2007 20:35 05

Postitus Postitas BMW E39 »

Ja kas hakkas tervisele?
Viimati muutis BMW E39, 23.01.2008 22:54 25, muudetud 1 kord kokku.
Bmw e39;Audi b6;Audi c4
rasmus23
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 16.06.2006 14:47 47
Peamine sõiduk: Volvo FH12/ODIN
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas rasmus23 »

diislijoodik kirjutas:Rahu, tegelen tehniliste küsimustega.
Pakun et ma pole ainus, kui arvan et üritad kiiruse trahvist pääseda sellistele asjadele lootma jäädes (selliste asjadega tegeledes)

Julgesid teha, julge ka tunnistada

Vabandan juba ette, kui sind kuidagi solvasin ;)
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Tegelikult huvitav küsimus... laserid on ohtlikud asjad ja tihtipeale ei ole nende lainepikkus nähtava valguse alas. Piisava võimsuse juures võid suht raskeid silmakahjustusi saada ja sa ei saagi teada mis sind tabas. 50 mW lõikab vabalt näiteks teipi ja laseb õhupalle puruks. Silma võrkkesta hävitamiseks läheb tunduvalt vähem vaja. Samas ei usu eriti, et seal eriti suuri võimsusi kasutatakse, ilmselt jääb asi sinna laserpointeri kanti.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

sin on müüdud ka neid hiina laser pointereid millel pinge tõstmisega 1,5v pealt 4,5v peale lõikavad need samuti teipi ja purustavad õhupalle... ja palju enamgi
TheJX
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 06.12.2005 07:42 32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TheJX »

...polegi varem selle peale tulnud, et meist aeg-ajalt igaühte "tulistatakse"...nähtamatu laserkiirega... :?

..igatahes huvitav teemaalgatus ning lõhnab selle järgi, et see sobiks täitsa mõne auto/tehnikaajakirja veergudele pikemalt lahtikirjutamiseks... ;) :P
And btw, drag racing a BMW is like going fishing with a hooker, it's fun but it's not what you got her for...
NotAnotherDigg
Kasutaja avatar
M.
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.03.2007 00:35 54

Postitus Postitas M. »

Olen endale selle kiire silma saanud ja suhteliselt lähedalt, taheti mõõta minust mööduvat autot. Vaatasin samal ajal peeglisse ja nägin punast täpikest enda silmas ja näol. Ühte silma jõudes oli silm sekundi vähe imelik küll. Mind see põhimõtteliselt ei häirinud, sest püüdsid nad siiski teist autot, mis tõepoolest liikus natuke lubatust kiiremini ja kuna tegu oli sõbraga ja minu silm jäi kogemata ette, siis tundsin pigem rõõmu selle üle. Huvitav mõttekäik iseenesest.
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Nii palju kui mina olen näinud mõõtvaid patrulle, siis neil käes pigem Stalkeri radarid, kui laserkaugusmõõtjad. Kas keegi teab hulka, palju tegelikult meil lasereid kasutatakse?
raudpats
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 21.10.2004 09:30 12
Asukoht: tartu

Postitus Postitas raudpats »

M. kirjutas:Olen endale selle kiire silma saanud ja suhteliselt lähedalt, taheti mõõta minust mööduvat autot. Vaatasin samal ajal peeglisse ja nägin punast täpikest enda silmas ja näol. Ühte silma jõudes oli silm sekundi vähe imelik küll. Mind see põhimõtteliselt ei häirinud, sest püüdsid nad siiski teist autot, mis tõepoolest liikus natuke lubatust kiiremini ja kuna tegu oli sõbraga ja minu silm jäi kogemata ette, siis tundsin pigem rõõmu selle üle. Huvitav mõttekäik iseenesest.
kle ära aja pada mees. nendel kiirusemõõtjatel pole sellist asja nagu punane "laserkiir". kui kuhugi see kiirusemõõtja suunata siis kasvõi seinale siis ei ole sealt mitte midagi näha...kui selle pilliga mõõta siis näed sa sihikus punast täppi mis suunatakse auto reg.nr'le ja siis saadakse kiirus.... hea jutt küll ikka mõnel : :lol: :roll: see ei ole nagu snaipritel.
snaipritel ju hoopis teine süsteem. snaipritel on see punane "laserkiir" mis suunatakse objektile ja siis vaadatakse läbi suurendava sihiku...
e28 on tore auto :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8278
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »




Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta