Maanteeameti saamatus!

Vaba teema
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Oliver P kirjutas: Elagu riigipead ,kes suudavad aktsiisi paigutada "õigetesse " kohtadesse.

Eelmise aasta aktsiisist jäi kaduma 75% :roll:
See tuli talvel välja jah, tõesti oleks maanteeameti jaoks palju tikke, bensu ja TNTd vaja :evil: , millal see autoomanike makstavate rahade seljas liu laskmine ükskord lõpeb ja raha tõesti õigesse kohta minema hakkab ?
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

ja tallinnas teede olukord üks hullemaid.
pealinnas ostetakse 80% eestis bensiini
nõudlus võiks ikka selleks määravaks teguriks olla, et siis raha sinna suunata.
kehtib ju seadus kõigile omavalitsustele võrdselt aktsiisi.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

väike näide ka soomest, nädal tagasi veeti kiirteeäärte taskusse pealelöunal suurfrees ja asfaldimasin, järgmiseks hommikuks oli uuendatud kate umbes 4-5 km löigul yhe öö jooksul, järgmine öö tehti triibud ja valmis. eestis palju kisa -vähe villa. Ja muidugi naelkummid köiges syydi ametimeeste jutu järgi, nagu skandinaavias neid pole.
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

teine asi kohe kui riigil raha !
see tuleneb sellest, et skandinaavias kasutatakse graniiti, mis on vastupidavam ja kallim aga eestis paekivi :lol: sellest see vahe !
ja läti läheb 2008 naastudelt lamellidele, selle raha eest saaks uusi teid teha kui lõhkuda naastudega teid ja siis läheb raha jälle teederemonti-see ju surnud ring :evil:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kindlasti on asi rahas ka, aga ise olen seda meelt, et kui teha, siis võiks seda ka korralikult teha, on ju teada asi see ''kanalisatsioonikraavide kaevamine uude asfalti'', usun, et mulk2 nõustub minuga, kui ma ütlen, et ka selliseid väikseid freesitud kraave saab uuesti ka SILEDANA asfalteerida (nagu naabrite juures näiteks), mida aga meie teetöölised kahjuks teha ei oska, ja see on üks järjekordne asi, mis pöördesse ajab... :evil:

Teatavasti paljud asjad algavad pisisasjadest :? ;)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

wee mul tänu sellele kruusatamisele ja killustiku puistamisele esi klaasis täked ja värviparandusi vaja nüüd veel rohkem teha+ auto kyljed pigi täis , eile mingi mesa vend arvas et oleks lahe minu ette keerata mingi 60km/H ja minu auto kohe retsi rahe alla sattus :S , tra küll mism õttega seda killsutikku panna :S ajutine lahendus ju :( , igatahes yks suur meeleavaldus tuleb teha :S .
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

tegelikult võiks riik teha nii:
kuna pidevalt raha pole teede korralikult korda tegemiseks pannakse killustiku ja nii iga aasta.....samas võiks ju võtta euroliidust vms kohast laenu ja tee korralikult 1 kord korda teha...nii et see 7-8 aastat ka vastu peab...ja siis selle raha eest, mis iga aasta killustiku peale maksti, sellest maksta laenu tagasi...
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
900
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 27.02.2005 18:54 01
Asukoht: TLN
Kontakt:

'

Postitus Postitas 900 »

Kõik jutt väga õige. Teede olukord katastroofiline ja tundub ,et midagi ei võetagi ette. Linnas näinud palju tagaklaasi silte a'la "tehke teed korda" mingi algus protest seegi....
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Mõni aasta tagasi sain samuti killustikuga oma vitsad kätte. Omasin veel siis üht vana riisikat (muide ülikõva korralikult hoitud masin oli - 78 aasta corolla) kui Tallinnast Tartusse sõites teeremondi ajal vastusõitva rekka rataste alt kivi esiaknasse lendas. Ilma kileta klaas oli paugupealt ämblik - läbi ei näinud. Hinge ajas ikka täis küll. :evil: Polnudki miskit paremat teha kui roolilukk kätte ja hakkasin maanteeääres klaasi sisse peksma - oh neid näoilmeid möödujatel - mingi segane vend peksab teeääres autol klaasi sisse. :D
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Noh, nüüd juba täpselt aasta siis EU liikmeks oldud - kus need € laadungid siis on?

Oli ju vahepeal poleemika selle ümber, et meie "ametnikud" ei suuda piisavalt hästi seda euroraha sealt hiigel-pajast küsida. Tundub, et needsamad käpardid on endiselt oma tööpostil alles.

See krdi potjompkini küla ehitamine ajab ikka tõsiselt veriseks, mis meie teedel toimub.

Ja see on kah vana tõde juba, et Eesti on jeebivabariik.

Autodel sillad esinduses korda lasta teha ja arved Maanteeametile/linnavalitsusele tasumiseks esitada, küll siis hakkavad liigutama oma pekke.
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Kuulge saage aru juba ükskord, et Tallinnas toimuv on Kommunaalameti rida ja Maanteeamet tegeleb asulaVÄLISTE teedega, need on kaks täiesti erinevat süsteemi, mida rahastatakse erinevatel alustel.
Meph, muuda teema pealkiri parem ära, sa haugud vale posti kallal.

Tõnu
Driven by goa
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Mina valima ei viitsinud minna ja mul pole ka seepärast midagi kobiseda.
Tee-ehituse killustikku tuuakse laevadega välismaalt, aga sertifikaadid, mis kaasa antakse, on tihti võltsitud. Sadamas on räme konkurents.
Esiteks: tehke lapsi, siis on rohkem maksumaksjaid ja rohkem raha teeparanduseks.
Teiseks: minge valima, muidu saavad jälle võimule kodanikud, kes teeehituse raha pensionäridele jagavad.
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

ma tahtsin ka täpselt sama öelda, et tehke selgeks, kes vastutav, enne kui kisendama hakkate. Tallinna teede olukorra eest on vastutav siiski Tallinna Kommunaalamet. Mädapaise on Tallinna Linnavalitsuses... ja ärge arvake, et ma nende peale kuri pole. Olen küll! Sest elan Nõmme teel ja kes seal sõitnud on, teab, millest ma räägin :evil:
BMW 316iA
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Diana kirjutas:Sest elan Nõmme teel ja kes seal sõitnud on, teab, millest ma räägin :evil:
Nõmme tee on Tallinna parim näide teede parandamise kvaliteedist.
Terve tee peale on nad suutnud kaevata üles 10 kohta ning siis ära lappida. Nädala pärast on lapitud koht lohku vajunud. Siis lapivad selle ära, siis vajub lohku jne jne. Saba kinni nokk lahti :D
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

hanno kirjutas:
Diana kirjutas:Sest elan Nõmme teel ja kes seal sõitnud on, teab, millest ma räägin :evil:
Nõmme tee on Tallinna parim näide teede parandamise kvaliteedist.
Terve tee peale on nad suutnud kaevata üles 10 kohta ning siis ära lappida. Nädala pärast on lapitud koht lohku vajunud. Siis lapivad selle ära, siis vajub lohku jne jne. Saba kinni nokk lahti :D
Ja seda kõike tehti u 4-5x. EI saa aru siis, et kuhu raha kaob... :mad:
530d
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Niipalju kui mina raadiost kuulsin, siis selle suvega peaks Tallinnas ikka päris suur hulk teid päris uue katte saama, nii et natukene lootust on :) Minuarust oli seePalts, kes ütles , et eelmise aastaga võreldes, on sellel aastal topelt rohkem rahasi Tallinna linna teede remondiks.
Tallinna väliselt nigunii juba paljudes kohtades juba tööd käivad, näiteks kõva tegemine käib Peterburi maanteel, Kuusalust praktiliselt Tallinnani välja ja asjaga tegeldaksse minuarust päris tõsiselt. Kuusalu poole sõites jäi silma, et isegi kõik sillad on tegemises(muidugi oli ka viimane aeg), aga ühe silla renoveerimine on tegelikult ikka väga kallis lõbu (seda asja ise natuke lähemalt teades).
Kui nüüd kuidagi selle teedeehitus kvaliteedi ka paremaks saaks, siis hakkaks vast vaikselt looma (saavad vast kuidagimoodi, enamvähem ringi peale, enne kui teisest otsast lagunema hakkab). :lol:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

streetrace.org foorumis korraldatakse päris tõsiseltvõetavat aktsiooni antud mure koha pealt. Vaevalt küll bmwklubi selles osalema nõustub, kuid üle tasuks asi vast vaadata: http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?t=31266
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

No näiteks Nõmme teel, kus elan, pole niikuinii madala auto ja jäiga vedrustusega võimalik üle 30 km/h sõita, nii, et ma ei pea selleks mingit aktsioonist osa võtma, et aeglaselt sõita. Teen seda niikuinii, kuna keeldun oma autot lõhkumast 50-60-ga sõites. Sellise hooga kodu ümbruses liigeldes, oleks mul juba ammu veljed kandilised, rääkimata ülejäänud auto seisukorrast.

Aga ma pakun välja, et tehke üks korralik ja diplomaatiline kiri Tallinna Linnavalitsusse, kuhu koguge võimalikult palju allkirju. Ma usun, et see peaks olema taolise "meeleavalduse" lahutamatu osa ;)

Terv,
Diana @ Loomakaitsealaselt juba Tallinna LV-sse allkirju kogunud :)
BMW 316iA
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

imelik on muidugi see, et kui eelmine aasta tehti tööd sedasi, et alguses löödi jalaga auk veest tühjaks ja siis visati mingi löga sisse, siis see aasta on ilusaid ilmasid olnud juba mitu mitu nädalat, kui teetöölisi hakkab alles nüüd nägema....nad oleks võinud vabalt juba kuu tagasi alustada suuremahuliste remontimistega....aga ju on vaja plaani täita...
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Täitsa lõpp ikka. Asfalt kukub lihtsalt sisse.
Üks kord on lõpuks nii et äkitselt avastad end
mingist kanalisatsiooni kanalist 10m sügavuselt.
Töökoha juures juba kukkus mingi 2 nädalat tagasi
asfalt keset tänavat sisse.Siis nädalapärast visati
sinna otsapidi noolega märk. Nüüdseks on see märk
sinna auku enamvähem kaelani sisse kukkunud.
Ja kui palju sinna auku sisse selle nädalaga sõideti
kui seda märki ei olnud.

Sauel vapsee vist mingid rauast mullamutid elavad.
Läbi asfaldi oma ninad päikse poole sirutanud.
Nüüdseks ma loodan korda tehtud.

Väga raske on autojuhi elu siin eestis.
Mujal maailmas saab auto sõitu nautida,
siin vaata kogu aeg et kuhugi autot puruks ei sõida.
:cry:
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

erik kirjutas:Täitsa lõpp ikka. Asfalt kukub lihtsalt sisse.
Üks kord on lõpuks nii et äkitselt avastad end
mingist kanalisatsiooni kanalist 10m sügavuselt.
Töökoha juures juba kukkus mingi 2 nädalat tagasi
asfalt keset tänavat sisse.Siis nädalapärast visati
sinna otsapidi noolega märk. Nüüdseks on see märk
sinna auku enamvähem kaelani sisse kukkunud.
Ja kui palju sinna auku sisse selle nädalaga sõideti
kui seda märki ei olnud.

Sauel vapsee vist mingid rauast mullamutid elavad.
Läbi asfaldi oma ninad päikse poole sirutanud.
Nüüdseks ma loodan korda tehtud.

Väga raske on autojuhi elu siin eestis.
Mujal maailmas saab auto sõitu nautida,
siin vaata kogu aeg et kuhugi autot puruks ei sõida.
:cry:
siin mängivad suurt rolli ka Eesti pinnase iseärasused. ma võiks väikese geoloogialoengu sel teemal teha, miks need augud täpsemalt tekivad ja mida nende hoidmiseks saaks ära teha. :)
mis puudutab naabreid- soomet, rootsit, norrat- siis skandinaavia asub näiteks fennoskandia kilbil, mis on kaljupinnas ning seetõttu ei saagi neil kunagi selliseid probleeme olema, kui meil siin.

edasine geoloogiline informatsioon ainult kõva honorari eest ;):D

Terv,
Diana@geoloog
BMW 316iA
primary
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 13.08.2004 14:18 16
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas primary »

Eks me jah, elame ju soos, nii et siia korralikke teid ehitada suht keeruline, kuigi, hollandi teedele ei saa midagi ette heita. Seal loomulikult teed vaiadele jms. ehitatud, mis meie teedeehituse eelarvele mõjuks päris huvitavalt, kui sama malli järgida :|
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

V8 :cool:
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

päris kohutav kui juht kaotab korraks valvsuse ja pikiroopad rebivad rooli käest ja siis tagajärg inimese surm
tänu teedele liiguvad siis mürsud ringi
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Lisaks vanadele teelõikudele tuleb Tallinnas silmad lahti hoida ka värskelt asfalteeritud kohtades:
Pilt
Märgi taga peitub vähemalt 15 cm sügav lohk.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

primary kirjutas:Eks me jah, elame ju soos, nii et siia korralikke teid ehitada suht keeruline, kuigi, hollandi teedele ei saa midagi ette heita. Seal loomulikult teed vaiadele jms. ehitatud, mis meie teedeehituse eelarvele mõjuks päris huvitavalt, kui sama malli järgida :|
Aga samas jälle on ka mõned teelõigud eestis, mis on õige vanad aga ka suht koht hästi säilinud.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

erik kirjutas:
primary kirjutas:Eks me jah, elame ju soos, nii et siia korralikke teid ehitada suht keeruline, kuigi, hollandi teedele ei saa midagi ette heita. Seal loomulikult teed vaiadele jms. ehitatud, mis meie teedeehituse eelarvele mõjuks päris huvitavalt, kui sama malli järgida :|
Aga samas jälle on ka mõned teelõigud eestis, mis on õige vanad aga ka suht koht hästi säilinud.
Näiteks Haapsalu mnt enamjaolt on kestnud väga pikalt, selle muidugi tegid Soomlased valmis, aga kuna nende töö tiba kallim oli, siis rohkem ei olnud mõtet naabrite tööd tellida.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

nonii.... 3 kuud ja läbisõidetud veidi üle 10 000 km (Tallinnas ning Harjumaal) ning esisillas ülemised õõtsad ja puksid vahetada, taga saab veidi odavamalt läbi. tegemist siis saksamaalt ostetud masinaga millel veel originaaljupid küljes.... täna olen juba terve päev maastureid ja suuremaid 4x4 masinaid vahtinud, et selline monstrum tuleb mugava BMW vastu vahetada..... muidu hakkan koos õlivahetusega lihtsalt ka sildade remonti tegema, tüütuks läheb lihtsalt.... :shock:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: @ EV teed, ma ei oska enam muud midagi öelda... :evil: :evil:
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

alar kirjutas:nonii.... 3 kuud ja läbisõidetud veidi üle 10 000 km (Tallinnas ning Harjumaal) ning esisillas ülemised õõtsad ja puksid vahetada, taga saab veidi odavamalt läbi. :shock:
No mul oli au 2 kuud tagasi kõik õõtsad ära vahetada ning nüüd käisin parema ülemise ja alumise garantiiremondis, kuna õõtsad olid juba järgi andnud (tegemist olid Febi-ga mitte itaalia varuosa)
Vasta