Ise tehtud, hästi tehtud ehk kuidas Tallinna mehed igavlevad

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Ise tehtud, hästi tehtud ehk kuidas Tallinna mehed igavlevad

Postitus Postitas Riivo »

Niisiis oletasin et siinne foorumirahvas võiks ka teada kuidas vahel mingi uitmõte võiks saada tegelikkuseks :D jääb aega vahel ka peale BMW fännamise midagi veidrat ette võtta :cool:

Asi agas justkui sellest et mingi määramata aeg tagasi tekkis töökaaslastel ehk minul ja SwitC´il idee, et võiks muretseda oma brigaadidele mingisugused plärakastid mis raadiot ja niisama muusikat objektil tööajal mängiksid. Enamasti üürgab sibulatel miskisugune "huijoova" seal millest ausalt hiljemalt poole tunni pärast kõrvad sulaselget virtsavett jooksevad. Valikuvariante oli kaks: 1. Osta poest miski suvaline odav krapp mis mängiks plaati kah näiteks 2. teha midagi valmis oma kätega.

Teema tuli ja läks...Kord(16.jaanuaril) aga sai minna sellisesse firmasse nagu Motoral ja vaadatud seal miskit juustu kasti (tiba üle 200 EEK) ehk nagu seda hellitavalt kutsutakse: boombox´i :D

Asi siis algselt nägi välja selline:
Pilt

Tol hetkel polnud kaasas fotokat ja sai tehtud see üks klõps telefoniga.
samal ajal veel sai ostetud antennijunn (35? EEK) ja SwitC äris tuttavalt ära vana kooli Pioneeri kassetika (300 EEK). Sai ka sebitud tükk MDF plaati (tasuta) millest oli siis plaan veidike kastile lisa ehitada; ja ehituskaubamajast sai soetatud mõned mööblinurgad, kruve ja teipi (alla 100 EEK).

Algas siis pisike projekt mille eesmärgiks oli ühendada raadio ja "boombox" ühtseks toimivaks tervikuks :D :D Olgem ausad, ei olnud mul erilist usku sellesse kompotti aga huvi oli siiski et kaugele minna on võimalik :mrgreen:

Alguses kraapisime kasti tagaküljele liimitud katte maha (olenemata odavusest oli selle kallal korralik töö tehtud...loe: täitsa kõvasti kinni liimitud). Arvestatud sai suurused ja laiused maki jaoks, paigaldatud sobivasse asukohta antennijupp ning veel 2 peenikest MDF-i riba lastud niisama vastu tagaseina, hoidmaks makki vajalikus kauguses tagaseinast ning ka tagama mingit jahutust.

Kasti lisakarp sai ringiratast valmis, eks seal oli ka kirumist ja sülitamist kui miski ei istunud oma kohale või paigast nihkus aga see on loomulik tavaliselt selliste nokitsemiste juures :lol:
Tulemus siis selline:
Pilt
Pilt



SwitC võttis oma hoole alla pealmise raami kuhu makk pidi servadega peale jääma. Nudis ja uuristas aga lõpuks oli tulemus hea :D
Pilt.


Kuna tookord oli kell palju ja tekkis esile toiteküsimus siis sai võtta pähe uurida miski aeg mingisugust konverterit, mis muudaks 220V 12V-ks...lihtne lahendus oleks miski universaalne adapter millel voldid võimalik muuta :D ...nii sai vähemalt mõeldud kunagi ja selle lõksu ka mindud :roll: ...toona ei olnud amprid üldse mingid näitajad :cool: ...seekord aga samasse ämbrisse astuda polnud soovi ning järgnevate päevade jooksul sai uuritud ja puuritud teemat. Selgus, et Tevalo pakub sellist riistapuud täitsa müüa aga hind oli soolasevõitu (üle 700 EEK)...samas oli SwitC kindel et muud lahendust nigunii ei leia ja lubas ära osta.
Hea, et ei teinud seda. Samal õhtul sain tuttavalt teate et kui vaja seinast toidet siis sobib selleks ideaalselt arvuti toiteplokk. Mul kodus parajasti seisab kaks vana arvutikasti pealikuti ja korralik plokk oli täitsa võtta (Aitäh sulle Salupa :D ).

Täna siis (22.jaanuar) krabasin selle kaasa ja asusime jälle oma poolelijäänud töö kallale. väike viide andmetele siis:
Pilt

...seega siis kollane kaabel oli see õige :)

Võtsime siis ploki lahti ja elimineerisime üleliigse pundi (ja neid oli palju) juure pealt maha. Siinkohal tegin väikse apsaka. Nimelt ükski toiteplokk ei hakka ju niisama tööle kui pole eest korpuselt nuppu vajutanud :D Nudisin kogemata ja masinlikult teiste seas maha ka Power Switch - ON ja P.S Ground juhtme. Õnneks oli see lugu taastatav (mainimata hävinud närvirakke!) ja ehitus jätkus täie hooga:
Pilt
Pilt
Pilt


Mõtlesime et kuidas teha normaalset ühendust nende Power Switch otsade jaoks. Ei leidunud kohe sobivat lülitit selleks ja puudus viitsimine ka seda kuskilt otsima minna (aeg on ju raha ja raha on alati vähe :D ). Siis aga tuli meelde et kasti küljel olnud terminal on kasutamata ja selle eemaldamine jättisküljepeale inetu mulgu. Ühendasime juhtmed ära ja tegime terminalist voolulüliti: kui juhe viia ühe nupu alt teise alla siis hakkab toiteplokk tööle. Omamoodi salalukk ka ju ;) Ettekujutus asjast siis siin jällegi:
Pilt

SwitC tegeles kõlaripoolega seni kui ma toiteplokki lahkasin. Nimelt vahetas seesolevas juhtmed vähe paremate vastu. Originaalid olid nii nõrgad ja tugeva kattega, et katkesid iga juhtmeotsa puhastamise katse korral.
Pilt
Pilt

Aeg siis sealmaal et tuli tahtmine teha kiired ühendused:
Pilt


...ja kerged esimesed loomkatsed :D :D :
Pilt


ja see raibe täitsa töötas! Algul tegi miski imeliku ragina sisse kui vähe kõvemaks panna aga see kadus miski hetk täitsa iseenesest. Peale seda saigi siis asi kokku. Ahjaa, antenni valikul oli seekord otsustatud välimuse mitte otstarbe järgi :oops: :oops: aga õnneks lahenes see probleem lisaantenni paigaldusega ümber käepideme :cool:

Esmases valmisolekus:
Pilt
Pilt


.....loodame et BMW omanikud ei pahanda, sai pisut pullitatud (et asjakohane oleks siin rääkida ka ;) ;) )
Pilt


Aga et .....kes ikka pulli teeb kui ise ei tee :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ....liimipüstoliga on teinekord jube hea miskiseid pehmeid kujundeid teha, kuum liim paberile kujunditena ( eelistatud vaba käe joonised :D ) ja siis jahedasse umbes kümneks minutiks..peale seda paber alt ära ja servade puhastus. Käiku lõpuks sama kuum liim ja selle abiga sai teavitav sõna kastile liimitud:
Pilt

Teha on veel viimistluslik külg aga see ei sega praegu teda sellises konditsioonis kasutamast :D

Lõppeks, ärge kunagi tehke tööd sellises korras laua peal:
Pilt
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Eks kui miskit uueneb siis kirjutan juurde ;)
Viimati muutis Riivo, 23.01.2007 00:09 43, muudetud 1 kord kokku.
´17 4Drive
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

et polegi kohe sõnu :lol:
tubli mehed :lol:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

no see ei jää ka viimaseks, kuna sõbrapoiss teises brigaadis töötab siis tuleb omale ka teha :D ...seekord suurem kast soovitavalt selline
Pilt
Viimati muutis Riivo, 23.01.2007 18:39 28, muudetud 1 kord kokku.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Vinge :D

Terv,

Jannar
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Kasutaja avatar
mätas
Huviline
Postitusi: 217
Liitunud: 04.07.2004 11:32 40
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas mätas »

Tubli töö, :cool: kuid toiteploki paigaldasite, nii et katsite enamus toiteploki tuulutusavasid ära. Kõvema kuulamise korral võib toiteplokk maha põleda. :lol:
Where the rubber meets the road...
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kui endale teed, tee ikka vingem, osta 2 sellist boxi ja saad stereoBUUMi :D
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Ma hetkel mõtlesin, et selle oleks veel võinud teha elektri antenniga :D oleks veel lahedam aparaat tulnud :)
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kuna ma lugesin, et asi alles poolik, siis pakuks veel siia, et mingid neoonpulgad ka panna- kui juba, siis juba :D
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

mätas kirjutas:Tubli töö, :cool: kuid toiteploki paigaldasite, nii et katsite enamus toiteploki tuulutusavasid ära. Kõvema kuulamise korral võib toiteplokk maha põleda. :lol:
Enamus ajast üürgab see nigunii välitingimustes nii et jahedat õhku saab peale piisavalt...täna sai tehtud loomkatse ja võetud tööle kaasa....toimib küll. Käega kontrollisin ka ventilaatori juurest et kui kuumaks läheb - ainult jahedat tuli. Seega karta pole mõtet, küll ta saab oma jahutuse kätte...ja kui vaja siis võib ju mõne ava juurde teha :)
Jaanus_P kirjutas:Ma hetkel mõtlesin, et selle oleks veel võinud teha elektri antenniga :D oleks veel lahedam aparaat tulnud :)
Kusjuures oli see mõte aga see peidusolev osa oli selle kasti jaoks way too long...pidime leppima sellise variandiga
AARE530 kirjutas:Kuna ma lugesin, et asi alles poolik, siis pakuks veel siia, et mingid neoonpulgad ka panna- kui juba, siis juba :D
irww...neoonpulgad oleks juba liiast ehk...aga eks näis edaspidi...praegu tähtis et saaks välja mõeldud kuidas panna toimima mingi akuvariant mis hoiaks maki mälud paigas peale seinast välja tirimist....vähe tüütuks läheb see igakordne seadistamine. Endal mu on mäludega makk, kord seisis paar päeva riiulis ja kõik oli paigas hiljem
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Heigo_K
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 14.09.2004 20:18 45
Peamine sõiduk: IL
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Heigo_K »

täitsa sassis vennad olete :lol: :lol:




ei respekti kotiga
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

k2rpman kirjutas:täitsa sassis vennad olete :lol: :lol:




ei respekti kotiga
mis teha kui õhtud igavad ja tööd vähe :lol:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

SwitC kirjutas: mis teha kui õhtud igavad ja tööd vähe :lol:
Kõige hullem et viimase väitega on palka ka vähe :D , sestap tulebki ise ehitada, odavam ju ;) ...miski ümaralt 700 krooni läks kogu kupatus maksma + oma töö
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Neoon pulki pole vajagi, mingisugune GAS-i malakas ju ka vilgub siniselt kui vibreerib.
Mees käib tööl natsa ja ostab a24 mõne mehe käest ära kellel kiire rahaga ja siis saabki kohe valgustusega stereovisualboxi...
:lol: :lol:
Ei mehed way to go, elagu leiutajate küla mehed :cool:


terv Are
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

nunäed...ideid hakkab tulema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...varsti ehk mõni vaimusünnitis veel meie oma kõrvale näidata kellelgi :D
´17 4Drive
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

teeb see siis mingisugust häält ka ? :)
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

No näete ka meil on siin nupumehed ja asi omast käest võtta kui tahad säästa raha!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

sips kirjutas:teeb see siis mingisugust häält ka ? :)

vägagi korralikku häält teeb...kes ei usu, võib võtta ühendust, lepib aja ja koha kokku ning demonstreerime :D
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Et siis teemat jälginutele väike algvihje..


Pilt
Pilt


;)
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

teie teemast oli päris palju abi... ma juba pikka aega mõtlesin, et kuidas lahendada köögiraadio toide :D ... nüüd idee olemas. Kuna mulle tavalised "sangad" köögis ei meeldi siis tuleb kööki kapi sisse instaleerida automakk ja ripplae sisse kõlarid... ja olemas :)
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Jaanus_P kirjutas:teie teemast oli päris palju abi... ma juba pikka aega mõtlesin, et kuidas lahendada köögiraadio toide :D ... nüüd idee olemas. Kuna mulle tavalised "sangad" köögis ei meeldi siis tuleb kööki kapi sisse instaleerida automakk ja ripplae sisse kõlarid... ja olemas :)

Näed Jaanus,meist veidi kasu ka :cool:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Jaanus_P kirjutas:teie teemast oli päris palju abi... ma juba pikka aega mõtlesin, et kuidas lahendada köögiraadio toide :D ... nüüd idee olemas. Kuna mulle tavalised "sangad" köögis ei meeldi siis tuleb kööki kapi sisse instaleerida automakk ja ripplae sisse kõlarid... ja olemas :)

ainult kui sa kavatsed sealt voolu ka tagant ära võtta siis sebi omale makk sinna mis hoiab kanaleid mälus ka peale voolukatkestust....muidu regullid iga kord :cool: ...Blaupunkt on üks näiteks kes selliseid toodab
´17 4Drive
Tinavile
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 07.09.2006 09:48 19
Asukoht: Päälinn

Postitus Postitas Tinavile »

McRicco kirjutas:
Jaanus_P kirjutas:teie teemast oli päris palju abi... ma juba pikka aega mõtlesin, et kuidas lahendada köögiraadio toide :D ... nüüd idee olemas. Kuna mulle tavalised "sangad" köögis ei meeldi siis tuleb kööki kapi sisse instaleerida automakk ja ripplae sisse kõlarid... ja olemas :)

ainult kui sa kavatsed sealt voolu ka tagant ära võtta siis sebi omale makk sinna mis hoiab kanaleid mälus ka peale voolukatkestust....muidu regullid iga kord :cool: ...Blaupunkt on üks näiteks kes selliseid toodab
Kui juba aretama hakata siis pole ju probleem sinna kondekate plokk vahele panna mis hoiab voolu nii palju et mälu säiliks. See palju tal vaja on välja mõõta ja vastavalt sellele siis neid junne laduda sinna, et hoiaks nii päeva paar vähemalt mälu korras.
E39, 523i Touring '97
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Jaanus_P kirjutas:teie teemast oli päris palju abi... ma juba pikka aega mõtlesin, et kuidas lahendada köögiraadio toide :D ... nüüd idee olemas. Kuna mulle tavalised "sangad" köögis ei meeldi siis tuleb kööki kapi sisse instaleerida automakk ja ripplae sisse kõlarid... ja olemas :)
Rootsis tööl olles oli mul metsas vagunelamus asi samamoodi lahendatud- automakk putkas ja väga mõnus, vahepeal genekas röökima ja muudkui käis aga :P Väga mugav ;)
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Tinavile kirjutas:
Kui juba aretama hakata siis pole ju probleem sinna kondekate plokk vahele panna mis hoiab voolu nii palju et mälu säiliks. See palju tal vaja on välja mõõta ja vastavalt sellele siis neid junne laduda sinna, et hoiaks nii päeva paar vähemalt mälu korras.
nojah, kah variant...ainult et ma ise olen algeline mees sellel alal ja hea kui testritki suudan käes hoida, saan aru lambikesega kas vool on või ei ole ja usaldan igast kirjakesi sedamete peal :lol: :lol: ...peabki laskma mõnel meistrimehel kokku nikerdada kondekaploki selle jaoks..
´17 4Drive
Vasta