Kas keegi teab midagi nn. metsloomapeletusradaritest?

Vaba teema
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Kas keegi teab midagi nn. metsloomapeletusradaritest?

Postitus Postitas Are »

Ma ei tea kuidas neid õigesti nimetataksegi - ULUKIRADAR :roll: :?: :idea:
Asi selles, et sai uimase peaga üks kits teise ilma saadetud...
Ilus suur kits oli :cry: ja tänu temale sai ka auto korralikult juppideks...
Sellised üritused hakkavad ära tüütama, lollid loomad r***k :evil: suures paljunemistuhinas jooksevad uisapäisa :roll:
Ma kasutasin otsingut ja ei leidnud ühtegi vastavat teemat mis seda probleemi käsitleks :?:
On keegi kes teab midagi- millestki :?: :roll:
Kuidas toimib ülalnimetatud kollitusmasin ja kas siis saab ka oma koerast kähku lahti(kui oma koerale ei mõjuks aga naabrikoerale küll - oleks veel parem)
Tänud
Viimati muutis Are, 01.06.2004 18:47 03, muudetud 2 korda kokku.
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Indrek
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 07.01.2003 17:58 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

http://www.epl.ee/artikkel_247398.html

endal ka sama mure. sõidan igapäev 10 km linna ja tagasi, teele jääb küll ainult üks suurem metsatukk, kuid alles üle-eelmine nädal oli ühele autole kits ette jooksnud. kahju loomast, autost ka veidi.
pidingi ise ka sarnase teema tegema, kuid unustasin vahepeal ära. krt, oli plaanis ka need viled paigalda, aa nüüd kahtlen. seni olen ühe hiidlasega kokku puutunud, kes neid kasutas ja tema oli rahul. on kellegi teisi arvamusi?


tänan


indrek@künka taga, metsa serval.
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

See artikkel PL küll suurt lootust ei anna aga seal on ka mingit Saastamarketiasja testitud, vist. :?
Ootaks ikka kalimate ja kvaliteetsemate toodete iseloomustusi ;)
Säästukast ostan ainult pilkut siis kui pohmakas on ja raha maha kallatud :P

aga siiski kui asja tõsisemat poolt jälle jälgida kas on kellelgi äkki mõni tõsisem ultraheliasi küljes????
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Olen paari soomlasega sel teemal vestelnud. "Hirvikolari" on seal maal ikka tunduvalt suuremaks teemaks kui siin. Kahjuks nad erilisi lootusi ei andnud - enamus kraami ei pidada toimima.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Sellekohta võin natuke juttu puhuda. Viled on mõeldud selleks , et metsloomad mitte plehku ei paneks vaid jääksid seisma ja kuulaksid üllatunult heli. Kui mõni jääb keset teed seisma siis on ette arvata mis juhtub.
Võin jutustada ühe loo omadest kogemustest.
Korralik jõukas perekond lasi ehitada mereäärde palkmaja-armas kena maja kuid puidust :). Loomulikult närilised leidsid talveks ka sooja elukoha ja üks armastas eriti sooja ning asus elama el.pliidi sisse kus leidis faasi ja maa vahel ka omale lõpu :( , saates teise ilma ka osa vajalikust tehnikast. Kuna tuli hankida uued detailid ja see võttis aega paar nädalat otsustas hoolas perenaine hankida hiirte jaoks elektrilise peletusvahendi ja pani selle pesumasina kõrvale kontakti.
Omal ettenähtud ajal saabusid detailid ja mina läksin siis neid välja vahetama. Perenaine demonstreeris mulle seda imemasinat ja ütles , et nüüd ei tohiks enam probleeme tulla. Minu ja ka tema üllatus oli sedavõrd suur kui avatud sai pesumasina pealisluuk kui avastasime pesumasina vahekaanelt hiire pesa :shock: :shock: mida mõne nädalaeest seal veel ei olnud ja otse hirmsa ultraheliaparatuuri kõrvalt !!
Hiina hiired võibolla seda pelgavad aga mitte meie ürgmutantidest kodu/metsloomad :P .
Tehke oma järeldus !
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Ma oma lühikese roolikarjääri jooksul olen kolm mehist kitse teise ilma roolinud... ja praegu tundub, et roolin edasi

Are Kitsetapja :cool:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
HullMill
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 21.05.2004 12:47 27
Asukoht: tallinn

peletaja

Postitus Postitas HullMill »

kuulge scania eestis on odavalt müüa vaadake sinna ja hää asi on
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Ilmselt pean ka mina selle vile ostma autole külge, kuna täna ajasin kitse alla krt, kiirust oli siis 70km/h ja viga sai siis kroomstange ja veel see raam mille külge ta kinnitatud on, mõni tund tööd ja asi korras jälle , mina aru ei saa miks krdi pärast on vaja neil tropidel üle tee joosta kohe kui autot näevad :cry:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

aga seda vile inimesed ei kuule ju, nii ,et kes ytleb, et nendest ka mingit kasu on? sattusin kah 2 päeva tagasi rimis nende vidinate peale.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

toivoku kirjutas:aga seda vile inimesed ei kuule ju, nii ,et kes ytleb, et nendest ka mingit kasu on? sattusin kah 2 päeva tagasi rimis nende vidinate peale.
Seda ei peagi ju inimesed kuulma, see mõeldud selleks, et loomad seda kuuleksid - inimkõrv seda sagedust ei võta ilmselt ;)

PS: Oleks ma vähemalt sellelt kitselt liha saanudki :?
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

imelik? Mul aastast 1978 load ja enam/vähem samast ajast ka sõidan. Tänaseks muidugi mitte enam 50 000 aastas nagu varemalt odaval ajal aga 20 000 siiski ja ilma metslooma ohvriteta. Tuled/viled võivad abiks olla aga siiski vaja omal IGAL JUHUL tähelepanelikkusega hiilata.
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Tegu Ultraheli vilega mis teeb häält üle 20000 Hz. Kas sellest ka mingit kasu on seda ei tea.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

mingid kitseviled puhudes igastahes vilistasid ja kuulda oli, kas minul on üleloomulikud võimed :shock:
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Ega jah, neid ma ei saanudki tähelepanna, kui nad ilusasti kraavist välja hüppasid ja otse auto ette. Täna käisin just Pärnus lõppastme sõitu tegemas ja seal autos sai arutatud seda, et kes mis looma alla on ajanud ja mul oli just mõttes see, et näe ma polegi veel metslooma alla ajanud, ära sõnusin vist :oops:
Aga õnneks pole autol hullu häda midagi, pisut kaugemalt (5m-10m) ei märkagi mingit muutust auto esiosas :D
Poleks tõesti uskunud, et E30 esiosa on nii tugev, ega see kits polnud ka õnneks suur. Kartsin küll, et nüüd mul tuled sees kõik, aga ka need jäid terveks. See matakas oli ikka suht tugev.
Kõige rohkem sai viga siis stange ja see osa mille külge ta kinnitub, sisse poole liikunud nii umbes 2-3cm.
Paistab, et remont tulemas mul see nädalavahetus :?
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

tüdruku vanaisa sõidab 60 km/h ja iga natukese maa tagant vajutab korraks signaali :D , pidi loomi eemale peletama ;) ja nii ta teeb varahommikuti, õhtuti ja kui seenele sõidab :lol:
lihtne, odav ja kõige ohutum :D ... mitte küll kaasliiklejate seisukohast
E60 530i
Metallide termotöötlus.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

marek320 kirjutas:tüdruku vanaisa sõidab 60 km/h ja iga natukese maa tagant vajutab korraks signaali :D , pidi loomi eemale peletama ;) ja nii ta teeb varahommikuti, õhtuti ja kui seenele sõidab :lol:
lihtne, odav ja kõige ohutum :D ... mitte küll kaasliiklejate seisukohast
:lol: Ohh seda naljasoont küll.

Aga jah ennasti kuvitab kas need üldiselt töötavad või mitte? Endale küll ei paneks (alateadlikult on selline tunne nagu mobiiltelefoniga, et äkki mõjub halvasti tervisele :lol: ) aga teada tahaks ikka.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Pärast seda, kui mul üks sõber saaremaal hirvepoja alla ajas, pani ta endale 2tk, mingi 45.-/tk olevat maksnud ja räägib siiamaani, et pole rohkem ühtegi looma teepeal näinud, võta siis näpust, kas töötab või ei.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna peaspetsialist Urve Sellenberg ütles, et parim põdra teelt eemale hoidmise vahend on piirdeaed.

“Kuni me vaesed oleme ega suuda neid igale poole panna, peaksid inimesed ise oma käitumist valvama,” ütles Sellenberg. “Meeletu kihutamine on põhjuseks, miks me ei näe teisi liiklejaid, loomi ega iseennastki,” lisas ta.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

keegi tuttav rääkis, kuidas ta on 4 kitse alla ajanud....samas, kui autol pidi kohe mitu vilet peal olema...ma isiklikult arvan nagu hiirtegi puhul, asi pigem meelitab uudishimu vms...
alati jääb muidugi ka selline võimalus...nightvision, kuigi infrapuna oleks parem....
Pilt
BMW M5 V10
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

see nightvision võib sul olla aga vaevalt sa seda vaatad kui tee olud sitad.Ma arvan, et sul ei ole aega koguaeg vahtida seda monitori.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Ega sellest pole suurt kasu ka kui see hirv/kits kuskilt kraavist/võsavahelt teepeale jookseb/hüppab.
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

nightvisionist mitte, aga kui oleks selline aparaat, mis näitab kraavipervelt infrapunaga+sordib teepealt loomakujulised kujud välja ning annab neist helisignaaliga märku, siis oleks mure murtud...
Pilt
midagi taolist siis...teoorias vähemalt võimalik...ex praktikas ole keeruline arvutile seletada, milline see looma kuju ikka olema peab, kuid siinses jahedas kliimas on enamus loomade kehatembi vahe palju suurem, kui antud pildil ja suht ilusti paistaksid välja ja ka helkurita jalakäijad ise kunagi ühte sellist infrapuna aparaati saanud näppida...pool milli maksis aga lahe oli...riietest näitas ka läbi :D

siin veel huvitavat lugemist http://www.swri.edu/4org/d10/autoeng/video/default.htm

ja nüüd hiljem märkasin, et seal samal lehel ka esimene video on sellest, kuidas põdrad teed ületavad :D
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

topite suure ruupori (nagu vanasti miilitsa villistel) katusele, siis lindistate kusagil laske harjutusel relvast tulevaid pauke, panete lindi tööle ja sõidategi. arvan, et siis ei tohiks küll keegi teele enam joosta :D
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Ja vanatädikesed helistavad poliseisse, et kuskil tapetakse kedagi :lol: Samas minul pole samuti usku nendesse viledesse.
E90 325I LCI´10 M-Tech
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Ah mida see Sellenberg kah teab :evil: , 90 tsoonis sõitsin mina 70-ga, kuna olin just läbinud ristmiku ja pealegi ma ei usu, et sõidu ajal keegi end peeglist vaatab ja kihutamist ei saa lugeda ka põhjuseks alati, paistab, et see Sellenberg pole vist kunagi kuulnud sellistest asjadest nagu "kehvad teeolud" või siis muudest "häirivatest faktoritest" . Minul olid teeolud suht-koht normaalsed, aga, kui miskit sulle ikka kraavist ette hüppab (nagu minul eile) siis sa ei jõuagi ju midagi teha.
Ja selle kohta, mis ta mainis teiste liiklejate kohta (arvatavasti jalakäijaid mõtles) siis vaevalt, et sulle ette hüpab jalakäija või veel vähem sõidad ise otse kellelegi, kes kannab helkurit, eelkõige siis on ju jalakäijad tavaliselt ise süüdi kui nad ei kanna helkurit :!: , ega siis politsei ei trahvi ilmaasjata helkurita jalakäijaid. See on ju nende enda elude jaoks parem, kui suur trahv ei pane neid helkurit kandma siis huvitav, et mis paneks :?:.

Nüüd tuli siis pisut offtopicut kaasa :)
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1984
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Ma arvan, et viimane aeg on alustada kampaaniat "Igale kitsele helkur külge". Psühholoogiliselt oleks kitsede suhtes hea kasutada näiteks veidi ärritavat sõnumit "Ainult tõeline siga ei kanna helkurit" vms. Kui veidi müügitoetusmaterjale metsas jagada ja paar korralikku klippi prime-time ajal käima lasta peaks nad vähemalt paremini nähtavamaks muutuma ;)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

vanaisa kribas :
imelik? Mul aastast 1978 load ja enam/vähem samast ajast ka sõidan. Tänaseks muidugi mitte enam 50 000 aastas nagu varemalt odaval ajal aga 20 000 siiski ja ilma metslooma ohvriteta. Tuled/viled võivad abiks olla aga siiski vaja omal IGAL JUHUL tähelepanelikkusega hiilata.
Minul oli see viimane Cabris küll selline juhtum, et seal ei oleks ka kõige kogenum juht suutnud otsasõitu vältida...
See eelmine lause tundub endale ka natuke lollakas, kõik see kitsekari on mulle teele nii sattunud, et midagi ei ole teha olnud...
Asi juhtus kilomeeter ennem Väänaposti ristmiku Paldiski mnt.
Oli selline aeg parasjagu kus õhtu ja öö on väga halvasti eristatavad...
Hämar oli ja kiirus antud lõigul mis lubatud oli 90km/h sõitsin vist tõesti u. 95km/h aga ikkagi ei suutnud otsasõitu kuidagi vältida. Kiirustaja maanteel just ei ole, ükskõik kas ma istun siis lemmiku roolis või mõne teise margi rooliratta taga, sõidan kõikide autodega ühtemoodi...
Isegi kraavi ei olnud aega autot keerata :?
Cabris oli pruun, tee pruun ja teeäärne võsastunud mets ja hein sulasid ka kindlate piirjoonteta ilusti kokku, sealt ta siis hüppas sõna otseses mõttes 10nesse.

Natuke peale seda rääkisin ühe jahindusseltsi liikmega ja too nentis ka kurvastusega, et pole sellist üheselt toimivat efektiivset riista mis neid eemale peletaks sõiduteest...
Peale seda olen ma loobunud otsingutest ja tellisin omale silmaarstilt kotka silmad, näis kas neist on abi või peab hakkama öövaatlejaks :oops:

Kaks kuud tagasi maalt kartulaid tuues seisis üks väga tõsise olemisega põder keset teed ees.
Jäin seisma autoga ja surusin signaali mille peale põder teepealt ära läks.
Hakkan vaikselt liikuma ja mida ma näen see sarvik keerab otsa ringi ja ronib tagasi teepeale :shock:
Pole tükk aega niimoodi roolitaga ropendanud, sai siis uuesti signaali lastud mille peale võttis põdraisand ikka julguse kokku ja läks metsa ära lõpuks...
Jumal tänatud, et see hull seisis seal tee peal, oleks too ka mingi vallatu hüppe teinud siis ma usun, et ma kandideeriks sinna rotten.com saidile :(

Kui keegi midagi on siiki leidnud siis öelge mulle ka, ruupor on küll lahe asi aga seda päris ei paneks :oops:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Siim_K
Huviline
Postitusi: 587
Liitunud: 15.10.2002 16:51 30
Asukoht: Mägi-Eesti

Postitus Postitas Siim_K »

tere,

uurides teiste juhtumisi, üsna kurbasid, metsloomade/koerte/kasside jt siis selgus üks enim esinenud fakte. Kõige suurem tõenäosus, et loom teele tormab, on siis, kui kaks masinat pimedas täistuledega teineteisele lähenevad - see ajab looma segadusse(eriti kui ta unesegane on), sest üldreeglina loomad järgnevad valgusele(virguvad päiksega) ning kui ise ka avastavad, et tegu on hoopis mingisuguse "UFOGA" mis põlluserval liigub - on kahjuks juba hilja ja siis on kaks asja:
1) inimene - autojuht, kirub oma "armsama" kurba saatust ja loeb mõttes raha kokku, süüdistab debiilseid loomi, nähvab kaasreisijatele, neab Jumalat vms ja kes teab mida kõike veel
2) Loom, kes alla jäi - kui elus veel, siis esialgu toibub ehmatusest ja šokist ning ei saa aru kus ta on, miks ta liikuda ei saa ja toibudes hakkab paanikas rabelema, kui kõik elundid enamvähem ok - tipib minema. Kui aga mingi elund, liiges vigane, siis on tema saatus sama, mis juba surnud olles(kergem variant talle)! Siis aitaks kiiresti jahimehe kutsumine või kui ise oskad relva kasutada, siis.... (või tead mõnda muud nippi, kuidas looma piinad kiiiresti lõpetada)

Üks liiklus eeskiri ütles ka vist, et pimeda sõiduajal tuleks kiirust vähendada samaväärselt valgustatuse ulatusega(ehk siis lähitulede korral on see ~50-60m, täistulede korral suurem)...

Kuid minu arvates on filosoofia siin selline: Inimloom ja metsloom on teineteisest niivõrd palju eemaldunud, et kumbki ei tea enam, kuidas teineteisega "suhelda", arvetsada ja hullemaks see järjest läheb.

NB! Aga teadma peab ikkagi seda, et metsloom ei ole selles süüdi, et inimene leiutas masina ja sõidab sellega pimedas, oma valgustus instrumentidega, mis on nii sarnased looduslikule valgusele...

nii et minu arvates on need autojuhid, kes õnnetuse korral metslooma lolliks peama hakkavad vms, ise natuke liiga väikse silmaringi või arukesega...

Soovitusena võiks lisada ainult seda, et vältige pimedas sõite(linnas vist ei ole see vajalik), ja kui muud üle ei jää, siis võtta teadmiseks, et selline oht on alati olemas!

Lihtsalt pidin jälle sõna võtma :roll:
ilma autota
Kasutaja avatar
Tõnis
Klubiliige EKBK
Postitusi: 400
Liitunud: 19.03.2004 19:25 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Tõnis »

On saanud ka 3 aastat hommikuti vara tööle sõita ja põhiliselt metsavahe teid pidi. Kuigi on olnud kümneid juhuseid et metsloomad teepeal, ei ole veel õnnestunud otsa sõita, iga kord olen saanud pidama või kõrvale põigata. Pakuks ka välja et kõik ikka suhtumises ja tähelepanus kinni.
Carclassic OÜ
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Õnnestus mul ka nüüd reede õhtul rebasega väheke "kontakti saavutada". Nimelt, sõitsin Tutermaalt Keilasse, veidi enne Keilat rammis rebane mu autot - jooksis teele, aga mitte minu ette vaid küljelt, tabades oma peaga paremat esiratast. Saades paugu ära, jäi ta sinna maha. Käisin korra Keilas, tagasi Tutermaale, kus rääkisin ka isale, läksime siis koos papsiga vaatama, ehk on ta päris kutupiilu, et siis võtaks ta kaasa ja laseks naha ära parkida. Aga õnneks/kahjuks oli ta saadud paugust elus ning oli juba jalga lasknud tee äärest.
Kusjuures, jube imelik oli vaadata, kuda see rebane külje pealt sisse jookseb, mitte ei tule eestpoolt. Teiseks, mulle on koguaeg õpetatud - kui tuleb metsloom, väiksematsorti, siis ära keera rooli mitte kusagile, muidu võib asi hullemini lõppeda. Rooli keeramine on refleks. Aga õnneks vist mitte mulle, vähemalt mitte seekord, muidu ehk oleks end keeranud kraavi... kes teab.

Aga rebasekraest jäi ilma :lol:
Suletud