Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
sass16
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 10.10.2004 15:26 52
Asukoht: Pärnu/Paldiski

Postitus Postitas sass16 »

Paldiskis nagu traditsiooniks on keegi lund ei lükka, see sõidetakse lihtsalt kinni. Tänavad libedad kui klaas, jeebiga õnnestus teepeale risti tõmmata.... :D
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

talvekumm keldris ootamas ja veel kahjuks suvekad all. Kuna auto ei allu enam minu käskudele ja keeldub käivitumas, siis venib ka minu talvekummi alla panek pisut :? Ei olnud just eriti lõbus suvekummiga Viimsi pisikeste teede vahel liigelda, suht libe ikka :?
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Täitsa jama lugu :D volkaril mul jäi parkides käsipidur ühele rattale peale ... külmus kinni vist ja külavahel poes käiies tundsin , et jube imelikult libe on ja kurvis tahab külge ette võtta ..... kuna igalpool on jäätund lumi , siis ei teagi kaugele ma homme sõitma niiviisi pean , et teine lahti tuleks :)
Need ongi need talverõõmud ! Jeee
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
M4rt
Huviline
Postitusi: 595
Liitunud: 09.03.2004 16:13 21
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas M4rt »

heh, lõbus on...värava juurest startides avastasin spidomeetri ostui äkki 180 pealt võbelemast :)
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

Cardo Postitatud: 17.11.2004 22:10 34 Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Täitsa jama lugu volkaril mul jäi parkides käsipidur ühele rattale peale ... külmus kinni vist ja külavahel poes käiies tundsin , et jube imelikult libe on ja kurvis tahab külge ette võtta ..... kuna igalpool on jäätund lumi , siis ei teagi kaugele ma homme sõitma niiviisi pean , et teine lahti tuleks
Need ongi need talverõõmud ! Jeee
..

ainuke lahendus on leida endale selline koht kus saab puhuri taha panna.... endal selline kogemus olemas.. puhur laseb üsna kiirel asjad lahti ja siis nagu vanasõnagi ütleb...talvel ära seisupidurit kasuta ;)


ja veel.. endal ühe talve sõitnud lamell all... ja no poisid.. ´lamell jäägu ikka veidi väiksematele.. mina igatahes kiirelt naelad alla ..e34 veidi liiga loom ilma naelteta sõitmiseks...või? [/quote]
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Cardo kirjutas:Täitsa jama lugu :D volkaril mul jäi parkides käsipidur ühele rattale peale ... külmus kinni vist ja külavahel poes käiies tundsin , et jube imelikult libe on ja kurvis tahab külge ette võtta ..... kuna igalpool on jäätund lumi , siis ei teagi kaugele ma homme sõitma niiviisi pean , et teine lahti tuleks :)
Need ongi need talverõõmud ! Jeee
Mul kunagi Opel Vectra oli kinnikülmumise meister :lol:
Alustuseks muukisin uksi jupp aega igal hommikul võtme ja tulemasinaga ... seejärel sain mingi ukse lahti, auto soojenema ja ise pangega kuuma vee järele tuppa - pool pange kummalegi tagarattale ja nipsti tuli kässar maha :lol:
Kuskil parklas oli keerulisem - seal tuli kässarit lihtsalt toore jõuga maha võtta ehk kuna ratas lohises siledal maal niisama siis tuli vaikse hooga äärekivisse tagurdada - kuna ratas äärekivist üles libiseda ei taha vaid veeremist paremaks mõtteks peab siis ka lahti need klotsid tulid.
Kusjuures kässari peale jäämine ei olenenud absoluutselt sellest kas käsipidur peale tõmmata või mitte :lol:
Indrek
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Nii tuligi täna oma 10 km sõita käsipidur peal :) Pärast oli räige kärsakas autos , vähemalt said kettad puhtaks.

Jah puhurit saab panna küll kui on garaaz , aga minu liikur sinna sisse ei mahu. Ja nii pikka pikendust ei ole mis õue ulataks ja külmaga kipup juhe ka rabedaks minema- kogemused.

Meenub sellega kummaline seik , mõned aastad tagasi sai Otepääl suuskamas käidud ja seal linna keskplatsil sõitis meile vastu üks auto mille kiirus oli 5 km/h , juht rääkis moblaga , esirattad käisid täiega all ringi ja 2 jutti joonistusid autole järele oma 100 meetrit. Algul sai vaadatud kui idiooti , kuid pärast oli lõbu laialt :) .

Külmunud kässari vastu on parim maaalune poeparkla.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Miki-Hiir kirjutas:Mul kunagi Opel Vectra oli kinnikülmumise meister :lol:
Alustuseks muukisin uksi jupp aega igal hommikul võtme ja tulemasinaga ... seejärel sain mingi ukse lahti, auto soojenema ja ise pangega kuuma vee järele tuppa - pool pange kummalegi tagarattale ja nipsti tuli kässar maha :lol:
Hmm.. Kui seda vett sinna panna, siis külmub see ju uuesti ära. Kas lihtsam poleks olnud 1 kord korralikult ära puhastada? Sama lugu lukuga. Kui lukk tulemasinaga soojaks saada, siis saab kuivaks vaid selle 1 koha, kuid uks on seest ju ikka niiskust täis?

jJanno
exTouring
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

jjanno kirjutas: Hmm.. Kui seda vett sinna panna, siis külmub see ju uuesti ära. Kas lihtsam poleks olnud 1 kord korralikult ära puhastada? Sama lugu lukuga. Kui lukk tulemasinaga soojaks saada, siis saab kuivaks vaid selle 1 koha, kuid uks on seest ju ikka niiskust täis?

jJanno
Ei aidanud tollel autol miski ... võis lukuõli ja suruõhku või midaiganes sealt lukuaugust sisse uhta - ära külmus ikka. Klaasi vahelt sattus vesi ukse sisse ja oligi lukk jälle märg.
Käsipiduritrumli peale vee valamine ... seda vett oli sinna siiski ainult ju korraks, pigem külmutas selle kinni pidevalt auto põhja all lendav sodi.
Indrek
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

Mu ema endisel Vectral oli sama lugu, et kässar külmus ära.
ainult, kuna mu automehaanikust isa õpetas meid välja, et külmaga ei tohi käsipidurit peale jätta, me seda ka ei teinud. probleeme tekkis hoopis kui peretütar tahtis autoga natuke libedaga lustida ja käsipidur oli ära külmunud nii, et ei saanud peale tõmmata seda. :oops:

aga üldiselt, ma olin ka eile nagu lehm libedal jääl :D
ikka igas kurvis pepu natuke libises :lol:
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

ehh, meenub eelmine talv, kus õnnetu naiskolleeg jättis hommikul kässari peale ja väljas paukus kõva pakane, autoks oli Kadett Caravan - sellel pepu kerge nagu udusulg - no ikka päris pikalt lasime ringi mõõda linna, enne kui asi uuesti liikuma hakkas, aga see oli ikka päris halenaljakas, pärast jätsime maa-alusesse parklasse sooja. Vaesed naastrehvid mis vatti need said.. :shock:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Vahva igatahes, kui asja mõistlikult nautida ja õiges kohas. Täna oli mingil hetkel nii, et kulgesin suht rahulikult kodu poole mingi 95 km/h ja täiesti ühtlase kiirusega sõites kiskus korraga sirge tee peal külje ette... üks liigutus rooliga ja korras..aga muidugi linnas- enam- vähem igal ristmikul saab veits tagaotsaga mängitud :cool: :cool:
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

Oma kogemused siis sellised ,et normaalset sõites seisab auto teel nagu tank suvekummiga ,aga nii kui hakkad lollusi tegema siis on,nägemist.Seda masinat on juba raske kinni hoida kui libisema hakkab.
Põhimõtteliselt ei kurda saab väga eduliselt ka väikse lumega hakkama.
Detsembrini aega on nii et kui aega saan panen ka mina talveka alla.
Priit_P
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 01.07.2004 12:22 30
Peamine sõiduk: 545 e60
Asukoht: tln

Postitus Postitas Priit_P »

Sai ka sellel va õnnetul laki/mustjõe tn. nurgal platsil (kus vanadest auto kummidest on proovitud mingi rada meisterdada) esimesed tiirud tehtud. Suvel kui bemm sai ostetud siis oli see esimene kord kui ma üldse tagaveolise roolis olin ja oh seda rõõmu nüüd talvel :D
Bemmi ost oli ikka õige valik, kui nüüd libedaga auto kurvis kontrollimise veel selgeks saaks. - Igaljuhul niipalju ma tean et linnaliikluses tuleb gaasiga väga ettevaatlik olla :cool:
Kasutaja avatar
T-MAC
Huviline
Postitusi: 217
Liitunud: 25.04.2004 22:40 43
Asukoht: Kohila-Tallinn-Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas T-MAC »

heh mis seal selgeks saada on... esiveolisega juhid autot rooli kaudu, tagaveolisel tagasillaga. trikk on õigel ajal õieti libisema saada :P
Audi A4 1.6 '95.
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

kõik õige.aga suure kerega masinat libisemisest üsna keeruline välja tuua...et nagu enne kui miskit kraavi-seina-puu laadset vastu tuleb, see miinus... kui endas ikka 100 prossa kindel pole siis parem minna lagedale harjutama... ja üleültse.. näiteks igasugused lobjaka vallid ja rööpad.. suure kerega jälle vaja aint korraks rooli liigutada... see pluss..
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Niih... goodyearid all... kui näete kollast bmw'd tigukiirusel linnas liikumas, siis see olen mina rehve sisse sõitmas :p
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

oh poisid...oma kütusekulu olete arvutand....oioioioi kui kihvt... tahtsin ära minestada kui esimese paagitäie lõbusalt liueldes 500km-iga nulli sain.. ja 95kw aint:D:D:D:D:D
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Heh... ma parem praegu ei vaatagi oma kütusekulu, kuna mootor saab lisaõhku peale ja tänu sellele kütusekulu selline... _lahe_. Ja praegu sai avastatud, et termoklapp või miskit on vist ka töölepingu üles andnud... vesi ei lähe mootoris soojaks ja autos on ka külm :P
Kasutaja avatar
bemarifan
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 11.04.2004 12:58 18

Postitus Postitas bemarifan »

mul küll oma 318 l pole küttekulu muutust täheldanud.
Kasutaja avatar
Simsa525
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 05.09.2004 23:30 57
Asukoht: Tartu-Võru-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Simsa525 »

Ka mina sain esimesed lumemõnud nauditud...... :lol: Õnneks Fordiga ja kahju ei olnud märkimisväärne http://pilt.ee/photo/177913/4865102/ ;)
E34, 535i, 155kw
E39, 525tds, 105kw
Nissan Primera 2.0d 55kw
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Sain minagi pea nädal tagasi tunda seda, mida loodus teeb autodega :)
Samuti "õnneks" polnud tegemist minu kalli BMW-ga, vaid hoopis riisikaga.
Lähiajal remonti ning 15K on remondi kalkulatsioon.
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

nii vahemärkuseks oma seiklustest - ma käisin talvekaid ostmas Pärnus. Tlnast hakkasin vaikselt minrema neljap hommikupoolikul sellel päeval kui Saaremaal ebareaalne lumi maha tuli. Kuni Pärnu-Jaagupini oli kõik OK, aga sealt edasi oli karauul. All olid loomulikult suvekad pea olematu mustriga mõõduga 235 ja 255 - need 20 km oli täielik võitlus autoroolis.
Pärnus oli kaks komplekti, mida vaatama tahtsin minna - üks oli Vana-Pärnus ja teine Riia mnt'l seda otsa sõitsin 45 min, kusjuures vahepeal suutsin ristmikul teed andes kinni jääda, kus peaaegu lund ei olnudki - päris häbi oli keset ristmikku seista.
Aga kummid said head ja 2h ootamist ning juba julgelt Tlna poole ajama ;)
isegi mu ema sõidab BMWga
pocket
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 13.09.2004 13:41 20
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas pocket »

tundub jah, et Pärnus on 1 hooaja kasutatud rehvidel hea turg -vali kataloogist millist mustrit tahad ja selle ka saad -4 rehvi hind kuskil 1K ringis
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

mul tuli küll 2500.- aga mõõt kah 235/45 17"
Aga esimese lumega polnud Tlnas enam mittekuimidagi mittekuskil saada.
Üks variant oli veel Tartus :S vähemalt sellist mõõtu.
Aga jah - hinnad on küll madalamad - tasub isegi koos bensurahaga ära.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Tänaseks lubas mõnusat lumetormi;) Nii ,et autod garaazi :)
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
bmw530
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 10.11.2004 17:22 10
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530 »

õnnestus juba korra ninaga kraavis ära käija aga tuli välja nagu milinki :lol:
Bmw 750 IL =) Iga Liiter Asjaeest !
Kasutaja avatar
bemarifan
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 11.04.2004 12:58 18

Postitus Postitas bemarifan »

ostsin 2 nädalat enne lume tuleku 1550.- koos valuvelgedele panekuga, muster ja naelad nagu uutel bridestone id
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Kristo_P kirjutas:Tänaseks lubas mõnusat lumetormi;) Nii ,et autod garaazi :)
Siin lõunas asi juba päris hull ja järjest hullemaks läheb. Mõne minutiga mattub auto tõsise lumekihi alla. Meeletu mis taevast alla on päeva jooksul tulnud. Nüüd võib tõesti öelda tere talv. :shock:
Kasutaja avatar
Tõnis
Klubiliige EKBK
Postitusi: 400
Liitunud: 19.03.2004 19:25 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Tõnis »

Käisin siis ka täna oma IX võlusid Vaimõisa ralliteedel proovimas. Päris korralikult sai rapsitud, ega niilihtne polegi tagaveoliselt neliveolisele minna, käitub küllaltki ettearvamatult. Aga peale mõningast harjutamist tuli juba päris hästi välja see lumes sumamine :D
Carclassic OÜ
Suletud