BMW E91 330xd vibratsioon

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Probleem tekkis juba kevadel, kahjuks pole aega olnud probleemist lahti saada. Olen proovinud erinevaid variante.
Lugu siis selline, esialgu arvasin et rehvid või veljed tekitavad vibratsiooni. Kevadel läksid alla teised veljed suverehvidega, õrn vibratsioon jäi alles. Siis sai vahetatud esimesed pidurikettad ja klotsid kuna selgus et kettad olid juba lubatust 1mm rohkem kulunud. Õrn vibratsioon jäi alles. Suvel sai vahetatud nii esisillas kui tagasillas erinevaid osi ja peale seda tehti sillastend. Avastati et esimestel veovõllidel välimised kaitsekummid puru, remondist öeldi et otsad ise on ok ja vahetati ära ainult kaitsekummid. Kogu esisild on kontrollitud mitmeid kordi üle ja lõtke ega kulumist ei ole. Maanteel sõites vibratsioon roolis ja pidurdamisel võimendub vahest nii et tahab kabiinist välja visata.
Nüüd panin alla talvekad.
Esimesed suvekad servadest täitsa ebaühtlaselt kulunud, ehk serv pole ühtlaselt sile vaid laineline. Siia märgiks ära et esimestes kasutan alati 2.5bar ja tagumistes 2.8bari.
Sõites nüüd maanteel on vibratsioon kadunud, pidurdades tekib mingil kiirusel aga pedaal ei hakka tõmblema ehk siis ka minu Küsimus:
Kas vibratsiooni võib tekitada ka esimene veovõll kuigi remondis käies väideti et lõtku pole ja pesti puhtaks pandi uus määre ning uued kaitsekummid?
E91 330xd
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas Volum »

Sellist treppi kulumist tekitab nr 9 puks
http://ills.bmwfans.info/3bku.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Kas seda on kontrollitud? (ja kuidas kontrolliti?) Ei usu, et veovõll vibreerib.
Buumer Auto / 56826000
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Eile õhtul hooldust tehes märkasin et esisilla kardaanil üks rist läbi, huvitav et sealt mingit ulgumist ei tule.
Ei tea kui eemaldada see kardaan kas siis sõita saab, katsetamiseks.
Jeep GC 2006a omal oli sama probleem ja võtsin kardaani alt aga sellega küll kuskile liikuda ei saanud, kardaani ots ulatus vahekasti sisse ja sealt andis miski autole märku et ära liigu kuhugi, jäidki tol korral sõidud sõitmata.

Esiveovõlle loksutades mingisugused lõtkud seal olid aga mingil määral nad peavadki lõtkuma ju.
E91 330xd
Kaldvee
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 10.08.2015 23:36 51
Peamine sõiduk: BMW 330xd (E91)

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas Kaldvee »

Saab küll ilma esisilla kardaanita sõita. Vahepeal võib visata DSC, 4x4 jms errorid aga kaovad ise ära ka, kui üldse tulevad.
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Katsetamiseks võtsin eile kardaani alt, saab sõita küll jah, selline tunne nagu munad oleks maha võetud, aga see tunne mul peas ainult vist.
Kui kardaan all oli ei saanud midagi aru et sellega valesti oleks, olen varasemalt sellise probleemiga kokku puutunud küll aga teist marki autoga. Nüüd ilma kardaanita sõites on autol kohe teine hingamine. Vahekasti poolne rist on täitsa kinni ikka.
Katsun ristid ära vahetada ja siis lähen selle vibratsiooni teemaga edasi.
Ei taha muud enne vahetada kui see all tagasi... teeks ühe asja korraga, kusjuures vibratsioon esisillas vähenes aga kadunud ei ole. Eks see kardaan mingil kiirusel ikka võimendas seda.
E91 330xd
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas Volum »

Kas sa minu nimetatud pukse kontrollisid?
Buumer Auto / 56826000
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Volum kirjutas:Kas sa minu nimetatud pukse kontrollisid?
Nii palju kui ma seal käsipidi otsas rippusin siis tundusid pehmed, plaan oligi peale kardaani tagasi panekut need ära vahetada.

Hetkel uurides kardaani remondi pakkumisi siis tundub et see tuleb ka endal ette võtta. Arusaamatutel põhjustel küsitakse selle eest ulme summasid, oleks see mingi projekti auto siis poleks probleemi.
Lähen käin treiali juures, too freesib need väiksed kärnid maha, uued ristid sisse ja uued kärnid ja saab alla tagasi panna.
E91 330xd
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas S1lv3r »

Oli enda e91 330xd täpselt sama vibratsioon, et tahab kabiinist välja visata või isegi hullem...

Proovisin erinevaid rattaid alla, aga probleem ei kadunud.

Lõpuks oli probleemiks esimene vasak välimine veovõlli ots, mis oli täiesti kuiv, kate ise korras. Võimalik, et oli vahelt välja immitsenud(klamber kehvasti vms). Sai uue määrde sisse ja sõitis kohe nagu siidi :roll:
E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Volum kirjutas:Kas sa minu nimetatud pukse kontrollisid?
Hetkel jõudnud sinnamaale et need puksid omadega läbi, proovin homme ära vahetada.
See et need läbi on ainult võimendab vibratsiooni sinnamaale et rooli tagant tahab välja visata aga algse vibratsiooni põhjuseni pole veel jõudnud.
Hakkab vaikselt tunduma et veovõll põhjustab ikka seda.
E91 330xd
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Nii...
Vibratsiooni põhjustavad ikkagi pidurikettad, alguses välistasin need kuna kettad olid uued. Nüüd vahetasin need esisilla suured puksid ja vahetuse käigus oli näha ketaste kõverus.
Peale ketaste vahetust, mille tegin ise, 5tuh kilomeetrit tagasi, käis auto remondis kus vahetati esimeste veovõllide kaitsekummid. Arvatavasti mingi diletant ei tahtnud läbi rummu veovõlli otsa tampida ja tegi seda läbi piduriketaste, ketastel on jõhkrad peksmis jäljed peal.
Sinna mu koer ongi maetud.
Mul on alati olnud autode remonti viimisega mingi jama. Kuna kodus kõiki tööriistu pole siis olen sunnitud autot ikkagi kuhugi remonti vahest viima... siit järjekordne tulemus. Tagant järgi tarkus on ikkagi see et tuleb veel ja veel investeerida tööriistadesse et asi ise ära teha.

Hetkel on nii et vibratsioon rooli tagant enam välja ei viska, need suured puksid olid nii läbi et see võimendas seda vibratsiooni nii hullult. See on ka paras kivi selle remondikoha kapsaaeda sest need puksid olid ka siis läbi kui auto seal käis ja siis väideti et esisillas pole rohkem probleeme ja tehti sillastend.

Kuna kettad on ainult 5tuhat pidurdanud siis on seal ruumi natuke neid treida lasta, ehk parandab see hetke olukorda, kui mitte siis tuleb uued kettad ikkagi osta.

Esisillakardaanist nii palju et ristid on olemas ja ehk mõni õhtu on aega need ära vahetada ja saab neliveoliseks tagasi. Hetkel asfaldi peal kiirendades koguaeg veojõu kontrolli tuli vilgub ja kohe poob ka mootorit.

Sai reedel külastatud ka arvutit mis teatas juba vanast probleemist kolme eelsüüteküünlaga mis nüüdseks on vahetatud. Muid vigu ei näitand kui vahekasti õli olevat vaja vahetada, huvitav miks insenerid seda pardaarvutisse ei tahtnud panna et auto omanik ise ka seda näeks.

Minu poolest võib selle vibratsiooni otsimise lõppenuks lugeda.

Märt
E91 330xd
Kasutaja avatar
Mihkel
Huviline
Postitusi: 1382
Liitunud: 30.10.2005 05:02 12
Asukoht: Tallinn/Rapla

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas Mihkel »

Mis töökoda see oli, kui saladus pole?
BMW 520iA Touring 1994.a. ex, BMW 730d 1999.a. ex, BMW 330cd 2003.a. ex, BMW 730d E65 2006.a. ex, BMW 530d F10 2014.a. ex, BMW 530d G30 2018.a.
Kasutaja avatar
bosshoss
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.10.2009 19:49 02
Asukoht: Tartu

Re: BMW E91 330xd vibratsioon

Postitus Postitas bosshoss »

Kuna töökojaga on kokkulepped saavutatud ja nad tunnistavad oma viga siis avalikult ma neid ei kiru. Käin seal ka edaspidi.
Täna sain kätte kardaani mille õhtul üritan külge panna, vahetati mõlema poole ristid ja tasakaalustati.
Loodan et sai ok.
Homme käin ülevaatusel.

Märt
E91 330xd
Vasta