Palun abi kes jagaks tehnilist poolt.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Blondiinike
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 29.04.2006 21:59 59
Asukoht: Tallinn

Palun abi kes jagaks tehnilist poolt.

Postitus Postitas Blondiinike »

Tere!
Kõigepealt vabandan, et olen niiiiiiiiiiiiiiiii blondiin neis asjus kuid abi oleks hädasti vaja, sest soojad ilmad juba käes.
Kui autosalongi temperatuuri ei saa reguleerida konkreetsete kraadide järgi, vaid saab lihtsalt selle kindlaks määratud temperatuuril külma õhu sisse lülitada, kas siis on tegu kliimaseadmega või konditsioneeriga?
Ning siit edasi, et mingi aeg tagasi hakkas selles süsteemis miski undama ning üks poolteadja mees võttis mingi mootoriga ühenduses oleva rihma maha ning ütles, et selles nn. kas siis (kliimaseadme või konditsioneeri)pumbas või (kliimaseadme või konditsioneeri)mootoris on viga ning tuleb uus muretseda.
Siit siis minu rumala blondiini küsimus, et mida ma siis otsima nüüd pean hakkama, kas siis kliimaseadmele või konditsioneerile ning kas siis mootorit või pumpa???
Suurimad tänud neile kes suudavad mind aidata!!!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Äkki sa oskad mainida ka, mis autoga tegu on, siis äkki on sulle lihtsam vastata ka ;)
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Kui saad kraadid autosalongis sisestada siis on see kliima aga kui lihtsalt külma puhuma panna ja tavaliselt sellise märgiga A/C siis on kont ehk konditsioneer. Mine selle autoga sellisesse kohta kus kliimaseadmeid remonditakse ja lase asi ülevaadata. Seda siin foorumi teel remontida ei saa. Eks siis seal sulle öeldakse mida sulle täpselt vaja on.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: Palun abi kes jagaks tehnilist poolt.

Postitus Postitas Svenp »

Blondiinike kirjutas:Kui autosalongi temperatuuri ei saa reguleerida konkreetsete kraadide järgi, vaid saab lihtsalt selle kindlaks määratud temperatuuril külma õhu sisse lülitada, kas siis on tegu kliimaseadmega või konditsioneeriga?
Mõlemad on õiged ja tehnilises mõttes tähendavad ühte ja sama asja, rääkigu rahva seas levivad müüdid mida tahes. Võib täpsustada:
1. kliimaautomaat või automaatne kliimaseade/konditsioneer -- automaatse temperatuuri, ka õhuvoo, reguleerimisega
2. kliimaseade/konditsioneer -- lihtne I/O nupuga ilma automaatikata.
Blondiinike kirjutas:Ning siit edasi, et mingi aeg tagasi hakkas selles süsteemis miski undama ning üks poolteadja mees võttis mingi mootoriga ühenduses oleva rihma maha ning ütles, et selles nn. kas siis (kliimaseadme või konditsioneeri)pumbas või (kliimaseadme või konditsioneeri)mootoris on viga
See on kompressor, mitte pump ega mootor. Laager võib unnata.
Sõidurõõm
Blondiinike
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 29.04.2006 21:59 59
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Blondiinike »

Mudeliks siis 316i. Kas sellest piisab?
Ning äkki oskate soovitada mõnda ASJALIKU KOHTA kuhu ma siis selle kliimaseadme remondiprobleemiga võiks pöörduda :)
Soovitatavalt võik see asuda kuskil Nõmmele võimalikult lähedal, kuid kui on teada, et kuskil teises Tallinna otsas on asjalik koht, siis pole ka probleemiks sinna suunduda.
Tänud abilistele!!!
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

mul oli endal kunagi selline probleem et kliimaautomaatika puhuri mootor andis otsad ja siis tuli uus muretseda. sai omal jõul ilusti hakkama kuigi see pole niisama 2 tunni nokitsemine. juhul kui sul ongi kliima peal ja selle mootor läbi siis teadmiseks nii palju et uus maksab UM-is 4500 ringis ja koos sellega on tavaliselt vaja vahetada ka kliima reostaat mis on tiba alla 1700 krooni. Lammarist saab mootori kuskil 1500 ringis kätte aga reostaadi võiks küll uue osta või siis mõlemad, kui kannatab. Head nokitsemist :lol:
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Kasutaja avatar
gebolax
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 27.09.2005 18:38 34

Postitus Postitas gebolax »

aga äkki hoopis konditsioneeri käitava rihma pingutusrullik teeb häält. endal tundus ka et kont läbi kuid pääsesin aint rullikute vahetusega. muidu autopartner laagri maksimarketi vastas peaks konditsioneeridega tegelema. :)
Kasutaja avatar
lauri86
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: 27.01.2004 18:51 51
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas lauri86 »

Jep, Autopartner Laagri maksimarketi taga omadest kogemustest kõige asjalikum koht (ainus koht kus sõbra silveradol suudeti üles leida viga miks kont ei tööta, mujal ütlesid auto margi ja jutt oli lõppenud)
320d `02
Blondiinike
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 29.04.2006 21:59 59
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Blondiinike »

Tänan vihjete eest!
Naisterahvana kahjuks ise nokkima nüüd küll ei hakka, kuid Autopartnerisse pöördun küll hea meelega, sest sealt olen ma juba ühe teise probleemiga asjalikku abi saanud, sest nii mõneski teises kohas vaadati ikka naist kui piisavalt lolli ning tore oli kuulata kuidas sulle ikka täiega sokki üritatakse pähe tõmmata :evil:
Aga Autopartner oli tõesti ainus koht kus räägiti ikka nii nagu asjad olid ning leiti asjale igati sobiv lahendus:)
Tänan siis vee kord abilisi :D
Vasta