E36 7-nupulise kompuutri probleem!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
olemas
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 03.06.2006 10:06 48
Asukoht: Tallinn

E36 7-nupulise kompuutri probleem!

Postitus Postitas olemas »

Otsustasin 7 nupulise kompuutri taha ühendada temperatuuri anduri.
Anduril kaks juhet. Kompust tuleb üks juhe anduri jaoks PRUUN/HALL.

Ühendasin PRUUN/HALLI kompuutrist tuleva juhtme anduri taga oleva ühe juhtmega, teise juhtme anduri tagant ühendasin massi. Aga kompuuter näitab ikka -37 kraadi.

Sai kontrollitud Anduri takistust, näitas et kõik on korras. PRUUN/HALL juhtmest mõõtsin 3.54 volti,anduri ühendamisel massi näitas 1,72 volti.
Katsetasin veel sellist meetodit, et võtsin käega andurist kinni ja voldid hakkasid ükshaaval langema, kuna teadagi käesoojus andis takistust juurde.
Kõik peaks ju töötama aga kompuuter näitab ikka -37 kraadi.

Milles viga?

NB!
Kui kellelgi on samasugune 7 nupuline kompuuter, koos töötava temperatuuri näiduga siis oleks soov oma kompuutrit proovida.
Võib-olla on tõesti kompuutris mingi kala sees.
Viimati muutis olemas, 13.05.2007 22:33 21, muudetud 1 kord kokku.
"Mu BMW märk kui eesti lipp, sinimustvalge"
Kasutaja avatar
MadMan
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 21.10.2005 10:20 14

Postitus Postitas MadMan »

Mul näitas temp andur huvitavaid numbreid siis kui sattus liialt radika lähedale. Andur peab olema vasakpoolses piduriketta õhukanalis.
olemas
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 03.06.2006 10:06 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas olemas »

Katsetamise ajal oli andur salongis.
Olen teadlik sellest, kus ta olema peab.
"Mu BMW märk kui eesti lipp, sinimustvalge"
TimoIS
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 26.03.2007 21:35 43
Asukoht: Tln-Paide

Postitus Postitas TimoIS »

Mul oli selline juhus, et auto ostes oli andur ära võetud ja pagasiruumis oli kaks andurit. juhe rippus kapotiall niisama. Sai siis proovitud mõlemat andurit aga -37 ei muutunud mingil juhul. Ise arvan et kompuutris viga.
olemas
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 03.06.2006 10:06 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas olemas »

Vahetasid kompuutri välja?
"Mu BMW märk kui eesti lipp, sinimustvalge"
Kasutaja avatar
Kuuno_R
Klubiliige
Postitusi: 358
Liitunud: 27.12.2004 16:30 24
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kuuno_R »

Kaua see andur ühendatud oli?
Mul läks kunagi mingi 3 tundi enne kui normaalne näit ette tekkis.
TimoIS
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 26.03.2007 21:35 43
Asukoht: Tln-Paide

Postitus Postitas TimoIS »

olemas kirjutas:Vahetasid kompuutri välja?
Kui minult küsisid siis ma pole midagi rohkem hetkel teinud.vana kompu ikka alles

Aga peaks ehk ka siis proovima oodata paar tunnikest.
Kasutaja avatar
Heiki_L
Huviline
Postitusi: 897
Liitunud: 04.08.2004 12:20 44
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Heiki_L »

kui järgi ühendad siis tõmba minutiks kompul voolu juhe tagant ära ... e. siis terve pistik... ühenda uuesti ja voilaa... minul oli nii igaljuhul
TimoIS
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 26.03.2007 21:35 43
Asukoht: Tln-Paide

Postitus Postitas TimoIS »

Nii mul ei aidanud et ta seal paar tundi taga oli ega ka see et võtsin kompu tagant juhtmed ära :cry:


Kuidas tuvastada et andur katki ?
olemas
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 03.06.2006 10:06 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas olemas »

TimoIS kirjutas:Nii mul ei aidanud et ta seal paar tundi taga oli ega ka see et võtsin kompu tagant juhtmed ära :cry:


Kuidas tuvastada et andur katki ?
Mina olen aru saanud, et kui andur takistust ei anna siis katki. Kui juhtmed ühendatud siis voolutestriga saab kontrollida. Soojendad andurit(käesoojusega) siis peaks voolutugevus langema hakkama. Käe ära võtad siis peab hakkama voolutugevus tõusma.
"Mu BMW märk kui eesti lipp, sinimustvalge"
TimoIS
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 26.03.2007 21:35 43
Asukoht: Tln-Paide

Postitus Postitas TimoIS »

olemas kirjutas:
TimoIS kirjutas:Nii mul ei aidanud et ta seal paar tundi taga oli ega ka see et võtsin kompu tagant juhtmed ära :cry:


Kuidas tuvastada et andur katki ?
Mina olen aru saanud, et kui andur takistust ei anna siis katki. Kui juhtmed ühendatud siis voolutestriga saab kontrollida. Soojendad andurit(käesoojusega) siis peaks voolutugevus langema hakkama. Käe ära võtad siis peab hakkama voolutugevus tõusma.
Sai nüüd natuke testrit kasutatud. Anduri juhtmetes mis kapoti all on voolu polnud :?: (ehk juhe katki?). Vähemalt minu tester ei näidanud midagi. Mõõtsin siis andurite ( 2 tk) takistust - kumbki ei näidanud midagi. Panin nad siis sügavkülma, ootasin minuti , võtsin välja ja mõõtsin uuesti. ühel oli tekkinud takkistus mis hakkas soojas toas järjest langema kuni tegi andur õrna klõpatuse ja takistus kadus. Järeldan siit vist et mõlemad andurid on mul läbi?
:? Mis värvi juhtmed kompuutri tagant temperatuuri andurile kuuluvad?
olemas
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 03.06.2006 10:06 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas olemas »

TimoIS kirjutas:Mina olen aru saanud, et kui andur takistust ei anna siis katki. Kui juhtmed ühendatud siis voolutestriga saab kontrollida. Soojendad andurit(käesoojusega) siis peaks voolutugevus langema hakkama. Käe ära võtad siis peab hakkama voolutugevus tõusma.
Järeldan siit vist et mõlemad andurid on mul läbi?
:? Mis värvi juhtmed kompuutri tagant temperatuuri andurile kuuluvad?

Kompuutri tagant tuleb üks juhe PRUUN/HALL. See mõõda ka testriga üle, peaks tulema 3.57 vms volti.

Takistust mõõdad nii: ühendad PRUUN/HALLi anduri ühe juhtmega(vahet ei tohiks olla,kumb juhe), anduri teise juhtme viid massi. Testri pluss juhtme paned anduri ja kompuutri juhtme ühenduskohta, miinuse massi. Ja siis paned anduri peopessa ning käesoojuse abil peaks voldid langema hakkama.

Niimoodi olen mina asjast aru saanud.
"Mu BMW märk kui eesti lipp, sinimustvalge"
truumu

Postitus Postitas truumu »

olemas
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 03.06.2006 10:06 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas olemas »

Ei tule sealt pruun valget, tuleb pruun hall. Skeem tõestab ka seda.

Pilt
"Mu BMW märk kui eesti lipp, sinimustvalge"
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

olemas kirjutas:Ei tule sealt pruun valget, tuleb pruun hall. Skeem tõestab ka seda.
Kas juhe on pruun/hall või pruun/valge siis olemuselt on sama juhtmega tegu, lihtsalt mingi aasta muudeti värvi.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Vasta