E36 318 1.8 83Kw 91a. pöörded ei lähe üle 1500

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
akimm
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 26.02.2008 11:25 47

E36 318 1.8 83Kw 91a. pöörded ei lähe üle 1500

Postitus Postitas akimm »

Lugesin varasemaid probleeme, kuid samasugust ei jäänud silma, seega otsustasin teema ülesse riputada. Kui mu probleem on varem lahatud, siis ehk annate lingi kust ma saaksin sellest lugeda.

Seisan sellise probleemi ees, et pöörded ei lähe üle 1500, kui lasen üle selle, siis kaob vedu tagant/tõmba hinge kinni (nagu ei saaks bentsu või el toidet) armatuuris näen, et kütusekulu seier vajub nulli. Kui mootori pöörded vajuvad alla poole, siis võtab jälle taha, kuni saavutab 1500 pööret ja siis langeb jälle tagant ära. Sama probleem on ka tühikäigul, kui kaasi anda. Niisama töötades on ok, vahel harva olen täheldanud ka pöörete kõikumist!
Sõites on nii, et kui kaob tagant ära, siis vajutades korra sidurit, siis hakkab kohe uuesti vedama, kuni pöörded jälle 1500.
Samas vahest toimib normaalselt, kuid lühikest aega nii ca 2-5km. Ja siis hakkab jälle sama jama pihta vahest on ka nii, et nöögib ja siis sõiduaeg hakkab jälle normaalselt tööle ja siis mingi hetk jälle hakkab nöök pihta.

Olen käinud diagnostis, kuid viga pole leitud - ehk olen valedes kohtades käind :)

Vahetatud on üks õhutoru, millel oli auk, õhulugeja, küünlad ja nende juhtmed, eile vahetasin ka bensufiltri ära, kuid olukord on ikka endine.

Mida te soovitaksite teha, et sellest probleemist lahti saada või kuhu te soovitaksite pöörduda selle probleemiga? Kas peaksin bensupumpa kontrollima/vahetama, jagajakaane ära vahetama ….?

Kas viga võib tulla ka sellest, et kenekas aegajalt ragiseb (arvatavasti laagrid läbi), pole lihtsalt jõudnud seda korda teha.

Suured tänud kõigile juba ette!
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

bensupump
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Hea olnuks jätkata mõnes olemas olevas teemas siis, kuna muidu lihtsalt tekib ühesuguseid teemasid terve maa ja ilm. Asja mõte on lihtsalt selles, et hiljem oleks lihtsam otsida, kui kellelgi peaks sama probleem tekkima.
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo_325 »

Mis seisus nukkvõll on? Kui diagnostika viga ei leidnud, siis võib vabalt see kulunud olla, nagu nendel mootoritel ikka kombeks.
akimm
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 26.02.2008 11:25 47

Postitus Postitas akimm »

Bensupumbas viga ei olnud, sest vahetasin ära ja probleem endine.

Nukkvõlli kohta ei oska kahjuks midagi öelda ehk peab siis uurima. sest omal mõistus otsas, millest probleem.
razor
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 04.02.2008 00:06 55
Asukoht: Tallinn, Narva

Postitus Postitas razor »

Sõbral BMW-l, kusjuures sama aasta mudel, mille ma talt hiljuti ka ära ostsin oli selline probleem, et lambda andur ei töötanud. Tuure ei andnud üldse ülesse võtta. Asi toimus Narvas ja diagnostis käis ta, kui ma ei eksi Peugeot-i keskuses. Seal aga viga leiti kohe üles. Öeldi, et mootor väga hea, kuid lambda ei funka üldse. Nii, kui lambda oli ära vahetanud, toimib kõik siiamaani. Kontrolli, äkki on ka abi minu oletustest. :cool:
Minu masin. Pühitsetud olgu sinu mootor, sinu kiirendus tulgu, sinu kummid kulugu asfaldil. Meie igapäevane käivitus, anna meile esimesel katsel, ja anna meile andeks meie kiirendused linnas.
akimm
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 26.02.2008 11:25 47

Postitus Postitas akimm »

kusjuures täna gaasiga sitaks mängides sain mingil kolmel neljal korral nii, et hakkas normaalselt tööle st. sain sõita nii, et pöörded läksid ilusti ca 5000 ja enam välja. Kuid millegi pärast vahepeal nagu tühikäigul tahtis välja surra seda ka mitte koguaeg. Siis proovisingi pöörded nii 4000 lasta ja gaasi järsku põhja vajutada, kuid siis tõmbas hinge kinni, kui lasin gaasi lahti ja vajutasin normaalselt ehk sujuvamalt siis asi toimis. Proovisin ka nii, et kui järsku vajutasin gaasi põhja ja hoidsin all, siis tekkiski selline olukord et pöörded hakkasid 1500 juures mängima täpselt sama moodi nagu mul momendil see probleem on.

Lamda probleeme peaks ju diagnost näitama, kuid vaatan ehk lähen küsin nendelt uue diagnosti, kus ma viimati käisin ehk seekord näitab midagi - maksta ausale küll enam ei tahaks selle diagnosti eest :)
Vasta